PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   DPD Hrvatska - informacije i iskustva (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=296764)

mamutarka 21.01.2019. 23:28

DPD Hrvatska - informacije i iskustva
 
Vidim nemaju temu, općenito su meni uredno do sad odradili što treba i privatno i poslovno, enivej danas su objavili:

https://i.imgur.com/G0hfJip.png

https://www.facebook.com/DPDCroatia2004/

dewil23 21.01.2019. 23:58

Naručio miš sa mall.hr,bio na stanju,došao drugi dan nešto sitno iza podneva dpd-om,sve pet.

fler 22.01.2019. 02:40

Generalno su mi (kod nas) bili među pouzdanijima,
ali nakon nekoliko drama s nedostavljanjem pošiljki
nešto prije i tijekom blagdana (sve u OE stilu - ne možeš dobiti na telefon,
na mailove odgovore za tjedan dana ili uopće ne,
lažni datumi isporuke i laganje o pokušajima dostave ili update statusa na "promjena datuma dostave od strane korisnika" u petak popodne,
pa čekaj do ponedjeljka jer skladište vikendom ne radi),
zbog kojih sam u par navrata morao do njih i vidio kakva je organizacija (Osijek) ..
izgubih povjerenje.

Čekam sad neke pošiljke, pa ćemo vidjeti kakva je situacija.

xlr 22.01.2019. 06:44

Vec par godina mi za DPD dostavlja isti lik. Nikad u zivotu ga nisam vidio, ali smo si na "ti". Ostavlja mi pakete gdje zelim (susjedi na kat, pod stepenice), bez puno pitanja. Neki dan sam ga konacno i upoznao :D

Tesko je reci misljenje kad si zadovoljan jednom osobom koja pokriva tvoj kvart. Po pitanju brzine isporuke su mi super. Nekad je na webu bilo moguce vidjeti broj dostava prije nego tvoja dodje na red, broj telefona i ime dostavljaca, to vise ne vidim (ili su redizajnirali web). Zapravo web je i najmanje potreban kad ujutro posalju sms i mail s vremenskim okvirom isporuke - i tocni su svaki put. Ili je samo kurir zakon.

ruki31 22.01.2019. 11:48

Također i meni privatno i poslovno za sad svaki put točni i uredni nemam prigovora nikakvih.

Brzi Picek 22.01.2019. 11:58

haha, jel to EP ?
DPD ,dal opče početi od bisera koje su izvodili godinama
zaključak s moje strane:
Ni pomisliti s njima surađivati privatno ili poslovno !

mamutarka 22.01.2019. 12:09

baš sva iskustva i poslovno i privatno pozitivna, i to unazad dosta godina, 5 sigurno

čovjek koji mi dostavlja dogovoran je ful, ostavi mi di god kažem, oš pod tepih oš u kanti za smeće oš kod susjeda

tak da me baš zanima zašto ''ni pomisliti s njima surađivati''?

A.J. 22.01.2019. 12:15

Također imam pozitivna iskustva, baš mi je jučer dostavio nešto što sam u petak ili subotu naručio. Super mi je što na webu imaju tracking kombija i gdje mora dostavit pakete pa da vidim ako ima prilike da ga uhvatim ukoliko moram na teren.

dadoremix 22.01.2019. 12:15

a ne dostavlja po cijeloj hr isti tip
sa dpd nemam nit ja zamjerke
nit sa oversesom :d
meni je muka hp express
al lokalni poštar je isto D men.. kak dogovoris tak je.. i njemu je bitno da isprazni torbu

prileee 22.01.2019. 12:17

Meni je tako overseas bia super, unatoc svim problemima koje ostatak hr ima s njima ja. Nikad kasnjenja, dostavljac uvik zove pa ostavi kome treba i di treba, jako fleksibilan i uredan. Tako da to ocito jako ovisi o regiji/gradu/kvartu/dostavljacu.

s4s4 22.01.2019. 12:20

Ja isto imam dobra iskustva s DPD-om.
Jucer ujutro poslali mail kad ce dostavljac doci a tako se i dogodilo. E sad dali je to do pojedinih dostavljaca neznam ali do sada su iskustva pozitivna.

RainZG 22.01.2019. 13:11

Meni DPD dostavlja vec godinama i nikada problema, od svih u HR su mi najdrazi.

fler 22.01.2019. 13:14

Samo da bude jasno: moj se komentar odnosio na organizaciju unutar firme,
ne i same dostavljače (ima ih par koji se izmjenjuju, i uvijek su korektni).
Sve ono za što se prigovara OE dešavalo se i kod DPD-a
(i to ne samo tijekom blagdana, tako da nije opravdanje drastično povećan promet) -
kažem, baš čekam nekoliko pošiljki, pa ću vidjeti kakvo je sad stanje.

RAUL 22.01.2019. 13:54

DPD uvijek korektni.

tun3 23.01.2019. 10:59

Evo ja mogu dati friško negativno iskustvo...

Naručio preko UZI Shopa nosač monitora, nosač je predan na dostavu u ponedjeljak, te je na skladište u Dražice (za riječko područje) stigao jučer ujutro. U skladu s time dobio sam SMS sa obavijesti da mi paket stiže tokom istog dana (22.1.). Paket naravno nije stigao (kažem naravno jer sam naučio s HPom da dostava do xy sati, koju platiš ekstra, ne znači ama baš ništa, pa mi dogovoreno vrijeme dostave s bilo kim ne znači puno), na trackingu piše da je još na Dražicama, pa zovem službu za korisnike. Na automatu koji prvo provjeri status pošiljke mi kaže da je datum dostave promijenjen u dogovoru s primateljem, a mene apsolutno nitko nije kontaktirao. Javi se agent, pitam što je s paketom i s kim su to oni točno dogovorili promjenu datuma, na što mi on kaže da je to automatski kod kad ne stignu dati pošiljku dostavljaču, da nisu eto stigli ni danas pa da će dostava biti sutra tokom dana. Nitko da bi obavijestio o promjeni datuma, a kad na trackingu želim pogledati gdje je paket prebaci me na stranicu na litvanskom jeziku, barem je tako Google Translate prepoznao ono što sam prevodio.

Ovo je moje prvo iskustvo s njima, ali *ebem ti takvu brzu dostavu di paket 20ak km mora "putovat" preko 48 sati... a tracking na litvanskom je samo šećer na kraju...

A mislio sam da je OE banana...

burmuz 23.01.2019. 11:21

Osobno s DPD-om nisam imao nikakvih problema. Sve korektno. Ako bi tražio dlaku u jajetu onda je loše to što dostavljaći ne žele dostaviti paket na posao (centar grada), ostalo se sve da dogovoriti.
Meni osobno je nabolji DHL, makar ih uzimam samo kada uzimam skuplje stvari, njima je stvarno usluga ok.
Čak mi je i Pošta ok, što znam da mnogima nije.

mamutarka 23.01.2019. 11:40

nekako uz sva iskustva iz svih tema o dostavnim službama, sve se na kraju svodi na vozača koliko sam skužio, netko je voljan izić u susret, netko nije, i u globalu u tom grmu leži zec

mamutarka 31.01.2019. 10:38

možda nije za ovu temu ali neznam di pitat

imam UPS dostavu iz EU, tko preuzima to u HR? oni sami ili imaju partnera?

edit : aha, kontaktirao sam rhea, sve ok

mkey 31.01.2019. 19:49

DPD u Puli radi jako dobar posao.
Vozači su OK ali su i inače čini mi se jako solidni. Jednom su me malo izjebuckali i zadržavali pošiljku nekoliko dana jer su navodno bili preopterećeni, ali osim toga sve za maksimalnu ocjenu.

sharyn 31.01.2019. 20:28

Jučer oko 12 naručen paket iz slovenije (EK) i danas ujutro u 8 i 20 me zove DPD.ovac da se sletim pred zgradu po paket.
Ovak nisam brzo dobio nikad :D

spaceman 05.02.2019. 23:39

Jučer prvi problem s DPD-om, trebao dobiti paket doma, međutim po njihovom praćenju statusa paketa vidim status-neuspješan pokušaj dostave, ostavljena obavijest. Naravno da nisu ni bili do mene ni ostavili ikakvu obavijest. Zvao danas njihovu szk i kažu danas nema šanse jer kao imaju problema nekakvih pa će tek sutra navodno pokušati dostaviti paket. Još sam im naglasio da ovaj put svakako nazovu prije isporuke da ne bi opet došlo do ovakvih problema. Nadam se da je ovo izuzetak i da će opet sve biti besprijekorno kao i do sada.

srale7 07.02.2019. 08:52

Naručio sam paket iz kine, i sve super, fino on putuje, iz kine u Amsterdam, tu skuzim da ga preuzima dpd, krece iz Amsterdama, čekira se u Austriji i tu mu se gubi svaki trag, odnosno vec 6 dana stoji i nikud nikam.



https://abload.de/thumb/dpdg5kxl.png


Jel ima smisla zvati/slati mail?

coconut 07.02.2019. 09:20

Samo ti pošalji

srale7 07.02.2019. 12:40

Jesam i evo odgovora:


"Poštovani korisnici DPD usluga,

Zbog neočekivanih tehničkih poteškoća u skladišno-manipulativnom prostoru proizašlih nakon preseljenja u novi distributivni centar došlo je do nemogućnosti u dostavi i preuzimanju paketa.

DPD ulaže maksimalne napore u rješavanju nastalih poteškoća.

Normalizaciju rada očekujemo u narednih 24 sata, a 100% kapacitet rada skladišno-manipulativnog prostora najkasnije do kraja ovog tjedna.

O svim eventualnim promjenama, bit ćete dodatno obaviješteni.

Ljubazno Vas molimo za strpljenje i razumijevanje.

Vaš DPD"


Tak da, stanga :)

spaceman 07.02.2019. 23:21

Evo da javim samo da mi je jučer uredno stigao paket, najavljen dolazak između 13 i 14 sati, dostavljač došao u 13.10 i prije toga nazvao.
E sad, sličan problem kao i kolega srale7 imam i sam i do sada nisam znao da li je do dpd-a ili e-digitala. 11.01 naručio mob i ručni usisavač iz e-digitala da bi mi dpd-om nakon par dana došao samo taj usisavač. Na dpd stranici praćenja paketa od 15.01 taj mobitel stoji u Budimpešti, poslao 2-3 maila e-digitalu za to vrijeme da bi tek jučer dobio njihov odgovor u kojem se ispričavaju te da su dpd-u poslali upit u vezi nedostajućeg paketa. Znači da nije neuobičajeno da zajebu dostavu, nažalost.
Kad ću dobit taj mob, pojma nemam.

Slash555 13.02.2019. 09:31

ja imam slučaj isto u edigitalu/dpd.
naručio i platio 5 proizvoda oko 15.1. i još uvijek nisam dobio ništa. navodno 4 odvojena paketa idu, nezna im se trag, tracking neradi. edigital slao upit dpd-u i nakon tjedan dana nema odgovora.
el mogu raskinut ugovor pošto mi je smiješna cijela situacija?

zalman1 13.02.2019. 10:37

A s kim bi ti raskidao ugovor?
Pišeš u totalno krivoj temi, ti s DPD-om nemaš ništa, sklopio si ugovor s edigitalom i njima se javi za storniranje narudžbe.

mkey 13.02.2019. 18:55

Citiraj:

Autor Slash555 (Post 3276364)
ja imam slučaj isto u edigitalu/dpd.
naručio i platio 5 proizvoda oko 15.1. i još uvijek nisam dobio ništa. navodno 4 odvojena paketa idu, nezna im se trag, tracking neradi. edigital slao upit dpd-u i nakon tjedan dana nema odgovora.
el mogu raskinut ugovor pošto mi je smiješna cijela situacija?

Plaćanje pouzećem je majka.

Slash555 13.02.2019. 20:34

Citiraj:

Autor zalman1 (Post 3276381)
A s kim bi ti raskidao ugovor?
Pišeš u totalno krivoj temi, ti s DPD-om nemaš ništa, sklopio si ugovor s edigitalom i njima se javi za storniranje narudžbe.

Ma s Edigital im naravno. Promašio sam temu, da

cic 09.12.2020. 12:20

Da li je netko u zadnje vrijeme slao pakete preko dpd, a da je preuzimanje paketa naručio preko njihove stranice?

Jučer sam sve odradio, platio dostavu 55 kn, i dobio mail da šalju dostavljača nakon vidljive uplate. Oke, možda nisu još zabilježili uplatu, ali me općenito zanima koliko im treba da ih ne zivkam bezveze?

Edit: riješeno. Dostavljač me zvao, ali nisam uopće prije toga dobio obavijest kad dolazi


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:07.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger