PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Youtube traži potvrdu o dobnom ograničenju (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=307003)

Jerry_nidžo 07.02.2021. 18:20

Youtube traži potvrdu o dobnom ograničenju
 
Čudan je postao i youtube.
Evo sad mnoga videa se ne može otvoriti bez dokaza o starosti, za potvrdu traže sken osobne isprave (vozačka, putovnica...) ili kreditne kartice.

Najobičniji wordpress tutorijal je okarakteriziran kao sadržaj za odrasle temeljem smjernica zajednice.

Godinama imam račun na youtube-preko istog računa registriran mi je i mobitel i nisam imao takvih problema, sad traže neki dokaz o starosti.

Ne pada mi na pamet da im dam još i to, radije ću potražiti neki drugi server Dailymotion, Vimeo....

Što vi mislite o ovim njihovim novim pravilima

mamutarka 07.02.2021. 18:38

mislim to da me mogu tražit što god hoće i misle da treba, a ja ako mi ne paše ne moram koristiti njihove usluge

Dragster 07.02.2021. 20:01

Novo normalno!

Ali da, naginjem i ja prema alternativama jer sam hipster u duši :D

jp_rv 07.02.2021. 20:36

isti videi koji na kompu traže age verification se najnormalnije gledaju na mobu i najnormalnije se mogu skinuti (jdownloaderom npr).
jes da je pain in the ass, imam google account od 2004. mislim, još malo pa je i sam account punoljetan.

ma vjerojatno će, obzirom na ovu pizdariju, netko napraviti add-on za browser koji će skippat taj age check, kao i svi add-onovi do sada kojim se podešava i sve ostalo.

Jerry_nidžo 07.02.2021. 23:01

Mislim da se ovdje radi o uzimanju osobnih podataka facebook, watsapp, sada youtube, ko je sledeći.
Na youtubu su mi npr ovaj video žigosali kao zabranjeno voće, a na dailymotion prošlo je sve OK
Imam na youtubu 100-injak filmića, i youtube naravno ima najveću bazu, ali u alternativi je rješenje.
Dailimotion, vimeo....ima li još koji mozda zna ko od vas

domy_os 08.02.2021. 01:43

Probaj Library, decentraliziran servis na kojeg prelaze svi frustrirani YouTubeom i njihovim brisanjem videa zbog kršenja pravila zajednice, što god to značilo...

Imaju svoj LBC coin i gledanjem tuđih videa možeš čak i nešto sitno zaraditi, a ako si aktivan uploader, onda očekuj i preko 100 USD mjesečno.

Moj invite link:
https://odysee.com/$/signup?redirect...ite/@domy.os:6

buljaka 08.02.2021. 07:41

The Audiovisual Media Services Directive (AVMSD) is an EU-wide coordination of national legislation on audiovisual media – both traditional TV broadcasts and on-demand services. Recently, AVMSD was revised to extend certain rules to video-sharing platforms (VSPs).

In line with AVMSD, you may be asked to re-verify your date of birth when watching age-restricted videos. Follow the prompts to submit an image of a valid ID or credit card. Learn more about what we do with your ID/credit card.

jos jedna EU prednost 😄

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Sinac 08.02.2021. 07:43

Moramo uvesti nove termine, "Wordpress naked", "Python XXX", "Teen Powershell" i "Office Mature". :D
Zanimljivo da sam i ja naletio par puta na "I am 18 or over" za sadržaj koji je obrazovni, nema veze sa bilo čime osim poslovnom upotrebom programa/računala (nema čak niti nikakve naplate u igri) tako da bog te pitaj tko se sjeti postaviti takve nebuloze.

Jerry_nidžo 08.02.2021. 08:16

Evo ovdje ima nekoliko alternativa youtube

Jerry_nidžo 08.02.2021. 08:22

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3490635)
Probaj Library, decentraliziran servis na kojeg prelaze svi frustrirani YouTubeom i njihovim brisanjem videa zbog kršenja pravila zajednice, što god to značilo...

Imaju svoj LBC coin i gledanjem tuđih videa možeš čak i nešto sitno zaraditi, a ako si aktivan uploader, onda očekuj i preko 100 USD mjesečno.

Moj invite link:
https://odysee.com/$/signup?redirect...ite/@domy.os:6

Jeli ovaj tvoj servis library ili odysee?
I da li ovo kod registracije prijave nude sincronizaciju s youtube

EDIT: Isprobavam ovaj servis preko boxa uz solidnu brzinu interneta i mogu zaključiti da je užasno spor, pola minute mu treba da otvori video
Priko PC a ćemo vidjeti kasnije

Roso 08.02.2021. 09:43

Dajte neki primjer videa di to traži. Meni tu nešto smrdi.

Juice 08.02.2021. 09:59

Citiraj:

Autor Jerry_nidžo (Post 3490615)
Mislim da se ovdje radi o uzimanju osobnih podataka facebook, watsapp, sada youtube, ko je sledeći.
Na youtubu su mi npr ovaj video žigosali kao zabranjeno voće

I samo klikneš "I understand and wish to proceed".
Gdje je toliki problem? Pa ne traži te ikakve podatke

buljaka 08.02.2021. 10:02

Citiraj:

Autor Juice (Post 3490679)
I samo klikneš "I understand and wish to proceed".

Gdje je toliki problem? Pa ne traži te ikakve podatke

Mene traži karticu ili id

A imam verificirani Gmail sa brojem moba i koristim ga godinama. Nemam dodanu karticu na gpay.

Možda ti imaš pa te zato ne trazihttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...53e28b38c9.jpg

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Juice 08.02.2021. 10:04

Citiraj:

Autor buljaka (Post 3490683)
Mene traži karticu ili id

A imam verificirani Gmail sa brojem moba i koristim ga godinama. Nemam dodanu karticu na gpay.

Možda ti imaš pa te zato ne traz

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

A ja imam Premium pa možda zato :D
Zaborvio sam na Premium haha

Dobro uloženih 16,5 kn mjesečno za 6 accounta

rendula 08.02.2021. 10:17

+1, family premium i nema vise zajebancije sa reklamama i raznim glupostima za cijelu familiju.

OuttaControl 08.02.2021. 11:23

Citiraj:

Autor Juice (Post 3490685)
A ja imam Premium pa možda zato :D
Zaborvio sam na Premium haha

Dobro uloženih 16,5 kn mjesečno za 6 accounta

Indija?

Mene ne pita, ali imam karticu na gpay...

Juice 08.02.2021. 11:25

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3490713)
Indija?

Mene ne pita, ali imam karticu na gpay...

Jes, preko Indije.
Evo uredno radi već preko godinu dana i automatski se naplati svakih 30 dana

Ma zbog kartice ne pita. Isto nikad nisam unio datum rođenja, al imam karticu pa automatikom ne pita.

Jerry_nidžo 08.02.2021. 12:34

Citiraj:

Autor Juice (Post 3490679)
I samo klikneš "I understand and wish to proceed".
Gdje je toliki problem? Pa ne traži te ikakve podatke

Eto ti imaš premijum račun i pogledao si gore linkani video na youtube, i što je u tom kratkom videu po procjeni youtuba nije za svakoga odniosno traži se dokaz o starosti.
Ja u njemu ne vidim ništa toliko drastično da ga se blokira ili je to nova politika youtubea da nas korisnike yotubea forsira da uzmemo premium račun.

xlr 08.02.2021. 12:57

Evo mene isto pita karticu ili ID (probao na mobu), a imam yt premium i google account godinama. Koristim gpay i svasta google zna o meni, ali eto. Prvi put vidim ovako nesto, iskreno.

all_or_nothing 08.02.2021. 13:17

mene ne pita ništa. bez premiuma. :chears:

mamutarka 08.02.2021. 13:29

vjerojatno bude sve pitalo kad tad, pitanje trena

Revolver3844 08.02.2021. 16:08

Koja je svrha premium youtube naloga pored youtube vanceda ?

domy_os 08.02.2021. 16:25

Citiraj:

Autor Jerry_nidžo (Post 3490655)
Jeli ovaj tvoj servis library ili odysee?
I da li ovo kod registracije prijave nude sincronizaciju s youtube

EDIT: Isprobavam ovaj servis preko boxa uz solidnu brzinu interneta i mogu zaključiti da je užasno spor, pola minute mu treba da otvori video
Priko PC a ćemo vidjeti kasnije

Nije moje nego američko, Manchester čini mi se, piše negdje. Da, ponudi ti sync videa s YouTubea. Možeš povući do 1000 videa odjednom, za više od toga trebaš kontaktirati support.

Kod mene radi brže nego YouTube, fast forward mi radi kao da gledam video s diska.

Citiraj:

Autor Revolver3844 (Post 3490849)
Koja je svrha premium youtube naloga pored youtube vanceda ?

Ni meni nije jasno. :lol2:

the_ghost 08.02.2021. 16:26

premium, nije me pitao, mozda ima veze s tim sto radi o "piratiziranju" u videu pa ga je nekako cudno neki njihov algoritam tagao.

OuttaControl 08.02.2021. 16:28

Citiraj:

Autor Jerry_nidžo (Post 3490755)
....je to nova politika youtubea da nas korisnike yotubea forsira da uzmemo premium račun.

Ja nemam premium account, nisam ga niti "try it free" pa me ne pita, ali imam karticu na gpayu zbog drugih usluga

Nikky 08.02.2021. 16:45

Miriše na isti kiki kao kod aJfona i kreiranja accounta i forsiranja da im date br. bank kartice ... a time (barem indirektno) tko ste.

Sve više servisa ide u pravcu da zahebe anonimno tj. da znaju (ovako ili onako) tko ste
+
nekakva pretplata / mužnja novaca.

Kolege koje će napisati "nije me briga" kao sa W10 smećem molim da ne komentiraju :kafa:

The Exiled 08.02.2021. 17:11

Onaj Kodi IPTV video je algoritam progutal, jer odmah na početku ima par sekundi COVID-19 materijala, a u nastavku je sve sporCko piraCko.:)

Kod mene također ne traži dodatne dokaze, nakon logiranja sa standardnim Google profilom, a i moram priznati da prvi put vidim takav način JubiTo verifikacije.

Ima puno osjetljivijeg materijala koji je uredno dostupan svim dobnim skupanama, a kamoli da se za Kodi video traži preslika osobne, biljeg i tome slično.

Jerry_nidžo 08.02.2021. 18:13

Citiraj:

Autor The Exiled (Post 3490883)
Onaj Kodi IPTV video je algoritam progutal, jer odmah na početku ima par sekundi COVID-19 materijala, a u nastavku je sve sporCko piraCko.:)

Kod mene također ne traži dodatne dokaze, nakon logiranja sa standardnim Google profilom, a i moram priznati da prvi put vidim takav način JubiTo verifikacije.

Ima puno osjetljivijeg materijala koji je uredno dostupan svim dobnim skupanama, a kamoli da se za Kodi video traži preslika osobne, biljeg i tome slično.

To su neki na jednom drugom forumu govorili da imaju problema sa gledanjem blue tunder buld addonom IPTV pa sam im u kratkom videu pokazao kako ja s tim nemam problema.Znači nije bit bila neku tutorijal, video i sl. već čisto da se vidi da kod mene build normalno radi

The Exiled 08.02.2021. 18:22

OK, samo velim zbog čega je video vrlo vjerojatno označen kao nesiguran za sve dobne skupine, ali opet - način dokazivanja pomoću kreditne kartice ili osobne iskaznice je :fiju:.

GreenLife 08.02.2021. 18:24

Citiraj:

Autor Revolver3844 (Post 3490849)
Koja je svrha premium youtube naloga pored youtube vanceda ?

Nemaš nigdje reklame (ni na kompu/fire tv/tablet/mob) + download videa ak znaš da negdje nećeš imat signala + yt music


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger