PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Prijenosnici (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Toshiba A210-16F XP Driveri (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87031)

Prince-Artas 11.11.2007. 17:23

Toshiba A210-16F XP Driveri
 
na toshibinim stranicama našao sam samo drivere za zvuk i za grafičku karticu.
No prema windowsima još mi fale driveri za

Ethernet Controller
Mass Storage Controller
SM Bus Contoller
Audio Device on High Definition Audio Bus

pa jel netko zna di ih mogu skinut

i laptop specifikacije
Toshiba A210-16F Satellite,Turion64 X2 TL58,2GB,160GB,15.4'' WXGA,ATI HD2600,BT,1.3Mpix cam.

Pugsley Adams 11.11.2007. 21:35

Kako si zadovoljan laptopom?
I kkavi su zvucnici? kvaliteta kucista?
Meni je usao u uzi izbor.

Prince-Artas 11.11.2007. 22:54

prvi mi je laptop pa ti nemogu baš odgovorit. zvučnci su dobri, a kućište i tipkovnica isto
al podrška drivera je jadna, toshiba na svojoj str nema ništa drivera za xp osim za zvuk i grafičku

a tek ***eni ati, ni obični ni mobility catalyst nema podršku za ovu grafičku

Sava css 11.11.2007. 23:02

Citiraj:

Autor Prince-Artas (Post 866968)
prvi mi je laptop pa ti nemogu baš odgovorit. zvučnci su dobri, a kućište i tipkovnica isto
al podrška drivera je jadna, toshiba na svojoj str nema ništa drivera za xp osim za zvuk i grafičku

a tek ***eni ati, ni obični ni mobility catalyst nema podršku za ovu grafičku

I ja nedavno ubio jednu toshibu, zbog kretenskih drajvera sam odlucil ipak na kraju stavit vistu. A drivere za vga skini direktno sa atijeve strane bez onog toola koji ti checkira podrzane proizvodjace (trebas proguglat malo da nadjes direktan link za download).

Prince-Artas 11.11.2007. 23:07

obični catalyst 7.10 javlja da ne prepoznaje moju grafičku
kažeš da će mobility driveri radit iako tamo ne piše ništa o x2xxx mobility karticama
piše samo da su podržane serije do x1xxx

Sava css 12.11.2007. 07:46

Citiraj:

Autor Prince-Artas (Post 866988)
obični catalyst 7.10 javlja da ne prepoznaje moju grafičku
kažeš da će mobility driveri radit iako tamo ne piše ništa o x2xxx mobility karticama
piše samo da su podržane serije do x1xxx

Nemogu garantirat al ja na svojoj Toshibi (nvidia 7900go gs) koristim normalne desktop drivere(malo moddane) i sve radi normalno. Prije toga sam imal Acer(Ati X700) i isto sam koristil neke alternativne drivere posto je situacija s official driverima koma. Evo ti link pa probaj nest ovakvo...

http://www.driverheaven.net/modtool/

coconut 12.11.2007. 08:29

Nijedna Toshiba A2xx nema XP drivere. Jedino što možeš pokušati je da instaliraš XP driver od nekog sličnog A100 modela.
MS HD UAA drivere možeš iskoristiti od bilo kojeg drugog modela jer su to generički driveri. Bitno je da to instaliraš prije audio drivera.
Puno sreće u nalaženju drivera.

P.S.
Ako ih nađeš i instalacija bude uspješna, podijeli to iskustvo (i linkove) s nama.

Prince-Artas 12.11.2007. 12:40

MS HD UAA to je ovo jel - Mass Storage Controller
možeš mi reć šta znače ova preostala 3

Ethernet Controller
SM Bus Contoller
Audio Device on High Definition Audio Bus

coconut 12.11.2007. 12:56

HD UAA nema veze sa Mass Storage već znači High Deifinition Universal Audio... (ono tvoje na dnu), dakle vezano je isključivo za audio.
Mass Storage Controller je vezan za hardove pa pretpostavljam da se radi o SATA driverima. Ethernet Controller je za LAN konektor na ploči, a SM Buss Controller ne znam šta je, ali znam da ima veze sa chipsetom.

Prince-Artas 12.11.2007. 15:37

@Sava css-probao i radi, tnx
@coconut - tnx i tebi

Prince-Artas 16.11.2007. 17:37

još jedno pitanje
everest mi govori da mi čipset na matičnoj AMD 690V, AMD Hammer
zna ko di mogu nabavit drivere?
na amdovoj str nisam ništa našao

vodokotlic 20.11.2007. 16:54

Od jucer sam ponosni vlasnik doticnog laptopa i odmah nakon kupnje sam ga odlucio oslobodit napasti zvane vista pa sad vrti XP u punoj slavi.
Ako ima netko da mu fali neki driver(i) neka javi ovdje pa cu vec negdje uploadat.
Cijeli paket ima kojih 130mb.

one 20.11.2007. 17:18

ja sam isto vlasnik istog laptopa i trebali bi mi svi driveri za XP jer me ova vista
izluđuje, pa ako nije problem uploadati na nešta tipa rapishare.....


:respekt:

vodokotlic 20.11.2007. 20:51

Evo ovdje linkova za drivere:
http://rapidshare.com/files/71081998...XP_drivers.rar
http://rapidshare.com/files/71092525...F_BT___VGA.rar

Imam jos jedno pitanje. U device manageru mi stoji jedan Audio Device on High Definition Audio Bus koji je "viška" jer je zvuk uredno instaliran i radi. Zna li netko sto to predstavlja?

coconut 21.11.2007. 13:47

Mislim da je to od HD2600 jer se mnogima s desktop verzijama javljalo slično.

Gjurovski 21.11.2007. 15:21

Ja tj. sestra uzela jucer ovaj model:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5530121

Jel bi moglo biti kakvih poteskoca, nekako mi se neda izgubiti cijeli dan na slaganje xp-a :D

gbijelic 21.11.2007. 18:06

de reci kak si zadovoljan laptopom, koje igre mozes vrtit, i dal ima nekih porblema inace....fala

Pomo 21.11.2007. 18:56

Citiraj:

Autor Gjurovski (Post 875876)
Ja tj. sestra uzela jucer ovaj model:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5530121

Jel bi moglo biti kakvih poteskoca, nekako mi se neda izgubiti cijeli dan na slaganje xp-a :D

Rekao bi ovako na prvo guglanje da neš dobit drivere za xp.
Pogledaj malo ovaj topik...

Gjurovski 22.11.2007. 00:20

TNX @pomo...:chears:

@gbjelic... pa sto se tice hardvera samoga je ok, probao CoD4 sa samo ukljucenim world details na 800x600 i ide do 125fps-a (na Visti) minimalni je fps nekih 35 bio...
Sada stavljam XP pa cemo vidjeti...
Sve ukupno dojam, tastatura mi je katastrofa (hebiga radio sam neko vrijeme na kompicevom HP-u koji je daleko kvalitetniji sto se vidi i po samoj cijeni), drugo display hmmm koliko ga ja god micao gore dole uvijek je na nekome dijelu slabija slika ili doljnjem ili gornjem (u igrama samo jer na desktopu i browsanju po netu nisam uocio takvu manu) i zadnje jedno od najvaznijih baterija... sa punom ako sam nekih 25 min igrao bilo sto..:stoopid:
Zavrsna obrada preplastican :D
To je ukratko...

gbijelic 22.11.2007. 14:06

a doro, ak je tak, a jel ima neki po prefomansama koji je za tu cijenu malo ozbiljniji, men bas ne trea tak za igre (mislim neke zahtjevne). Kakav je inace u radu, sto se baterije tice....kolko mozes izdurat ak surfas i to...

Gjurovski 22.11.2007. 16:34

Neznam nisam ga istestirao mucim se sa win. xp (mislim prvenstveno jel radim pa sam tek doma oko 6, pa dok pojedes itd) ali mi je vec poceo par puta pistati da je baterija slaba dok sam bez struje surfao i gledao nesto tako da ga niti neskidam sa struje vise :D (nece se nikuda prenositi tako da mi baterija i ne igra neku veliku ulogu)...
E sad ako vec uzimas Toshibu moja topla preporuka je da uzmes nekoga sa 15,4" jer ovo cudo stvarno guta struju a i nekako mi se cini da je verzija sa 15,4" cvrsca od ove sa 17" LCD-om........

Ali ako se nemislis igrati (mozda neku staru igru tu i tamo): ovo je sto bi ja uzeo: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5500069
samo nadodas jos gigu rama i vozi :D ili :
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5500108


:chears:

Ajmo dosta OT-a :D

coconut 22.11.2007. 17:15

Frend uzeo ovog drugogo HP-a. Isuse, što na njemu ima bespotrebnog softvera. Lap mrcina, a vuk'o se k'o puž. Skinem Norton Internet Security, a lap poleti. Čovjek je napravio backup sistema i sada ide jedan lagani format c i instalacija XPP i osnovnih programa.

gbijelic 22.11.2007. 18:31

ma men HP nekak bas ne ide... frend mi ga ima i na pocetku ga je odma morao slat na servis jer DVD prža nije radila i jos je nes bilo...a i skupi su mi.... nekak mi se cini da je ta toshiba pravi izbor za tu cijenu...kontam ga uzet tamo negdje poslje 1.12....

vodokotlic 22.11.2007. 19:40

Evo upravo nađoh način da se standardni catalysti instaliraju na bilokoji lap sa ati grafikom.
DH Mobility Modder.NET http://www.driverheaven.net/modtool/

Eto ako netko ne želi iz nekog razloga koristit OEM ili neke druge modane drivere ima ovu opciju.

Gjurovski 22.11.2007. 20:24

Citiraj:

Autor coconut (Post 876824)
Frend uzeo ovog drugogo HP-a. Isuse, što na njemu ima bespotrebnog softvera. Lap mrcina, a vuk'o se k'o puž. Skinem Norton Internet Security, a lap poleti. Čovjek je napravio backup sistema i sada ide jedan lagani format c i instalacija XPP i osnovnih programa.

Ha to je klasika na svim laptopima koji dolaze sa nekakvim instaliranim operativnim sistemom, evo ja sam mislio ma necu nis dirati ostavit cu Vistu neka bude na laptopu ali nakokon dan i pol sam popiz.. ono nemam nis upaljeno samo otvorio jednu internetsku stranicu uhvatio ju sa pokazivacem misa i poceo naglo tresti naokolo po desktopu kad li ono na onom satichu sa strane koji pokazuje opterecenje Cpu-a i rama skocila kazaljka Cpu-a na 86%... ono mos mislit :D rekoh ja jedan lagani zbogom Visti do nekoga lijepseg vremena SP-a dvojke... :D

@gbjelic neznam na tebi je izbor ja evo vrtim stranice sa laptopima vec 2mj i odlucio se na Toshibu a nisam bio za HP no sada bih vrlo rado promijenio misljenje.... :D
Moj savijet je neka ti u ducanu u kojem budes kupovao laptop, zatrazi da ga upale pred tobom isprobaj ga pa odluci meni je ovo prakticki kao igracka naspram HP-a samo je paprena cijena....
Ali ima i pluseva laptop, recimo 6 USB prikljucaka, firewire, HDMI, VGA... a xp leti na njemu, valjda ce i CoD4:D....

Prince-Artas 24.11.2007. 00:56

vodokotlic - hvala na linkovima i driverima

nego imam ja problema s ovim modom koji modificira drivere
kad pokrenem ccc zamrzne mi se komp tako da mogu instalirat drivere

i da te pitam di si našao drivere za chipset

ps cod4 vrtim na 1280 800 sve na high bez aa, af i sijena
leti bez trzanja

gbijelic 24.11.2007. 09:08

jel se uz njega mozda dobije HDMI kabel....?

jollyb 24.11.2007. 09:35

Citiraj:

Autor Pugsley Adams (Post 866877)
Kako si zadovoljan laptopom?
I kkavi su zvucnici? kvaliteta kucista?
Meni je usao u uzi izbor.

kvaliteta visoka, tipkovnica fenomenalna, proc brz, isključim page file i sve radi podmazano, baš mi se sviđa.
ne zagrijava se previše, među tišim je laptopima, ako uzmeš u obzir jak proc i općenitu konfu
frend mi ga posudio na par dana i ako kupujem laptop, uzeo bih ovaj

Gjurovski 24.11.2007. 13:10

Ne nisam dobio HDMI kabal..
I ja sam isprobao CoD4 Toshibi, a ono kada stavim 800x600 bez ikakvih detalja nigdje nisam vidio da pada ispod 60 fps-a(samo kada neko baci dimnu onda na 50 padne) sve ostalo mi je nekako presporo.. :D

Pugsley Adams 25.11.2007. 01:16

Evo dosao mi laptop, za sada je sve super, osim manje za***ancije s driverima. Jedino nemogu natjerat da citac memori kartica proradi. Jel ima neka kvaka s tim?
Covjek u ducanu mi je rekao da kada je laptop doma ukopcan u struju da bi bilo dobro izvaditi bateriju jel ce kao trajat duze...jel to istina?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger