PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Nokia powered by Android mobiteli (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=278604)

1v@n 30.07.2017. 12:25

Citiraj:

Autor Rista (Post 3085940)
"Radi". Argument za ubit vola.

Ne bi vjerovao, ima korisnika kojima je bitnije da stvar radi kad je trebaš, umjesto još jedne aplikacije za društvene mreže ili igrice za ubiti 2 minute na WC-u.

Rista 30.07.2017. 12:35

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3085950)
Ne bi vjerovao, ima korisnika kojima je bitnije da stvar radi kad je trebaš, umjesto još jedne aplikacije za društvene mreže ili igrice za ubiti 2 minute na WC-u.

I druge platforme "rade", dakle to ne znaci nista. U mobilnom svijetu broj korisnika je sve. Ako nema korisnika, nece biti ni aplikacija. A ako nema aplikacija, nece doci ni korisnici. Ne vidim zasto bi se dizao na noge oko negativnog komentara o OSu tako mizernog market sharea.

1v@n 30.07.2017. 12:51

Gle, u 3 godine na WP platformi nisam imao ni promil problema kao u kratko vrijeme na Androidu... tipa da mi nestaje tipkovnica kad trebam natipkati poruku, da mi mobitel registrira pritisak na tipku za prihvaćanje poziva, ali ga ne prihvati nego on nastavlja zvoniti i dalje....i još nekih stvari koje onemogućavaju normalno korištenje OSNOVNIH funkcija uređaja.

I ne radi se samo o jednom modelu, svaki je imao svojih mušica koje bi obično nestale nakon restarta, ali se i opet nekad pojavile. NE ŽELIM RESTARTATI UREĐAJ, ŽELIM SE SAMO JAVITI NA POZIV...

Na WP sam imao uptime i po nekoliko mjeseci, dok Android moram restartati svaki dan da ne bi bilo battery draina, grijanja izazvanih fantomskim aplikacijama koje očito rade u pozadini iako ih task manager ne vidi...

A najnoviji biser, ovotjedna situacija...nemam nijedan GPS tag u fotkama koje sam sad na izletu u Škotsku fotkao.

2 različita Android uređaja i NIJEDNA JEDINA fotka nema GPS tag, iako je to uredno uključeno u postavkama.

Da, malo je reći da sam ogorčen na Android jer se takve stvari nikad nisu događale na WP, a za market share me boli neka stvar. Meni je bitno da meni radi kako ja želim da radi i ne zanima me koliko još ljudi na svijetu koristi isto. Tko se želi opterećivati tuđim dvorištem, slobodno.

Zdravko bi rekao...i taj Android nabijem na neku stvar :D

Rista 30.07.2017. 13:09

Mislim, ti razumijes da nece ni tebi raditi kako zelis ukoliko si ti jedini koji koristi taj OS? :D U ovih godinu dana sto koristim 6P, nisam naletio ni na jedan od navedenih problema niti ijednom imao potrebu restartati mob. Sto mozemo iz svega toga zakljuciti? Nista, osim da je WP izumiruci OS.

Brko 30.07.2017. 13:11

Sve 5. I nogometni klubovi koji igraju u trećim ligama imaju svoje fanove. Glupo je da svi navijaju samo za osvajače prvenstava :D ravnoteža uvijek i svuda :)

1v@n 30.07.2017. 13:17

Citiraj:

Autor Rista (Post 3085970)
Mislim, ti razumijes da nece ni tebi raditi kako zelis ukoliko si ti jedini koji koristi taj OS? :D U ovih godinu dana sto koristim 6P, nisam naletio ni na jedan od navedenih problema niti ijednom imao potrebu restartati mob. Sto mozemo iz svega toga zakljuciti? Nista, osim da je WP izumiruci OS.

Nisam znao da treba još korisnika istog sustava, da bi moj uređaj funkconirao kako ja želim :lol2:

No, kako god bilo, ako netko ima uređaj s izumirućim OS-om i želio bi ga dati u dobre ruke, dobrovoljno se javljam i pružit ću mu krasan život dok nas (nečija) smrt ne rastavi :D

Rista 30.07.2017. 13:28

Zadnji put kad sam gledao, Erste npr nije imao netbanking aplikaciju za WP. Dakle iako me se ne tice sto drugi imaju u svom dvoristu, moram se nadati da imaju ono sto ja zelim inace toga nece biti ni u mom dvoristu ;)

1v@n 30.07.2017. 14:39

Ni s time nisam imao problem. PBZ je imao i token i banking app, i to bolji nego ovaj što sad imam na Androidu. Kao što rekoh, s mog stajališta, OS nema mane.

Neo-ST 30.07.2017. 15:23

:lol2:


Elven 30.07.2017. 16:11

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3085961)
Gle, u 3 godine na WP platformi nisam imao ni promil problema kao u kratko vrijeme na Androidu... tipa da mi nestaje tipkovnica kad trebam natipkati poruku, da mi mobitel registrira pritisak na tipku za prihvaćanje poziva, ali ga ne prihvati nego on nastavlja zvoniti i dalje....i još nekih stvari koje onemogućavaju normalno korištenje OSNOVNIH funkcija uređaja.

Koji mobitel? Ja imam identicne probleme na Xiaomiju, iako istini za volju verzija softvera je stara 6 mjeseci...

spawn 30.07.2017. 16:33

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3085936)
A OS je shit zbog...?

Hoćeš zvati...radi
Hoćeš poslati poruku...radi
Hoćeš poslati fotku mailom, objaviti na fejsu, instagramu...radi
Hoćeš obraditi RAW fotku u samom mobitelu...radi
Hoćeš snimiti video i obraditi ga...radi
Hoćeš otići na net...radi
Izgubio si se u svijetu i trebaš navigaciju...radi

Što je točno shit? Fali ti snapchat?

Da danas opet nađem 1020 u pristojnom stanju, odmah bi ga mijenjao za ovo sranje od Androida koje trenutno koristim.

Sta nisi rekao. Imao sam prije par dana novu zapakiranu za 1000kn :). Slucajno uletilo

Pupo 30.07.2017. 16:40

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3085943)
Zbog nedostatka aplikacija u Storeu, vrlo jednostavno, svi imaju nešto šta ti nemaš.

primjeri koje sam susreo od drugih ljudi:
"Opa supersport izbacio aplikaiju" ides skinit, For iOS and Android
"Svi igraju trivia crack odo i ja" windows phone not available(baci mob i ode kupit iPhoneitd. itd. na bezbroj primjera)

Iako su Lumia uredjaji bili ultra(nokia) kvalitetni, jedom od primjera gori je upa u lokvu, staja je priko pola sata u njoj, i taj mob ja mislim jos radi dan danas


To je istina, al nekome kome treba radni stroj, netreba mu nista drugo, tu WP rula. Znaci batka, pozivi i Mailovi. Meni je bio faking šok kak je built in i druge apke na androidu drljave. Neznači mi ništa što ih ima 1000 na storu kad ni jedna neradi kak hoću, a sve sam imao na built in appu na wp-u.
Al takvih korisnika je valjda promil i u svem drugom je android bolji.

1v@n 30.07.2017. 16:44

Citiraj:

Autor Elven (Post 3086089)
Koji mobitel? Ja imam identicne probleme na Xiaomiju, iako istini za volju verzija softvera je stara 6 mjeseci...

Ma nema pravila, ali LG mi je bio najproblematičniji zasad.

Brdo sam ih imao i privatno, i na testu, svaki je imao svoje mušice. Evo da kucnem u drvo, službeni Huawei P9 je zasad jedini koji radi pouzdano i bez mušica.

Xenon 30.07.2017. 19:57

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3085950)
Ne bi vjerovao, ima korisnika kojima je bitnije da stvar radi kad je trebaš, umjesto još jedne aplikacije za društvene mreže ili igrice za ubiti 2 minute na WC-u.

Evo ja već imam drugi Huawei (p9 lite i sad p10 lite) nakon Lumije 650 prijam i kvaliteta zvuka kad pričam s nekim na Huaweiu naspram te Lumie je za onu prostu stvar iz gaća. Tu Lumie ubijaju.

Tvrdi 30.07.2017. 20:03

Citiraj:

Autor Xenon (Post 3086151)
Evo ja već imam drugi Huawei (p9 lite i sad p10 lite) nakon Lumije 650 prijam i kvaliteta zvuka kad pričam s nekim na Huaweiu naspram te Lumie je za onu prostu stvar iz gaća. Tu Lumie ubijaju.

Ja sam imao 520, 925 i 640 i sad P9 i ne primjećujem neku veliku razliku u kvaliteti zvuka. Istina, Nokie su imale odličan zvuk u zvučniku ali onaj u slušalici mi se nije činio nešto bolji od onog na većini drugih telefona uključujući P9.

zvonac 30.07.2017. 20:25

Nokia ak se zainati, pokopat će sve ostale smartfone u fotosegmentu, svjedoci smo toga, jest da je sad drukčija situacija, pošto je sad u zadnje vrijeme počelo bit dosadno na polju fotića u smartfonima, niš novog ne dodaju neg rade softverske obrade, aj fokus je bolji (S7, S8, U11) ostale pomake ne vidim.

Zato Njoka uletava i radi mali dar mar, dok ostali u čudu gledaju, a sljedeće godine će većina krenut Nokijinim stopama; naravno, potonja će bit jedan korak ispred njih. Ovo bi trebao bit jedan od scenarija..

Što se tiče same kamere, 808 i 1020, niko im nije ravan, imao oboje, čak me neko vrijeme vuklo da nabavim 808 samo radi kamere, jest da je OS mrtav, hebiga, svemu dođe kraj:D
Uglavnom, polažemo velike nade u Nokiu..

Neo-ST 30.07.2017. 20:59

Pa to i govorim, jedan flagship sa senzorom i optikom od 1020 i imaju novog kupca :)

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Tvrdi 30.07.2017. 21:56

Citiraj:

Autor zvonac (Post 3086160)
Nokia ak se zainati, pokopat će sve ostale smartfone u fotosegmentu, svjedoci smo toga, jest da je sad drukčija situacija, pošto je sad u zadnje vrijeme počelo bit dosadno na polju fotića u smartfonima, niš novog ne dodaju neg rade softverske obrade, aj fokus je bolji (S7, S8, U11) ostale pomake ne vidim.

Ja vidim neke pomake. Na flagship mobovima su sada veći otvori blende na kamerama, sad imaju i 2x optički zoom...bolje su općenito fotke pogotovo u uvjetima slabije rasvjete. Video je s boljim OISom.....tu je i 4k.....onda kerefeke tipa bokeh (sad već na obe kamere), bolji fokus kao što si napomenuo itd....
Nokia 1020 je bila tada ultimativni cameraphone, to je istina...ali kolko je ono otvor blende na 1020? 2.2? Sad već rokaju 1.8., 1.7 pa ide i još dalje uskoro....i gore navedeno....

zvonac 30.07.2017. 22:00

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3086195)
Ja vidim neke pomake. Na flagship mobovima su sada veći otvori blende na kamerama, sad imaju i 2x optički zoom...bolje su općenito fotke pogotovo u uvjetima slabije rasvjete. Video je s boljim OISom.....tu je i 4k.....onda kerefeke tipa bokeh (sad već na obe kamere), bolji fokus kao što si napomenuo itd....

Istina. Al Nokia bi to trebala podic na novu razinu i opet cemo se divit mobitelu koje odlicne slike radi..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Tvrdi 30.07.2017. 22:02

Citiraj:

Autor zvonac (Post 3086198)
Istina. Al Nokia bi to trebala podic na novu razinu i opet cemo se divit mobitelu koje odlicne slike radi..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Pa ja bi prvi to kupio ali ne vidim to u nekoj bliskoj budućnosti..ova sranja što su sad ispustili je promašaj..a i cijenom...

locks 31.07.2017. 10:12

Nokia 8 u EU 520€...

http://www.smartphonehrvatska.com/20...-kostati-e520/

SRV 31.07.2017. 11:18

To je jos i jeftino spram Samsunga, ali nema sanse da bih za iduci telefon isao ispod 5.5".

Imao 5.5", vratio se na 5.1" i stalno mi malo.

Matta 31.07.2017. 13:36

Citiraj:

Autor locks (Post 3086335)


520 EUR je povoljna cijena, s obzirom na specke. Dizajn bi mogao biti bolji, slažem se, no bezeli nisu problem - ne otkida svatko na "infinity" i "bezeless" marketing (Sony Xperia XZs i XZ Premium isto imaju ogromne bezele).
Zasad mi je Nokia prva na listi za novi mob (ne patim od dizajna), ako kamera bude dobra, Lesi se vraća kući. :D

locks 31.07.2017. 13:44

cijena je u rangu OnePlus 5.tu je stock android za kojeg Nokia obećava brza ažuriranja.još ako Zeiss radi kako očekujemo,ovo bi lako mogao biti bestbuy flagship... ;)

Tvrdi 31.07.2017. 17:42

Citiraj:

Autor SRV (Post 3086361)
To je jos i jeftino spram Samsunga, ali nema sanse da bih za iduci telefon isao ispod 5.5".

Imao 5.5", vratio se na 5.1" i stalno mi malo.

5.5 je sigurno bolje za web i igranje... 5.1 je pak kompaktniji...manje smeta ak je u džepu.. lakše se barata jednom rukom...nema ovce i novce...

Citiraj:

Autor locks (Post 3086411)
cijena je u rangu OnePlus 5.tu je stock android za kojeg Nokia obećava brza ažuriranja.još ako Zeiss radi kako očekujemo,ovo bi lako mogao biti bestbuy flagship... ;)

Samo ako kamera bude bar na razini p10, s8, g6 itd...

locks 31.07.2017. 19:44

e to se očekuje od kamere na Nokia 9,a ne na ovoj.ovo je 500€ rang...

Matta 31.07.2017. 21:57

Po svim pokazateljima (vijesti, leak-ovi, itd.), Nokia 8 jest Nokia 9. Zasad...

Xenon 31.07.2017. 22:18

Citiraj:

Autor zvonac (Post 3086160)
Nokia ak se zainati, pokopat će sve ostale smartfone u fotosegmentu, svjedoci smo toga, jest da je sad drukčija situacija, pošto je sad u zadnje vrijeme počelo bit dosadno na polju fotića u smartfonima, niš novog ne dodaju neg rade softverske obrade, aj fokus je bolji (S7, S8, U11) ostale pomake ne vidim.

Ništa od toga ... to je bilo prije kad su svi imali loše kamere ... danas svaki bolji telefon ima više nego solidnu kameru ... drugi se fokusiraju na druge novine sama kamera danas neće nešto puno donijet ako je ostatak prosječan ili ispod prosjeka.

A i pitanje je kada će doći ti modeli o kojima se već priča godinu dana.

Sinac 31.07.2017. 23:20

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3085950)
Ne bi vjerovao, ima korisnika kojima je bitnije da stvar radi kad je trebaš, umjesto još jedne aplikacije za društvene mreže ili igrice za ubiti 2 minute na WC-u.

Nitko ne kaže da je WM loš OS već naprotiv, odličan OS s nedostatkom aplikacija. I to ne nekih bezveznih niti po život važnih ali svako malo naletiš na neke primitivne, tipa Loyalty Card aplikacija (npr. Decathlon), kontrolu pametne rasvjete itd. koja postoji samo za iOS i Android pa se pitaš kog vraga je Microsoft radio i razmišljao kad je sasjekao broj korisnika sa svakom novom verzijom OS-a. I tako dođeš do toga da imaš smartphone koji je na jednakom stupnju upotrebljivosti kao i Nokia sa Symbianom na kojem isto sve radi, i mail i navigacija i browser i igrice... I ostao bih na njemu jer sam kupio Lumiu 920 dok je Microsoft na sva zvona obećavao nadogradnju na desetku pa na kraju ispala banana kao i s prethodnim nadogradnjama. Sjeća li se itko HTC Titana i njegove kratke životne dobi? A bio je top model kad se pojavio i bio je izostavljen od novijih nadogradnji. I mogao bih ti još barem 4-5 primjera izvući s nadogradnjama od WM 6.0 pa nadalje gdje su odlični uređaji bili 2-3 mjeseca na tržištu i bačeni u zaborav jer nisu imali nadogradnju na noviji OS. A tako se ne radi baza korisnika za koju bi se onda i izrađivale aplikacije jednako kao i za iOS i Android. Zato se nadam da će Nokia uspjeti i bez Microsofta.

coconut 01.08.2017. 05:55

Procurile slike i specifikacije Nokie 8. Ne sviđaju mi se ogromni bezeli kod nje. Svi idu na njihovo smanjivanje, a Nokia kontra. Šteta.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:32.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger