PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Ne pokreće mi se Win 7 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266350)

cuko 04.01.2015. 14:43

(riješeno) Ne pokreće mi se Win 7
 
Ljudi imam problem!

Sinoc mi se zblesao Window, danas ga palim, digne ga do kraja i odjednom zasteka! Probam restart, nudi safe mode, pokrenem u safe modu, ali vrti i vrti pa nista. Nasilno gasim i pokusavam reinstal win, bootam sa cd za reinstal, pokrene instalaciju, ali na prvom koraku mi opet steka, odnosno dodjem do dijela u kojem bi trebao brisat staru verziju win7 i eventualno napravit nove particije, ali meni uopce ne prepoznaje niti jedan drive. Dakle ne prepoznaje nista, niti jednu particiju mi ne pokazuje. Kliknem refresh, nista, pokusam nekoliko puta ponovno i opet nista. Samo mi je u jednom od pokusaja nakon refresha pronasao particiju na kojoj su instalirani Windowsi, probam delete, ali ni to mi ne da, pa onda opet nestade i to.... Evo sad mi stalno bude crn ekran, prilikom svakog ponovnog pokretanja je spor i dalje ne ide. Sacd d mi na ekranu stoji "reboot and select proper boot device or insert boot device in selected boot device and press a key!

Ne znam sta mi je cinit, molim pomoc!

hedgehog 04.01.2015. 14:51

vrlo vjerojatno HDD otišao..probaj još drugi sata kabel i drugi sata port za svaki slučaj

cuko 04.01.2015. 15:25

Daj malo poblize objasni, ne razumijem se puno u racunala, nesto osnivnog znam, ali nista vise od toga.

hedgehog 04.01.2015. 17:31

HDD SATA KABEL SATA PORT

dakle :D uzmeš novi kabel ako imaš, ako nemaš onda makar spoji hard disk na drugi port pa probaj tako..ako ni to ne uspije skini hirens cd, imaš hrpu alata..nađeš neki za testiranje diska i on ti provjeri je li disk u redu

cuko 04.01.2015. 21:03

Ok! Hvala na savjetima!

cuko 05.01.2015. 17:28

evo danas ga upalio, normalno mi se pokrenuo i podignuo win, a nakon kakavih 5 minuta se zamrzla slika, nista nisam mogao.

pokrenuo ga ponovno u safe modu i sad radi, a do kada će ne znam....

samo dosa je spor... napravio deinstal igrice i cekam dosta dugo....

sta bi to moglo biti???? VIRUS? bdw, imam avast free, i comodo firewall

da pokusam sada reinstal windowsa?

coconut 05.01.2015. 17:35

1. saznaj koji hard disk imaš u kompjuteru
2. skini sa neta Hiren's Boot CD i zaprži ga na medij
3. ubaci taj medij, restartaj komp i podesi da ti je optika prvi boot device
4. nađi program za testiranje hardova koji je namijenjen za tvoj hard
5. istestiraj hard
6. javi rezultate.

cuko 05.01.2015. 17:51

Ok, probam pa javim...
Mogu li na nekim opcijama vidjeti koji mu je hard? Koliko se sjecam sata 3 samsung... Eh da, probam naci iovdje jer su mi forumasi slozili kutiju...

aj please neka netko stavi link za download hirens boot cd...

evo jučer uspio podignut windowse te napravio reinstal, sada sve normalno radi..... očito bio kakav virus, ali ipak bi probao i sa hirensom proći...

evo da se javim...
uspio sam napravit reinstal windowsa prije dva dana i sada sve radi normalno...
bdw, po preporuci skinuo hirens boot i skenirao HDD i pronašao samo jedan bad sector....,hm, sad ne znam je li mogao bas taj bad sector biti problem?

napravio sam djelomično test memorije sa memtestom, vrtio mi oko sat vremena pa sam ga prekinuo.... do tada mi je pod crvenom oznakom izbacio nesto, vjerojtano isto nekakav bad sector???

uglavnom mislim da je na kraju bilo do nekog virusa, jer sada mi nakon reinstala sve radi normalno... sto vi mislite??? ima jos nesto sta trebam napravit? i da, kada sam u mini windowu xp-a pokušao update antivirusa, nije mi dao nego blokirao, pa mi nije jasno treba li mi dozvolit update ili ne? kakva svrha ako mi ne da jer su definicije stare ko zna koliko?

Mirkopoter 11.01.2015. 03:40

Neću ostalo komentirat jer se ne razumijem previše ali trebaš mijenjat taj hdd ako ima ijedan bad sector.

cuko 22.01.2015. 17:29

evo da se javim....

i dalje sve radi najnormalnije... nemam nikakvih problema...

Mirkopoter, zasto mijenjati HDD ako ima samo jedan bad sektor i nije na početku već pri kraju???

Chuxonja 23.01.2015. 11:09

Svi počnu sa jednim. To sad dela i tak može još dugo bez nekih većih problema, al po gore opisanom su i disk i mema su vriti i to može krepat kad god odluči.

zbuzanic 25.01.2015. 17:58

Ako ti je memorija neispravna, imat ces jos 1909 problema i pitat opet po forumu bezveze. Ako ima garanciju zamijeni, ako nema, baci i kupi novu. Za disk, kao sto je receno, imas jedan ali oni se prosire. Ima situacija da ce sa jednim bad sectorom radit jos 5 godina, a znali su me zvati za par dana da je disk skroz crko. Ti biraj sto ces.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger