PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

Brko 10.07.2016. 12:32

Iz svog iskustva sa noname staklima i Nillkinom:
- ne ostanu ogrebotine
- zaobljeni rubovi
- packe ostaju ali se jednim potezom maramice ili tarenja o hlaće skinu
- nema mrvljenja rubova
- nema halo efekta
- dodaci koji dođu sa staklom

Ne kažem da je tvoje staklo za 90 centi loše, koristio sam ih, ali čoek je pitao za staklo u ZGu. A u ZGu će to tvoje staklo od 90 centi platit 40tak kn.

Samo je znam jel G3 ima skroz ravan ekran ili ima radijuse na krajevima.

explorer 4 10.07.2016. 13:18

Ok, hvala :)

Meni se ovo staklo pokazalo dobro, a sljedeće ću uzet Nillkin, pa ćemo vidit.
Ali da, problematika je kupovanje kod nas, kad te lik odere za deset puta veću cijenu, dok se Nillkin nabavi za koju kunu više, onda je naravno jasno da je isplativiji.
Taj halo efekt sam uvijek uspijevao dobro izbjeći. Sad, jel imam sreće ili ga dobro stavljam, ne znam :D

hedgehog 10.07.2016. 15:36

Danas mi se LG G4 zbrejko, ugasio i ušao u bootloop..od tada ga ne mogu nikako upalit, tj stalno se vrti onaj početni ekran LG, Life's Good..koliko sam pročitao nekakva je hardwerska greška i to dosta česta..jel ima tko iskustva s ovim problemom, mogu li ikako sam riješit to il nosim na popravak?

Sn4k3 10.07.2016. 15:37

Da, radi se o hw gresci i ne mozes nista napraviti osim otici do servisa...

Brko 10.07.2016. 16:09

Citiraj:

Autor hedgehog (Post 2944848)
Danas mi se LG G4 zbrejko, ugasio i ušao u bootloop..od tada ga ne mogu nikako upalit, tj stalno se vrti onaj početni ekran LG, Life's Good..koliko sam pročitao nekakva je hardwerska greška i to dosta česta..jel ima tko iskustva s ovim problemom, mogu li ikako sam riješit to il nosim na popravak?

Ide ti nova ploča i nova garancija od 24 mjeseca.
Samo dobro slikaj sa svih strana mob pa da vidiš hoće li ga i koliko raskupusati. Iako nebi trebali budući nije unibody ali svejedno.

warlock25 10.07.2016. 16:57

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2944784)
Iz svog iskustva sa noname staklima i Nillkinom:
- ne ostanu ogrebotine
- zaobljeni rubovi
- packe ostaju ali se jednim potezom maramice ili tarenja o hlaće skinu
- nema mrvljenja rubova
- nema halo efekta
- dodaci koji dođu sa staklom

Ne kažem da je tvoje staklo za 90 centi loše, koristio sam ih, ali čoek je pitao za staklo u ZGu. A u ZGu će to tvoje staklo od 90 centi platit 40tak kn.

Samo je znam jel G3 ima skroz ravan ekran ili ima radijuse na krajevima.

Uzet cu nillkin jer 10 baksa nije puno za to staklo

Brko 10.07.2016. 16:59

Da, a neko XY ProGlass ćeš tu kod nas platit dolar do dva manje.

sh0kre 12.07.2016. 11:42

Citiraj:

Autor imart (Post 2941356)
jel ima netko LG G5?
razmišljam o njemu ili samsungu S7..

prednosti i mane, preporuka?

do sad sam imao glaxyje s4, s5 i s6. malo mi je dosta samsunga.. jel g5 dostojan nasljednik legendarnih g3 i g4?

V10, ako ti nije prevelik...
Jučer sam sa G3 prešao na njega i jako zadovoljan.

brodjo 15.07.2016. 10:04

Evo dvije slike od prekjučer sa LG V10

https://s31.postimg.org/w4b6i7ho7/20160713_225639.jpg https://s31.postimg.org/xxe36j2uv/20160713_225826.jpg

Fatal 15.07.2016. 15:46

Top. jeli na stativu , jesi kakve filtere dodavao?

brodjo 15.07.2016. 16:07

Ne, naslonio na sic od bicikla i držao samo rukom. S tim da je vjetar turbo puhao pa se cijeli bickl, a i ja lagano mrdao. Nisam siguran je li na ovima 2 ili 4 sekunde ekspozicija, mijenjao sam u letu. Ništa nije rađeno sa fotkama ,samo uploadane

Markos 17.07.2016. 18:58

Lg fino bootloop problem
 
Ne znam gdje bi stavio ovu temu pa stavljam tu u smartphone,nego imam problem da se mobitel konstantno restarta,komp ga nemre prepoznat jer se restarta non stop,na netu nemrem ništa pametno nać,pošto je stock android od lga gore,nemrem uć u recovery,niti u download mode niti u safemode,pa ne znam kako da ga natjeram da ga prepozna usb,a pošto ga nemre prepoznat nemrem nikako flešat stock android opet na njega niti ništa,jel itko zna kako da to riješim ovako da ga ne moram nosit u servis pošto je istekla garancija,ako itko ima kakvu ideju bio bi zahvalan,hvala unaprije :chears:

sh0kre 20.07.2016. 12:29

Muku mučim sbaterijom na V10, svega cca 2,5h SOT, u idle isto dosta ždere, oko 10% na 5h (čak i sa disejblanim sekundarnim ekranom), probao sam sa greenify, nikakve lude aplikacije nisu instalirane, čak ih je i manje nego na bivšem g3 koji je držao duplo... Čitam po netu, ima onih koji dostižu i po 6h SOT, uz potrošnju od 1% na 10h i druga grupa u kojoj je i moj primjerak...
Probao sam factory reset, probat cu sad i sa GServiceFix aplikacijom... Da je rootan bilo bi lakše ovako banana, vaša iskustva?

Dottore 20.07.2016. 12:45

Root bi maknuo sve LG bloatware koju nonstop vrti. Ali moraš biti paziti na što instaliraš aplikacije. Bilo da krekirana i bude virusa. Ako imaš FB aplikaciju i makni ga na nekoliko dana da čisto vidiš koliko napredovalo.


Poslano s kompjutera iz kreveta preko interneta

sh0kre 20.07.2016. 15:01

Koliko sam čitao na XDA uz root se nemre updejtat na 6.0, nema ni romova, tako da za sad ništa od tog... za FB aplikaciju sam čuo da zna trošit bateriju, ajde baš ću probat neki antivirusni i poskenirat...

xlr 20.07.2016. 15:10

Nije ti savjetovao antivirus, krivo ste se skuzili. Antivirus ti ne treba na androidu, samo jos jedan zderac resursa vise... Tesko je komentirati trajanje baterije bez nekog inputa o tome sta ti koliko trosi i kako koristis mob

sh0kre 20.07.2016. 16:01

A istina... A mob se koristi na način kao i G3 uz iste aplikacije gdje nije moguće da v10 minimalno duplo više troši... Osim što je G3 bio rootan i ovako se ponašao jedino ne nekim CM baziranim romovima ali na stock nikad. Mislio sam ako je netko imao sličan problem pa ga je uspio riješiti nekim fix-om, nagađati se može do preksutra, istina :D

panda505 20.07.2016. 23:46

Ovo Nillkinovo staklo je vrh.
Malo je bilo teško skužiti kak se stavlja na mob, ali uspjelo bez većih problema :D

Hvala na preporuci Druže B.

Brko 21.07.2016. 00:22

Nema na čemu, drago mi je da sam pomogao :) stakla su zbilja OK. Eto u moje žene već godinu i neš sitno na L90 i ko novo je.
A pretpostavljam da vam je sadržaj ženske torbe barem načelno poznat te sa kakvim se sve predmetima to staklo svakodnevno druži te miluje.

panda505 21.07.2016. 10:34

Meni je bil šok kolko je staklo debelo. Barem u usporedbi sa stock zaštitom na ekranu 😁
A to stock staklo je otišlo za 10 dana praktički. Gore ae poznale ogrebotine, otisci prstiju i sve ostalo. Baš užasno izgledalo...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

hrcfaca 26.07.2016. 13:14

Lg g3 - baterija
 
Dakle trebam savjet u vezi baterije na LG-u G3.
Imam problema s baterijom već nekih dva dana znači baterija se istroši za nekih 16h sati, a ja na njemu ne radim skoro ništa, osim što tu i tamo pogledam kakvo je vrijeme i obavim koji poziv, ali to su većinom pozivi oko cca 1 minute. Inače mobitel je spojen na mobilnu mrežu, ali sada sam ga spojio na wifi, pa ću vidjeti da li će biti nešto bolje. Mislim neznam kako bi mogao prekontrolirati
bilo najbolje probjeriti ovu bateriju, jer glupo mi je kupiti novu, a ako će rezultat biti isti.
Inače u zadnje vrijeme nisam nikakve glupe aplikacije instaliravao ili takvo nešto.

Markos 26.07.2016. 14:05

Ništa čudno za g3 kolega,za te perfomanse su stavili očajnu bateriju

hrcfaca 26.07.2016. 17:46

Citiraj:

Autor Markos (Post 2950083)
Ništa čudno za g3 kolega,za te perfomanse su stavili očajnu bateriju

Pa nebi sad ulazio baš u to kakva je baterija, ali dok je mob bio relativno nov uz moje korištenje koje stvarno nije pretjerano mogao sam iz mobitela izvuči na mobilnoj mreži do dan i pol, a kad sam bio na wifi-u do dva dana, ali sada kažem baterija mi ode za 16 sati-

1v@n 26.07.2016. 18:23

Citiraj:

Autor hrcfaca (Post 2950196)
Pa nebi sad ulazio baš u to kakva je baterija, ali dok je mob bio relativno nov uz moje korištenje koje stvarno nije pretjerano mogao sam iz mobitela izvuči na mobilnoj mreži do dan i pol, a kad sam bio na wifi-u do dva dana, ali sada kažem baterija mi ode za 16 sati-

Nemoj se niš žaliti, ja ak 6 izvučem, super je.

Mario92 26.07.2016. 18:49

LG G4, H815, serijski broj matične 602.

Na moru. Mobitel nije blizu vode, vlage, nosim ga u posebnoj torbi i koristim samo za slikanje i slušanje mjuze preko BT zvučnika.

Jučer mi se restartao sam od sebe (skužio sam po tome jer mi se lock screen wallpaper promijeni na defaultni) i danas je sroz krepao. Ništa, crni ekran, ne reagira na power tipku (ne vibrira). Ako ga uštekam na punjač izgleda kao da se puni ali se dio oko kamere dosta zagrije.

Nije pao, nisam nigdje udario s njim, nije u vodi niti je bio na vlažnom. Popizdit ću, nemam ga niti 4 mjeseca, prije toga sam imao Galaxy S6 Edge koji je isto krepao i s kojim sam imao pizdarije...

Srećom pa mi je sve bitno backupano na OneDrive tak da nisam izgubio slike. Koji servis se brine o LG-u, dolazim doma u subotu tak da odmah sljedeći tjedan nosim mob na popravak, koliko dugo će trebati da ga poprave?

Brko 26.07.2016. 18:54

Matična ploča je prdnula na rosu. Slati ćeš ga u MMM Agramservis.
Čekat ćeš cca 15 dana.

Mario92 26.07.2016. 18:59

Brko, sad je upalio :D

Kako da dokažem onda išta?

zvonac 26.07.2016. 20:11

I moj N5X je odapeo, samo kod mene se kamera nije htjela palit, a i mob se znal sam od sebe restartat, kvar je utvrđen i čeka se nova (Agram) matična..
A taman sam počel dobre fotke delat s njim:D

hrcfaca 26.07.2016. 22:37

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2950213)
Nemoj se niš žaliti, ja ak 6 izvučem, super je.

Uu čovječe, mene već ovo izluđuje kaj ga moram svakih pola dana dopunjavati, ali neznam kaj mogu napraviti da provjerim stanje baterije prije nego kaj kupim drugu. Jer glupo mi je da kupim bateriju, a ono isto će mi trajati ko i ova kaj ju sada imam.

deki34 26.07.2016. 23:59

nije glupo kupit bateriju za g3 mob koji dan danas košta 2000kn i prodaje se kao nov ;)
http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-In...YAAOSwMmBVgWvB


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger