PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Nokia powered by Android mobiteli (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=278604)

Rista 15.10.2017. 19:46

Bas i nije isto da se ekran sam pali kada podignem mob i da moram stiskati power button. Raise to wake je bolji u smislu ako ne zelis AOD, za sto postoje legitimni razlozi. Za AOD obicno zelis OLED ekran, a na OLED-u ne zelis bas AOD. Bar 1% baterije na sat isto nije malo ako koristis mob tako da ga inace punis svaki drugi dan. Nedostatak LED-a jest nedostatak, ali AOD ne vidim kao dobru nadopunu.

Matta 15.10.2017. 20:09

Citiraj:

Autor Rista (Post 3114497)
Bas i nije isto da se ekran sam pali kada podignem mob i da moram stiskati power button. Raise to wake je bolji u smislu ako ne zelis AOD, za sto postoje legitimni razlozi. Za AOD obicno zelis OLED ekran, a na OLED-u ne zelis bas AOD. Bar 1% baterije na sat isto nije malo ako koristis mob tako da ga inace punis svaki drugi dan. Nedostatak LED-a jest nedostatak, ali AOD ne vidim kao dobru nadopunu.

Govorim iz mog obrazca korištenja. Čim moram uzeti mob u ruku (ili biti blizu njega i mahnuti), to mi poništava svrhu svih ovih stvari. Ne kažem da je RtW loša stvar ali meni nije toliko korisna kao LED/AoD.
AoD na LCD-u prolazi bez problema, Nokia je sa Lumiom pokazala. Što se tiče baterije i punjenja vezano za navedeno, opet ovisi od osobe do osobe. Meni je bitno da mi mob može izdržati otprilike od 6 ujutro do ponoći. Prije spavanja mob se gasi i ide na punjenje, bez obzira kolika je napunjenost baterije, tako da je ujutro 100% baterija. Netko, s druge strane, gleda da mu jedno punjenje traje što duže. Ne vidim svrhu toga, osim što je patnja kada mob dođe na 2% a treba ti.

Tvrdi 15.10.2017. 20:43

Potpuno se slažem s Mattom. AOD je uvijek tu i sve lijepo piše i odmah je vidljivo. A vidi se i što je stiglo. I vrijeme. U biti svodi se sve na to tko što voli a ne da AOD ne valja. Meni troši i manje od 1% po satu a da palim ekran svako malo bi imalo goreg efekta na bateriju. A spominjanje burn ina na super amoledu u 2017g je smiješno....još se i miče svako malo...

Rista 15.10.2017. 21:27

Citiraj:

Autor Matta (Post 3114500)
Netko, s druge strane, gleda da mu jedno punjenje traje što duže. Ne vidim svrhu toga, osim što je patnja kada mob dođe na 2% a treba ti.

Svrha je upravo ono sto sam opisao. Mojim nacinom koristenja mob ide svaki drugi dan na punjac navecer. Sa AOD to ne mogu. LED + raise to wake mi daje to bez battery draina a razlike u funkciji sto se mene tice nema. Mob cu ionako podici ako namjeravam procitati sto je doslo.

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3114515)
A spominjanje burn ina na super amoledu u 2017g je smiješno

Aha, toliko smijesno da S8 home button ima ugradjen pixel orbiter i da je Samsung zadnjim softverom potpuno onemogucio crni nav bar zbog burn-ina nego su samo dostupne svijetle nijanse sada. Izlozbene S8-ice su jednako zapecene kao sto je bio S1. Napretka na tom polju nema puno. Zakleo bih se da su mi neke AOD teme na S8 bile na istom mjestu i vise od sat vremena. Hvala ali ne hvala.

Tvrdi 15.10.2017. 21:43

Čuj ja ne kužim nikakav burn in a do tada samo ocjenjujte izložbene modele.

Rista 15.10.2017. 21:50

Mozes razumjeti tehnologiju, ali i to tvoje je isto opcija. Svakom svoje.

Tvrdi 16.10.2017. 10:17

Citiraj:

Autor Rista (Post 3114545)
Mozes razumjeti tehnologiju, ali i to tvoje je isto opcija. Svakom svoje.

Razujmijem tehnologiju i znam što je amoled. Ali taj burn in nikako nije izražen na mobu u nekom normalnom svakodnevnom korištenju. To sam htio reći. A sve se da potencirati kad se hoće.

Gabre 16.10.2017. 18:57

Citiraj:

Autor Rista (Post 3114497)
Bas i nije isto da se ekran sam pali kada podignem mob i da moram stiskati power button. Raise to wake je bolji u smislu ako ne zelis AOD, za sto postoje legitimni razlozi. Za AOD obicno zelis OLED ekran, a na OLED-u ne zelis bas AOD. Bar 1% baterije na sat isto nije malo ako koristis mob tako da ga inace punis svaki drugi dan. Nedostatak LED-a jest nedostatak, ali AOD ne vidim kao dobru nadopunu.

za takvog korisnika ne treba ni aod, ni raise, ni swipe, ni nista, jer mu ocito mob nije bitan niti ga previse koristi ako mu uspjeva baterija drzati dva dana.

pa meni nijedan mob u zadnjih 10 godina nije izdrzao 2 dana, jedino da ga zaboravim doma.

xlr 16.10.2017. 21:05

Off:
Bome meni S7 redovito izgura 2 dana vikendom sa AOD-om upaljenim samo dok sam doma (recimo 10ak sati u prosjeku). Jest da pricam o samo ~3h sot-a, ali dva dana su dva dana (24 sata, jel).

Rista 16.10.2017. 21:28

Citiraj:

Autor Gabre (Post 3114909)
za takvog korisnika ne treba ni aod, ni raise, ni swipe, ni nista, jer mu ocito mob nije bitan niti ga previse koristi ako mu uspjeva baterija drzati dva dana.

pa meni nijedan mob u zadnjih 10 godina nije izdrzao 2 dana, jedino da ga zaboravim doma.

Eto ti si ocito pravi korisnik onda a ja bih trebao imati Nokiju 3210 kad se vec ne naslikavam cijeli dan, ne visim na drustvenim mrezama, ne igram igre niti gledam filmove i buljim u ekran samo 1.5h na dan.

Tvrdi 17.10.2017. 00:12

Pa ako to sve ne radiš dosta ti je i nokia 3310, doista.

Gabre 17.10.2017. 02:50

Citiraj:

Autor Rista (Post 3115012)
Eto ti si ocito pravi korisnik onda a ja bih trebao imati Nokiju 3210 kad se vec ne naslikavam cijeli dan, ne visim na drustvenim mrezama, ne igram igre niti gledam filmove i buljim u ekran samo 1.5h na dan.

Meni dan kreće u 6 ujutro, na terenu sam, pozivi, emailovi, hotspotam vezu za laptop, poruke, socijalna sranja ne palim, eventualno WhatsApp di koju poruku sa ženom. Baterija je do 4-5 popodne MRTVA.

Kad sam u uredu izdrži do 8 navečer.

Rista 17.10.2017. 07:40

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3115074)
Pa ako to sve ne radiš dosta ti je i nokia 3310, doista.

Sve gore navedeno i vise od toga moze kinez od 100$. Zasto svi nemamo kineze od 100$?

Citiraj:

Autor Gabre (Post 3115085)
Meni dan kreće u 6 ujutro, na terenu sam, pozivi, emailovi, hotspotam vezu za laptop, poruke, socijalna sranja ne palim, eventualno WhatsApp di koju poruku sa ženom. Baterija je do 4-5 popodne MRTVA.

Kad sam u uredu izdrži do 8 navečer.

Ja sam 8h dnevno u uredu gdje je wifi. Kad sam doma takodjer je mob stalno na wifiju. Ne buljim u mob ako ne trebam i baterija uredno izdrzi do kraja drugog dana. Ne vidim po cemu si takav power user ni sto zelis reci zapravo.

Tvrdi 17.10.2017. 10:04

Citiraj:

Autor Rista (Post 3115103)
Sve gore navedeno i vise od toga moze kinez od 100$. Zasto svi nemamo kineze od 100$?

Zašto svi ne vozimo Tico?

Rista 17.10.2017. 10:32

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3115137)
Zašto svi ne vozimo Tico?

Napredujemo. Sada vidis zasto Nokia 3310 nije "dosta"? Mogu i nacrtati ako jos nije dovoljno jasno.

Tvrdi 17.10.2017. 10:48

Citiraj:

Autor Rista (Post 3115143)
Napredujemo. Sada vidis zasto Nokia 3310 nije "dosta"? Mogu i nacrtati ako jos nije dovoljno jasno.

Ak ti je tako jako bitna baterija i ako se ne "naslikavaš po instagramima" onda ti je i ta Nokia OK, nema burn in i baterija traje danima. BTW ima nas kojima mob s boljom kamerom dođe kao zamjena za idiota. Tu je i Mbanking i druge pogodnosti nije baš da se kupuje samo radi toga da se ima bolje. Kinez od 100 dolara ima kameru koja sigurno nemre zamjenit consumer fotić. Ima nas i kojima mob služi i za posao (net, poslovni mail itd), dok smo npr. na terenu.
Ne koriste svi mob kao ti. Ured i 8h na wifiju. Netko čak mora bit duže na netu na njemu jel je na terenu a posao zahtjeva. Neko se igra dok čeka na red. Neko je foto entuzijast i ne želi furat fotić sa sobom dok ide na neki roštilj ili obiteljsko okupljanje....Nemaju svi iste potrebe.

Rista 17.10.2017. 11:56

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3115152)
Nemaju svi iste potrebe.

Sto je kompletna moja poanta od samog pocetka, umjesto da meni onda "mobitel nije vazan" i da bi "mogao koristiti Nokiju 3310". Postovi su ti svaki odvojena cjelina, bez konteksta, ni na koji nacin vezani za prethodne, cak ni vlastite. EOD od mene.

Tvrdi 17.10.2017. 14:22

Citiraj:

Autor Rista (Post 3115176)
Sto je kompletna moja poanta od samog pocetka, umjesto da meni onda "mobitel nije vazan" i da bi "mogao koristiti Nokiju 3310". Postovi su ti svaki odvojena cjelina, bez konteksta, ni na koji nacin vezani za prethodne, cak ni vlastite. EOD od mene.

Neznam. Ti si nametnuo da je AOD sranje i onda u prvom licu pisao da "ne želiš AOD na AMOLEDU". Tko ne želi? Ti ne želiš. Ne mi. Tko smo mi? Vas par ne želi mi ostali želimo. Stvar kome što paše.

Gabre 17.10.2017. 16:00

Sve da i postoji burn in, zaboli me, mob kod mene nije duže od godinu dvije, nije on mene platio nego ja njega da bi se zamarao s tim, ili bio opsjednut baterijom i kad ću je puniti i dopunjavati

Kad bi trebala 9 biti predstavljena?

Rista 17.10.2017. 16:26

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3115240)
Neznam. Ti si nametnuo da je AOD sranje i onda u prvom licu pisao da "ne želiš AOD na AMOLEDU". Tko ne želi? Ti ne želiš. Ne mi. Tko smo mi? Vas par ne želi mi ostali želimo. Stvar kome što paše.

Ne citas s razumijenjavem i vadis, standardno, stvari iz konteksta. Cak i kada se vratimo na taj post koji te tako pogodio, pise "meni je AOD idiotarija". Naporan si. Eto odgovori i na ovo i imaj tu zadnju rijec koju zelis.

Tvrdi 17.10.2017. 16:40

Citiraj:

Autor Gabre (Post 3115279)
Kad bi trebala 9 biti predstavljena?

Nemam pojma al evo rendera. Izgleda da neće imati 3mm jack.


cic 17.10.2017. 16:57

Citiraj:

Autor Gabre (Post 3115279)
Kad bi trebala 9 biti predstavljena?

Negdje sam pročitao početkom sljedeće godine, al to su samo glasine. Pretpostavljam da bi se to moglo dogodit u Barceloni, rame uz rame sa S9 i G7.

Matta 17.10.2017. 18:22

New Nokia phone set to be launched in China this week.
Možda u Kini za par dana ali čisto sumnjam. Nagađa se da bi mogla biti predstavljena Nokia 7 ili Nokia 8 6GB za kinesko tržište ili čak Nokia 9.Mada, negdje sam pročitao izjavu iz HMD-a da su za ovu godinu objavili što su mislili.

coconut 18.10.2017. 06:28

Evo još jedan video N9. Ne sviđa mi se camera bump koji je dosta velik, kako visinom tako i dužinom. Po novim najavama, realno ju je očekivati početkom 2018.
https://www.youtube.com/watch?v=r12bQh17Oi0

cic 18.10.2017. 09:47

Nešto novo se sprema ovih dana, možda Nokia 7

http://nokiamob.me/2017/10/nokia-7-m...zeiss-optikom/

seno 18.10.2017. 11:24

Ako Nokia 7 dolazi s tim specs, ne vidim poentu kupovati Nokiu 8.

locks 18.10.2017. 12:57

kako ne.SD630 je samo blago nadograđeni SD625 sa starim A53 jezgrama,a Nokia 8 ima SD835 koji je daleko moćniji procesor.a to direktno utječe i na procesing slike...
N7 će imati full HD ekran ,a N8 ima 2k.iako nebitno na te dimenzije ekrana,ali vjerojatno neće ići isti panel(N8 ima 700 nit max osvjetljenje).isto tako sumnjam da će N7 imati UFS 2.1 memoriju i DDR4 Dual chanel memoriju,vjerojatnije će se radi uštede ići na eMMC i DDR3...

trouble 18.10.2017. 15:25

Citiraj:

Autor seno (Post 3115591)
Ako Nokia 7 dolazi s tim specs, ne vidim poentu kupovati Nokiu 8.

Tebi onda nema nikakve razlike u range-evima....low end,mid-range,flagship....sve isti qrc :D

Prezime 18.10.2017. 15:45

Citiraj:

Autor locks (Post 3115628)
N7 će imati full HD ekran, a N8 ima 2k.

U cem je razlika?

locks 18.10.2017. 16:14

pa nije isto 1920x1080 i 2560x1440 na istoj dijagonali ekrana.ali nije ni to toliko bitno koliko je bitna kvaliteta panela...
sumnjam da će N7 imati isti ekran kao i N8....


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger