PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Upwork - iskustva (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313616)

chief_wolfinjo 03.08.2022. 19:30

Upwork - iskustva
 
bok,

nisam siguran dali je ovo pravo mjesto za temu, pa ako nije molim vas premjestite.

interesira me dali netko radi putem upwork-a, odnosno dali pronazali poslove ?

naime, otvorio sam account. znači novi korisnik, i za sada nisam

uspio ništa dogovoriti :D

i još jedna zanimnljiva situacija, oni koje se jave uglavnom

žele nastaviti komunikaciju preko telegrama... i nakon par minuta

upwork sustav ih obriše :D

može kakav savjet

hvala

Lewis 03.08.2022. 23:23

to ti je sve slicno kao i freelancer.com i jos nekolicina tih platformi za trazenje "jeftinih" poslova/radnika.

U biti problem s trim "natjecajima" je sto tamo imas hrpu Indijaca, Kineza.... (nemam nista protiv ljudi) koji nude da odrade XYZ posao za kikiriku cijenu, tipa 5 dan posla za 50$ i slicno.

Tako da vecinom (zna se zadesit i neki normalan upit ali taj ima 100 prijava u jendom danu :)) i ako nesto dogovoris to ce obicno biti jeftino, van svake isplativosti za nase uvjete..

Cuky 04.08.2022. 02:23

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3615184)
U biti problem s trim "natjecajima" je sto tamo imas hrpu Indijaca, Kineza.... (nemam nista protiv ljudi) koji nude da odrade XYZ posao za kikiriku cijenu, tipa 5 dan posla za 50$ i slicno...

Tako je.

I mene je bas zanimalo dal se tko uspio probit uz njih s vecom cijenom tako da sam i ja ostao samo na kreiranom profilu.

Nekako mi se neda gurat kad indijac da cijenu 2-3x manju od moje.

Koliko god gledao u to ne vidim isplativost.

chief_wolfinjo 04.08.2022. 06:05

pretpostavljao sam da će biti nekaj tak...

kak uopće dobiti nekakav posao, ili dali imate prijedlog možda ?

ja bi bio zadovoljan, da povremeno nešto ugovorim. onak sa strane

:respekt:

Lewis 04.08.2022. 08:46

Pa jedini nacin je da se javljas na te oglase i nudis manju cijenu od nekog drugog.

chief_wolfinjo 04.08.2022. 09:09

ok. onda je to to :respekt:

Ivo_Strojnica 04.08.2022. 09:42

Toptal.com

OuttaControl 04.08.2022. 10:12

Da, ali za toptal moras bit jeben :) Odbili su masu vrhunskih ljudi sta sam cuo, a znam jednog jedinog koji je upa, cak ga neznam osobno nego sam cuo o njemu :D

chief_wolfinjo 04.08.2022. 12:44

a dal netko od vas osobno radi na upworku ? :)

Lewis 04.08.2022. 13:11

Imam account braz bratu nekih 5 godina ali nisam nista radio, prvih par mjeseci sma pratio i kad sam vidio kakve su "ponude" od indijaca sam samo zatvorio i zaboravio :D

chief_wolfinjo 04.08.2022. 13:16

a na koji način sklapaš poslove, ako naravno nije tajna ?

Lewis 04.08.2022. 13:36

Citiraj:

Autor chief_wolfinjo (Post 3615290)
a na koji način sklapaš poslove, ako naravno nije tajna ?

Ne radim preko upworka, radim direktno sa kupcima (2D/3D/Render/Video/Photo edit) preko svoje firme, ali ja sam u poslu 20+ godina pa mi nije problem doci do kupaca (mozes pogledati dio mog portfolia namom webu https://ram-studio.hr/ ) taka da kupci obicno mene nadju ali vecina je na preporuku (80%).

Ivo_Strojnica 04.08.2022. 13:36

Nešto na početku sam radio na Upworku, to mi je bilo frustrirajuće radi cijena.

Nakon toga sam čuja za TopTal, prebacija se tamo. Za upasti trebaš riješiti ispit koji meni iskreno nije bilo teško riješiti i onda naplaćuješ 40$+ dolara po satu.

Čim zatreba malo para sa strane, uzmem tamo neki projektić i problem riješen.


Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3615237)
Da, ali za toptal moras bit jeben :) Odbili su masu vrhunskih ljudi sta sam cuo, a znam jednog jedinog koji je upa, cak ga neznam osobno nego sam cuo o njemu :D

Očito nisu vrhunski, prije ti imaš niski standard. :D
Šalu na stranu, to je ipak 3% najboljih svjetskih programera, kvaliteta je tamo zaista odlična. Sva ekipa sa kojima sam radija tamo zajedno na nekom projektu su odlični i pouzdani u svom području.

Immortalis 04.08.2022. 14:13

Citiraj:

Autor chief_wolfinjo (Post 3615279)
a dal netko od vas osobno radi na upworku ? :)

Ja sam radio dost aktivno, ali zadnjih nekoliko godina je situacija katastrofa, tako da vise ni ne apliciram na poslove.
Imam neke srece pa me neki klijent davno odabrao i povremeno mi posalje tu i tamo nekog posla, mada zadnjih par mjesec i on je dosta smanjio.
Novi posao ne znam kad sam zadnji put dobio. Vise se ni ne apliciram jer sve sto mi je kao zanimljivo, imaju uzasno mal budget ili je satnica 10-15$ i odustao sam. A sebe cijenim ipak vise.
Mislim da je taj upwork voz prosao.
Ja radim arhitekturu i 3d modele, ponekad renderiranje (ne dobro kao Lewis)

OuttaControl 04.08.2022. 14:45

Ključna rijec sta sam cuo, ne znam osobno nikoga da se prijavio, tj niko mi se nije pohvalio da ga je odbilo :D

Pupo 04.08.2022. 15:39

Di sistemaši traze fuš nekakav? :)

chief_wolfinjo 04.08.2022. 16:28

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3615297)
Ne radim preko upworka, radim direktno sa kupcima (2D/3D/Render/Video/Photo edit) preko svoje firme, ali ja sam u poslu 20+ godina pa mi nije problem doci do kupaca (mozes pogledati dio mog portfolia namom webu https://ram-studio.hr/ ) taka da kupci obicno mene nadju ali vecina je na preporuku (80%).

Citiraj:

Autor Immortalis (Post 3615310)
Ja sam radio dost aktivno, ali zadnjih nekoliko godina je situacija katastrofa, tako da vise ni ne apliciram na poslove.
Imam neke srece pa me neki klijent davno odabrao i povremeno mi posalje tu i tamo nekog posla, mada zadnjih par mjesec i on je dosta smanjio.
Novi posao ne znam kad sam zadnji put dobio. Vise se ni ne apliciram jer sve sto mi je kao zanimljivo, imaju uzasno mal budget ili je satnica 10-15$ i odustao sam. A sebe cijenim ipak vise.
Mislim da je taj upwork voz prosao.
Ja radim arhitekturu i 3d modele, ponekad renderiranje (ne dobro kao Lewis)


tako nekako sam i ja shvatio da od toga upworka nebu niš bilo :D

ništa, pokušat ću nekaj drugo :respekt:

Lewis 04.08.2022. 16:30

A sta radis, koju vrstu posla? Ja trazim jednog 3d modelera za ispomoc kada sam pretrpan..

Mommistake 04.08.2022. 16:37

Citiraj:

Autor Pupo (Post 3615334)
Di sistemaši traze fuš nekakav? :)

Po kafićima subotaman navečer kao ispomoć. :D

Pupo 04.08.2022. 16:47

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3615356)
Po kafićima subotaman navečer kao ispomoć. :D

I to je opcija, kao i uber.

1v@n 04.08.2022. 16:54

Za ove koji su aktivni po grupi o biciklima, Wolt\Pauza.hr :)

chief_wolfinjo 04.08.2022. 16:59

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3615352)
A sta radis, koju vrstu posla? Ja trazim jednog 3d modelera za ispomoc kada sam pretrpan..

ja sam više svestran :)

html, css
wordpress - (instalacija, podešavanja itd..)
služim se photoshom, i premiere pro

sa GDevelop sam napravio tri igre za Android, jedna je već online na Google play store, druga ček odobrenje itd... :D

nisam PRO, ali mogu odraditi manje posliće. zato sam mislio možda
nekome treba povremeno dodatna radna snaga

naravno ako je potrebno mogu nešto specifično naučiti

:respekt:

Elven 04.08.2022. 20:50

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3615297)
Ne radim preko upworka, radim direktno sa kupcima (2D/3D/Render/Video/Photo edit) preko svoje firme, ali ja sam u poslu 20+ godina pa mi nije problem doci do kupaca (mozes pogledati dio mog portfolia namom webu https://ram-studio.hr/ ) taka da kupci obicno mene nadju ali vecina je na preporuku (80%).

fak... programer sam već 15 godina, član Toptala, počeo sam zarađivati na Upworku (tražio sam najviše oglase koji kažu "Pakistani and Indian do not need to apply!!!!)... uglavnom ponosan sam svojom karijerom, sada imam odličan posao u stabilnoj firmi...

i onda dođe Lewis, pokaže svoj portfolio, i onak... fak... oduvijek sam htio biti 3D Modeler, volio sam linearnu algebru više nego matematičku analizu... ali jednostavno nisam to imao u sebi...

uglavnom jealous do bola sam, i kudos, fakat fantastični radovi... ali baš sam jako ljubomoran i žalim što se možda nisam više posvetio tome kao klinac (iako možda sad više zarađujem i sve, nebitno... još se sjećam prve pepeljare koju sam napravio u 3DS Maxu....)

Lewis 05.08.2022. 14:44

Citiraj:

Autor Elven (Post 3615391)
..... još se sjećam prve pepeljare koju sam napravio u 3DS Maxu....)


Imam jos negdje na CDima snimljeno moje prve radove na Amigi sredinom-krajem 90ih ali sjecam se jos i 3DSMAXa dok se nije zvao max (prije nego ih je Autodesk kupio) nego sam ga pokretao na 286ci za DOS :).

Ono na mom WEBu je cca 5% radova, jednostavno neki NDAovi mi ne isticu nikad pa te radove nemogu ni objavit (desetak auta za MS Forza4, 20ak interijera vozila za Hondu/Acuru, Hyundai USA, Subaru, neki 3d modeli za Peljeski most, neki fancy-smanci stnaovi za poznate (oni fakat nezele da to nitko vidi javno :)).....

Nedavno od zanimljiijih projekta sam zavrsio reklamu za Lexus (hibrid H450+), moram samo uhvaitit vremna stavit watermarkove i uplaodat animaciju i koji still render, ali ne stizem, ovo ljeto mi je "pakleno" ali od posla a ne od vrucine.

myroman 28.09.2022. 14:52

Da podignem temu....
Ja sam na toptalu prošao prvi nivo (ona tri zadatka, dva sam riješio) ali dalje ne vjerujem da ću ići, s obzirom da sam expert u PL/SQL i database developmentu a tamo u zadacima daju java, phyton i sl...
Na upworku sam čak neke posliće za džabe odradio (SQL upiti, optimizacija) samo da mi dadu neki positive feedback... Niti odgovora ne dobih zauzvrat... :D
E sad, danas naletio na gun.io i crew.co.
Ima netko iskustva s njima?

Goranbm 27.07.2023. 09:06

Vidim da nije baš aktivna tema, ali probat ću :) Naime početkom godine otvorio sam svoju firmu i prešao u freelancere, prvi projekt koji sam imao sam normalno svaki mjesec klijentu ispostavljao fakturu i oni su plaćali. Kako mi je taj projekt završio krajem 6. mjeseca, počeo sam tražiti drugi projekt i našao sam nešto, ali oni rade preko upwork-a. E sad koliko sam shvatio Upwork radi na način da klijent plaća njima, a oni onda tebi isplaćuju to uz svoj srvice fee. E sad moje pitanje je kako to izgleda u praksi? Popunio sam porezne podatke od firme u postavkama, ali me zanima da li ja za tu isplatu dobijem nekakvu fakturu kojom mogu pravdati tu uplatu na račun ili? Hvala svima na odgovorima.

jinxed 14.08.2023. 12:22

Citiraj:

Autor Goranbm (Post 3688051)
Popunio sam porezne podatke od firme u postavkama, ali me zanima da li ja za tu isplatu dobijem nekakvu fakturu kojom mogu pravdati tu uplatu na račun ili? Hvala svima na odgovorima.

Bio sam na Upwork-u samo na strani klijenta doduše, ali mi smo redovito dobivali fakturu svaki put kada bi platili freelanceru. I to na način da bi nam Upwork na neki način "proslijedio" fakturu koja izgleda kao da ju je izravno freelancer izdao (adresa i naziv firme freelancera, PDV broj, itd). Tako da vjerujem da oni popunjavaju podatke na temelju podataka tvoje firme i klijentu jos na to dodaju svoj fee. Negdje unutar Upwork interfacea mora postojati i način da ti dobiješ invoice od njih?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger