PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Satelitska TV (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=250952)

beli14 29.08.2013. 11:25

Satelitska TV
 
Može li mi itko reći što sve trebam kupiti od opreme [od tanjura do recivera] da si mogu složiti satelitsku. Trebaju biti njemački programi i austrijski OBAVEZNO a može i neki ostali, al' njemački su najbitniji

Što sve treba da kupim? i može link od potrebne opreme?

jurbAs 29.08.2013. 12:35

jel razmisljas o card sharingu ili ne? ako da onda ti treba neki dreambox clone i tanjur i 2 LNB.a i to je to.

Rino 29.08.2013. 12:52

Ja sam sad pred dilemom...IskonTV ili satelitska?

NTN 29.08.2013. 13:42

Za njemacke programe tipa: ZDF , Kika, das erste ti treba satelitski tanjur, LNB okrenut prema astri 19,2° E i FTA receiver ili FTA HD receiver za te programe HD rezoluciji.
Za pakete koji se placaju tipa Sky De, austrijske(moras bit prijavljen u austriji i placat pretplatu ili imat nekog ko tamo zivi pa da uzme na sebe, jer je ORF paket kodiran- u istom smislu ko kad nasi ljudi uzimaju HRT karticu, moraju placat pretplatu u Hr ili jednokratno dat koliko je godisnja pretplata+zrada sat kartice).
Satelitska ima samo jednu prednost- sport(npr. popularna je aljazeera sport s nekih 10 programa koji prenose CL, UEFa ligu, pojedine nacionalne lige, carling kup utakmice itd, ovisno za sto imaju prava).
Filmski programi tipa sky movies canal+(ne PPV) vrte filmove koji su dostupni svugdje samo sto su vecinom tematski podijeljeni(akcija, komedija, drama itd).
PPV programi ne idu u CS jer se svaki film placa i narucuje(prima fila, sky direct, taquiile spanjolske) tu idu noviji filmovi.
Paketi s prostora bivse yu ne idu ni u CS, jer su kartica i receiveri upareni, tako da nista od arena sporta ili dokumentaraca s nasim titlovima.

chief_wolfinjo 30.08.2013. 08:43

nisi precizno rekao dali te zanimaju free kanali ili ne kod njemaca ?

beli14 31.08.2013. 11:18

malo zbunjujuće. ovo nije za mene pa ću ja još pitat ljude koji hoćeju taj satelit koje kanale točno žele i sve to pa vam tu javim da mi možete reć šta sve treba

Kristijan_7 31.08.2013. 13:13

Kad smo kod toga, može i meni mala pomoć. Kupili kuću koja već ima tanjur na krovu, na tavanu neki veliki razvod i hrpu žnora, koje su izvedene do svake antenske utičnice po sobama. Lovimo standardne HR programe i par susjednih, kao sa malo boljom vanjskom antenom, pa pretpostavljam da nešto fali da bi lovili i satelitske programe. Ima nešto što se može montirati također na tavan, pa da u svim sobama radi i satelitski prijem? Isplati li se to kraj današnje ponude MaxTv, Bnet itd?

Zagorski Tarzan 10.09.2013. 16:56

Bolja opcija po meni je Britanska astra na 28E, ima hrpa kvalitetnih free to air programa i to filmskih, muzičkih a tu je i BBC i ITV, 95% kanala se hvata bez problema sa antenom od 110 cm i kvalitetnim lnb-om u Zagrebu. http://phillipcooper.co.uk/2012/01/l...annels-at-28e/ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...annels_at_28°E

Prki 10.09.2013. 21:27

Citiraj:

Autor Kristijan_7 (Post 2452209)
Kad smo kod toga, može i meni mala pomoć. Kupili kuću koja već ima tanjur na krovu, na tavanu neki veliki razvod i hrpu žnora, koje su izvedene do svake antenske utičnice po sobama. Lovimo standardne HR programe i par susjednih, kao sa malo boljom vanjskom antenom, pa pretpostavljam da nešto fali da bi lovili i satelitske programe. Ima nešto što se može montirati također na tavan, pa da u svim sobama radi i satelitski prijem? Isplati li se to kraj današnje ponude MaxTv, Bnet itd?


Da bi u svakoj sobi gledao satelitsku trebao bi imati reciver za svaki televizor.

Mad_Duke 10.09.2013. 22:07

Pa, količinski glavna prednost satelitske je upravo u tome da ti treba samo receiver u svakoj prostoriji. To kod Bneta preko kabela, MaxTv-a i sličnih p2p nije jednostavno, a i oni naplaćuju to dobru cifru. (za svaki dodatni TV)

Recimo, da imam apartman na moru ili tak neš strpao bi satelit sigurno. No, sve ovisi o tome što osoba/korisnik želi gledati :)

darkijas 11.09.2013. 07:06

Meni se kod iptv-a ne sviđa kvaliteta slike. Djeluje previše ispeglano i pomalo mutnjikavo te lišena velikog broja detalja . Puno bolje izgleda čak i standardni dvb-t signal kakav lovimo preko antene.
Dobra sat konfiguracija je zakon

Rino 11.09.2013. 10:05

Slažem se...da ne spominjem micro zastajkivanja i povremeni tearing.

Ovako, meni je jako bitno da mogu gledati F1 po mogućnosti u HD-u...znam da će njemački RTL 100% prenositi sve u SD dok sa ostalima u HD postoji šansa da prekinu prijenos zbog Bernia, sira,mjesečevih mijena...

Isto tako htio bih i neke dokumentarne programe pa molim savjet oko izbora opreme i satelita!

Mad_Duke 11.09.2013. 10:35

Citiraj:

Autor darkijas (Post 2458555)
Meni se kod iptv-a ne sviđa kvaliteta slike. Djeluje previše ispeglano i pomalo mutnjikavo te lišena velikog broja detalja . Puno bolje izgleda čak i standardni dvb-t signal kakav lovimo preko antene.
Dobra sat konfiguracija je zakon

Nemreš generalizirati. za dekodiranje na samom mjestu ti je tak svejedno dal je signal došao iz zraka ili preko iptva. Naravno, stvar je do operatera ako oni izigravaju neke kerefeke, ali recimo meni HBO u HD-u izgleda super. Ne kao kada zripam neki svoj bluray, ali uspoređivati to sa SD-om... nikako. Dok mi npr SD signal tak svejedno dal ide preko zraka ili preko iptva.

demetrius 11.09.2013. 13:17

Citiraj:

Autor Rino (Post 2458623)
Slažem se...da ne spominjem micro zastajkivanja i povremeni tearing.

Ovako, meni je jako bitno da mogu gledati F1 po mogućnosti u HD-u...znam da će njemački RTL 100% prenositi sve u SD dok sa ostalima u HD postoji šansa da prekinu prijenos zbog Bernia, sira,mjesečevih mijena...

Isto tako htio bih i neke dokumentarne programe pa molim savjet oko izbora opreme i satelita!

ovaj vikend da ću glesat formule nema na ritv,kanal ri,onda čitam kreator grupa nije platila,što njemački RTL prenosi formule nekodirano???

ja imam satelistku antenu već godinama,astru i hot bird nekad sam ključeve ubacivao,za takile,tps foot star,gledo španjolsku i englesku ligu,sad je samo card sharing osto mislim.

http://www.novisf.com/wbb/satelitski-forum-sf.html

chief_wolfinjo 12.09.2013. 12:36

da, nekada se je to moglo. :) sad recimo tekile ne rade niti putem CS :)

ali svejedno imaš hrpa paketa još za cs.

rodriguez 14.09.2013. 11:00

Koliko placate CS i koje programe imate za tu lovu?

xXxSsS 14.09.2013. 12:07

Najbolja i najjeftinija solucija ti je ukoliko želiš gledati njemačke i austrijske kanale uzeti komplet antenu + 2 lnba ( http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1682 ) i nekakav jeftiniji HD reciever sa enigma2 sustavom ( dm500hd klon, vu solo ... ), zajedno bi te izašlo oko ccca 1500kn, a ukoliko ti ne treba HD, onda već imaš dreambox 500s od nekakvih 250kn pa nadalje po oglasnicima .

freddie 17.09.2013. 11:27

Citiraj:

Autor rodriguez (Post 2460796)
Koliko placate CS i koje programe imate za tu lovu?

sad već možeš naći za 50 eura na godinu dana ( njuškalo ) i imaš sve kaj ti antena hvata.

Citiraj:

Autor xXxSsS (Post 2460833)
Najbolja i najjeftinija solucija ti je ukoliko želiš gledati njemačke i austrijske kanale uzeti komplet antenu + 2 lnba ( http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1682 ) i nekakav jeftiniji HD reciever sa enigma2 sustavom ( dm500hd klon, vu solo ... ), zajedno bi te izašlo oko ccca 1500kn, a ukoliko ti ne treba HD, onda već imaš dreambox 500s od nekakvih 250kn pa nadalje po oglasnicima .

imati ( plačati ) cs a ne gledati HD programe je ravno katastrofi

henri_007 18.09.2013. 22:35

Ne znam kako je sad, ali do prije par godina se digiTV uredno mogao "otključavati"

freddie 20.09.2013. 08:30

Citiraj:

Autor henri_007 (Post 2463575)
Ne znam kako je sad, ali do prije par godina se digiTV uredno mogao "otključavati"

To su bila vremena , ubaciš ključeve i peri.Sa samo cs ostao.

xXxSsS 20.09.2013. 13:03

Citiraj:

Autor freddie (Post 2462425)
imati ( plačati ) cs a ne gledati HD programe je ravno katastrofi

Nije baš da imaju svi HD televizore i koju tisućicu viška u džepu za HD reciever ;), ionako su svi navikli na sliku sa HRT-a pa im je i ovaj 16:9 stranih paketa u usporedbi na domaću televziju HD.

freddie 20.09.2013. 13:46

Citiraj:

Autor xXxSsS (Post 2464504)
Nije baš da imaju svi HD televizore i koju tisućicu viška u džepu za HD reciever ;), ionako su svi navikli na sliku sa HRT-a pa im je i ovaj 16:9 stranih paketa u usporedbi na domaću televziju HD.

je , slažem se, a i hrt je sad na 16:9 ak se ne varam.Ma kad se već uzima cs onda svakako treba malo uložiti u opremu pa da se gleda HD. Sport , filmovi , N.Geog. u HD nešto fenomenalno.

Prki 20.09.2013. 13:49

Dobar HD reciver ide za par stotina kuna sada a ne tisuća.Nije više bitno imati DreamBox, sada i drugi reciveri rade bez greške.Ja mog Opitcuma HD X405 platio 600kn prije skoro 2g.I evo radi ko sat.

rodriguez 20.09.2013. 16:12

Almu S2200 mislim da sam platio manje od 400kn. HD reciver je.

xXxSsS 20.09.2013. 17:07

Citiraj:

Autor Prki (Post 2464553)
Dobar HD reciver ide za par stotina kuna sada a ne tisuća.Nije više bitno imati DreamBox, sada i drugi reciveri rade bez greške.Ja mog Opitcuma HD X405 platio 600kn prije skoro 2g.I evo radi ko sat.

Naravno da nije potrebno ali je poželjno npr ja ne mogu zamisliti satelit bez enigma2 pluginova kao što su npr F1 plugin , IMDB, Subtitle player by damir ... ali to sam samo ja :D

zupy 21.09.2013. 15:22

a ima tu još i epg , streaming plugina itd.... i nisi jedini da ne može bez tih điđa :D ;)

begi 21.09.2013. 15:37

Citiraj:

Autor zupy (Post 2465033)
a ima tu još i epg , streaming plugina itd.... i nisi jedini da ne može bez tih điđa :D ;)

Da iskoristim prisustvo kolege Zupija za jedno pitanje.
Koji jeftin HD resiver da nabavim (Zadnja trećina 10 mj.), a treba da ispunjava slijedeće:
Da ga mogu gledati osim TV i na računaru, i da može dijeliti C liniju s sadašnjim Alma S-2250HD. Još jedno pitanje, prelazim sa 4 satelita na 6. Je li bolje koristiti sklopku (relej) i dodati još jednu disec svič s 4 ulaza, ili da pređem na sklopku sa 8 ulaza.

chief_wolfinjo 22.09.2013. 07:39

Citiraj:

Autor Prki (Post 2464553)
Dobar HD reciver ide za par stotina kuna sada a ne tisuća.Nije više bitno imati DreamBox, sada i drugi reciveri rade bez greške.Ja mog Opitcuma HD X405 platio 600kn prije skoro 2g.I evo radi ko sat.


inače dreambox trenutno zaostaje za drugim proizvođačima koji ciljaju na vrh

evo primjer :

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1681

pa sad usporedi s njihovim top modelom

pa se vidi velika razlika

jurbAs 22.09.2013. 11:17

koji reciver do 1000kn bi preporucili za CS? Imam na zgradi 2 LNB.a i spajam se na colax od zgrade 1 kabel....

Prki 22.09.2013. 11:51

A koji motor(rotator) uzeti.Na eBayu-u su svi u 10-15E razlike u cijeni a siguran sam da ima razlike u kvaliteti.Od proizvođača koje sam naišao:
SuperJack,Stab,Opticum,MegaSat,PowerTech,Metronic,SelfSat,GeoTrack.

Pa ako ima tko kakav pametan savijet.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger