PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Nokia powered by Android mobiteli (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=278604)

sokre10 01.08.2017. 06:49

Citiraj:

Autor coconut (Post 3086616)
Procurile slike i specifikacije Nokie 8. Ne sviđaju mi se ogromni bezeli kod nje. Svi idu na njihovo smanjivanje, a Nokia kontra. Šteta.

Izgleda kao coolpad f1 😀

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Brko 01.08.2017. 08:09

Ahahahahahahaha, da da :) isti :)

Što se bezela tiče, nije nužno da je to dobra stvar da su što manji ili da ih nema. Ok, ne treba širina palca sa svake strane, ali bome ne treba ni koncept Mi Mixa i S8.

@mob

xlr 01.08.2017. 08:17

Po Pixelu su svi udarali batinom, ali ovo je oke. Ovo je gore od Pixela po pitanju bezela, ne mogu ne primjetiti :)

Rista 01.08.2017. 10:07

Dizajn iz 2013. :stoopid: Neki ce reci bitna je funkcija ali manji bezeli su jednako funkcija koliko i estetika.

Matta 01.08.2017. 10:25

Citiraj:

Autor Rista (Post 3086652)
Dizajn iz 2013. :stoopid: Neki ce reci bitna je funkcija ali manji bezeli su jednako funkcija koliko i estetika.

Donekle se slažem, ali očito se par većih proizvođača ne slaže jer i dalje guraju "normalne" mobove.
Bezeless (ili near-bezeless) je OK ali dok god estetika ne ometa funkciju.

Meni osobno mob može biti ružan k'o lopov (ne nosim ga radi drugih a meni ljepota moba ne znaci nista), ali mora imati ono što ja trebam i hoću. Ako je uz to i lijep, samo je dodatan plus. :)

Rista 01.08.2017. 10:57

Citiraj:

Autor Matta (Post 3086661)
ali očito se par većih proizvođača ne slaže jer i dalje guraju "normalne" mobove.

Prije bih rekao da nisu u mogucnosti napraviti kompaktniji mob, ili da guraju dok ide. HTC je vec imao nekakve jeftine isprike zasto nemaju manje bezele.

Ja sam shvatio da opcenito nikada nisam bio u potpunosti zadovoljan sa "function over form" uredjajima jer je to vecinom samo znacilo da su ruzni :) a dizajn, osjecaj u ruci je za mene dio iskustva koristenja.

Tvrdi 01.08.2017. 15:03

Pa evo ti edge mobiteli... ne bi to nikad kupio.. super su al kad padnu baj baj..

coconut 02.08.2017. 06:56

Nažalost, trend je takav da je sve više edge modela, a sve manje onih sa ravnim ekranom. Pogotovo kod flagshipova.

locks 02.08.2017. 16:15

Nokia 5 1614kn...

https://www.svijet-medija.hr/art/mob...-srebrni/81960

Nokia 3 1139kn

https://www.svijet-medija.hr/art/mob...m_medium=click

coconut 03.08.2017. 13:12

N6 se pojavio u UK - 200 GBP
https://www.carphonewarehouse.com/no...GB&dealType=sf

locks 03.08.2017. 13:44

i u Clove shopu za 230GBP sa VAT-om...

https://m.clove.co.uk/nokia-6

coconut 04.08.2017. 08:31

N8 bi mogao biti prvi mob koji će tvornički dolaziti sa Android O
http://nokiamob.net/2017/08/03/nokia...med-android-o/

Tvrdi 04.08.2017. 16:06

Jedva čekam vidjet kakve fotke će davat taj zeiss s tim chipom....

locks 04.08.2017. 19:09

to i nije vrhunska Nokia.do kraja godine čeka se Nokia 9.ova ispipava tržište :o

coconut 04.08.2017. 19:16

Ova izgleda prilično jaka mrcina. Mnogima će to biti dovoljno bez obzira na N9.

kvaju 04.08.2017. 21:33

Kad god procitam n9 sjetim se stare dobre n9-ke, kako sam ja ludio za tim mobom. Kad je tek izasao bio je jako jako skup, znao sam sta kupujem i dao velike pare za nju, al sam je morao imati, bar kratko.
Tako je i bilo, steta, tako mocan os.

Tvrdi 05.08.2017. 11:20

Win OS je radio super. Ali to je microsoft pa se desilo kaj se desilo...njima su telefoni egzotika....

kvaju 05.08.2017. 13:06

ja sam mislio na meego, win os mi nikada nije legao.

Ivo_Strojnica 05.08.2017. 13:12

Najbolji os koji sam ikad koristija. Bez premca.

locks 16.08.2017. 16:24

Nokia 6 ispod 2000kn...

https://www.mikronis.hr/smartphone-n...m_medium=click

locks 16.08.2017. 21:44

predstavljena Nokia 8....

http://m.gsmarena.com/nokia_8-8522.php

OuttaControl 16.08.2017. 21:50

E sad im je ovo biti ili ne biti, izgleda dobro, zvuci dobro, vidit cemo jeli dobro

locks 16.08.2017. 22:00

meni sve izgleda dobro....cijena,hardver,izgled.još samo ta famozna kamera koja meni i nije najbitnija,ali neki na to režu vene :D

Matta 16.08.2017. 23:26

Ja samo trebam odlučiti da li mat "metal" ili polirani "copper". :D

EDIT:
Polished blue će izgleda biti jedini sa 6GB/128GB pa možda uzmem taj. :rtfm:

Tvrdi 17.08.2017. 11:28

Po prvim recenzijama Nokia 8 kamera niš posebno. Otvor blende 2.0, bokeh ne radi kak treba odn. nema ga praktično. Slike su dobre al ne šiju konkurenciju. A nekad se Nokia debelo isticala sa svojim kamerama. A ova je Nokia poprilično skupa. Ne kužim ko bu to kupovao za te pare pokraj jednog S8, P10 plus itd....
Citiraj:

Autor locks (Post 3092052)
meni sve izgleda dobro....cijena,hardver,izgled.još samo ta famozna kamera koja meni i nije najbitnija,ali neki na to režu vene :D

Nije stvar rezanja vena al kad već kupuješ flagship i daješ hrpu love onda i očekuješ da je kamera vrhunska a ne mediokritetna ili čak loša u nekim situacijama....Teško će kamera moba zamijeniti DSLR fotić ali je puno praktičnija i tu se fotić nemre nositi s njom...

xlr 17.08.2017. 11:40

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3092217)
Ne kužim ko bu to kupovao za te pare pokraj jednog S8, P10 plus itd....

Ne kuzim tko bi kupio tu nokiu pored jednog s7 (usporedjujuci feature, dimenzije, kapacitet baterije i kameru), a kamoli nekog novijeg moba.

locks 17.08.2017. 12:07

ja bi kupio tu Nokiju pored bilo kojeg Samsunga.Jer radi na stock androidu,a to mi je neprocjenjivo.dakle brži i fluidniji rad i brži update.ako je nešto precjenjeno onda je to Samsung...
uostalom ovo nije pravi flagship pa je i cijena sasvim korektna.Nokia 9 će biti pravi konkurent Google Pixelu,S8 i HTC U11...

trouble 17.08.2017. 12:12

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3092217)
Po prvim recenzijama Nokia 8 kamera niš posebno.

može linkovi?

Brko 17.08.2017. 12:30

Citiraj:

Autor locks (Post 3092245)
ja bi kupio tu Nokiju pored bilo kojeg Samsunga.Jer radi na stock androidu,a to mi je neprocjenjivo.dakle brži i fluidniji rad i brži update.ako je nešto precjenjeno onda je to Samsung...
uostalom ovo nije pravi flagship pa je i cijena sasvim korektna.Nokia 9 će biti pravi konkurent Google Pixelu,S8 i HTC U11...

Osobno, kod stock Jandre mi se samo ne sviđa njegov izgled :) ikone i to. Srećom Riješi se uz pomoć launchera.
A što se tiče dugovječnosti uređaja, tu se slažem. Kad izađe Oreo za S7, mobitel će u leru gutat 3 GB rama, a 800MB će mu ostati za ostalo :)

@mob

Master_Hrc 17.08.2017. 12:37

Ja ne kužim ekipu koja se stalno žali na kameru....dosadni ste ko proljev...kupis si fino DSLR/ŠLKI/BRKL i problem riješen....ekipa bi mob za 2-3 soma a da je fotić unutra u rangu gore nevedenih...daj lol...I onak svi flagshipovi imaju vise manje solidnu kameru, uostalom flagshipovi su kategorije s razlogom, tj barem su bili...chipseti, procovi, ram, ekrani itd...

Isto tako nikad ne bih kupio samsunga, tj kupio bih prije sve nego "jedan tjedan je brz i radi kako treba" drek od uređaja....IMO

Uglavnom da se vratim na nokie....ova cijena od 2 soma kuna za šesticu je sasvim solidna....ici ce jos to dolje...samo me zanima cijena n8...

zupy 17.08.2017. 13:07

http://www.gsmarena.com/nokia_8_hand...eview-1641.php

Neznam ali ovo meni izgleda loše na slikama (za jedan flagšip):eek:

gin.tonic 17.08.2017. 13:37

600e je navodno cijena :kafa:

Brutala...

Mario92 17.08.2017. 13:37

Citiraj:

Autor Master_Hrc (Post 3092261)
Ja ne kužim ekipu koja se stalno žali na kameru....dosadni ste ko proljev...kupis si fino DSLR/ŠLKI/BRKL i problem riješen....ekipa bi mob za 2-3 soma a da je fotić unutra u rangu gore nevedenih...daj lol...I onak svi flagshipovi imaju vise manje solidnu kameru, uostalom flagshipovi su kategorije s razlogom, tj barem su bili...chipseti, procovi, ram, ekrani itd...

Isto tako nikad ne bih kupio samsunga, tj kupio bih prije sve nego "jedan tjedan je brz i radi kako treba" drek od uređaja....IMO

Uglavnom da se vratim na nokie....ova cijena od 2 soma kuna za šesticu je sasvim solidna....ici ce jos to dolje...samo me zanima cijena n8...

Ja osobno kad gledam flagshipove, prioritet dajem kameri. Ne znam od kud ti da itko ovdje traži DSLR performanse (čiji entry level modeli koštaju skoro pa više nego flagshipovi) ali kad jedan godinu i pol star mobitel (S7) stoji rame uz rame, ako ne i bolje, sa ovogodišnjim flagship modelim ostalih proizvođača... To je u krajnju ruku zanimljivo.

Istina je da diferencijacija između flagshipova postaje sve manja i manja. Svi oni nude isti proc, isti RAM, istu internu memoriju, aluminijsko ili stakleno kućište i fensi ekrane sa nenormalnim rezolucijama... osim software-a, kamera je još uvijek jedno od rijetkih područja gdje ipak postoji razlika. I tu Samsung i Pixel drže vrh.

Moj S7 Edge, nakon Nougata, i dalje radi brzo, pouzdano, bez crasheva i usporavanja nakon 3 mjeseca. Baterija traje 2 do 3 dana, i nemam nikakvih problema. S6 Edge je radio super skoro godinu dana koliko sam ga imao, isto tako LG G4 me je kaj se softvera tiče super služio. Matična baš i ne :D

Ali da, od Sony Xperie S gotovo najviše pozornosti dajem kameri jer mi je to najbitniji aspekt pametnog telefona. Jednostavno se vodim time da ako mobitel ima super kameru, da i ostatak hardveraja (ali i softvera) dovoljno dobro prati kameru da bude koristan i nefrustrirajući experience.

Galaxy S2, Xperia S, Lumia 920, Galaxy S6 Edge, LG G4 i sad S7 Edge - sve modeli koji su svojevremeno imali među naboljim kamerama na tržištu.

Nokia je mlada firma sa starim brandom, od koje ljudi imaju velika očekivanja. Iako s jedne strane brand omogućuje puno lakši i veći exposure na nikad kompetitivnijem tržištu, tako je i dvosjekli mač jer taj exposure puno drastičnije otkriva još uvijek relativno zelenu tvrtku, zajedno sa budžetom, logistikom, R&D-em i dječjim bolestima koje će, vjerujem, na Nokiji 8 biti prikazane puno većima nego što možda i jesu. Kamera je fantastična u odnosu na svaki mobitel koji je izašao pred 2 godine, i dovoljna je za 95% ljudi koji stavljaju slike na Instagram, ili Facebook, ili kaj god je sad popularno. Meni to nije dovoljno, i ima puno ljudi koji žele imati najbolju kameru za ono za što im treba.

locks 17.08.2017. 14:09

a ja ne želim pretrpan UI glupostima koje nikad neću koristit.ti skinovi posebno kod Samsunga meni su bljak.
kod Samsunga je opće poznato da razvijaju dizajn,ekran i kameru jer se na to ljudi pale.
ali zato RAM managment im je već godinama užasan i čim ga počneš natrpavat aplikacijama još se i uspori.
vidio sam S7 Edge koji se doslovno crasha svaki puta kad otvoriš galeriju jer je puna slika,a mob star 3 mjeseca...
na Motoroli ili OnePlusu se to ne može dogodit.
zato mi je drago što je Nokia izabrala čisti android jer bar znam da će radit kako spada i da će brzo stizat update.za S8 Oreo će doći negdje u proljeće,a na S7 vjerojatno iduću jesen.... :o
i za 600€ po meni Nokia nudi dosta čak i u pogledu kamere za koju vjerujem da je bolja od Sony-a i OP5.isto vjerujem da će Nokia 9 u pogledu kamere biti posebna.sve mi se čini da se sprema nešto opako za Zeissom...

Master_Hrc 17.08.2017. 14:42

Citiraj:

Autor Mario92 (Post 3092290)
Ja osobno kad gledam flagshipove, prioritet dajem kameri. Ne znam od kud ti da itko ovdje traži DSLR performanse (čiji entry level modeli koštaju skoro pa više nego flagshipovi) ....

Jednostavno mi je dojam takav. Znaci flagshipovi su sa svakim izlaskom sve bolji i bolji, kamere sve bolje i bolje ili u najgorem slucaju stagniraju ali po kuknjavi ekipe bih rekao da je svaki novi flagship smece....jedno su ocekivanja a jedno realnost....to je moj dojam :D

Matta 17.08.2017. 19:17

Citiraj:

Autor zupy (Post 3092276)
http://www.gsmarena.com/nokia_8_hand...eview-1641.php

Neznam ali ovo meni izgleda loše na slikama (za jedan flagšip):eek:

Što je loše (osim engleskog vremena) ? Ne zajebavam, nego baš iskreno pitam.


Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 3092289)
600e je navodno cijena :kafa:

Brutala...

U skladu sa ostalim slično rangiranim mobovima. Naravno, nakon kratkog vremena cijena ide dolje, kao što se desilo i S8-ici.

Što se mene tiče:
- Stock android (plus vrlo vjerovatno odlična podrška, s obzirom na dogovor Nokia-Google)
- Dual sim
- Zeiss camera
- Dobar proc
- Dobar, svijetao ekran
- Glance
- Dosta memorije
- Dosta storage-a
- USB Type-C 3.1
- QC 3.0
- Nije "edge" ekran (meni plus)
- Ne iskače iz paštete (kao S8)
- Cijenom identičan kao bilo koji drugi dual SIM flagship

Matta 17.08.2017. 22:31


Nokia 9 with bigger screen than the Nokia 8 seemingly confirmed by company reps

zupy 18.08.2017. 13:20

Citiraj:

Autor Matta (Post 3092431)
Što je loše (osim engleskog vremena) ? Ne zajebavam, nego baš iskreno pitam.


Ništa osim toga što izgleda poput nekog low ili u najbolju ruku middle renđ telefona a ne kao nešto što se plaća 4500 kn.

Matta 18.08.2017. 23:19

Citiraj:

Autor zupy (Post 3092689)
Ništa osim toga što izgleda poput nekog low ili u najbolju ruku middle renđ telefona a ne kao nešto što se plaća 4500 kn.

Mislim da će trebati pričekati reviewe prije konačnog zaključka.

Usput:
Nokia 8 goes on pre-order in Germany and Russia, cheaper than expected (579 EUR)

coconut 19.08.2017. 07:06

Ako dobiješ i Nokia Steel Watch gratis uz nju (125-178€), onda je to vrlo solidna kupnja.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger