PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kućišta i napajanja (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   XFX pro850 kratki spoj izbacio osigurač (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=319768)

tonini 24.04.2024. 12:07

XFX pro850 kratki spoj izbacio osigurač
 
Kako sam u naslovu napisa radi se o kratkom spoju i izbacivanju osigurača.
Ujutro pritisnuo botun na kompu i bum izbacija osigurač, komp ne radi, svitla u sobi ne rade itd. Po savjetu električara koji je radija struju u stanu, sistemom eliminacije doša sam do tog da je ipak napajanje problem, jer kad mi je još ostao za probati odnosno uključiti komp i to preko prekidača na napajanju a ne na botunu na kućištu došlo je do ponovnog izbacivanja osigurača. Problem je što mislite da je sve spržilo u računalu.
Dobro da ne duljim sa rezervnog računala skinija napajanje Antec pro V 700 i začudo sve radi.
Kupija novo Antec CSK750 i polu modularno i sve radi. E sad prvi put u 30 godina od kad se služim s računalima dogodilo se ovo.
Što se dogodilo i kako ispitati xfx napajanje da shvatim u čemu je problem.

smuchac 24.04.2024. 13:49

Komponente u racunalu ti je vjv spasila fid sklopka jer koliko vidim,osigurac u napajanju po svemu navedenom nije izgorio cim rusi osigurac u kuci cak i bez paljenja kompa.
U napajanju postoji vise komponenti koje mogu to prouzrokovati,ako ti je stalo,nosi elektronicaru ili ako je pod garancijom ne diraj i salji njima.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Nikky 24.04.2024. 14:09

Svakako garancija ili nosi dobrom elektroničaru serviseru.
Jedna od mogučih opcija / razloga,
neka napajanja na AC ulazu imaju ulazni filter u sklopu kojega znaju biti blok kondenzatori i/ili varistori.
Zna se desiti da odrade svoju zaštitnu funkciju ali da pri tome "probiju" i posljedično rade kratki spoj.
Zamjeni se šta je neispravno i može se nastaviti koristiti kao da je novo.

tonini 24.04.2024. 14:20

Citiraj:

Autor smuchac (Post 3739777)
Komponente u racunalu ti je vjv spasila fid sklopka jer koliko vidim,osigurac u napajanju po svemu navedenom nije izgorio cim rusi osigurac u kuci cak i bez paljenja kompa.
U napajanju postoji vise komponenti koje mogu to prouzrokovati,ako ti je stalo,nosi elektronicaru ili ako je pod garancijom ne diraj i salji njima.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Da imam fidovu sklopku u kutiji osigurača. Na napajanje je bila spojena grafička(RX 56 8GB 8+8 pin konektor) i procesor (i7 9700k). Kod polumodularnog su dva kabela koja idu direktno uz kučišta napajanja, jedan ssd i jedan ventilator na dodatni kabel u modularni utor. ostala dva diska su m.2 pa i nema potrebe za kabelom.

tonini 24.04.2024. 14:22

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3739783)
Svakako garancija ili nosi dobrom elektroničaru serviseru.
Jedna od mogučih opcija / razloga,
neka napajanja na AC ulazu imaju ulazni filter u sklopu kojega znaju biti blok kondenzatori i/ili varistori.
Zna se desiti da odrade svoju zaštitnu funkciju ali da pri tome "probiju" i posljedično rade kratki spoj.
Zamjeni se šta je neispravno i može se nastaviti koristiti kao da je novo.

Ipak ide kod elektroničara ako ga pronađem kod mene.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger