PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Sinkronizacija foldera u svrhu backupa (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=306652)

rams 20.01.2021. 10:16

Sinkronizacija foldera u svrhu backupa
 
Molio bih preporuku software-a za sinkronizaciju foldera. Imam na Fritz router spojen 4 terabajtni disk koji funkcionira kao NAS.

Ideja je da na njega odredene foldere sa racunala sinkroniziram u redovnim vremenskim razmacima u svrhu backupa. Lokalni cloud tako reci. Htjeo bih to tako napraviti iz razloga da je uvijek dostupno i sa drugih uredjaja.

Sa android mobitela, mog i zeninog sam to sredio sa FolderSync aplikacijom, e sad nesto tako za komp trebam?

Nikky 20.01.2021. 10:38

Ako sam dobro vidio, trebalo bi da ima pc verzija istog imena,
kao alternativa se spominje GoodSync.

The Exiled 20.01.2021. 11:20

Imaš ovaj zgodni alat koji je Vuco svojevremeno preporučil, pa provjeri da li bude OK.:)

generic 20.01.2021. 11:29

Ovaj isto solidno radi

rams 23.01.2021. 23:49

Citiraj:

Autor The Exiled (Post 3484534)
Imaš ovaj zgodni alat koji je Vuco svojevremeno preporučil, pa provjeri da li bude OK.:)

Odradio sam prvu sinkronizaciju rucno i sada sam naredio Timer Sync svaki drugi dan u odredjeno vrijeme i pokrenuo kao Service, sada bi on trebao sam provjeriti ako ima promijena i syncati nove fajlove (odabrao sam Copy only newer files)?

Ne znam sada smijem li zatvoriti DSynchronize ako sam isao na install service?

Pupo 23.01.2021. 23:57

Jooj, pazi se kripta.

rams 24.01.2021. 00:21

Molim?

Vuco 24.01.2021. 00:41

Misli da se paziš ransomware-a koji ako kriptira podatke ćeš ih samo skopirati na backup. Iako je upitno kako bi ovakav setup kao kod tebe gledao na te fajlove, bi li stare prebrisao ili samo te kriptirane dodao (moj guess je ovo zadnje).

Ako si stavio kao service, možeš ga ugasiti. Meni je dsynchronize godinama radio odlično (prvo sam ga malo kontrolirao, a onda zaboravio na njega), nisam kužio da uopće išta radi po računalu (da se usporilo nešto radi njega ili tako slično).

domy_os 24.01.2021. 01:33

Citiraj:

Autor rams (Post 3485885)
Odradio sam prvu sinkronizaciju rucno i sada sam naredio Timer Sync svaki drugi dan u odredjeno vrijeme i pokrenuo kao Service, sada bi on trebao sam provjeriti ako ima promijena i syncati nove fajlove (odabrao sam Copy only newer files)?

Ne znam sada smijem li zatvoriti DSynchronize ako sam isao na install service?

To onda nije sync nego backup. Što ti uopće treba?

Ne znam kakve su mogućnosti tog alata i da li radi kakav testni checksum prije početka rada. Ako možeš, radi pod limited accountom, a za backup koristi drugi account koji će služiti samo backupu.

Da, to možda jesu perverzije, ali opasnost uvijek vreba. Evo mi u firmi imamo hrpu sigurnosnih rješenja i opet se provukao ransomware i napravio milijunsku štetu koja još nije sanirana.

rams 24.01.2021. 10:14

Da meni treba backup.

Dobro ovo nisu novcano nista vrijedni podaci nego uglavnom fotografije i neki dokumenti sa racunala i dva mobitela koje zelim imati na jos jednoj lokaciji u slucaju da krepa mobitel ili se nesto dogodi racunalu.

Brko 24.01.2021. 10:38

Citiraj:

Autor generic (Post 3484538)

Koristim ovaj FreeFileSync. Preporuka za njega. Do tada sam koristio SyncToy ali je bilo nekih stvari koje mi se nisu sviđale kod njega. Backupiram manualno, nikakve automatike ne koristim.

Imam 3 backup lokacije bitnih stvari:
1. Unutar kompa na drugi fizički disk
2. Externi disk koji služi samo za backup
3. Backblaze cloud (hvala Bubbi na preporuci)

Mirno spavam. Backblaze je 75 USD (60USD + PDV) godišnje i nema nikakvih ograničenja. Ima aplikaciju koja sve radi i odradi za diskove/particije koje ste odabrali da idu na cloud.

jp_rv 24.01.2021. 11:30

za file sync koristim synctrayzor (po preporuci tu s foruma od prije kojih godinu dana).
time syncam 2 kompa da imaju iste fajlove na oba pc-a u real time-u.

i onda se na jednom od tih kompova vrti aomei backupper koji po noći odradi file backup na NAS, na način da samo DODA nove fajlove uz stare (pa time, ako izbrišem nešto iz foldera koje my synca synctrayzor - imam kopiju na nas-u).


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger