PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Isplati li se kupiti ovo kućište? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=166570)

mstaglicic 15.11.2009. 15:23

Isplati li se kupiti ovo kućište?
 
Dobar dan!
Našao sam oglas za novo,zapakirano kućište Mercury.
Nevjerojatna cijena od 99kn.
Link:
Kućište Mercury 99kn
Zanima me ima li tko takvo kućište te općenito dojmovi o takvom kućištom.
Isplati li to kupiti,jer ako je loše izrade ili nešto slično,ne bi kupio.
Jer,možda bi moddao kućište,a ovo ima prozirnu bočnu stranicu,pa bi lijepo izgledalo sa plavim svijetlom iznutra.
Tnx na odgovorima.

trouble 15.11.2009. 15:26

gle,za 99 kn.....neznam dal tu ista trebas trazit il ne....kuciste ko kuciste samo se pobrini da protok zraka POSTOJI :D

mstaglicic 15.11.2009. 15:43

Citiraj:

Autor trouble (Post 1485152)
gle,za 99 kn.....neznam dal tu ista trebas trazit il ne....kuciste ko kuciste samo se pobrini da protok zraka POSTOJI :D

Ma znam...ali me zanima jel to kvalitetno kućište?
Jel marka Mercury dobra za kućište?
I jel ima tko kućište Mercury pa da mi kaže općenito dojmove...

Zyklon 15.11.2009. 15:48

Citiraj:

Autor mstaglicic (Post 1485177)
Ma znam...ali me zanima jel to kvalitetno kućište?
Jel marka Mercury dobra za kućište?
I jel ima tko kućište Mercury pa da mi kaže općenito dojmove...

Mercury kućište??? znam da MS industrial proizvodi model mercury, ali to na slici mi ne izgleda na to...

To je low end kućište i iskreno izbjegavao bi ga, ali da će poslužit i držat komponente....hoće :)

mstaglicic 15.11.2009. 16:29

Citiraj:

Autor Zyklon (Post 1485183)
Mercury kućište??? znam da MS industrial proizvodi model mercury, ali to na slici mi ne izgleda na to...

To je low end kućište i iskreno izbjegavao bi ga, ali da će poslužit i držat komponente....hoće :)

OK.
Ali i ne liči mi na novo zapakirano,takav model.
Valjda i je zato 99kn jer je star model,ali zapakiran.
I to prodaje na više komada.Najvjerojatnije radi u firmi koja ih je prodavala,pa ih nije uspjela prodat,pa sad ih on prodaje...
Znači,low end kućište.Ma neću,jer ovo što imam je izlupano,oštećeno,liči na NZXT beta metal black edition kućište samo sive boje i crne bočne stranice.staro je više od 3 godine,prošlo je sve i svašta.
Rađe onda kupim iz autronica:
ovo Kućište 169kn
ovo Kućište 189kn
To mi liči na neko kućište.
Tnx na odgovorima.

De5tr0yer 15.11.2009. 17:08

Citiraj:

Autor mstaglicic (Post 1485212)
OK.
Ali i ne liči mi na novo zapakirano,takav model.
Valjda i je zato 99kn jer je star model,ali zapakiran.
I to prodaje na više komada.Najvjerojatnije radi u firmi koja ih je prodavala,pa ih nije uspjela prodat,pa sad ih on prodaje...
Znači,low end kućište.Ma neću,jer ovo što imam je izlupano,oštećeno,liči na NZXT beta metal black edition kućište samo sive boje i crne bočne stranice.staro je više od 3 godine,prošlo je sve i svašta.
Rađe onda kupim iz autronica:
ovo Kućište 169kn
ovo Kućište 189kn
To mi liči na neko kućište.
Tnx na odgovorima.


Liči ti na kućište jer je fino fotošopirana slika, kućišta su tipa codegen u istom cjenovnom rangu, čitaj savitljivi lim, porezat ćeš se dvaput minimalno na njega dok ćeš sastavljat komp itd...

Preporuka ide sharkoon rebelima, skuplji jesu ali se isplate IMO.

yedwy 15.11.2009. 17:11

Imao sam taj case, kopija raimax scorpia čini mi se...

Dvije 80mm rešetke za fanove koje se daju iskoristiti realno, tanki lim, slaba plastika...

Gle ako ti buka nije problem ok je, stave se neki "turbofani" od 80mm tipa 2000-3000 mm na ispuh + 120 mm na PSUu i eventualno jedan 1500-2000 na stranicu da piri po ploči i bit će ok ali ja nebi sjedio pored takvog casea cjeli dan...

Ima ti 4 80mm mjesta naprijed ispred diskova ali IMHO totalno beskorisna...

privano 16.11.2009. 09:40

Eto priznajem :D , kupio sam i ja par komada , slagao neke konfe za prodaju . Istina je da su nova neotvarana , oriđiđi zapakirana u kutiji sa stiroporom u plastičnoj vrećici , kao iz tvornice ili dućana :goood:. Sigurno su zaostala neprodana na lageru pa se to sada ovako ide po oglasima . Izgleda sasvim solidno ali mu starost modela pravi problem jer nema predviđeno za ventove od 120 mm nego samo od 80 mm :nono:. Kako je kolega i naveo naprijed 4 komada i nazad još 2 na ispuhu . Na prednjoj maski ima rešetku pa kad bi se malo zamodalo sa nekim 120 mm ventom imao bi solidni propuh . Lim je srednja žalost kao i front plastika a bočni plexi je čudne kvalitete i debljine , eto na kutiji piše N.W. 4.8 Kg . Dakle dosta lagano jer je sve to nekako tanko . Boja je tako tako . Prostora ima sasvim dovoljno za ugradnju svih dijelova i dosta diskova , srednje konforno . Sve u svemu kako kažu koliko para toliko i muzike , ipak se za 99 kuna ne može naći ništa kvalitetnije a veliki plus je bočna stranica od plexija :fiju:. Ako se spremaš za modati kakvo kućište kako si napomenuo , onda bi moja preporuka bila naći neko polovno noviji model kućište koje je već predviđeno za ventove od 120 mm a po cijeni bi bilo tu blizu pa se onda dati na posao .:chears:

AbAdd0n 18.12.2009. 18:59

kuciste je smece , a to sa strane nije plexi nego plastika ...
moj bratic je bio zaljubljen u to kuciste ja mu kazem nemoj samo ces potrosit 100 kuna , nema dobrog kucista za 100 kuna. ali on zasljepljen cijenom odmah kupio ... igrao se s njim 2 dana
i prodao ga nekom poznaniku ...

Strider 19.12.2009. 17:10

Ja imam ovo kuciste iz autronica za 189 kn(cct lg-6699) i mogu reci da je sranje al za te pare mi je bil ok dok nisam danas se prebacil na antec three hundred.Jos nest tesko se zatvara bocna stranica od tog cct lg-6699 al jos jednom za te pare je cist ok.

Burko 19.12.2009. 17:20

ovakvi komentari su mi najzesci; "kuciste je smece"........ i onaj powertrain za 119 kuna u admu je ta kategorija, ali kosta - 120 kuna i zato je mnogobrojnima prva liga i prvi izbor. naslagao sam se hrpetinu kanti, od 286-ice do danas u svakakvim cjenovnim rangovima, i vecina kucista su za jagodice izrezati, stranice fino se savijaju taman za rashladiti se itd. no malo blesavo je reci da je kuciste smece kada kosta dvaput/triput/visestruko manje od ostalih. takva kucista nisu za ocekivati da se usporeduje sa drugim kucistima skupljeg ranga, ona sluze da se u njih potrpaju komponente i da stoji negdje sa strane. nista vise, nista manje, i sluze predobro za ono koliko su placena :beer:.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger