PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Koji miš kupiti ? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=164163)

De5tr0yer 13.03.2015. 10:22

Nije problem u tome kako ti gledaš na to, već je nemogućnost da shvatiš zašto će netko kupiti tu tipkovnicu jer je njemu ona bitna upravo kao tebi, eto taj warp 99. Hoćeš da opet povučem paralelu s vilicom za bicikl ili se sjećaš toga otprije? :D

Ovdje je evidentno da diskreditiraš sve koji nemaju identično razmišljanje kao ti, toga sam se ulovio. Nemam baš ništa protiv tvog razmišljanja i razumijem ga, no držim da bi i ti trebao moći razumjeti. Nisi budala i nisi tu od jučer ;)

--

Što se podloge tiče, koristim CorsairMM200 Wide, volim platnene podloge koje su što tanje. Prije sam imao razer destructor tvrdu podlogu i nije mi se svidjela bučnost "daske". :D

jed2i 13.03.2015. 11:11

Ne diskreditiram, boli mene briga kaj ljudi kupuju, ja sam svoje mišljenje rekao.

No anyway, platnenu nisam probao, kad staneš s mišem, ne mičeš ga, jel ima onaj početni otpor?
Pitam te zato jer mi je ova plastična upravo zbog toga dobra, miš nema otpora uopće, iz stajanja i iz kretanja je identičan

De5tr0yer 13.03.2015. 11:19

Nema nikakvog dodatnog otpora, dapače, u odnosu na laminirani glatki stol kliže se puno bolje. Na Desctructoru prije 3-4 godine sam baš imao problem da sam miša mogao na glatkoj stranici puhanjem pomicati pa sam ga znao nehotice odgurnuti :D

Prije ove MM200 imao sam Razerovu platnenu Goliathus, mislio sam kupiti istu ali je razer u međuvremenu nakeljio ogroman logo preko svih modela platnenih podloga pa sam tražio dalje.

Usudio bih se reći da je MM200 bolja od Razera. Wide edition dobro dođe jer imam mjesta pored miša ostaviti i mobitel na mekanom da ne bude na stolu. :)

Inače je Razerova podloga jako izdržljiva, nakon 2 godine još je uvijek bila čitava i bez ofucanih rubova, ostavio sam ju u ZG bratu. Prao sam ju otprilike jednom u tri mjeseca, čisto da ju obnovim malo.

nub 13.03.2015. 12:03

U odnosu na tvrdu podlogu, svakako će imat će više otpora, ali nije to neki velik otpor. Meni taman.

jed2i 13.03.2015. 12:17

Thx Destro i nub
ja tražim što je moguće bržu sa najmanjim mogućim otporom dakle, onda ću se orijentirati na što tvrđe podloge

De5tr0yer 13.03.2015. 13:26

Ak možeš preporučam da odeš do linksa i tražiš da ti izvade podlogu.
Kao što sam napisao, tvrda alu podloga s teflonskim premazom je za moj ukus bila preskliska.

Razlika nije velika. Miš mi je bio uvijek precizniji i prediktivniji na platnenoj podlozi u odnosu na tvrdu. :)

nub 13.03.2015. 13:39

Da ne kažem kolko je ugodnije s platnenom.

Al ako ti je bitno da kliže maksimalno, onda tvrda... ili neki hibrid

JuiceBox 13.03.2015. 14:15

Takoder imam platnenu sharkoon 1337 Xl, ispod platna ide kao tanki sloj neke spuzvei onda je gumirano. Ogromna je ali mis po njoj ide odlicno. Vrlo kvalitnetno izradena a kosta 80ak kuna ;) Svima preporucujem tu podlogu jer stvarno nudi puno vise za ono koliko kosta a mislim da je to i neka gornja granica love za podlogu za mis jer sve preko toga ne vrijedi te novce.

hedgehog 13.03.2015. 14:33

Citiraj:

Autor xulos (Post 2749952)
Takoder imam platnenu sharkoon 1337 Xl, ispod platna ide kao tanki sloj neke spuzvei onda je gumirano. Ogromna je ali mis po njoj ide odlicno. Vrlo kvalitnetno izradena a kosta 80ak kuna ;) Svima preporucujem tu podlogu jer stvarno nudi puno vise za ono koliko kosta a mislim da je to i neka gornja granica love za podlogu za mis jer sve preko toga ne vrijedi te novce.

također imam istu podlugu :D jedino što me smeta što su rubovi dosta grubi, ali to sam riješio selotejpom preko rubova..ogromna je (taman za CS :D ) i stvarno ugdna za klizit..mislim da je u linksu 69kn a za te novce se od drugih proizvođača može dobit samo puno manja podloga

e-one 13.03.2015. 19:43

Citiraj:

Autor xulos (Post 2749611)
Jebajiga, negdje smo morali napraviti kompromis :D

Pa ako je već negdje moralo biti, najbolje je da je bilo na dizajnu. Na prvu meni je taj miš izgledao kao da će me ugrist za dlan, a ispalo je da je ergonomski savršen :)

Jedino kaj me malo bode je onaj metalni scroll, ne znam zašto ali onaj obični gumeni na MX518/G400 mi je nekak imao bolji feel na prstu iako je ovaj precizan do bola, taj metal je malo kao neudoban.

edit: thx za preporuku podloge. Mislim u dogledno vrijeme zamjeniti svoju 4god staru Steelseries qck.
Zanimljivo da je na mjestima izlizana i tu je promjenila boju, a da to nema nikakvog uticaja na korištenje miša na njoj :)

Cuky 13.03.2015. 21:09

Jos jedan koji koristi leet xl. Odlicna podloga, mis laganini klizi, i sto je najbolje, bas je xl. Mjesta ne nedostaje :D

2 die 4 15.03.2015. 23:36

Ja koristim ovu
http://www.net-s.pl/index.php?id=304...9_143352_2.jpg
Kupljena je u algoritmu prije 2 godine. Dakle to tvrda podloga ali ne od aruminijuma :D nego od plastike koja je presvučena nekim metalnim filmom, ali od ispod je gumirana da ne klizi.
Tanka je 2,6mm i to je ono što mi je super, velika je i da, miš klizi ko po putru rastopljenom ;)
Istina, nožice se troše poprilično, ali to je kompromis kojeg podnosim jer je kontrola i lakoća upotrebe naspram dotada Razer Goliathus(nesječam se više točno koji) kod kojeg mi se nakon manje od godine dana (tada sam puno igrao igrice) odljepilo platno a i prljala se nenormalno.
Ja od ove podloge ni ne gledam ništa drugo nego samo tvrde, eventualno neke hibridne kao Razer Megasoma 2 ali moram to probati prije nego bi kupio.

Ali ovo mi se čini kao super fora, ali nedostupno kod nas :(
http://www.func.net/en/products/surface-1030-2/

vedranzeman 16.03.2015. 00:17

Citiraj:

Autor 2 die 4 (Post 2750862)
Ali ovo mi se čini kao super fora, ali nedostupno kod nas :(
http://www.func.net/en/products/surface-1030-2/

Dostupno, za detalje kontaktiraj Ninu (Uzi Shop). ;)

Nakon godina korištenja Func Surface 1030, došlo je vrijeme za zamjenu i upgrade na nešto veće.
S obzirom da sam bio iznimno zadovoljan sa Funcom, logična stvar je bila uzeti 1030² XL. :D

http://www.image-share.com/upload/2886/58m.jpg http://www.image-share.com/upload/2886/59m.jpg http://www.image-share.com/upload/2886/60m.jpg

jean luc 16.03.2015. 11:58

Preporuka za nezahtjevne korisnike sa velikim šakama:

http://www.gembird.com/item.aspx?id=8190

Tražio sam novi miš za ured, pokazalo se da praktički nema miša za veću šaku koji nema svjetleće elemente, odnosno da nije "gaming".....i još je većina takvih 150 kn naviše.

Ovaj za 65 kuna nudi relativno decentno osvjetljenje - bilo je samo crvenog u trgovini, vjerujem da su plavi i zeleni još prihvatljiviji.

Materijal na hvatištu je lagano gumast (ugodan za držanje) a ostatak je od vidljivo jeftine plastike, miš je i prilično lagan, tipka za promjenu osjetljivosti ima lufta - ali sve skupa to nije ništa lošije od ostatka u cjenovnoj klasi, a ovaj mišonja ipak omogućuje da ga velikošakani mogu normalno uhvatit, a ne da ga drže palcem i kažiprstom u vrh glave....

marke 18.03.2015. 17:42

Pozdrav!

Frend me traži da mu preporučim neki dobar bežični miš, koji bi imao veliki domet. Problem je kaj mu je komp u prizemlju, a on bi htio miš imati u podrumu, znači da ide kroz beton i nekih 10 metara. Kaže da mu trenutni miš čak i radi u podrumu, ali mu fali još jedno 3 metra do mjesta di bi ga htio imati.

Ja stvarno nisam u toku s miševima, pa me zanima imate li kakvu preporuku?

mamutarka 19.03.2015. 19:23

imam tko MX performance? meni dopizdilo trajanje baterija na G700S, svaki dan punjenje, oš njegova baterija oš sanyo eneloop

pa me zanima koliko MX traje

jed2i 19.03.2015. 19:46

zbog čega ti žica ne igra ulogu?
pitam zato jer sam i ja htio bežični, a na kraju sam kupio sa žicom, jer sam skužio da gamerski miševi vole papat struju

mamutarka 19.03.2015. 19:52

ma imam bežićno skroz sve, jednostavno sam navikao da mogu mišem i po stolu, i iz kreveta :D

i tako već dugo godina, 5-6

samo mi dopizdio G700S sa ovom baterijom i zato me zanima MX performance

De5tr0yer 20.03.2015. 09:14

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2752855)
imam tko MX performance? meni dopizdilo trajanje baterija na G700S, svaki dan punjenje, oš njegova baterija oš sanyo eneloop

pa me zanima koliko MX traje

Uz korištenje 3h u sketchupu + 2h gaymanja dnevno traje ca. 5 dana eneloop baterija koja je po defaultu došla s njim.

Primjetio sam da najviše troši kad puno klikam, sam senzor kao da manje troši nego klikovi. Primjerice kad igram D3, nakon ca. 10h igranja je gotov. To je najčešće 2-3 dana uz regularno office korištenje jer nikad u komadu ne igram jako dugo :)

Iako mi je već ta eneloop baterija stara (došla s mišem prije 3-4 godine), mogao bih ti točnije testirati ako te ne zadovoljavaju ove okvirne brojke.

Prije dvije godine kad sam testirao originalni G700 imao sam isti problem, miš mi je bio ok ali je baterija jako kratko trajala, uz ovakvo normalno mješovito korištenje jedan dan i ponovno punjenje. Koja korist od bežičnog miša onda :D

Na trajanje baterije jako utječe i udaljenost receivera, primjerice kad sam ga stavio na stol, 30cm od miša baterija je trajala nekih 50% duže, tj. i drugi dan sam ga mogao koristiti. Usporedba je s receiverom udaljenim ca. 1.5m ukopčan u stražnji USB port konpjuktora na podu.

Osta 20.03.2015. 10:51

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2752876)
ma imam bežićno skroz sve, jednostavno sam navikao da mogu mišem i po stolu, i iz kreveta :D

i tako već dugo godina, 5-6

samo mi dopizdio G700S sa ovom baterijom i zato me zanima MX performance

Moja preporuka ti je g602, već preko mjesec dana drži s jednim setom baterija.

Sa_Stilom 20.03.2015. 12:29

Uzeo jučer ASUS Strix i Gladius miš da probam.
Strix ok miš, Gladius me oduševio, no riknu je nakon 5 minuta pa ću danas probat drugi i javit dojmove.

http://www.asus.com/Gaming/ROG_Gladius/

G602 je meni 100 puta bolji od MXa

mamutarka 20.03.2015. 16:53

Citiraj:

Autor Osta (Post 2753128)
Moja preporuka ti je g602, već preko mjesec dana drži s jednim setom baterija.

hmm, jel se on puni il stavljaš obične baterije, kad veliš s jednim setom baterija. G700S nadopunjavam istu bateriju, a ovaj?

Osta 20.03.2015. 16:59

Ne puni se, imam baterije vulgaris jeftinjak s kioska i radi zakon. Kupio sam set punjivih baterija, ali još nisam potrošio ove prve, a miša imam od početka veljače mjeseca. Može raditi s jednom baterijom ili s dvije.

Jedini bed je ako imaš veći monitor ( 34'+ ) kaj je senzor prespor, ali to je vjerojatno do mog dojma, moram miša rolat po podlozi...

Schtefek 23.03.2015. 09:13

Imam na poslu Performance MX, a doma sam nedavno kupio G602.
Neusporedivi su po pitanju baterije, MX mi je odličan za posao, bitan mi je skrol, a MX ima i lijevi/desni i gore/dolje, dok 602 ima samo gore/dolje, mx ima i druge tipke koje mi odlično služe baš za posao (ergonomija je puno bolja na MX), dok 602 ima odličan program i svaka tipka je programibilna, i sve mi je nadohvat palca i kažiprsta, odlično radi, ali kao što kaže čovjek u postu iznad, jako puno ovisi o tome kako je miš daleko od konektora, MX je znao, ako je bio predaleko, 1,5-2 m, trajati možda 2 dana (ali ja ga koristim samo na poslu, to se ne da usporediti sa intezivnim korištenjem prilikom višesatnog igranja), sad je konektor bliže pa traje po nekoliko dana, nekad čak i preko tjedan dana. Ali za gejmanje i kućno korištenje je daleko bolji 602, makar ima malo lošiji senzor (po mojem barem)

kiki86 23.03.2015. 15:18

Citiraj:

Autor Osta (Post 2753128)
Moja preporuka ti je g602, već preko mjesec dana drži s jednim setom baterija.

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 2753354)
hmm, jel se on puni il stavljaš obične baterije, kad veliš s jednim setom baterija. G700S nadopunjavam istu bateriju, a ovaj?

ja isto imam g602, moj drzi od 11 mjeseca sa istim setom baterija u economy nacinu rada...u njega ti idu aa baterije, jos uvijek koristim one koje su dosle sa njim

mamutarka 23.03.2015. 17:24

hmm, golica me sad taj G602, jer ovaj G700S moram svaku noć na žicvu stavljati i puniti.

Prešao tko sa G700 na G602 da napiše koju riječ o pozitivnim/negativnim stvarima?

JuiceBox 23.03.2015. 19:14

Kupis mekani pleteni usb kabl za g700s i to je to, vozis ga zicno . G700s je odlican mis da bi ga mjenjao sa 602.

mamutarka 23.03.2015. 19:18

hmm sumnjam da ce ovaj micro usb dio uci u g700s, ima neki specifican ulaz i imam osjecaj da samo original logitech moze uci. Ili neki cisti micro usb bez ovog plasticnog "ovratnika"

JuiceBox 23.03.2015. 19:35

http://old.lanoc.org/images/reviews/...s/image_14.jpg pa ovo je sire od tog plasticnog ovratnika tako da moze ici 100%

De5tr0yer 23.03.2015. 19:39

G700 se može puniti s bilo kojim microUSB kabelom s uobičajenom veličinom "glave" :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger