PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Sve o BitTorrentu (i kojecem drugom) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=54613)

Lihto 28.11.2007. 00:04

ma ova moja 1.6 se nešt kilavi,sad neznam jel to do Optime ili šta,kad ima više torrenta unutra onda fino povuće do 400kb/s pa onda opet padne na 100kb pa 300kb i tak stalno,vjerujem da mora bit tak ali ono padovi sa 400 na 100 su ubitačni.Ako netko zna šta može zezat neka javi,možda neka postavka zeza.

LAcy 28.11.2007. 09:35

Nisi čuo za ip quardian? Imaš nešto slično i u utorrentu. Pisao sam o tome....

Lihto 28.11.2007. 12:17

Citiraj:

Autor LAcy (Post 881554)
Nisi čuo za ip quardian? Imaš nešto slično i u utorrentu. Pisao sam o tome....

može link da ne tražim na forumu:)

LAcy 28.11.2007. 14:01

Citiraj:

Autor Lihto (Post 881680)
može link da ne tražim na forumu:)

Lijenčino jedna post se nalazi u ovoj istoj temi ali evo ga još jednom:


Nisam siguran da li je već bilo riječi o lažnim peer-ovima kojih je sve više u zadnje vrijeme. Znaju biti vrlo iritantni, skidate piece veličine 4MB i onda ne prođe hash check. Istina uTorrent će nakon tri puta banati taj IP, ali je već 12MB skinuto. Nakupi se dosta toga kod velikih downloada do 3-4 puta više od stvarne veličine. Rješenje postoji u obliku Peer Guardian-a, ali još nema verzije za Vistu (ima RC ali ne radi sa zadnjim updateom zbog nepotpisanog drivera). Lakše rješenje je korištenje uTorrenta i opcije ipfilter pod advanced. Uključite tu opciju ako već nije, skinite ipfilter.dat i stavite ga u %APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat ili gdje su vam postavke od uTorrenta.
Našao sam na netu vrlo jednostavan .bat file koji sve to radi sam:

@echo off
wget -N "http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz"
7za.exe x "nipfilter.dat.gz"
del "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
copy "nipfilter.dat" "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
del "nipfilter.dat"

Nije potrebno restartati uTorrent kad skinete novi ipfilter.dat, dovoljno je na peers tabu desni klik izabrati Reload IPFilter. NEMOJTE skidati svaki dan ipfilter jer piše da se update-a jednom tjedno. Pogledajte u logger-u da li je ipfilter učitan i da li blokira IP-ove. Od kada koristim ovu opciju nisam imao niti jedan hash check fail, ali zato imam gomilu IPFilter blocked peer x.x.x.x Doslovce svakih par minuta!
Također nije loše postaviti opciju bt.prio_first_last_piece na true da bi mogli vlc-om ili nečim sličnim što prije pogledati što zapravo skidate.

P.S.
Nadam se da sam pomogao. Ovaj post nije poziv na razmjenu zakonom zaštićenih file-ova.
__________________

Lihto 28.11.2007. 16:59

Citiraj:

Autor LAcy (Post 881743)
Lijenčino jedna post se nalazi u ovoj istoj temi ali evo ga još jednom:


Nisam siguran da li je već bilo riječi o lažnim peer-ovima kojih je sve više u zadnje vrijeme. Znaju biti vrlo iritantni, skidate piece veličine 4MB i onda ne prođe hash check. Istina uTorrent će nakon tri puta banati taj IP, ali je već 12MB skinuto. Nakupi se dosta toga kod velikih downloada do 3-4 puta više od stvarne veličine. Rješenje postoji u obliku Peer Guardian-a, ali još nema verzije za Vistu (ima RC ali ne radi sa zadnjim updateom zbog nepotpisanog drivera). Lakše rješenje je korištenje uTorrenta i opcije ipfilter pod advanced. Uključite tu opciju ako već nije, skinite ipfilter.dat i stavite ga u %APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat ili gdje su vam postavke od uTorrenta.
Našao sam na netu vrlo jednostavan .bat file koji sve to radi sam:

@echo off
wget -N "http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz"
7za.exe x "nipfilter.dat.gz"
del "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
copy "nipfilter.dat" "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
del "nipfilter.dat"

Nije potrebno restartati uTorrent kad skinete novi ipfilter.dat, dovoljno je na peers tabu desni klik izabrati Reload IPFilter. NEMOJTE skidati svaki dan ipfilter jer piše da se update-a jednom tjedno. Pogledajte u logger-u da li je ipfilter učitan i da li blokira IP-ove. Od kada koristim ovu opciju nisam imao niti jedan hash check fail, ali zato imam gomilu IPFilter blocked peer x.x.x.x Doslovce svakih par minuta!
Također nije loše postaviti opciju bt.prio_first_last_piece na true da bi mogli vlc-om ili nečim sličnim što prije pogledati što zapravo skidate.

P.S.
Nadam se da sam pomogao. Ovaj post nije poziv na razmjenu zakonom zaštićenih file-ova.
__________________


ma vidio sam kasnije a zaboravio editirat post:chears:

morskihr 04.12.2007. 21:28

Hvala puno na ovim tutorialima! Biti će mi od mnoge pomoći.

lapis 09.12.2007. 17:48

brzina skidanja
 
Molio bi vas za savjet kako povećati brzinu skidanja. Imam siemens se555, win xp sp2, utorrent i tcom-ov početni adsl. Pročitao sam ovu temu kao i utorrentov vodič «setting up utorrent for your internet connection» ali nisam našao odgovor.
Postavke su uglavnom defaultne i sve radi ok ali brzina skidanja je samo 20kbps. Port koji utorrent koristi je 50 tisuća i nešto. Za sada sam skidao samo sa mininove tako da odaberem torrent koji ima što više seeds.
Sa testnim torrentom koji se nalazi na utorrent stranici brzina ide i do 100kbps iako dosta varira.
Koje su uobičajene brzine skidanja sa public trackera kao što je mininova. Privatni trackeri vjerovatno omogućuju veće brzine ali mislim da ih nema smisla koristiti sa početnim adsl paketom.
Hvala

Stormbreaker 09.12.2007. 18:42

Da, nema ih smisla koristiti sa početnim paketom.....

A brzine na public trackerima su ti prosječno 15 kb/s, čak i manje, tako da je ovo kod tebe još i dobro...

Xan 09.12.2007. 21:19

ma nije istina, ja sam do sada uvijek skidao sa public trackera i brzina mi je bila na nekih 100kB/s, samo treba duže da se zalaufa

lapis 11.12.2007. 16:52

Ok, hvala. Kod mene je brzina uglavnom 20kbps iako se povremeno zna popeti na 30 ili 40 ili spustiti na 10kbps ili manje.
Mijenjao sam malo postavke kod options/speedguide ali nisam ništa dobio osim povećanja uploada.

Mr.Ex.President 11.12.2007. 17:19

Citiraj:

Autor lapis (Post 893496)
Ok, hvala. Kod mene je brzina uglavnom 20kbps iako se povremeno zna popeti na 30 ili 40 ili spustiti na 10kbps ili manje.
Mijenjao sam malo postavke kod options/speedguide ali nisam ništa dobio osim povećanja uploada.

Mora to ić brže. Naravno pod pretpostavkom da je torrent "kvalitetan".
A ta kvaliteta je upitna jer sam se ja do sada bavio javnim trackerima na kojima sam dobijao i do 200 kB/s, al sam redovito sretao torrente na kojima nisan imao preko 20 kB/s...

Zato sam se preselio na privatne trackere i sad sam zadovoljan. Brzina je maksimalna, kvaliteta je odlična, nema fake, nema virusa. Jedino šta treba pazit na ratio, a to ne predstavlja nikakav problem.
Al je*iga, kako i sam kažeš, nema ti se smisla uvaljivat na privatne, ako nisi na flatu.

lapis 13.12.2007. 16:31

Hvala Mr.Ex.President. A ima li smisla koristiti privatne trackere sa početnim flatom koji ima isti upload kao i početni paket. Skidanje sa javnih trackera je sporije ali ne moram paziti na omjer pa bi na kraju skidanje vjerovatno ipak bilo brže.
I dali je izbor filmova na privatnim trackerima jednak kao i na javnim.
Hvala

LAcy 13.12.2007. 18:41

Flat je flat, ako imaš spori upload moraš ostaviti komp duže uključen. Sam procijeni koliko ti se to isplati obzirom na potrošnju električne energije.
Filmove baš ne gledam u zadnje vrijeme, ali je izbor više manje jednak.

Mr.Ex.President 13.12.2007. 22:14

Citiraj:

Autor lapis (Post 895241)
Hvala Mr.Ex.President. A ima li smisla koristiti privatne trackere sa početnim flatom koji ima isti upload kao i početni paket.

Već sam ti rekao. Nema.
Doduše možda i ima ako imaš paket od 15 GB i ako možeš pazit. Ako imaš paket od 5GB nema tu kruva. Film je 700 MB, za vratit ga na 1:1 trebaš znači potrošit minimalno 1,5 GB i to za jedan film.

Citiraj:

Autor lapis (Post 895241)
I dali je izbor filmova na privatnim trackerima jednak kao i na javnim.
Hvala

Nije, začudio bi se koliko je bolji, kvalitetniji,...
Čak i na slabijim privatnim trackerima je kvaliteta i ponuda daleko bolja nego na nekom javnom. A o jačim trackerima da ni ne pričam, iako ćeš na njih i teško upast:D

lapis 13.12.2007. 23:03

Mr Ex President, pitao sam za početni flat, vjerovatno nisi primjetio.
Možeš li mi molim te preporučiti neke privatne trackere. I zašto je teško upasti. Zar im nije u interesu da imaju što više članova. Više članova = veći izbor.
Hvala

Mr.Ex.President 13.12.2007. 23:10

Citiraj:

Autor lapis (Post 895551)
Mr Ex President, pitao sam za početni flat, vjerovatno nisi primjetio.
Možeš li mi molim te preporučiti neke privatne trackere. I zašto je teško upasti. Zar im nije u interesu da imaju što više članova. Više članova = veći izbor filmova i glazbe.
Hvala

Skužaj, rastresen san, loše čitam. Kako je rekao kolega, Flat je flat. Nema tu rasprave:D

Glede trackera, ako se modovi neće ljutit, jer mi stvarno nije ni poanta reklamiranja, već edukacije, stavio bi ovaj link: Vodič kroz privatne torrent trackere Uglavnon sve piše, pa da se ne ponavljam, baci oko, istraži, po potrebi pitaj i tako:)

bruno_x 13.12.2007. 23:24

di si nasa te privatne trsckere?
meni ako uvati 100k tucen se nogon u gujicu! heheh
uvik je oko 20,40,60,k

lapis 14.12.2007. 00:38

Odličan vodič, hvala ti.

Ivanozo 12.03.2008. 18:01

Ne kontam baš to s trckerima čito sam prvu stranu i što tu piše shvatio ali koja je razlika između privatnih i javnih i kako ih napraviti?

Grofaz 13.03.2008. 00:53

Ne radiš ti treckere. Treckeri su stranice na internetu koji sadrže torrent fileove. Torrent file je veza do file-a koji ti želiš downloadati, a taj file se nalazi na internetu ne na jednom mjestu nego raznesen svud uokolo. Na javnim treckerima torrent fileovi mogu vodit do datoteka koje su nepotpune, zaražene, nedostupni ili koješta, a na privatnim su torrent fileovi uvijek pouzdani.

Sad bih molio ja imam jedno pitanje.

Nikak pa nikak nemogu otvorit port. Utorrent, Zyxel 660HW-T3, xp sp2.

Ip Adresa je statička, podesio u ruteru, pri svakom spajanju i restartu je ista, provjeravam sa ipconfig -all. U ruteru sam to podesio pod LAN>Static DHCP, tamo se upiše mac adresa pa nakon toga ip, i taj ip mi ostaje fiksan.

Prije toga je bila podešena fiksna u network connectionu, pravilno su bili upisani i adresa i dns serveri (očitani sa ipconfig -all) bez ovog podešenja u ruteru, port isto bio zatvoren, zato sam probao kemijat ovo preko rutera.

Sada je pod network connections obtain ip adress i dns servers automatically, kao što rekoh, svejedno je ip fiksan.

U ruteru pod NAT>Sua Only - Edit uvijek upisem port koji želim forwardirat pored toga fiksnu ip adresu koja je dodijeljena.

Windows firewall, utorrent je pod exceptions (imam i kvačku u utorrentu da se dodaje sam pod exceptions), ADD-ao sam i port manualno da bude otvoren. Port je upisan u utorrentu pod connections. Probao sa dva različita porta, veća od 50000.

Sad mi još crveni uskličnik svijetli da ruter/firewall blokiraju traffic, prije je bio neki žuti znak da samo nije optimalno.

Avast home edition i Spybot, Spybot sam još sad i isključio resident protection.

Nemam više ideje.

Edit:

E da, probao i preko www.grc.com ShieldsUp-a provjerit jel što otvoreno, port je definitivno blokiran.

Vuco 13.03.2008. 05:03

Citiraj:

Autor hacker 007 (Post 974068)
Ne kontam baš to s trckerima čito sam prvu stranu i što tu piše shvatio ali koja je razlika između privatnih i javnih i kako ih napraviti?

Privatni - treba registracija da bi se mogli skidati torrenti. Ponekad su registracije zatvorene, pa trebaš imati pozivnicu. Ponekad niti pozivnice ne pomažu jer su registracije u potpunosti zatvorene (najčešće se takvo što događa kada broj članova dostigne određenu brojku; onda čekaš da naprave čišćenje neaktivnih/bananih accauntova kako bi se otvorila nova mjesta za registracije). Sam download je dosta brži nasuprot javnih trackera jer članovi moraju održavati upload/ download ratio inače lete van.

javni - ne treba registracija za download torrenta, brzine niske ukoliko nije velik omjer seedera (oni koji imaju cijeli fajl)/leechera(oni koji skidaju), velika opasnost da pobereš virus/spyware ako nisi oprezan (čitaj komentare prije skidanja i bit će sve ok; ako postoji virus, vjerojatno je to već netko napisao ranije).
Citiraj:

Autor Grofaz (Post 974438)
Ne radiš ti treckere. Treckeri su stranice na internetu koji sadrže torrent fileove. Torrent file je veza do file-a koji ti želiš downloadati, a taj file se nalazi na internetu ne na jednom mjestu nego raznesen svud uokolo. Na javnim treckerima torrent fileovi mogu vodit do datoteka koje su nepotpune, zaražene, nedostupni ili koješta, a na privatnim su torrent fileovi uvijek pouzdani.

Malo si fulao. Tracker možeš i sam napraviti doma, na svojem računalu, veoma jednostavno. I nije istina da na privatnim trackerima nema virusa i sličnog. Rijetko jest, ali se može zalomiti. Zato, isto kao i na javnim, čitati komentare koje su ljudi ostavili prije skidanja.
Mada to dosta ovisi i o kakvom se trackeru radi. Ako je tracker za filmove, teško da buš pobral virus (osim ako ne pokreneš krivi fajl, tipa exe a misliš gledat film :fiju:).

Grofaz 14.03.2008. 02:28

Citiraj:

Autor Vuco (Post 974508)
Malo si fulao. Tracker možeš i sam napraviti doma, na svojem računalu, veoma jednostavno. I nije istina da na privatnim trackerima nema virusa i sličnog. Rijetko jest, ali se može zalomiti. Zato, isto kao i na javnim, čitati komentare koje su ljudi ostavili prije skidanja.
Mada to dosta ovisi i o kakvom se trackeru radi. Ako je tracker za filmove, teško da buš pobral virus (osim ako ne pokreneš krivi fajl, tipa exe a misliš gledat film :fiju:).

Ajd dobro, super za znat. Ja ne znam kako napravit tracker, ali sam pretpostavio pri odgovoru da autora pitanja zapravo nije zanimalo kako ustvari napravit trecker nego da se samo krivo izrazio.. Možda sam u krivu.

Otvorit ću novu temu za svoj problem, još nisam uspio forwardirat port...

Th3 Cl4n5m4n 21.03.2008. 12:41

Evo jedno pitanje

Koristim uTorrent. Ok, sve lijepo skida, mila majka. Problem 1 je što su svi torrenti sa Public pa nemogu baš očekivati velike brzine. Prosjek mi je oko 250-300kb/s ali ajde ( znalo se desiti da je potegnuo svih 800 :D )

Nego, ja u zadnja 2 dana skinuo 40GB a kad odem na Properties od foldera gdje mi sprema fajlove piše da ima 150GB. Kao da unaprijed zauzima prostor ali onda još opet nešto nadodaje :S

Joke 21.03.2008. 16:23

Citiraj:

Autor Th3 Cl4n5m4n (Post 980929)
Evo jedno pitanje

Koristim uTorrent. Ok, sve lijepo skida, mila majka. Problem 1 je što su svi torrenti sa Public pa nemogu baš očekivati velike brzine. Prosjek mi je oko 250-300kb/s ali ajde ( znalo se desiti da je potegnuo svih 800 :D )

Nego, ja u zadnja 2 dana skinuo 40GB a kad odem na Properties od foldera gdje mi sprema fajlove piše da ima 150GB. Kao da unaprijed zauzima prostor ali onda još opet nešto nadodaje :S

Jeli cist komp,nema nikakvih napasnika?Provaj iskljucit system restore..

Th3 Cl4n5m4n 21.03.2008. 16:50

nema nikakvih životinja :lol2:



Isključio System restore ali se ne mijenja slobodni kapacitet. Next please :fiju:

Inače, skida mi se 50-ak torrenta i komp je 24/7 na netu. Trenutna veličina foldera gdje se totrrenti spremaju iznosi 144GB a ja toliko nisam skinuo :nono::nono::nono:


Bio sam otišao da izbriše neke torrente i fajlove pa mi se oslobodilo 75GB. :wtf2: A izbrisao zapraov možda 500MB ukupno. I onda sma primjetio da kako sam skinuo novih par torrenta veličine 4.5GB u prosjeku da čim sam ih dodao odjednom nekoliko pala količina slobodnog prostora na 25GB :wtf2:

Kako da isključim to zauzimanje unaprijed.

LAcy 21.03.2008. 17:18

Citiraj:

Autor Th3 Cl4n5m4n (Post 981101)
Kako da isključim to zauzimanje unaprijed.

Preferences->Downloads-> makni kvačicu sa Pre-allocate all files.

Th3 Cl4n5m4n 21.03.2008. 17:33

Nemam kvačice tamo :stoopid::wtf2:

The AC 02.04.2008. 03:48

Citiraj:

Autor Th3 Cl4n5m4n (Post 981146)
Nemam kvačice tamo :stoopid::wtf2:

rekoh ti 5 puta već na msn-u da iskoristis onaj info koji sam ti dao i pocni se koristit azureusom! meni je super! :chears:

Torla 11.04.2008. 00:46

Utorrent pitanje...
 
Bok.

Malo sam novi u tome pa trebam pomoc...



Nisi baš tak novi na forumu da nisi stigao pročitati
http://forum.pcekspert.com/faq.php?f...snovna_pravila

Razer 11.04.2008. 00:57

Dobit ćeš :banana: kao kuću. 5 mjeseci na forumu, i još nisi naučio :kafa:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger