PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Računalo ne prepoznaje USB flash (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=318180)

slavo 06.11.2023. 11:06

Računalo ne prepoznaje USB flash
 
Kingston DT Elite 3.0 16 gb radio normalno, danas probam i računalo ga ne prepoznaje, ne otvara, ne pokazuje sadržaj, ne može ga formatirati, kao da ne postoji. Ikona dole na traci se pokaže, na Exploreru se pokaže ikona G drive, na pisači i skeneri postoji ikona ali ništa ne radi. Da li je driver u pitanju, tražim ali ne mogu ništa naći. Molim savjet!

dbL 06.11.2023. 11:56

diskpart - clean ?? probao ?

coconut 06.11.2023. 12:16

Stavi neki live Linux i vidi hoće li ga on prepoznati. Ako ne, onda je stick za EE otpad ili reklamaciju.

Amdejac 06.11.2023. 13:08

Citiraj:

Autor slavo (Post 3707722)
Kingston DT Elite 3.0 16 gb radio normalno, danas probam i računalo ga ne prepoznaje, ne otvara, ne pokazuje sadržaj, ne može ga formatirati, kao da ne postoji. Ikona dole na traci se pokaže, na Exploreru se pokaže ikona G drive, na pisači i skeneri postoji ikona ali ništa ne radi. Da li je driver u pitanju, tražim ali ne mogu ništa naći. Molim savjet!

Za početak uštekat u neki drugi komp.

slavo 06.11.2023. 13:50

Citiraj:

Autor coconut (Post 3707740)
Stavi neki live Linux i vidi hoće li ga on prepoznati. Ako ne, onda je stick za EE otpad ili reklamaciju.

Na Disk manageru kaže da je RAW file type na flashu

Nikky 06.11.2023. 14:33

Ako su ti bili neki važni podaci na njemu onda se moraš igrati recovery alatima (TestDisk, Undelete ...),
ako podaci koji su bili na njemu nisu bitni (imaš ih negdje drugo), onda u Disk manageru probaj kreirati particiju i formatirati je u NTFS format.
Ako to ne prođe ok onda je za reklamaciju // EE otpad.

Prije bacanja u smetje probaj kod nekog drugog / drugi pc, poželjno da je (Live) Linux, kreirati particiju i formatirati je u NTFS format.

slavo 08.11.2023. 07:24

Citiraj:

Autor dbL (Post 3707736)
diskpart - clean ?? probao ?

Probao, počelo raditi, na 50% ostavio komp da radi i otišao spavati, nakon 3 sata pogledao, komp se ugasio sam po sebi i USB po starom samo ga ni Diskpart više ne izlista.

mkey 08.11.2023. 20:17

Ja sam imao jedan Kingston (isto mislim DT, plavi gumirani) stick. I to zadnji njihov stick koji ću ikada kupiti/pokupiti s ulice i koristiti za bilo što.

Kako bilo, kod ovog mog se pokazalo da (našao sam primjere na webu tako da moj nije bio jedan od milion slučajeva) nastane mikro pukotina preko samog čipa. Kada sam PCB izvadio iz te gume vidi se lijepo fraktura (hairline fracture bi to bilo, jel).

U mom slučaju, ono što je pomoglo da maknem podatke s tog sticka je bilo fizičko pregovaranje s istim, ovisno o tome kako bih ga malo prignječio proradio bi dok ga ne dirneš opet pa valjda preko te pukotine izgubi kontakt.

Smeće proizvod.

medo 09.11.2023. 11:44

Meni je davno krepao metalni OCZ 1GB. Prebacim podatke na njega, izvadim ga iz kompa (safe eject ofkors), piknem u laptop i mrtav :-o Više nije htio raditi u ničemu. Jedini stick koji mi je ikada krepao.

Na garanciji su mi dali gumirani Corsair 2GB koji radi dan danas nakon 15ak godina svakakve torture. Čak sam ga slučajno oprao u veš mašini (ostao u džepu s papirnatom maramicom) i 10god poslije još uvijek radi.

Stoga taj “elitni” Kingston je vjerojatno smetje.

mkey 09.11.2023. 21:30

Moj gumeni corsair 8GB Voyager je preživio svašta. Jedina mana mu je kad mi padne ne čujem da je pao, ali nalazio sam ga posvuda. Tako da guma nije faktor, ako se učinilo da sam tako nešto implicirao. Faktor je kingston smeće s tendencijama pucanju.

Nakon godina traženja, našao sam stick koji ne puca. Čak ni kada ga prebiješ čekićem.

https://www.youtube.com/watch?v=PK_ycsj_Q5Q

medo 10.11.2023. 18:14

Sad si me sjetio :) Kada mi ovaj gumeni Corsair padne na pod nekad se toliko odbije od poda da preleti pola sobe :D

slavo 12.11.2023. 14:10

Citiraj:

Autor dbL (Post 3707736)
diskpart - clean ?? probao ?

Proba #2: ponovno probao diskpart i nakon 48 sati otprilike učitano 98% ali dalje ni nakon drugih 48 sati ništa se nije pomaknulo, vidjelo se da usb radi, lampica blinkala, i onda sam konačno odustao. Kad sam ga opet ubacio dobio sam natpis "USB uređaj nije prepoznat, sustav Windows nije ga prepoznao".:hitthewal:

mkey 12.11.2023. 17:29

Moj prijedlog je da uzmeš taj stick, odeš to spremnika za komunalni otpad i ondje ga odložiš. Stick vrijedi koliko vrijedi, ali vremena i živaca ne vrijedi sigurno. Naročito kada je krepan.

slavo 13.11.2023. 08:36

Citiraj:

Autor mkey (Post 3708963)
Moj prijedlog je da uzmeš taj stick, odeš to spremnika za komunalni otpad i ondje ga odložiš. Stick vrijedi koliko vrijedi, ali vremena i živaca ne vrijedi sigurno. Naročito kada je krepan.

Ne komunalni, elektronski otpad, upravo odletio!:amen:

mkey 13.11.2023. 22:21

Smeće treba ići na hrpu smeća. Ali ajde, bitno da si riješio problem.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:30.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger