PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Realme mobiteli (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=302907)

Brko 08.03.2020. 09:30

Pošto i ovaj brend polako i sigurno grabi na popularnosti, mislim da Realme zaslužuje svoju temu, da ga se ne spominje kao "još jedan kineski mobitel" u temi kineskih mobitela.

Prebaciti ću neke friške postove o njima u ovu temu, pa molim da nadalje nastavimo o njima ovdje.

Fala.

locks 16.04.2020. 18:21

Realme mobiteli
 
Realme X50 Pro recenzija....

https://m.gsmarena.com/realme_x50_pr...eview-2099.php

550$ na Aliexpressu... Ipak se može dobiti SD865, 5G, 90Hz, 65W punjač, DDR5, UFS 3.0 i stereo zvučnici za te novce. A čak je i djelomično vodootporan. Ko ne traži top kameru, ovo je čudovište 😁

SympForTheDevil 17.04.2020. 01:02

Dobroe u EU samo 100€ skuplji. Nisu zabrijali ko Xiaomi.

Ima ga na Amazonu.

Pentel33 17.04.2020. 06:16

Pa kad nisu ni brand kao xiaomi niti bi ga itko kupovao po vecoj cijeni, a i po ovoj nece....

Matta 17.04.2020. 08:32

Citiraj:

Autor Pentel33 (Post 3397611)
Pa kad nisu ni brand kao xiaomi niti bi ga itko kupovao po vecoj cijeni, a i po ovoj nece....

Zašto ne ?

Cijena je do duplo niža nego od ostale konkurencije sa istim speckama. Ako netko ne pati na ime i ne gleda na re-sale vrijednost uzet će u obzir ovaj mob.

Mommistake 17.04.2020. 08:40

Pa točno to što si sada rekao je ujedno i dogovor na tvoje pitanje.

Po duplo nižoj cijeni da, po višoj ne.

Pentel33 17.04.2020. 09:36

Citiraj:

Autor Matta (Post 3397)
Cijena je do duplo niža nego od ostale konkurencije sa istim speckama. Ako netko ne pati na ime i ne gleda na re-sale vrijednost uzet će u obzir ovaj mob.

Ovaj mob ce uzeti u obzir grupica entuzijasta po forumima koji su upoznati s doticnim brendom.
Vecina ljudi nije ni cula za realme niti im sta znaci SD865 i sl.
I sa niskom cijenom sumnjam da ce biti nesto posebno zastupljen i da ce se prodavati.

Brko 17.04.2020. 10:41

Realme mobiteli
 
...

Mommistake 17.04.2020. 10:49

Drug, hoćemo i za NOA mobitele temu? :D Da vidiš što znači biti toxic. :D

Ivo_Strojnica 17.04.2020. 10:58

To ce biti gora tema nego Arch linux community. :D

Odakle se mogu realme naruciti iz Kine bez dodatnih davanja (DHL djir)?

Matta 17.04.2020. 11:02

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3397632)
Pa točno to što si sada rekao je ujedno i dogovor na tvoje pitanje.

Po duplo nižoj cijeni da, po višoj ne.

Pa upravo tako. Cijena će mu ići samo dolje, nikako gore. I "gap" izmedju njega i konkurenata će biti samo veći ili isti, ne manji.


Citiraj:

Autor Pentel33 (Post 3397648)
Ovaj mob ce uzeti u obzir grupica entuzijasta po forumima koji su upoznati s doticnim brendom.
Vecina ljudi nije ni cula za realme niti im sta znaci SD865 i sl.
I sa niskom cijenom sumnjam da ce biti nesto posebno zastupljen i da ce se prodavati.

Isto tako su krenuli i Oppo ("tata" RealMe-a) i OnePlus (brat RealMe-a) a i Xiaomi.
Pitaj i sad ljudie žele li Redmi K30 Pro i blijedo ćete gledati. A za 500 ojra dobiješ maltene flagship mob. Vjeruj mi, nakon što su svi oni digli cijene u nebesa, šira ekipa će početi gledati ili slabije modele razvikanijih marki ili ovako, neke nepoznatije firme ali sa dobrim speckama.

Pentel33 17.04.2020. 11:13

Je, xiaomi je tako krenuo i trebalo mu je dosta godina da dosegne neki status.
Znaci, za realme je prerano ista pricati i pitanje je mogu li oni uspjeti isto sto i xiaomi.
To sto imaju jakog vlasnika ne znaci nista za EU trziste.

Mi znamo da su to dobri mobiteli ali 99.99% ljudi ne zna.
Sve je stvar koliko ce biti zastupljeni kod trgovaca i operatera.

Brko 17.04.2020. 11:26

Istina ali i ljudi se "pokrštavaju" glede tehnike pa imamo sve više "pismenih" po pitanju toga.

Sjetite se samo švercera što ovdje što drugdje što su dovlačili one garažne isprdke Mstar, Mpai, Newmie i šta ja znam kako su se zvali, fejkali recenzije i pisali ih po svojim blogovima i sajtovima pa ih onda i masno uvaljivali po forumima i njuškalu kao "konkurenciju" uređijima koji su se masno naplaćivali ovdje.

Danas toga više nema. I dalje ima tih opskurnih marki ali to više niko iole načitan ne može i neće si priuštiti.

Tako da, ide to na bolje. Počeli ljudi da kuže da ima više od 2 marke phona brz brige. Samo neki ne žele da im se šabani iz društva i okoline nebi smijali jer im je važno što drugi misle i kažu.

Šaomija sam "prodao" više nego bilo kojeg drugog mobitela savjetom. Evo danas idem po jednog za ćaću.

Ali zato me sasha2511 može citirati kad me pito zašto sam protu Xiaomija. Bio sam protiv jer nije imao HR garancije, imao je kineske verzije HWa koji se flešo na global rom i rekao sam da kad budu kod nas zastupljeniji sa global divajsovima, uzeti u obzir.

I? Bio dam hejter kazali neki? Sad ispada da sam fanboj jebote :D

SympForTheDevil 17.04.2020. 12:10

Malo više od branda za entuzijaste sa foruma. Inače realme x2 pro je bio najprodavaniji telefon na španjolskom Amazonu zadnji black Friday

https://www.counterpointresearch.com...e-brand-spain/

Lagano su iskoristili Huawei guglo aferu...a po najavama kreću i u dogovore sa EU operaterima.

https://global.chinadaily.com.cn/a/2...21727c41f.html

Mommistake 17.04.2020. 12:11

Ma ako nastave lagano i postepeno dižu cijene, mogu se probiti samo tako.

Tek postoje 2 godine! Xiaomi je vani preko 10 godina.

SympForTheDevil 17.04.2020. 12:25

Još je fascinantan podatak da su do prije par mjeseci imali standard China rom,svi appovi na početnom ekranu i uz obilje kineskih kerefeka. U jednoj verziji su izbacili blago tjuniraji stock rom shvatiši važnost toga na zapadnom tržištu. Xiaomiju je za to trebalo jedno pola desetljeća....da izbace app drawer.

locks 17.04.2020. 12:37

Realme se brzo prilagodio.Shvatili su da Color OS kao takav je jedina prava mana, jer je prilagođen kineskom tržištu, a to znači hrpa bloatwarea, kompliciran i pretrpan UI. Pa su izbacili Realme UI, koji je jednostavniji, ima ladicu s aplikacijama, a možete i sve natrpat na ekran.Ima double tap, ima nešto poput Shelfa na OP, oni to zovu Smart Asistent. Ima i Dark Mode, geste i klasičnu navigaciju s tri tipke. Zapravo,ima sličnosti s Oxygen OS-om....

coconut 17.04.2020. 12:38

Realme je slabo zastupljen u EU i zato jer imaju neku nelogičnu prodajnu politiku pa šalju mobitele samo u određene zemlje EU i to one koje baš nemaju puno stanovnika, npr. P, B, NL i sl. dok su izostavili D, I, E, F,... koje su daleko mnogoljudnije.
Svojevremeno sam gledao X2 Pro koji košta 400€ što je vrlo solidan omjer uloženo/dobiveno.
Ukoliko ga želite kupiti bez PDV-a, nađe ih se na Amazon.es. Čini mi se da je bila i jedna prodavaonica na Aliju koja ih je nudila uz DHL dostavu bez carine

SympForTheDevil 17.04.2020. 12:53

Nisam znao da je španjolska mala zemlja po pitanju populacije.

Lijepo piše na linku da im je to zemlja u kojoj žele napraviti foothold u EU za početak.

Treba uzeti u obzir da su na tom tržištu svega 8 mjeseci. Polako....

Pentel33 17.04.2020. 12:58

Treba vidjeti i kakva ce im biti politika s updejtovima, koliko ce koji model biti podrzan, da li ce sve raditi kako spada itd.
A za te stvari ipak treba proci par godina...

Ivo_Strojnica 17.04.2020. 13:03

Evo našao trgovinu:
YouGeek Store


Tu imaju shipping DHL-om, bez davanja.

SympForTheDevil 17.04.2020. 13:04

Tko je ikad od tih Kineza koji su došli u EU(Huawei, Xiaomi,Oneplus...ista grupacija kako i Realme...BBK,sto je bitno...ne stoje neki jazavci iza Realmea već tvorci oneplusa)...omanuo sa apdejtovima?

coconut 17.04.2020. 13:08

Španjolska nije malo zemlja, ali Realme NE dostavlja svoje modele u nju putem službenog webshopa. Dakle, ovi modeli s Amazona nemaju diretne veze sa njihovim webshopom.
Na početku su imali dostavu u IT i DE, ali nakon nekog vremena su ih makli s liste. Trenutno su na spisku BE, PT, L, NL i FR. Osim FR ostali su manje države unutar EU po broju stanovnika.

SympForTheDevil 17.04.2020. 13:13

Normalno kada su za španjolsku I Italiju potpisali ugovor sa lokalnim amazonom. Gdje ne prodaje neki retailer Realme telefone već sami Realme.

rak21 17.04.2020. 14:29

Najveci nedostatak Realme mobitela je bio jadnjikavi Realme UI. Najnovijom verzijom ispeglali su OS, priblizili ga čistom androidu i time rijesili problem..

nickross 17.04.2020. 20:40

Znači taj Realme X2 pro ima sve što želim u mobitelu za cca 3000 kn :D


Amoled high refresh rate ekran, preko 6.4 inča i skoro all-screen display, headphone jack, type c konektor, jaka baterija i brzo punjenje, otisak ispod ekrana.


I već su ga piknuli na Android 10.

locks 17.04.2020. 20:44

Citiraj:

Autor rak21 (Post 3397840)
Najveci nedostatak Realme mobitela je bio jadnjikavi Realme UI. Najnovijom verzijom ispeglali su OS, priblizili ga čistom androidu i time rijesili problem..

Najveći nedostatak je bio Color OS, a Realme UI je popravio većinu nedostataka. I moj omiljeni jutjuber objavio je review Realme X50 Pro....:D


nickross 18.04.2020. 02:33

Oce taj x50 pro dolazit u evropu? Tj hoce ga se imat narucit sa amazona? Sad vidim ima na .es al dostava 110 eura

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

coconut 18.04.2020. 06:44

Nešto s krivo vidio. 618€ (inače 599)+8,19/12,99€ (standard/express) poštarine

Xenon 18.04.2020. 08:51

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3397739)
Ma ako nastave lagano i postepeno dižu cijene, mogu se probiti samo tako.

Tek postoje 2 godine! Xiaomi je vani preko 10 godina.

U indiji ubijajau u 3 dana prodali su preko milju uređaja. Što se tiče rasta Xiaomi je mala beba za njih.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger