PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Komentari i prijedlozi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sig (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=43816)

Jelc 01.08.2006. 12:37

Sig
 
Pitanje je-da li bi trebalo obavezno imati sig?
I navesti barem glavne komponente računala...

Radi se o sljedećem-često se zna otvoriti thread gdje netko traži pomoć oko određenog problema a ne navede kakvu konfu ima pa onda sljedi u pravilu hrpa postova: koji hard, koji OS, koja grafa, ploča, proc...: suicide

Normalno da sig ne znači puno onima koji pišu isključivo po Svaštari i Tržnici ali znači puno onima koji pokušavaju nekom pomoći da riješi problem...

Osim toga-ovo je primarno hardware forum.:p

frANZi 01.08.2006. 12:42

Svakako.

Codiac 01.08.2006. 13:16

Totalno jer ipak je ovo specijalizirani forum a ne forum.hr . Tako da sam ja apsolutno za konfe u sigovima sa ponekim detaljcicima ak.

atha 01.08.2006. 13:25

Da. Jer ako zelim nesto nekome pomoci, cemu gubiti vrijeme i rijeci ispitivanjem "koju konfiguraciju imas".
Pa ti ovaj ne navede sve, pa opet postavis pitanje, i tako nikako doci do pocetka rjesavanja problema jer nema temelja.
Slazem se, uvesti obavezne sigove.

Swarm dude 01.08.2006. 13:28

Yup, definitivno treba staviti konfe u sigove. Tako će se odmah moći pristupiti rješavanju problema

Renesis 01.08.2006. 13:30

slažem se...

Pomo 01.08.2006. 13:45

Mislim da bi obavezu pisanja konfe trebalo samo dodati ovdje i potruditi se da se to pravilo provodi. Glupo mi je da se zbog jednog podforuma uvodi obavezni sig.

Jelc 01.08.2006. 13:54

Citiraj:

Autor Pomo
Glupo mi je da se zbog jednog podforuma uvodi obavezni sig.

Jednog podforuma?

Ostalo
Problemi
Storage
Software
Audio/Video/DVD
ATI
Nvidia
VIA
AMD
Intel
Overclocking

Za sve te podforume itekako zna biti bitno koje komponente imaš u kompu.

baterija 01.08.2006. 14:03

trebalo bi, bas zbog toga, jer napunis cijeli thread pitanjima o konfi ;)

undo 01.08.2006. 14:04

pa koda je problem staviti sig samo ispises par komponenata da ti ljudi mogu pomoci ako dodjes do problema i to je to,slazem se da je to dobra ideja oko siga,bit ce lakse pomoci nekome....a neko ko se slabije kuzi u kompove neka mu frend ili neko pogleda kaj ima i nek mu napise u sig da zna sta ima od komponenata jer masu ljudi nezna bas sve dijelove,a i ljudi ce nekaj nauciti ako ih zanima,ako nista drugo mozda nalete na neciji sig koji ima neku komponentu isto ko i oni i pitaju ga za neki savjet ili nesto takvo,vec se desavalo nije prvi put....to ionako zavisi o ljudima koji nemaju sig,njihova dobra volja odlucuje dali ce staviti ili nece komponente.A vama svaka cast na jos jednom dobromu prijedlogu da se pomogne ljudima.

frANZi 01.08.2006. 14:08

Citiraj:

Autor undo
pa koda je problem staviti sig samo ispises par komponenata da ti ljudi mogu pomoci ako dodjes do problema i to je to,slazem se da je to dobra ideja oko siga,bit ce lakse pomoci nekome....a neko ko se slabije kuzi u kompove neka mu frend ili neko pogleda kaj ima i nek mu napise u sig da zna sta ima od komponenata jer masu ljudi nezna bas sve dijelove,a i ljudi ce nekaj nauciti ako ih zanima,ako nista drugo mozda nalete na neciji sig koji ima neku komponentu isto ko i oni i pitaju ga za neki savjet ili nesto takvo,vec se desavalo nije prvi put....to ionako zavisi o ljudima koji nemaju sig,njihova dobra volja odlucuje dali ce staviti ili nece komponente.A vama svaka cast na jos jednom dobromu prijedlogu da se pomogne ljudima.

A može čoek otvorit Everest ako ne zna šta ima u računalu i ispisat naslovne podatke i eto.

mc_fish 01.08.2006. 14:14

ja sam za ne...cisto radi ljudi koji nemaju tolke srece/love si priustit tako sto...te ih je iz nekog razloga(nije niti vazno kojeg) sram(sto netreba), te radi ljudi koji bi se preseravali...uf imam conroe e6900 ultra gt se pro kaj ja znam kaj sve ne...ak te zanima...pitas ili?;)

edit: @ jelc...a konfiguracije!? kad nam dodu naogradnje?!?!;)

edit2: svakako dobro dode...da se razmemo, al kao pravilo ne...apel...to vec da

Razer 01.08.2006. 14:26

Ja sam također za uvođenje siga..
@mc_fish - zast bi me trebalo biti stid moje ''slabije'' konfe ...a s tim kur***enjem se slažem sad da netko nasere u sig da nešto ima a nema pojma što je to...to me podsjtilo na jedan sig gdje je lik (ovdje sa foruma) za Corsairovu memu napisao Crosshair :D i što je najbolje mema je bila ddr2 a lik ''ima'' ddr1 ploču...

mc_fish 01.08.2006. 14:31

cekicem i sjekacim kljestima se sve da pripasat;) pcb lako puca:D

enivej...slaba konfa?tvoja...nenene recimo 500mhz celic 256 mb sd rama matroxica g550 itd je slaba konfa...(file server moj) a vjeruj mi ima dosta ljudi s takvim konfama...vjerovao ti ili ne...isto kao i sok a itd...

meni ne pise nish osim ;)blup:) u sigu...ak je tolka strka nabacim konfu unutrA;)

McG 01.08.2006. 14:43

Citiraj:

Autor mc_fish
ecimo 500mhz celic 256 mb sd rama matroxica g550 itd je slaba konfa...(file server moj) a vjeruj mi ima dosta ljudi s takvim konfama...vjerovao ti ili ne...

Ma kakav slabi komp, te služi za ono kaj ti treba...služi te. Isto kak mene služi moj 5. godina stari Celeron sck. 370. Ti kompovi su dobri i delaju svoj posel kak spada, a oni koji misle da su Celeroni, Duroni i sl. slabe mašine i da ljude treba biti sram zbog toga jer ih posjeduju nek se fino z nečim pokriju prek glave i nek šute. I ti "slabi kompovi" su nekad koštali masu para, a to kaj danas nemreju vrteti Oblivion i sl. perverzije i kaj se ne klokaju ko razne kupil mi je tata i Designed For Preseravanje konfiguracije...to ne znači apsolutno ništ i po meni se ne svrstavaju u "slabe kompove" ili pak konfiguracije zbog kojih nekoga treba biti sram.

baterija 01.08.2006. 14:44

Citiraj:

Autor R@Z3R
Ja sam također za uvođenje siga..
@mc_fish - zast bi me trebalo biti stid moje ''slabije'' konfe ...a s tim kur***enjem se slažem sad da netko nasere u sig da nešto ima a nema pojma što je to...to me podsjtilo na jedan sig gdje je lik (ovdje sa foruma) za Corsairovu memu napisao Crosshair :D i što je najbolje mema je bila ddr2 a lik ''ima'' ddr1 ploču...

nop. nije bilo tako.
ja sam ga otkrio ,imao je AM2 plocu s DDR2 memom,a ovo mu je pisalo 2x1gb tccd crosshair , to mora da je super,tccd u sticku od 1gb : stoopid: bonker2

Jelc 01.08.2006. 14:47

Citiraj:

Autor mc_fish
ja sam za ne...cisto radi ljudi koji nemaju tolke srece/love si priustit tako sto...

Srami se, čak i Ladybug ima sig (za razliku od mene)....kaj bi je kakti trebalo biti sram kaj ima Celera, Matsonic ploču i GF2???

Ili je uštedjela na vremenu kad je imala neki problem sa hardwareom jer nije trebala navoditi svaki drugi post kaj ima u kompu???


Ja gnjavim Horzu da bi napravili nekaj slično ovom:
http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33862853

(pogledati konfe usera (WOR)lock koji ima tri konfe u sigu...)

Dakle-postovi bi bili čisti od kilometarskih sigova a postojao bi info o konfi.
E sad, pitanje je da li je to izvodljivo na našem forumu....

atha 01.08.2006. 14:50

Mnogo racunala u mojoj firmi su P3. Od 600njak MHz pa do 1Ghz.
Cak bi i rekao preko 100 komada. Sluze svrsi, i to je ono sto je najbitnije.

Vjerujte mi rado bi jednog celica na 900MHz,
puknem mu kakvu "bezveznu" 9550 pa da vidis kako ce vrtiti CoD2 u mrezi kada frend naidje. :)


@jeltz

Edit: Da, to sa rage3d je odlicna stvar. U tom slucaju ukinuti sigove u obliku bezvezarija sto se pisu i ostaviti samo ovo.
Good idea, lijepo, kompaktno i funkcionalno. :)

SniperWolf 01.08.2006. 15:11

Naravno, dobiti ce se na kvaliteti postova.

Defcon.OS 01.08.2006. 15:17

Nemam nista protiv sigova, ali imam protiv "slikopisnih". Riga mi se kad to vidim , dosta ih se ne da uopce procitati, nagrđuju postove i forum izgleda kao kirbaj od silnog šarenila.
O designu istih necu nista pisati jer ne mora svako imati smisla ali nek' uđe i to u zapisnik.
Još kad su metar sa metar... ajme...
Iako mislim da bi trebalo stisnuti ljude da navode konfe ako imaju problem a ne kao pravilo foruma, ali OK, opcenito nije loša ideja.

tutix 01.08.2006. 15:23

Ja sam isto za. Zašto bi te trebalo bit sram kakvu konfu imaš. Uvijek mi je drago vidjet neku stariju konfu sigu, zanimljivije mi je pogledat od kakvih je djelova sastavljena jer takve nemreš više kupit u trgovini. Ustvari, nije važno što imaš, važno je kako se time služiš;).

celduce 01.08.2006. 15:42

Citiraj:

Autor mc_fish
ja sam za ne...cisto radi ljudi koji nemaju tolke srece/love si priustit tako sto...te ih je iz nekog razloga(nije niti vazno kojeg) sram(sto netreba), te radi ljudi koji bi se preseravali...uf imam conroe e6900 ultra gt se pro kaj ja znam kaj sve ne...ak te zanima...pitas ili?;)



Eh nismo mi krivi sto se od PC-a pocela praviti moda i nadmetanje skvadre iz kvarta tko ce vise brojcica imati ili pak skuplju komponentu a ne racunalo koje sluzi svrsi i namjeni.
Za koju godinu mozemo ocekivati i posebno oslikane maticne ploce i komponente sa potpisom Jean Paul Gaultier-a.

Moja konfa u sig-u je izbor komponenata po vlastitom izboru i josh do ne davno
mjesto R9600XT bila je Matroxica G550 koja je sada uposlena u drugom racunalu. Sasvim dovoljno za moje potrebe i to je sve sto me zanima.

Vecina aktivnih korisnika ima u sig-u konfiguraciju i mislim da je to u redu samo da nije veci od ne znam - 8 redova + big font i slicne domisljatosti...

baterija 01.08.2006. 15:50

gumb ne zeli da radi. :D

EDIT:
ne radi :(

atha 01.08.2006. 15:57

Nece raditi nazalost, ne. Probah i ja. Radi samo u preview modu. Vjerojatno treba ubaciti u code foruma, a ne rucno.

Pomo 01.08.2006. 15:59

A što je s ekipom (poput mene) koja ima više od jedne konfe i prob se javi na drugoj? Šta sad da ko Superunknown slažem gif za 4 konfe??? Što da uvedemo obavezu stavljanja sviih konfi s kojima dolazimo u doticaj u sig, recimo treba nekom frendu neš pomoć (nije da ih nemam koji me redovito tlače s nekim sr...). Treba izdresirat ljude da kad traže pomoć za neki problem napišu konfiguraciju već u prvom postu, ako je već nema u sig-u. A vidio sam već i pitanja o kakvoj se konfi radi, a ista stoji u sig-u.
@Superunknown: NHF, ništa zlonamjerno, ali meni se neda nešto takvog radit, inače sig za svaku pohvalu, pregledan i ne odvlači pažnju s postova.

atha 01.08.2006. 16:01

Zato je ovo sto je Jeltz napisao odlicna ideja.
Pogledaj link koji je postao.

mc_fish 01.08.2006. 16:12

ma joj krivo ste me svatili!!! to sto mcg veli stoji i ata i jelc itd..da sluze svrsi...al ima ljudi koji ak nemas konfu za 10k kuna vele da ne valja -_-

pa cist da ne bude takvih ispada...

jelc to bi bila super ideja...makar ja to nebi puknuo u pravila...vec volja...u pravila bi puknuo da napisu "sve" komponente....hm a to je pod konfama tak;)
(ne bas komponente al ono budet za sto i bla bla bla)

mislim koja je svrha nekog natjerat da napise u sig sto ima...?!je to ce nama (medu ostalom i meni) dosta olaksat posao...al opet free will;)

Mr. M 01.08.2006. 16:15

sto se tice ovih preseravanja sa conrem i sl, pa takvi ce u sig staviti svoju konfu bilo to obavezno ili ne...
inace sam za...mislim da je puno lakse, kad npr. netko pita za napajanje, vidi u sigu neciju konfu koja je slicna njegovoj i pita korisnika koje napajanje ima...

[quote=mc_fish]ma joj krivo ste me svatili!!! to sto mcg veli stoji i ata i jelc itd..da sluze svrsi...al ima ljudi koji ak nemas konfu za 10k kuna vele da ne valja -_-[\quote]

a toga ce uvijek biti...moderatori ce se za to pobrinuti (atha ce podjeliti puno pifi sebi :D a jeltz ce dijelit zalihe banana :D )

pava 01.08.2006. 16:45

Ja glasao za ne, ako ce mi ikad trebat pomoc napisem konfu i bok, al sumnjam da ce mi trebat pomoc, jer ja sam najpametniji:D lol

G0RKI 01.08.2006. 17:00

Citiraj:

Autor Jelc
Pitanje je-da li bi trebalo obavezno imati sig?
I navesti barem glavne komponente računala...

Radi se o sljedećem-često se zna otvoriti thread gdje netko traži pomoć oko određenog problema a ne navede kakvu konfu ima pa onda sljedi u pravilu hrpa postova: koji hard, koji OS, koja grafa, ploča, proc...: suicide

Normalno da sig ne znači puno onima koji pišu isključivo po Svaštari i Tržnici ali znači puno onima koji pokušavaju nekom pomoći da riješi problem...

Osim toga-ovo je primarno hardware forum.:p

Naravno da treba bas iz tih razloga i to na ovaj nacin preko User CP da bi u konacnici to ovako izgledalo.
Bilo bi i vrime :clap:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger