PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

mislav_os 08.06.2016. 08:45

Nakon G3 32/3 s kojim sam se družio 22 mjeseca od jučer ponosno vlasnik G5.

Reći ću samo da me mobitel jakoooo iznenadio. Od izgleda(uživo je pet puta ljepši, Silver model imam), do performansi i kamere itd. Mobitel odlično i brzo radi, jučer je dobio odmah zakrpu na v10c FW.

Uglavnom sinoć sam aplikacije na njega povukao i napunio ga pa ćemo danas vidjeti kako će izdržati heavy korištenje(ipak je novi pa se igram s njime :D)

Za par dana ću napisati osvrt.
AKo ima kakvih pitanja slobodno.

Smoki_Gs 08.06.2016. 12:33

Coconut i android-split hvala vam na odgovorima,a,onda cu ga odnest u VIP,imam zamjenski mob,pa cu se strpit :D

Mario92 09.06.2016. 10:07


android-split 09.06.2016. 11:33

I koja je poanta ovakvog videa kad ih ima brdo isti/slicnih do totalno suprotnih? Ja osobno dok mi neprođe kroz ruke neodbacujem nijedan mob. A da netko kupuje mob po recenzijama, nevjerujem

alengrosevic 09.06.2016. 11:47

pa lik je realan, nije plaćen od strane LG-a ili Samsunga i rekao je svoje mišljenje o telefonu. I da budem iskren, u 90% stvari oko G5 se slažem s njime. Rekao je realno kako stvari i jesu.
S druge strane, uvijek poslušam / pogledam više recenzenata prije nego istovarim 500 eur (i više) na telefon. Mislim da bi bilo glupo uletjeti u dućan i nasjesti na neki marketing ili fore trgovca, zar ne?

denied 09.06.2016. 11:47

Citiraj:

Autor android-split (Post 2934027)
I koja je poanta ovakvog videa kad ih ima brdo isti/slicnih do totalno suprotnih? Ja osobno dok mi neprođe kroz ruke neodbacujem nijedan mob. A da netko kupuje mob po recenzijama, nevjerujem

Puno više pomaže kritička recenzija nego neka koja u cijelom video samo sve hvali. Jer kod kritičke recenzije možeš vidjeti mane i na osnovu njih odlučiti da li ćeš nešto kupiti ili ne. Ako gledam recenziju nečeg u kojem se nešto samo hvali, to uopće ne pomaže. Bilo kakvu tehniku ja kupujem na osnovu mišljenja korisnika ili recenzija i to kad pogledam općenito jel uopće vrijedi onda gledam negativne ocjene korisnika jer samo iz njih možeš vidjeti mane (i eventualne bugove).....

android-split 09.06.2016. 12:09

Ja ako sam zacrta kupit neki mob, kupit cu ga. Bez obzira sta neko napisa. Tako je bilo i sa g5. Prve recenzije su bile užasne. Od guljena boje, do loše baterije, da ne nabrajam dalje. A u konacnici sam oduševljen. I svima preporucam da se okušaju sa g5. I dalje mislim da je g5 best buy. Kao i g4. Htc ce drzat cijenu kao i prethodni modeli. Samsung isto drzi cijenu. A lg je ipak mrvicu jeftiniji.

Mileni 09.06.2016. 13:33

:zdero2:
Citiraj:

Autor android-split (Post 2934042)
Ja ako sam zacrta kupit neki mob, kupit cu ga. Bez obzira sta neko napisa. Tako je bilo i sa g5. Prve recenzije su bile užasne. Od guljena boje, do loše baterije, da ne nabrajam dalje. A u konacnici sam oduševljen. I svima preporucam da se okušaju sa g5. I dalje mislim da je g5 best buy. Kao i g4. Htc ce drzat cijenu kao i prethodni modeli. Samsung isto drzi cijenu. A lg je ipak mrvicu jeftiniji.

Sve 5. Tvoje misljenje, i tvoje pravo naravno. Nismo svi isti.

No meni G5 cak mi po 200€ cijeni nije zanimljiv. Dosta stvari koje su gore u recenziji nabrojane su i meni osobno problem. A jos se nije ni dotakao build qualitya npr.

Mislim da ce LG vec sljedece godine otpisati 'modularnost', tj. barem se nadam da hoce.

Kolega ga uzeo. Zadovoljan je kao i ti. Meni osobno nije ni malo legao, dapace. G2 je bio fenomenalan, G3 je imao ono 'nesto', kod G4 sam se (jako) malo razocarao, G5 je meni osobno totalni flop.

100 ljudi, 100 cudi :)

gin.tonic 09.06.2016. 14:04

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2934065)
:zdero2:

Sve 5. Tvoje misljenje, i tvoje pravo naravno. Nismo svi isti.

No meni G5 cak mi po 200€ cijeni nije zanimljiv. Dosta stvari koje su gore u recenziji nabrojane su i meni osobno problem. A jos se nije ni dotakao build qualitya npr.

Mislim da ce LG vec sljedece godine otpisati 'modularnost', tj. barem se nadam da hoce.

Kolega ga uzeo. Zadovoljan je kao i ti. Meni osobno nije ni malo legao, dapace. G2 je bio fenomenalan, G3 je imao ono 'nesto', kod G4 sam se (jako) malo razocarao, G5 je meni osobno totalni flop.

100 ljudi, 100 cudi :)

Ako već napišeš da je uređaj flop, daj neke argumente :kafa:

Mileni 09.06.2016. 14:12

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 2934080)
Ako već napišeš da je uređaj flop, daj neke argumente :kafa:

Nisam napisao da je uredjaj flop. Napisao sam da je meni uredjaj flop. A za subjektivan dojam mislim da nije potrebno argumentirati, ali ako ti vec dusa ne moze bez toga, evo ih par:


Meni osobno uzasan build quality. Aluminij koji na osjecaj nije aluminij, ali ako padne, opet ce se ponasati kao aluminij. Ono 'oko' kamere i kuciste oko njega mi djeluju uzasno.

Onaj utor gdje ubacujes bateriju ima 'gap' izmedju kucista i tog donjeg dijela. Takvu 'sitnicu ne bih ocekivao ni na 100$ kinezu, a kamo li tek LG flagshipu.

Ekran po danjem svjetlu je jako los, u rangu redmi 3 kojeg sam u tom trenutku imao uz sebe. Samo im cijena nije ni priblizno ista, niti su ista kategorija mobitela, pa sam ipak ocekivao vecu kvalitetu od LG-a.

Mislim da ce im se modularnost odbiti o glavu ove godine, a to je vec ocito cak i na domacim forumima. Ekipa je opcenito trcala za LG flagshipovima nakon G2, i s razlogom. G3 imao odlicno 'kuciste', ekran je pokrivao vecinu prednjice, a unatoc 5,5 ekranu odlicno je lezao u ruci, i nije djelovao kao 'phablet'. G4 iako meni osobno nije legao je donio odlicnu kameru.

G5 pak unistava screen to body ratio, smanjuje ekran dok istovremeno povecava dimenzije kucista. Build quality ocito nije u rangu prijasnjih lg flagshipova iako su se prebacili na metale. I sve to radi modularnosti. A mene osobno ista ne zanima ni 1%, tako da sve te mane kako bi se dobila modularnost za mene znace cisti flop.


P.S.
Ponovno, cisto subjektivan dojam. Zato stalno i pisem 'meni', 'mene', itd.
Ako tebi mobitel odgovara, i ako je tebi osobno modularnost korisna - super :)

gin.tonic 09.06.2016. 14:19

Eto, vidiš da nije bilo teško :D

listerstorm 11.06.2016. 11:50

LG K8.

Izgleda OK za 1.000 kn. Jel ima netko iskustava budući nema recenzija na netu?

ćubi 11.06.2016. 12:29

recenzija nazalost nema za cijelu LG K seriju izuzev K10.

po specifikacija na papiru je sve okej, osim kapaciteta baterije. Ja sam se mjesec dana igrao s K4 koji je slabiji od K8 i bio je ok za tu cijenu od 600kn, tako da nesumnjam da je K8 na vecem nivou. jos je prednost ukoliko si na simpi pa kroz 2 godine dobijes 598kn na bonus racun te ih trosis za uspostave.

*na LG K4 mi je nedostatak bio što nema proxinity senzor pa da se ukran automatski gasi/pali kod poziva te ekran nije imao dobre kuteve vidljivosti, no to je najslabiji mobite iz K serije...

na youtubu imaš dosta stranih recenzija

deki34 11.06.2016. 20:24

g3 je mrak,dan danas se prodaje pod novi još ga nisu povukli iz prodaje

ćubi 11.06.2016. 20:59

Pa što bi ga micali, ima android 6.0, postoji model s 3/32 GB, i ostale stvarcice koje bi zadovoljile barem 80% korisnika kojima veličina od 5.5 inča odgovara. Cak se i ja nećkam da ga kupim, ali budem još vidio do kraja mjeseca :)

listerstorm 12.06.2016. 14:00

Citiraj:

Autor ćubi (Post 2934678)
recenzija nazalost nema za cijelu LG K seriju izuzev K10.

po specifikacija na papiru je sve okej, osim kapaciteta baterije. Ja sam se mjesec dana igrao s K4 koji je slabiji od K8 i bio je ok za tu cijenu od 600kn, tako da nesumnjam da je K8 na vecem nivou. jos je prednost ukoliko si na simpi pa kroz 2 godine dobijes 598kn na bonus racun te ih trosis za uspostave.

*na LG K4 mi je nedostatak bio što nema proxinity senzor pa da se ukran automatski gasi/pali kod poziva te ekran nije imao dobre kuteve vidljivosti, no to je najslabiji mobite iz K serije...

na youtubu imaš dosta stranih recenzija

Gledao malo po netu, nekako mi ipak tih 1,5 GB RAM-a izgleda tanko, pa ću pogledat modele sa 2GB. thx

9800pro 15.06.2016. 10:16

Povrat obrisanih slika sa LG G2
 
Jučer slučajno obrisane slike na G2. Probao sa Dr.Fone programom na kompu i našao je slike ali mob treba biti rootan.
Znam da bi jednostavnije bilo rootat G2 ali nikako da uspijem, stavili neki patch na firmware i ne radi root niti jedan...
Da li postoji neki dobar program za recovery slika a da netreba root?

Fala

chika7ilo 16.06.2016. 12:25

Evo vratio se G3 iz Agram servisa radi punkuca oko mikrofona i IR blastera.
Mobitel predan 27.05 u Sibenik u Tele2 poslovnici, stigao u Agram 30.05.
Popravljen 11.06 i preuzet u Tele2 poslovnici 14.06.
Nemam nikakvih zamjerki, sve odradeno kako treba, cak je i brzo rijesno sta se mene tice.

MAGARAC 20.06.2016. 16:46

Bio je i moj G4 na servisu u Mobisu. Dobio je novu maticnu i cekao sam samo 4 dana..

New One 20.06.2016. 22:59

Nakon mjesec i pol druženja sa novim G4 evo i problema.
Nisa msiguran dal je od prvog dana prisutan ili se tek pojavio.

http://i68.tinypic.com/p3kw6.jpg

Flekica na kameri. Samo stražnja, nema je na ekranu, nema je na prednjoj kameri. Svaka fotka sa stražnjom kamerom je ima.
Poznato nekom?

Bullet1 21.06.2016. 00:28

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2937995)
Bio je i moj G4 na servisu u Mobisu. Dobio je novu maticnu i cekao sam samo 4 dana..

Damn, ja svog neću dobit prije 28.06., a zaprimili ga 10.06. MR Servis.

MAGARAC 21.06.2016. 09:52

Ti ima more, mi servise :) Bio je gotov doslovno drugi dan ali je trebalo dva dana da se vrati u centar, ostavio sam ga u centru da dobijem zamjenski. Jednostavno se zaledio i vise ga nisam mogao upalit.

New One, izgleda ko da imas zmazan senzor.

RS_BuRnOuT 27.06.2016. 07:31

LG G3 se sam od sebe restartao i prilikom bootanja prikaže "Optimizing apps 1/42"

Dođe do kraja, opet se reboota i nekad prikaže "Optimizing apps 1/12", opet reboot i nakon toga opet "Optimizing apps 1/42".


Da li se može izaći iz ove petlje bez gubitka podataka na internoj memoriji mobitela?

Lp,

EDIT: na mobitelu je stock firmware, napravljen update prije cca 2 mjeseca kad je kupljen preko LG PC Suita, poslije toga nije ništa dirano po mobitelu, eventualno ako je sam nešto povukao OTA. Mobitel nije moj pa nisam upucen da li je bilo kakvih OTA updateova :/

xlr 27.06.2016. 07:45

Imao sam takav problem na nexusu 5 jer sam nesto prtljao i modificirao (user error). Ako se dobro sjecam cisti flash roma bez diranja data je rijesio stvar. Ti nisi nista cackao?

RS_BuRnOuT 27.06.2016. 07:55

Citiraj:

Autor xlr (Post 2940185)
Imao sam takav problem na nexusu 5 jer sam nesto prtljao i modificirao (user error). Ako se dobro sjecam cisti flash roma bez diranja data je rijesio stvar. Ti nisi nista cackao?

Mobitel je stock, ništa prtljano sa romovima.

alengrosevic 27.06.2016. 08:29

napravi hard reset:
http://www.hard-reset.com/lg-g3-hard-reset.html

samo izvadi SD karticu prije toga van. Naravno svi podaci s telefona će biti izbrisani ali ćeš ga moći koristiti. druge nema, to bi i u servisu napravili.

JuiceBox 27.06.2016. 08:45

Cemu odmah factory reset, zasto ne proba flash vec postojeceg KDZa ? On ne brise podatke a mozda mu uspije popraviti fileove.

RS_BuRnOuT 27.06.2016. 10:37

Citiraj:

Autor xulos (Post 2940192)
Cemu odmah factory reset, zasto ne proba flash vec postojeceg KDZa ? On ne brise podatke a mozda mu uspije popraviti fileove.

Probao bi sa flashom KDZ-a tj. bilo koju metodu kojom bi se mogli spasiti podaci.

Malo sam proguglao i naletio na ovu temu:

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2785089

Da li bi to bila ok metoda?

Druga stvar, ne znam koja je trenutna verzija ni OS-a ni KDZ-a na tom LG G3.

Da li bi netko mogao priložiti link na taj KDZ file koji bi išao na LG G3 16 GB verziju, otključan na sve mreže (kupljen u Instaru).

Sa ovakvim flashanjem se gubi garancija?

Baš mi se poklopilo da će mi internet uključit tek kroz sljedeih nekoliko dana, pa bi zamolio za linkove što prije, da ih skinem na poslu.

Hvala i lp, :chears:

Fatal 27.06.2016. 10:56

ja sam imao slicnu stvar na s5, i problem je bio u sim kartici. kad sam je promijenio, sve je bilo ok. Eto nezz koliko ce ili nece pomoc

alengrosevic 27.06.2016. 11:25

Citiraj:

Autor xulos (Post 2940192)
Cemu odmah factory reset, zasto ne proba flash vec postojeceg KDZa ? On ne brise podatke a mozda mu uspije popraviti fileove.

pa zato kaj je 99% važnih podatak (slike, muzika, i kaj je već gore) na sd kartici. Kad ga resetira, ionako sa playstore-a potegne sve instalirane aplikacije, kao i kontakte. I uštedio je dosta živaca sa flešanjem kdz-a, traženja odgovarajućeg na netu, skidanje itd...
No može i tvoju metodu probati, samo će više vremena potrošiti.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger