PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   bios password (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29029)

p3l3 30.11.2005. 22:31

bios password
 
kako razbiti bios password na ibm thinkpad t21 laptopu? pokusao sa vadjenjem baterije, ne pali.

Bubba 30.11.2005. 22:45

Re: bios password
 
Citiraj:

Originally posted by p3l3
kako razbiti bios password na ibm thinkpad t21 laptopu? pokusao sa vadjenjem baterije, ne pali.
User ili supervisor password?

p3l3 30.11.2005. 23:06

supervisor password, mislim. pojavi se katancic i moze se unjeti 7 znakova.

big_B 01.12.2005. 07:58

Proguglaj po netu, naisao sam na rjesenja od nekih programa, preko nekih backdoor passworda pojedinih proizvodaca, do nekih sklopova koje treba ustekati u paralell port......

Napamet neznam nista, nikada nisam pokusavao...:)

atha 01.12.2005. 08:29

booo...
clearanje c-mosa, vadjenje baterije sa izstekanim kabelom iz napajanja...

na taj nacin sam nedavno uspio pokrenuti zakljucanog ibm-a. netko je unio 3-4 puta pogreshan pass.

spawn 01.12.2005. 09:39

IBM inace ne mozes bas otkljucati lako. U 99% slucajeva ces morati napraviti interface koji se lemi na eeprom i iscitati log iz njega i za kalkulkaciju loga platis oko 50-100 eura,ovisi kod koga. Ja sam vec morao to raditi par puta i do sada mi je jedini nacin bio napraviti interface. Nisam na nijednom uspio bez toga.

Bubba 01.12.2005. 09:41

Citiraj:

Originally posted by p3l3
supervisor password, mislim. pojavi se katancic i moze se unjeti 7 znakova.
Sluzbeno IBM-ovo rijesenje u ovom slucaju je zamijena maticne ploce. Postoje i drugi nacini, no nisam siguran rade li tj. bavi li se itko u Hrvatskoj time.

spawn 01.12.2005. 09:41

Citiraj:

Originally posted by Bubba
Sluzbeno IBM-ovo rijesenje u ovom slucaju je zamijena maticne ploce. Postoje i drugi nacini, no nisam siguran rade li tj. bavi li se itko u Hrvatskoj time.
Ja.:D :D

p3l3 01.12.2005. 10:07

hvala, izgleda da nema drugog nacina. bio sam na netu i ko kod ima rjesenje trazi da se plati.

domy_os 01.12.2005. 10:26

Jel smiješ rastavit laptop pa da probaš odspojit i drugu bateriju?

mc_fish 01.12.2005. 10:48

bios cip je zalemljen ili u soketu?ako je u soketu zamjeni ga

p3l3 01.12.2005. 12:39

smijem ga rastaviti. gdje se nalazi druga baterija.

domy_os 01.12.2005. 12:49

Citiraj:

Originally posted by p3l3
smijem ga rastaviti. gdje se nalazi druga baterija.
Ovisi od modela do modela. Na mom starom lapu je bila negdje u sredini ispod tipkovnice.

Doom 02.12.2005. 21:19

Imao sam isti problem sa svojim Thinkpadom.
Odmah ti kažem da zaboraviš na softversko izvlacenje shifre.
IBM koristi Atmel-ov eprom u kojeg sprema passworde, user ID itd. Interface se sastoji od Max 232 integrirca, i još par sitnica koje te nece punno koštati u Chipoteci. Na mail ti mogu poslati program za ocitavanje eproma i shemu interface-a ako se hoces sam zezati sa time ali vjeruj mi da ti je najbolje platiti Zel-cos serviserima cca 300kn za popravak koliko to košta jer da bi ocitao eprom na njega trebaš zalemiti tri tanke žice koje spajaš na interface. Ovo ti apsolutno nebih preporucio jer ces naici na masu problema:

1.
eprom se nalazi na jako nezgodnim mjestima na maticnoj ploci tako da trebaš raskopati cijeli laptop da bi došao do njega

2.
Eprom postoji u verzijama od 8 i 14 pinova. Ako imaš verziju sa 8 zaboravi lemljenje po njemu jer je masu spajaš sa jedne strane eproma i to je ok ali ostaledvije žice su ti sa druge strane i dijeli ih samo jedan pin.
3.
U laptopu imaš bar tri jako skupa flat kabela (folije) koje možeš lako prekinuti a svaka košta pravo bogatstvo.

Ako te nisam dovoljno isprepadao javi mi e-mail adresu pa cu ti poslati sheme, programe i opise izrade.

spawn 02.12.2005. 23:56

Citiraj:

Originally posted by Doom
Imao sam isti problem sa svojim Thinkpadom.
Odmah ti kažem da zaboraviš na softversko izvlacenje shifre.
IBM koristi Atmel-ov eprom u kojeg sprema passworde, user ID itd. Interface se sastoji od Max 232 integrirca, i još par sitnica koje te nece punno koštati u Chipoteci. Na mail ti mogu poslati program za ocitavanje eproma i shemu interface-a ako se hoces sam zezati sa time ali vjeruj mi da ti je najbolje platiti Zel-cos serviserima cca 300kn za popravak koliko to košta jer da bi ocitao eprom na njega trebaš zalemiti tri tanke žice koje spajaš na interface. Ovo ti apsolutno nebih preporucio jer ces naici na masu problema:

1.
eprom se nalazi na jako nezgodnim mjestima na maticnoj ploci tako da trebaš raskopati cijeli laptop da bi došao do njega

2.
Eprom postoji u verzijama od 8 i 14 pinova. Ako imaš verziju sa 8 zaboravi lemljenje po njemu jer je masu spajaš sa jedne strane eproma i to je ok ali ostaledvije žice su ti sa druge strane i dijeli ih samo jedan pin.
3.
U laptopu imaš bar tri jako skupa flat kabela (folije) koje možeš lako prekinuti a svaka košta pravo bogatstvo.

Ako te nisam dovoljno isprepadao javi mi e-mail adresu pa cu ti poslati sheme, programe i opise izrade.

Pa lakse je zalemiti na atmel od 8 pinova nego od 14.
Anyway, Doom je upravu,kao sto sam prije rekao,nikakvo vadjenje i mijenjanje biosa ne pomaze jer se lock upisuje u eeprom a ne u bios.
EOD.

Doom 03.12.2005. 14:31

Citiraj:

Originally posted by Bruno_Rv
Pa lakse je zalemiti na atmel od 8 pinova nego od 14.
Anyway, Doom je upravu,kao sto sam prije rekao,nikakvo vadjenje i mijenjanje biosa ne pomaze jer se lock upisuje u eeprom a ne u bios.
EOD.

Da, zamijenio sam ih. 14pin verzija pravi probleme jer je istih dimenzija kućišta a sa više pinova.

domy_os 03.12.2005. 15:43

A gdje drugdje je BIOS spremljen nego u EEPROM čip. :rolleyes:

Doom 03.12.2005. 21:33

IBM koristi i posebam nacin spremanja takozvanog HDD passworda na tvrdi disk. Nemoguce ga je dici formatiranjem diska i u slucaju da ga zaboraviš potrebno je zamijeniti tvrdi disk. Postoje tri razine passworda
1. Popwer on
2. Supervisor
3. HDD

1. se diže vađenjem backup baterije i prespajanjem jumpera
2. izvlacenjem iz eproma
3. zamijenom HDD-a

Doom 03.12.2005. 21:37

Bios je u drugom epromu.
Atmelov eprom se koristi isljucivo za lockove. Bios ima poseban eprom i kada se zamijeni passwordi i dalje ostaju zapisani u Atmel.

p3l3 06.12.2005. 13:53

hvala na svemu. nista nego da probam to sa eepromom.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger