PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Problem ploča/procesor, Rijeka, usluga testiranja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=308962)

Babaloo 01.07.2021. 13:58

Problem ploča/procesor, Rijeka, usluga testiranja
 
Pozdrav ekipica, trebam pomoć/uslugu entuzijasta iz Rijeke i okolice s viškom vremena, volje i odgovarajućeg hardwera :D

Naime, problem je sljedeći: pred dosta vremena kupio preko oglasa procesor i ploču u kompletu, sve ispravno (čovjek isprobao predamnom i onda isključio i izvadio iz kučišta). Komplet je zbog mojih obaveza neko vrijeme stajao u kutiji (cca mjesec dana, moguće i više) te ga nisam tada bio odmah stavio u svoje kučište. Kad sam napokon našao vremena i ubacio u komp, spojio i pokrenuo nisam dobivao nikakvu sliku na monitoru, a daljnjim testiranjem sam utvrdio da se procesor uopće ne grije pa sumnjam da je možda krepao. U svakom slučaju tu nešto ne štima :P
Uglavnom da skratim priču, s obzirom da sam do sada bio AMD-ovac a kupljeni komplet je Intel, trebam nekoga tko ima odgovarajući hardwer da isprobamo i pokušamo utvrditi da li je problem ploča ili procesor. Plaćam klopu, cugu po izboru i dogovoru :)

I da navedem najvažnije, radi se o ploči Asus Z97-C i procesoru i5-4440, dakle socket 1150. Znači ako imate i najslabiji neki procesor koji paše ili ploču gdje bih mogao testirati svoj procesor bio bih veoma zahvalan na pomoći :fala:

P.S. imam i jednu AM3+ ploču za testiranje ako tko ima procesor viška :D

Nbdy32 03.07.2021. 10:05

Jesi spojo sve kablove od napajanja 24 pinski, 8/4 pinski ...

Spojio pinove na matičnoj za CPU ...

Ako je on u tom kompu prije nego ti je prodao imao grafu,resetiraj BIOS ...

spoji to sve na stolu, van kućišta ...

Babaloo 03.07.2021. 12:33

Citiraj:

Autor Nbdy32 (Post 3529829)
Jesi spojo sve kablove od napajanja 24 pinski, 8/4 pinski ...

Spojio pinove na matičnoj za CPU ...

Ako je on u tom kompu prije nego ti je prodao imao grafu,resetiraj BIOS ...

spoji to sve na stolu, van kućišta ...


Probao, sve navedeno...

Nbdy32 03.07.2021. 15:21

Hmmmmm ...

Makar mi ovo tvoje liči ko da nije spojen 4/8 pinski konektor na ploču ...

Jesi provjerio napajanje ????

Nemora biti da je OK ako se vent zavrti ...

tiki66 05.07.2021. 20:43

Imam ti jedan G1840, bio sam ga uzeo s aliexpressa za testiranje ploče ali na kraju ploča nije proradila. A sad je li procesor ispravan - također nisam siguran. Ako misliš da bi ti pomogao nosi ga, meni i tako samo stoji doma

Babaloo 06.07.2021. 14:16

Citiraj:

Autor Nbdy32 (Post 3529886)
Hmmmmm ...

Makar mi ovo tvoje liči ko da nije spojen 4/8 pinski konektor na ploču ...

Jesi provjerio napajanje ????

Nemora biti da je OK ako se vent zavrti ...

Napajanje je sigurno ispravno jer vrtim drugi komplet na istome bez problema.
Citiraj:

Autor tiki66 (Post 3530291)
Imam ti jedan G1840, bio sam ga uzeo s aliexpressa za testiranje ploče ali na kraju ploča nije proradila. A sad je li procesor ispravan - također nisam siguran. Ako misliš da bi ti pomogao nosi ga, meni i tako samo stoji doma

Super, hvala ti puno, bitno mi je samo da nešto isprobam od svega toga i da nešto konačno ustanovim pa da vidim jel idem u šoping novoga ili polovnog 😁
Javim se u inbox, samo da mi prođe gužva 2-3 dana pa se dogovorimo 🙂

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger