PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Forum.hr (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=310204)

Lika091 20.10.2021. 21:18

Forum.hr
 
Dali li je to ugašen forum? Osim PC Experta posjecivao sam Forum hr i Cafe mobil koji je prije jos riknuo

Juice 20.10.2021. 21:23

Rade oba foruma, samo što Cafe nema posjećenost više.

Lika091 20.10.2021. 21:36

Sad je proradio, nesto se govori da gubi domenu uskoro. I sad je bio down pa reko da nije to to (eventualni RIP)

spiderhr 20.10.2021. 22:11

Koliko vidim domena je produžena...


Domain Name: forum.hr
Registrar WHOIS Server: whois.dns.hr
Registrar URL: http://whois.dns.hr
Updated Date: 2021-10-16T22:00:00Z
Creation Date: 2007-04-10T22:00:00Z
Registrar Registration Expiration Date: 2022-10-16T22:00:00Z
Registrant Name: FORUM.HR j.d.o.o.
Registrant Street: Hribarov prilaz 9
Registrant City: Zagreb
Registrant State/Province: HR
Registrant Postal Code: 10000
Name Server: kara.ns.cloudflare.com
Name Server: sri.ns.cloudflare.com

tiki66 21.10.2021. 07:56

Ne vjeruj tračevima s interneta :D

Old.machine 22.10.2021. 19:18

Ma to su se oni zajebavali, namjerno su ga ugasili na kratko da skrenu pozornost na ovo:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=...7&postcount=16

Par dana prije toga na forumu je bio trač da je neka instagramuša povukla veze i podigla velike tužbe protiv foruma i da će ga zbog toga 20.10. u 21:00 ugasiti jer se vlasnik nema volje s tim zafrkavat, a i da ga je ovako i onako mislio umiroviti uskoro :lol2:

kopija 22.10.2021. 20:41

Hrvatska Država bi trebala proglasiti forum.hr zaštičenim kulturnim dobrom.
Smrt foruma.hr bi bila ekvivalent spaljivanja aleksandrijske knjižnice i drastično bi povećao obiteljsko nasilje, zloupotrebu sredstava za smirenje i još više opteretio bolnicu Vrapče.

Lika091 22.10.2021. 21:25

Yap, kulturno dobro. Budu li zezali i ponudi li se kakva kvalitetna alternativa od kakve konkurencije budu izgubili korisnike zauvijek.

masterCG 22.10.2021. 21:50

Je da, evo pojavit ce se konkurencija forumu koji je star preko 20 godina, ima par stotina tisuca clanova, 6-7 milijuna unique posjetioca svaki mjesec i 50 milijuna postova... lol
To vise nije forum nego ogromna baza podataka na globalnoj razini.

Trendovi se mijenjaju i forumi su proslo svrseno vrijeme, ovi sto su trenutno aktivni su posljednji sto se toga tice.
Nitko danas nece pokretati nista slicno, niti tu ima para niti ce se itko registrirati na nove prazne forume....

Lika091 22.10.2021. 22:18

Na café mobilu sam od 2006g, i bio prisutan kako je bilo sjajno i samo 1 pogrešnom odlukom su ubili forum. Sad je mrtvac.

OuttaControl 23.10.2021. 02:09

Kojom odlukom? I ja sam tamo odavno, a još duze nisam :D

Osobno sam prestao posjećivati nakon redesignea, a i mobiteli su u međuvremenu postali dosadni, svi su realno isti.

rak21 23.10.2021. 04:26

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3555678)
Kojom odlukom? I ja sam tamo odavno, a još duze nisam :D

Osobno sam prestao posjećivati nakon redesignea, a i mobiteli su u međuvremenu postali dosadni, svi su realno isti.

Bila je velika pobuna na cafe kad su ugasili tržnicu.

Lika091 23.10.2021. 07:58

Yap, ugasili su tržnicu i ekipa ih je napustila.

smuchac 23.10.2021. 10:43

Što je vodstvu jasno dalo do znanja tko se tamo muva zbog čega. Istina,puno članova sad tamo nema zbog oglasnika ali nije bilo presudno. I danas sam moderator tamo kao što sam bio i kad se je oglasnik ukinuo. Davno je bilo ali znam da ga nismo bezveze i za inat ukinuli.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Lika091 23.10.2021. 11:34

Muvali su se zbog oglasnika, al jedno ide s drugim. Sad nemaš više ništa.

panasonic 23.10.2021. 12:01

Ukidanje oglasa uopće nije presudno za bilo šta, forum je jednostavno zamro kao što je i hrpa drugih foruma, mlađi ih uopće ne koriste, stariji se povuku, pa nije teško zbrojit 2+2.
Sad ispada da su svi članovi bili neki preprodavači, a realno to je par % njih.

Osim toga, ako ti je suština foruma vezana za prodavanje, a ne rasprave onda to ni nije forum nego oglasnik.
Uglavnom bajke.

Juice 23.10.2021. 12:44

I tematika je bitna.
Još se držao kad je stigao Android pa je bill aktualno rootanje i slično. S godinama više nije tak aktualno i zamro.

Sreća pa je tematika na PCEu uvijek aktualna

smuchac 23.10.2021. 13:34

Nije nas ni ostalo puno s voljom. Čeprkalo se za nove moderatore al malo ih je "stršilo" pa se nije radio recruit i eto. Ja sam držao s kolegom računala i dugo prije rasula nitko nije zalazio u taj podforum a bio je svojevremeno jako aktivan dio foruma. U ostale podforume se nisam dirao,kolege su pokrivali jako dobro,admini su navraćali i rješavali veće belaje kao što i ostali forumi funkcioniraju. Nekog krivca i razlog za raspad ne vidim osim jednim dijelom ukidanje oglasnika. S druge strane,ako si na forumu samo zbog toga,hebes takav forum.
Kasnije imas xda,stajaznam gps underground i sl. i ides tamo. Klasika. Da je šteta,šteta je. Taj forum je jako star i pun kvalitetnih materijala. Ko mulac sam visio,pomagao,radio tutoriale i čuda s računalima i mobitelima a kasnije kad te život pokupi, s vremenom nemaš vremena a mlađima su forumi zadnja rupa na svirali. Na guglu ionako sve nađeš.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Mičkec 23.10.2021. 14:50

Mene puno lijepog veze za forum.hr, od bitnijih stvari... na usamljenim srcima sam prije jedno osam godina upoznao ženicu... I evo prije mjesec dana postali mama i tata. ��

spiderhr 23.10.2021. 15:07

Citiraj:

Autor Mičkec (Post 3555765)
Mene puno lijepog veze za forum.hr, od bitnijih stvari... na usamljenim srcima sam prije jedno osam godina upoznao ženicu... I evo prije mjesec dana postali mama i tata. ��


Jesi se i ti po chatu kretao na US?


Čestitam

Mičkec 23.10.2021. 15:32

Ma nije chat, vise oni oglasi na usamljenim srcima.... Pa zašprehavanje.

Nbdy32 24.10.2021. 10:53

Citiraj:

Autor smuchac (Post 3555754)
... s vremenom nemaš vremena a mlađima su forumi zadnja rupa na svirali. Na guglu ionako sve nađeš.


Hoćeš reć da na googlu se nađu ti postovi koje smo postali i koje ste postali,uređivali, pripremali ....

Znači da ipak živi i dalje :-) ...

smuchac 24.10.2021. 11:59

Davno sam tražio i nalazio. Forum i dalje radi,baza je tu. Sad sam bio znatiželjan i guglao o nekom starom mobitelu i google mi nije pomogao. Ušao sam u forum i preko forumske tražilice našao.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

tomov 24.10.2021. 14:11

Meni je forum.hr pao u očima ubrzo nakon osnivanja udruge Franak kad su bez ikakvog objašnjenja abortirali temu koja je pratila tematiku o franku i kreditima u franku koje banke dilaju. Taj podforum je pratilo more ljudi koji je netko zatvorio za 40 srebrnjaka...

Istina da nije bilo forum.hr ne bi vjerojatno bilo ni udruge Franak, no usprkos tome davno je taj forum prodao svoj obraz. Sad je osuđen nažalost na izumiranje no globalno problem nije od jučer već od prije puno duže vremena...

Lika091 24.10.2021. 18:38

Forum. Hr ima i čudnu moderatosku ekipu na određenim podforumima. To će ih koštat kada tada

masterCG 24.10.2021. 18:49

Citiraj:

Autor tomov (Post 3555924)
Meni je forum.hr pao u očima ubrzo nakon osnivanja udruge Franak kad su bez ikakvog objašnjenja abortirali temu koja je pratila tematiku o franku i kreditima u franku koje banke dilaju. Taj podforum je pratilo more ljudi koji je netko zatvorio za 40 srebrnjaka...

Istina da nije bilo forum.hr ne bi vjerojatno bilo ni udruge Franak, no usprkos tome davno je taj forum prodao svoj obraz. Sad je osuđen nažalost na izumiranje no globalno problem nije od jučer već od prije puno duže vremena...

Tema o njima je uredno ziva vec godinama:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1072413

James Dean 25.10.2021. 01:14

cafe mobil je bio aktualan prije 10 godina i ne mislim da su donjeli ikakve krive odluke već se trendovi mijenjaju. U to doba je bilo foruma kao gljiva poslije kiše naravno opstali su samo neki. Forum.hr je simbol foruma tako da će on bit zadnji koji će se ugasit.

Općenito mlađa ekipa više voli drugačije načine komunikacija kao facebook, wapp grupe i sl. a ima puno novi raznih portala.

tomov 25.10.2021. 15:59

Citiraj:

Autor masterCG (Post 3555966)
Tema o njima je uredno ziva vec godinama:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1072413


Laki je malo nervozan...

Nađi temu tamo iz 2009/2010...

Nema, kako to, kako to... :lol2:
Da ne govorim kako su je bili lockali jedno vrijeme jer se nekom dig'o ku***.
Da skratim, aktivno sam pratio i bio involviran u osnivanje udruge i organizaciju protesta u Zagreba tak' da...

masterCG 25.10.2021. 16:06

Citiraj:

Autor tomov (Post 3556168)
Nađi temu tamo iz 2009/2010...

cek evo idem kopat po forumu da vidim jel tamo neka tema bilo lokana prije 10-12 godina :D

forum je privatan i imaju pravo lokat sto zele, pogotovo ako rasprava na ide u dobrom smjeru, to ne znaci da se netko nekome prodao jer vidimo da se i dalje uredno raspravlja o toj udruzi, znaci lokali su privremeno.
barem je taj forum liberalan i moze se pisati o apsolutno svemu...

tomov 27.10.2021. 15:14

Citiraj:

Autor masterCG (Post 3556171)
cek evo idem kopat po forumu da vidim jel tamo neka tema bilo lokana prije 10-12 godina :D

forum je privatan i imaju pravo lokat sto zele, pogotovo ako rasprava na ide u dobrom smjeru, to ne znaci da se netko nekome prodao jer vidimo da se i dalje uredno raspravlja o toj udruzi, znaci lokali su privremeno.
barem je taj forum liberalan i moze se pisati o apsolutno svemu...


Tako je... Privatni je forum i mogu raditi što žele. Isto tako korisnici mogu ne koristiti forum.hr što se sve više i više događa... Tržište je odradilo svoje reklo bi se...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger