PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Koji 27" monitor? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=202899)

Verbum 04.03.2011. 18:21

Citiraj:

Autor FiNiX (Post 1863293)
Jucer pokusao naruciti Acer S273 i nista... kazu nema ga vise i nece ga bit, stize novi, al ne zna se kada, niti koja ce cijena biti.
I sto sad? A ja tija novi monitor vec danas. :<

Ima netko iskustava s LG LED E2750V ? Taj mi stoji sljedeci na putu, iako mi se Acer puno vise svidja.

Eh, kako se to zlo dogodi. :)

Koristim LG LED E2750V već nekakvih mjesec dana i zasada sam oduševljen monitorom. :)

Uzeo sam ga u Protisu jer tamo je i najpovoljniji, nema bad pixela i radi savršeno. Mislim da ima čak nekakva garancija od LG-a na 72h da nema bad pixela, nemoj me držati za riječ to svakako provjeri prije kupovine.

Mislim da između njega i Acera nema neke bitnije razlike osim naravno u dizajnu. :beer:

FiNiX 04.03.2011. 19:15

Ja san POKUSA obavit kupovinu online u Optimum Racunala, relativno dobre cijene imaju, ali... danas san dobio mail da je narudzba storno. Nikakvog objasnjenja. (WTF!?)
Nakon sta san ih napokon nazva na telefon (ne odgovaraju na emailove) kazu da nema vise tog monitora. Ja kazem, ok nema frke, bili mi mogli sada oslobodit sredstva s kreditne da narucim drugi monitor, a kaze lik da ne moze da ce banka to oslobodit sama... jednog dana valjda.
Naravno u banci kazu da nemaju nikakve oni veze s tim i da mi to moraju oslobodit iz Optimum Racunala.
Eh, sad vidim da imaju E2750V u ponudi, al nekako su mi jako odbojni, ne znam zasto. :S

Codiac 28.03.2011. 14:11

Citiraj:

Autor syzygy (Post 1809701)
Kakve veze ima pozadinsko osvjetljenje s debljinom zaslona?



80% ljudi koji ima IPS zaslon se ne bave "profesionalnim video montiranjem ili kodiranjem", nego su ga uzeli radi osobne satisfakcije koje IPS zasloni nude - ugodniji rad, jasnije boje i kvalitetniji prikaz.


nitko netvrdi da ips nije bolji al problem je u skupoci doticnih...

Boskre 09.04.2011. 15:48

Pozdrav !
Da vas pitam ,mislim "staru" 22-ojku zamjeniti sa 27-micom!
Neke od stvari koje me zanimaju :
1. Dali je razlika 2ms ili 5 ms bitna?
2. Za igranje ,filmove i fotografiju omjer 33,3% za svaku od navedenih kategorija koje zadovoljavaju moje potrebe. (čitaj podjednako!)
3. Led bi bilo must have.
4. Cijena 2100 - 3500 krznenih životinjica (nije ni čudo da su ugrožene!)
5. Tv dodatak mi baš i nije must have.

rendula 09.04.2011. 21:19

Zasto je LED must have? Tako da dobijes losiji monitor za iste novce?

Boskre 11.04.2011. 20:18

Citiraj:

Autor rendula (Post 1889019)
Zasto je LED must have? Tako da dobijes losiji monitor za iste novce?

Imao sam priliku testirati staru 27-micu mislim LG ili samsung pored 24-vorke s time da je 24-vorka bila Led pozadinsko osvjetljenje boje na 24-vorki su bile puno bolje. (prošla godina 5ti mjesec ako se dobro sjećam)
No viša sila me spriječila tako da tek sad to mogu rješavati...

Rista 12.04.2011. 14:51

Boje su bile bolje iz drugog razloga, LED nema veze s tim.

Baja 001 12.04.2011. 15:06

Ima li koja mrcina da ima veću od fullHD rezolucije na 24"+? Apple Cinema Display je skup, pa bi tribalo nešto prihvatljivije.

Boskre 12.04.2011. 21:16

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 1890440)
Ima li koja mrcina da ima veću od fullHD rezolucije na 24"+? Apple Cinema Display je skup, pa bi tribalo nešto prihvatljivije.


DELL UltraSharp U2711 Rev.A05 Samo ....
Ja sam ga za sebe gledao cijena ti je cca 5000kn +

Baja 001 12.04.2011. 23:51

Citiraj:

Autor Boskre (Post 1890736)
DELL UltraSharp U2711 Rev.A05 Samo ....
Ja sam ga za sebe gledao cijena ti je cca 5000kn +

Ma mislio sam na ove low cost TNove ali izgleda da neman sriće :/

rodney 04.12.2011. 10:31

Moze prijedlog ala taj dell ultrasharp u2711 ili onaj hp 2331 MM...
Bitno da je 16:10, da nije TN, da se moze kupit u zagrebu negdje di ce ga bit voljni upalit
prije primopredaje, jer dead pikseli ne dolaze u obzir.... Moze i neki 24"-26" model, al cini mi se da bi se dalo ugurat 27 za te nofce...
Cijena, molio bih tu negdje ko ovi, do 5-6K kn (jest da nije za mene, al eto..).
Hvala ljudovi...

Tean 24.04.2012. 21:47

Korejski IPS povoljni monitori & 'odbacene' Apple 27-ce
 
Trebam preporuku 27" monitora, u rangu 5000kn.

Gledao sam test 27" monitor u bug-u, broj 229, prosinac 2011.

Dell U2711 je pobijedio, međutim čitajući review vidim da nema pivot što mi je vrlo bitno.

Monitor služi za svakodnevni (i cijelodnevni rad) rad ispred kompjutera, web dizajn, gledanje filmova, surfanje, etc...

Također ne pratim bas tu tehnologiju, pa ne znam jel bolje lcd ili led.

Prioritet mi je da je slika što kvalitetnija zbog zamora očiju.

Hvala

PS
Isprika, ne vidim topic 'Koji 27 monitor kupiti' :p

raliSHA 24.04.2012. 23:07

HP ZR2740w...ima pivot, po ostalom je usporediv s dellom.

Tean 29.04.2012. 01:45

Budem pogledao, hvala!

alengrosevic 29.04.2012. 11:07

Citiraj:

Autor Tean (Post 2150532)

PS
Isprika, ne vidim topic 'Koji 27 monitor kupiti' :p

hehehehe, izvolis... :D
http://forum.pcekspert.com/showthrea...82#post2040882

raliSHA 07.05.2012. 18:22

Nego, neznam dali je tko već primijetio ovo:

http://www.overclock.net/t/1215866/r...d-catleap-q270

tj. ovo:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_stpo..._clu=2&_sop=15

Sve u svemu budget 27" 2560x1440 ips monitori, iste matrice kao i dell 2711 i 27" imac u barebones pakiranjima (samo dvi i power konektori) već od 300$ Jest da je malo kocka i da se moraju platiti i dodatni nameti, te su im standovi sranje pa treba uzeti neki aftermarket nosač ali i tako je barem duplo jeftinije od 2711.

Gjuro 07.05.2012. 21:20

Mene isto zanima nesto od 27, ili uzet 2x 24?

Radije bi 2 monitora, btw kako spojit 2 monitora na laptop ? jel moguce?

hvala

Lewis 07.05.2012. 22:14

Moze jedno naizgled glupo pitanje ali bas me zanima ?

Mozes mi reci sto ce ti pivot tj. konkrento za sto bi ga koristio u pivot modu?

Mislim na monitoru tolike diagonale tehnicki nemozes pivotirati bez da podignes stalak na vrh i malo ga ukosis pa onda zarotiras, Plus sto su kabeli ustekani nazad koji to otezavaju u velikom slucaju. Osim toga 27ca je dovoljno velika i visoka da prikaze 2*A4 papira side by side u prirodnoj velicini u portrait modu tako da stvarno nevidim svrhu pivotiranja kod tih dijagonala ? Mozd aima neka specijalna stvar zasto it to treba ali opet kazem jako je nesprento i nezgodno ga vrtiti i ond aopet vracati u prirodni polozaj :). Pivotirnja kod mojih me podsjec kao nekad u starijim autima (bez eletricnog namjestanja siceva) kad trebas pomaknut vozacevo sjedalo i namjestit ga u neku zadanu poziciji (jer si posudio nekome prije auto pa je on sebi namjestio) i onda jos 15 minuta vracas, mrdas i imas feelign da nije bas kak je bilo a nemos skuzit jel to samo feelign ili stvarno nije na istoj poziciji :) :).

Visage 07.05.2012. 23:07

Citiraj:

Autor raliSHA (Post 2158129)
Nego, neznam dali je tko već primijetio ovo

Nisam i hvala na zanimljivom spomenu modela. Model bi mogao biti interesantan za HR samo na nacin koji cu na kraju spomenuti.

Citiraj:

Autor raliSHA (Post 2158129)

Dva sastavljaca pronalazim koji izbacuju Šimu i Yakuzu i vjerojatno jos koje drugo ime proizvoda :

Achieva i Witech

Shimian ima VESA-u, dok Yamakasi vjeruje da mu je stalak dovoljno monumentalan i glatko ga odbija.

Poput istocnih 'blizanaca' koji kopiraju parfeme Georgij Armini, Calvin Kelner, Paco Robija, Kristijan Deore i slicnih, cak se i na glossy ogledalcu potpisuje Bollywoodskim prizvukom : Glass by Asahi. :D

No Asahi je $nagom izgleda i najozbiljniji igrac u citavoj prici.

I onda dolazim do spoznaje na varijaciju modela :

http://www.abload.de/thumb/130198108..._002_3luge.jpg

Obratite paznju na : Achieva Shimian QH270-IPSM

http://www.abload.de/thumb/ioioioioc7u2j.png

pa do zadnjeg IPSTDP tuner modela :

http://www.abload.de/thumb/130222794..._004_mhuxv.jpg


Citiraj:

Autor raliSHA (Post 2158129)
Sve u svemu budget 27" 2560x1440 ips monitori, iste matrice kao i dell 2711 i 27" imac u barebones pakiranjima (samo dvi i power konektori) već od 300$ Jest da je malo kocka i da se moraju platiti i dodatni nameti, te su im standovi sranje pa treba uzeti neki aftermarket nosač ali i tako je barem duplo jeftinije od 2711.

Glossy + jedan ulaz + virtualna garancija = http://www.abload.de/img/mocantinah8uv3.gif

Dobra stvar je da ovi decki najbolje disu na prodanu kolicinu monitora. Sto znaci da cijene mogu biti jos bolje na prodanu kolicinu monitora. Pojedinacno, cak i ako zanemarimo spomenute boljke, izuzetno je nezahvalna kupovina. Garancija i moguce slanje nazad je za vecinu neprihvatljiva opcija. Druga stvar (vec spomenuo u ebay temi) od svih pojedinacnih (za jednu osobu) narudjbi iz vana u kategoriji razbijenih stvari, LCD je na vrhu pristiglih stvari. Iz eBay i inog iskustva, LCD kategorija je najnezgodnija stvar za narucivanje u Kroejsu. Normalno da se to nece desiti svakome ali mogucnost je sve samo ne mala. Uz sve spomenuto, Dell i bratija postaju odjednom manje skupi.

Kad bi neki domaci diler prepoznao ove monitore kao atraktivnu ponudu i uspostavio redovnu narudjbu bez penala u nesrazmjeru u cijene... e' to je vec nesto drugo i imalo bi smisla za gamere i nekoga tko nema nista protiv ogledala.

Ali uz stalne nove heroje igracke ponude... hm?

xlr 07.05.2012. 23:10

@Lewis: Pivot je korisna opcija kada se navikneš i danas teško da bi uzeo nešto bez njega. Možda je na 24"+ 16:10 pivot i nepotreban, pogotovo na 27" (nisam probao pa pretpostavljam), ali na 23" 16:9 u Wordu je must have. Puno mi je lakše čitati e-bookse u pdfu i generalno obavljati sve radnje vezane za tekst. Puno tipkam po Wordu pa evo jednog primjera pivotiranja. Moj setup snova bi vjerojatno bila dva 23" monitora u seriji - i u pivotu :)

Pod mane bih definitivno stavio to što ti je gornji rub monitora daleko (visoko) što ovisi o sjedećoj poziciji. Također i stalak bi bilo poželjno da se može podesiti pod vertikalnim negativnim kutem (nagnuti prema tipkovnici par stupnjeva). Na 27" je sve ovo vjerojatno još izraženije.

raliSHA 07.05.2012. 23:23

Ma kad sam rekao pivot sam pretjerao, ali mislio sam na neki ozbiljan stand koji ima ikakvo pošteno namiještanje.

Edit: A naravno nisam ni mislio o ovakvim monitorima za profesionalnu primjenu ali u gejmerskim vodama bi mogli biti poprilično interesantno....a što se tiče iilyame...tu je odabir, 27" 1920x1080@120Hz ili 2560x1440@60Hz.....s tim da sam se malo dublje zagledao u topic na overclock.netu i vidio da je ekipa uspješno "overclockala" ove monitore, tj natjerala ih da rade i na 100Hz :D

Visage 08.05.2012. 01:04

Citiraj:

Autor raliSHA (Post 2158325)
ali u gejmerskim vodama bi mogli biti poprilično interesantno.

Paaa, tunerski model bi za dobru cijenu imao solidan broj PCE kupaca.

iiyamu spomenuh nevezano za rezoluciju ili model. Cisto kao zadnjeg TN-ca u kategoriji najnovije über gamerske ponude.

Lewis 08.05.2012. 08:12

Citiraj:

Autor xlr (Post 2158310)
@Lewis: Pivot je korisna opcija kada se navikneš i danas teško da bi uzeo nešto bez njega. Možda je na 24"+ 16:10 pivot i nepotreban, pogotovo na 27" (nisam probao pa pretpostavljam), ali na 23" 16:9 u Wordu je must have. Puno mi je lakše čitati e-bookse u pdfu i generalno obavljati sve radnje vezane za tekst. Puno tipkam po Wordu pa evo jednog primjera pivotiranja. Moj setup snova bi vjerojatno bila dva 23" monitora u seriji - i u pivotu :)

E je...a sad, ja pricam od 27" a ti doso na 23" ?? Znam ja sta je pivot jako dobro (imam dvije 20ke pivotirane da mi pokriju visinu sredisnje 30ke i da se poklope rezolucijama). Znaci netreba mi lekcija sta je pivot nego kazem da nevidim njegovu svrhu (a i tehnicki je tesko za koristit) na 27" monitoru :).

antrax 08.05.2012. 08:42

Sto se tice ovih koreanaca, bacite oko na Crossover LED-P model, aluminijska straznja strana s otvorima za hladenje, vesa rupe, ok postolje i pivot. za cca 3000kn kolko bi ispao sa svim davanjima da ga se doveze u Lijepu Nasu zvuci fantasticno unatoc A- klasi panela.

Kristijan_7 08.05.2012. 15:53

Jel bi bio tko zainteresiran za te povoljne 27" ips-ove, ja bi možda mogao povući neku količinu jer mi ide poveći paket iz kine kroz koji dan. Ako bi bilo zainteresiranih, nebi bio bad ubaciti par komada...

Visage 09.05.2012. 08:41

Citiraj:

Autor antrax (Post 2158433)
Sto se tice ovih koreanaca, bacite oko na Crossover LED-P model, aluminijska straznja strana s otvorima za hladenje, vesa rupe, ok postolje i pivot. za cca 3000kn kolko bi ispao sa svim davanjima da ga se doveze u Lijepu Nasu zvuci fantasticno unatoc A- klasi panela.

Pa sto ne podijelis do kraja pricu o Shimici?

Sad kad odgledah, svakako ima smisla. Lako za poveznicu matrice ali ovaj detalj je vrlo konkretan :

Apple 'odbaceni' paneli (2012)

jer samo je Apple sposoban na slican I/O mazohizam, koji je ruglo i za 20" a kamoli ne 27" monitor.

Budget Korean 27” IPS Monitor Information and Comparison of the Different Brands and Models Swift World

Crossover 27Q LED-P 2560x1440p IPS

No kupaca ima vidim poprilican broj i cini se da tema nece nestati tako brzo. Treba je preimenovati : Korejska IPS braca & 'odbacene' Apple 27-ce.

Kristijan_7 09.05.2012. 14:11

Pozdrav svima,

stigla ponuda od agenta, iskopali su nešto. Uglavnom, za okvirno 2600kn +/- mogu imati monitor tu već za cirka tjedan dana (cijena je sa uključenim porezom, avionskim prijevozom i svim ostalim popratnim troškovima).

Ja uzimam dva, ako se netko hoće priključiti, nek se javi tu u thread ili na PM. Da se odmah ogradim, neću naravno moći dati neku garanciju na monitore, moći će se vidjeti da su ispravni i da rade, ali naknadno se eventualni problemi mogu rješavat samo direktno sa proizvođačem.

Radi se o monitoru slijedećih speca:

Visible Diagonal 27" S-IPS
Display Area (mm/Inch ) 597.6(H) x 336.15(V)
Pixel Pitch 0.10375(H) x 0.31125(W)
Aspect Ratio 16:9 Wide
Display colors 16.7M (Hi-FRC)
Resolution 2560 x 1440
Brightness (cd/㎡) 380 (typ) cd/m
DCR 5,000,000 : 1
Viewing Angle (H˚/V˚) 178˚ / 178˚
Response Time (ms) 6msec (GtoG)
Sound System Power Consumption Total90.85Watt(Typ)
Terminals In & output
PC Analog input (RGB, DVI) Yes
PC Audio IN No
OSD Languages Eng/Deu/Fre/Ita/Spa/Kor
Power
Input Voltage DC Adapter(100~240V AC 50 / 60 Hz)
Consumption On/Working 60W
Mechanical
Features
Wall Mounting hole Yes
VESA Mounting hole 100mmX100mm
STAND TILT And SWIVEL(30˚)
Dimension(mm) BOX (W x D x H) 695x165x500mm
Weight (kg/lbs)
NET Weight 5.5kg
Packed Weight 6.5kg

Slikica:

http://img405.imageshack.us/img405/7...onitor2.th.jpg

Lewis 09.05.2012. 14:14

Uff kako ruzno izgleda s tim debelim okvirom oko panela :(. Ali cijena je dobra tu nema prigovora i tesko ce biti to nadmasit :).

Kristijan_7 09.05.2012. 14:22

Da, nisu baš labudi. Ali zato 27" IPS za malo money, hell yeah. :D
Cijena je niska jer ne mislim zarađivati na tome (mada bi čak i mogao da nas se skupi barem 100), zemem sebi i kome hoće kad već radim uvoz ionako, pa nek se ljudi vesele :)

Pitao sam i za kakav drugi model, ali brijem da će to bit to.

Visage 09.05.2012. 15:40

Citiraj:

Autor Lewis (Post 2159623)
Uff kako ruzno izgleda s tim debelim okvirom oko panela

Ostavlja bez daha http://www.abload.de/img/smiley_thumbb4uo5.gif

Citiraj:

Autor Kristijan_7 (Post 2159633)
Cijena je niska jer ne mislim zarađivati na tome (mada bi čak i mogao da nas se skupi barem 100), zemem sebi i kome hoće kad već radim uvoz ionako, pa nek se ljudi vesele :)

U svakom slucaju, vrlo lijepa gesta da si ponudio forumasima nabavu u svom angazmanu. http://www.abload.de/img/thumb9tuwb.gif

Cisto radi tebe, ako jednog planski ostavljas za sebe, pa daj protresi dilera da ti izrecitira cijenu za model napucan maksimalnim ulazima. Ma cak i maksimalni tunerski ako ima. Pa jel vidis koju bateriju konektora ima na sebi? Nadmasili su i cak i Dellov model. Za nevazno vecu cijenu, uzmi si onda maksimalni model.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger