PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Panasonic tx-55mx700e (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=318529)

BubaSvabo 08.12.2023. 20:38

(riješeno) Panasonic tx-55mx700e
 
Pozdrav ekipa.
Nedavno sam kupio novi TV Panasonic tx-55mx700e. Radi odlično i prilično sam zadovoljan. Nedavno sam primijetio da kad mi se termostat (od grijanja, bojler na plin) u sobi upali, na televizoru nestane slike na pola sekunde/sekundu. To se ne događa svaki put kad se termostat upali, već par puta u danu. Zanimljivo je da ostali uređaji, svjetlo ili stari Panasonic plazma TV (koji je tu nekad bio) nemaju nikakvih problema, a na istom su produžnom. Pokušao sam promijeniti utičnicu, ali događa se isto. Provjerio sam i osigurače, ali bojler i tv nisu na istom osiguraču. Čudno.
Ima li tko kakvu ideju što bi to moglo biti?
Za sada imam stari UPS pa ću ga probati priključiti preko njega da vidim hoće li to riješiti problem.
Hvala.

Matex 09.12.2023. 20:54

Slab napon na toj fazi, ako je trofazna struja probaj ispitat koja ima najbolji napon i na tu spji tv ili stavi ups

Sent from my S23

Nikky 09.12.2023. 23:50

Nisu na istom osiguraču ali su vjerojatno na istoj fazi.
Termostat je vjerojatno klasični (mada se može događati i kod novih "elektronskih"), prilikom ukapčanja / iskapčanja dođe do iskrenja / stvaranja RF smetnje koja malo poremeti napajanje u samom TV - u ...

Probaj:
- ako možeš spoji TV na drugu utičnicu i da je na drugoj fazi
- kad već imaš isprobaj napajati TV preko ups - a
- nabavi APC - ov produžni pa preko njega napajaj TV i ostatak "elektronike kod njega",
oni imaju integriran RF filter koji bi mogao pomoći u eliminiranju smetnje. Da bi uredno radila utičnica mora biti schuko / sa uzemljenjem.
- angažiraj električara sa iskustvom da u krug termostata bojlera ubaci RFI filter,
može se nabaviti novo a može iz stare perilice (samo da je ispravan)

domy_os 10.12.2023. 00:15

Slično sam imao s LG-om, ali kada se uključi svjetlo, problem je bio u HDMI kabelu, shield nije bio zalemljen na oba kraja. Probaj i njega eliminirati.

BubaSvabo 10.12.2023. 11:25

Super. Puno hvala. Probat ću sve eliminirati pa se javim je li operacija uspjela. :)

BubaSvabo 14.12.2023. 14:53

Evo mali update na temu. Prošlo je par dana i nije se ponovilo. Ništa posebno nisam radio. UPS nije radio kad sam ga uštekao, očito da su godine na tavanu učinile svoje. TV sam ostavio kako je i nadam se da se više ne bude ponavljalo. U suprotnom, morat ću u istragu. ��
Hvala svima i sretno.

BubaSvabo 09.01.2024. 19:56

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3715358)
Slično sam imao s LG-om, ali kada se uključi svjetlo, problem je bio u HDMI kabelu, shield nije bio zalemljen na oba kraja. Probaj i njega eliminirati.

Pozdrav. Evo, nakon nekog vremena su se prekidi ponovili i krenuo sam redom. Prvo da eliminiram kabel. Uzeo sam bolji HDMI kabel i to mi je riješilo stvar. Hvala. Nadam se da je to sad riješeno. :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger