PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Preporuka Banke (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=212558)

tor 25.04.2022. 16:21

SignErgy 3.17.56
 
Citiraj:

Autor Jelc (Post 3596976)
A bogte
Zadnjih 10 dana visila obavijest na ib-u:p
+ nekaj sa fininim certom..
Instalirao još prije tjedan dana...

ma vraga, kad mi link upada direktno na prijavu :D Ali jutro sam gledao, na linku je bio stari SignErgy :stoopid:

Jelc 25.04.2022. 16:27

Citiraj:

Autor tor (Post 3597004)
ma vraga, kad mi link upada direktno na prijavu :D Ali jutro sam gledao, na linku je bio stari SignErgy :stoopid:


Dobra stara Zaba..

Samo jednu stranku imamo na Zabi i to je previše:p

Colop 25.04.2022. 16:44

Citiraj:

Autor tor (Post 3597004)
ma vraga, kad mi link upada direktno na prijavu :D Ali jutro sam gledao, na linku je bio stari SignErgy :stoopid:

Naravno, i to 32 i 64 bitna verzija

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk

tor 25.04.2022. 18:52

Citiraj:

Autor Colop (Post 3597011)
Naravno, i to 32 i 64 bitna verzija

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk

upravo to, obje verzije, a onda se pojavila ova jedna solo :lol2:

great9 26.04.2022. 02:13

Citiraj:

Autor johnsmith (Post 3596968)
great9: Da mozda nisi poklikao dobro opcije za karticu? Nisam pratio ali u mzabi ima milijun opcija za svaku karticu, limit po placanju, broj transakcija, bankomati, online, valjda ima i international opcija, vidi.

Ne, sve opcije kartica su bile tocne. i oni su tada rekli "vidim da je odbijeno neznam zasto". Nisu htjeli napisati pismeno, bjeze od priznavanja bilo kakve krivnje pismeno. Evo prije nekoliko tjedana znam za jednu poslovnicu u ZABA-e u Zagrebu koja nije htjela otvoriti racun Ukrainskoj drzavljanki, otisla je u drugu konkurentsku banku i racun je otvoren istog trenutka.
Steta, duzi niz godina sam u toj banci, nikad nisam bio u minusu ili bio duzan. Mislim da sam im poslao valjda 4-5 prigovora opcenito unatrag dvije godine: svaki put ista prica... ispricavamo se zbog neugodnosti no vi ste nest sjebali, nismo mi nist krivi, sve je do tebe glupog koji nist ne kuzis itd. dodjite u banku da vam tamo solimo pamet. Jebes to - toliko novaca sam im ostavio kroz razne naknade no ne cijene musterije. Otvorit cu racun u stranoj banci cim budemo smijeli koristiti strane banke za primanje placa od 01.06.2022.

nick praskaton 26.04.2022. 06:31

Citiraj:

Autor great9 (Post 3597112)
Ne, sve opcije kartica su bile tocne. i oni su tada rekli "vidim da je odbijeno neznam zasto". Nisu htjeli napisati pismeno, bjeze od priznavanja bilo kakve krivnje pismeno. Evo prije nekoliko tjedana znam za jednu poslovnicu u ZABA-e u Zagrebu koja nije htjela otvoriti racun Ukrainskoj drzavljanki, otisla je u drugu konkurentsku banku i racun je otvoren istog trenutka.
Steta, duzi niz godina sam u toj banci, nikad nisam bio u minusu ili bio duzan. Mislim da sam im poslao valjda 4-5 prigovora opcenito unatrag dvije godine: svaki put ista prica... ispricavamo se zbog neugodnosti no vi ste nest sjebali, nismo mi nist krivi, sve je do tebe glupog koji nist ne kuzis itd. dodjite u banku da vam tamo solimo pamet. Jebes to - toliko novaca sam im ostavio kroz razne naknade no ne cijene musterije. Otvorit cu racun u stranoj banci cim budemo smijeli koristiti strane banke za primanje placa od 01.06.2022.

gdje ima obavijest o ovome neka...? ima li link neki

coconut 26.04.2022. 08:49

https://www.vecernji.hr/vijesti/je-l...-banke-1578336

Hamm 26.04.2022. 09:15

Za RBA: https://www.rba.hr/documents/20182/7...ler+%28exe%29/

https://www.rba.hr/documents/20182/7...cije+Signergy/

Ako nekom treba.

Libertus 26.04.2022. 09:28

Jel taj Sinergy isti za sve banke, tj. da li mogu istu instalaciju koristiti za RBA, PBZ i ZABA?

cro_ryder 26.04.2022. 09:31

Nije isti, za Zabu sam morao posebno instalirati iako mi je za PBZ već bio instaliran.

Hamm 26.04.2022. 09:34

Isti je proizvodac ali nije isti. :)

Libertus 26.04.2022. 09:57

Zašto banke tu ne slože neki standard i drže ga se?
Isto tako i sa Fina certifikatima. Svi ili gotovo svi imaju Fina certifikate, ali ne rade međusobno. Prvi je PBZ krenuo primati bilo koji Fina certifikat, tako da možeš s RBA stickom se prijaviti na PBZ. Ali i Fina sama izmišlja, tako da i za različite usluge Fine trebaš imati različiti certifikat iako je sve na istu osobu (edražba, eplaćanje, banke...)... Ono maksimalno izvlačenje para na certifikatima i kompliciranje.

Hamm 26.04.2022. 11:56

Utopijsko pitanje. :)

Jel ima ntko kombinaciju rba i zaba ili pbz? A da sve radi?

great9 26.04.2022. 12:26

Citiraj:

Autor nick praskaton (Post 3597118)
gdje ima obavijest o ovome neka...? ima li link neki

Ako ti posaljem link budes svojatao medju svojima da si to sam otkrio?

mierdadeltorro 26.04.2022. 12:32

Citiraj:

Autor great9 (Post 3596962)
Erste: google pay, apple pay zadnji put sam pitao u Rujnu 2021.g., bit ce... uskoro, valjda do kraja godine. Jeste vidjeli kako je George super i zakon?
Na deviznom dolari i euri, placam nesto u eurima, pretvori mi transakciju u kune po njihovom tecaju pa je pretvori u eure po njihovom tecaju i onda skine eure sa deviznog. Isto i za dolare. Dupla konverzija.
Nemoguce dobiti osobnog bankara. Za podizanje deviza ovisno o podruznici u kojoj podizete mozda morate naruciti devize u riznici. Cak i za 1000 eura. Nisam provjeravao no moguce je da naplacuju naknadu bez maksimuma.

RBA: Nikad vise. Zatvorio racune. Na racunu dovoljno novaca, jedna IT trgovina uopce ne prima njihove kartice online, na POS kasi primaju. Pokusam platiti na licu mjesta - prekoracenje limita. Kojeg limita jbt? Imam dovoljno novaca. Limit po transakciji je iznad iznosa transakcije. Odem u banku, tehnicka greska budu rjesili. Prodje dva dana koliko su me cekale komponente u IT trgovini, pokusam opet, nejde. Odlazim u banku, limit smanjen na iznos nizi od transakcije. Promjenite limit, treba cekati 24 sata za promjenu. Sljedeci dan je subota, znaci bit ce u ponedjeljak u to vrijeme (u 14h).
Prodaja deviza samo do 15h. Funkcionalnost internet bankarstva zaostao u 2006toj godini.

ZABA: Kartice ne rade van drzave. Valjda niste placali na POS-u sa oznakom VISA - nisam znao da takvi postoje. Valjda niste ugurnuli karticu u POS uredjaj nego samo beskontaktno. Probali smo sve. Valjda vam se ostetila kartica. Poslali ste mi dvije iste kartice unatrag mjesec dana i izjavili da se dogodila greska sa prvom karticom. Stavljaju nalog za izdavanje nove kartice, do tad se jebi nemozes do svog novca osim odlaskom u poslovnicu. Naplatili 45 kuna reizdavanje kartice koja je ocigledno imala gresku kad je izdana. Znaci treca ista kartica.
Poslao sam upit banci za razne usluge, nisam dobio odgovor na nista. 8 prigovora i 6 mjeseci kasnije konacno mi se javio direktor/direktorica podruznice na koju sam davao prigovor te shvatio da je jedan od uvjeta za to radno mjesto da moras biti "ljudsko smece".


slažem se sa ovim za erste devizni račun.
kao da uopće nemaš devize na deviznom računu, nego rezerviranu količinu kuna u protuvrijednosti tečaja na taj dan.

tor 26.04.2022. 16:13

Citiraj:

Autor Hamm (Post 3597160)
Utopijsko pitanje. :)

Jel ima ntko kombinaciju rba i zaba ili pbz? A da sve radi?

radi :)

Hamm 26.04.2022. 17:20

Svaka čast. :)

Alister 26.04.2022. 22:51

Tor, da li si morao nešto dodatno podešavati ili samo instalirati novu verziju Signergy-a za sve banke? Imam jednog klijenta kojem sada ne radi niti jedna banka (zaba, pbz, rba) nakon nadogradnje, ali nisam se još pozabavio s problemom. Ne može učitati Signergy nakon što se ukuca pin

Colop 27.04.2022. 00:26

Citiraj:

Autor Alister (Post 3597286)
Tor, da li si morao nešto dodatno podešavati ili samo instalirati novu verziju Signergy-a za sve banke? Imam jednog klijenta kojem sada ne radi niti jedna banka (zaba, pbz, rba) nakon nadogradnje, ali nisam se još pozabavio s problemom. Ne može učitati Signergy nakon što se ukuca pin

Frendu mi se dešava isti shit, meni je zaba proradila sama od sebe nakon updejta bez ikakvih daljnjih podešavanja .
Frend isto updejtao Signergy, ali mu ne radi ništa.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk

coconut 27.04.2022. 07:20

PBZ je isto imam neki update za poslovnjake.
Pokušavam ugovoriti novu Sinergo 2.0 uslugu online i stalno javlja da nemam ovlaštenje. Naravno, SZK ne možeš dobiti na telefon ni u ludilu.

tor 27.04.2022. 18:07

Citiraj:

Autor Alister (Post 3597286)
Tor, da li si morao nešto dodatno podešavati ili samo instalirati novu verziju Signergy-a za sve banke? Imam jednog klijenta kojem sada ne radi niti jedna banka (zaba, pbz, rba) nakon nadogradnje, ali nisam se još pozabavio s problemom. Ne može učitati Signergy nakon što se ukuca pin

Ništa, samo nove verzije sign-a...skinuo stare i roknuo nove.

tizhu 28.04.2022. 01:22

Citiraj:

Autor great9 (Post 3597112)
Otvorit cu racun u stranoj banci cim budemo smijeli koristiti strane banke za primanje placa od 01.06.2022.

pa sve banke i jesu strane već sto godina. jedino HNB je naša. zato i jesu klošarske i gule nas brutalno. vani su krediti debelo povoljniji.

Juice 28.04.2022. 06:49

Citiraj:

Autor tizhu (Post 3597488)
pa sve banke i jesu strane već sto godina. jedino HNB je naša. zato i jesu klošarske i gule nas brutalno. vani su krediti debelo povoljniji.


HPB je domaća.
I male banke su domaće

tiki66 28.04.2022. 07:44

I po novome Sberbank je naš odnosno HPB ga je kupio pa će biti Nova Hrvatska Banka :D

Guls 28.04.2022. 07:56

Kod mene su problemi i sa PBZ i sa ZABA, SignErgy je instaliran u posljednjoj verziji ali nažalost sve se smrzne prilikom učitavanja.
Sad idem pobrisati kompletnu programsku podršku pa iz početka.

coconut 28.04.2022. 11:48

Novi PBZ mi nije htio raditi dok nisam instalirao najnoviju 32-bitnu verziju Jave. Sa 64-bitnom nikako nije htio raditi. Naravno, winsi su 64-bit pa nisam očekivao tako glupi problem.

xlr 28.04.2022. 16:03

Citiraj:

Autor mierdadeltorro (Post 3597169)
slažem se sa ovim za erste devizni račun.
kao da uopće nemaš devize na deviznom računu, nego rezerviranu količinu kuna u protuvrijednosti tečaja na taj dan.

Omg, sad sam i ja to primjetio. Koja je uopce poanta takvog deviznog. A tako su mi lijepo sve opisali, placas na netu u eurima - skida vam eure s racuna. Mozes imati vise deviza, itd.

Mozda sam ja glup, mozda trebam nesto upaliti/ugasiti? Jbt svu ustedjevinu u eurima sam nedavno prebacio na novootvoreni devizni u nadi da mogu placati eurima bez konverzije.

A tecaj je 7,665. Ja ga ne nalazim na njihovom webu na danasnji dan, nista s tom cifrom, ide od 7,51 do 7,63.

pero78 28.04.2022. 16:11

Vidite jeli Vam slucajno ostao instaliran i stari signergy to je mene zezalo kad sam ih maknuo oba dva i instalirao nanovo novu verziju sve radi ok

great9 28.04.2022. 18:46

Citiraj:

Autor xlr (Post 3597588)
Omg, sad sam i ja to primjetio. Koja je uopce poanta takvog deviznog. A tako su mi lijepo sve opisali, placas na netu u eurima - skida vam eure s racuna. Mozes imati vise deviza, itd.

Mozda sam ja glup, mozda trebam nesto upaliti/ugasiti? Jbt svu ustedjevinu u eurima sam nedavno prebacio na novootvoreni devizni u nadi da mogu placati eurima bez konverzije.

A tecaj je 7,665. Ja ga ne nalazim na njihovom webu na danasnji dan, nista s tom cifrom, ide od 7,51 do 7,63.

Ne nisi glup. Prevarili su te i lagali su ti kad su ti objasnjavali prilikom otvaranja racuna. Imas li jos jednog svjedoka koji je bio s tobom tada? Onda nista od tuzbe mada sumnjam da ti se da uopce s tim zajebavati. Ja sam bio sam tako da moja rijec protiv njihove. I naravno, potpisao sam ugovor.

Ima jos stvari koje nam je erste lijepo upakirala i lagala tijekom otvaranja racuna.

tizhu 28.04.2022. 22:00

potpis za ovo sa eurima.
ispada da je revolut jedina kartica na koju ako staviš eure i plaćaš eurima da ti stvarno skida eure.
sve ostalo je pretvaranje u kune i dolare pa eure pa kune pa stalno neke muljaže.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger