PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Preporuka soundbara ili zvučnika (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293402)

Wiz3m4n 11.12.2023. 06:47

Ja nisam neki stručnjak za audiofiliju no vidim da je tema zamrla :)

Uglavnom pogledaj si par reviewa pa uzmi prosjek za ocjenu i svakako kupi 2.1 sistem odnosno letvu sa basom :chears:

Panasonic tv imam i sam i umjesto soundbara imam Modecom eclipse 180 zvučnike, prezadovoljan sam. I sa tv-om i zvučnicima, no za soundbar koliko sam gledao prije Lg i Sony je slovio za top buđetne proizvođaće....imaš u SD u CCentrima nešto i izloženog pa se da nafrkati malo :chears:

BubaSvabo 11.12.2023. 20:44

Citiraj:

Autor Wiz3m4n (Post 3715525)
Ja nisam neki stručnjak za audiofiliju no vidim da je tema zamrla :)

Uglavnom pogledaj si par reviewa pa uzmi prosjek za ocjenu i svakako kupi 2.1 sistem odnosno letvu sa basom :chears:

Panasonic tv imam i sam i umjesto soundbara imam Modecom eclipse 180 zvučnike, prezadovoljan sam. I sa tv-om i zvučnicima, no za soundbar koliko sam gledao prije Lg i Sony je slovio za top buđetne proizvođaće....imaš u SD u CCentrima nešto i izloženog pa se da nafrkati malo :chears:

Hvala, pogledam još. Mislio sam da netko ima kakvog iskustva, ali očito ništa. Tnx

tizhu 11.12.2023. 22:55

po meni soundbar samo ako ne misliš uopće slušat mjuzu i ako ne misliš ići na 5.1 ili veći broj zvučnika.
2 + 1 stereo zvučnici sa subom za iste novce su poprilično bolji. pitanje je samo imaš li ih gdje postaviti i da li ti se vizualno sve to uklapa.

BubaSvabo 12.12.2023. 10:53

Citiraj:

Autor tizhu (Post 3715713)
po meni soundbar samo ako ne misliš uopće slušat mjuzu i ako ne misliš ići na 5.1 ili veći broj zvučnika.
2 + 1 stereo zvučnici sa subom za iste novce su poprilično bolji. pitanje je samo imaš li ih gdje postaviti i da li ti se vizualno sve to uklapa.

Da. U tome je dio problema. Taman imam mjesta ispod TV-a i malo pored za sub. Naravno, mislio sam i muziku puštat na to, ali nemam nikakvih iskustava s sounbarovima pa skupljam mišljenja. U pravu si, zvučnici bi bili bolji izbor. Ne znam, možda izmislim nešto pa i uzmem zvučnike 2+1. Ovi Modecom eclipse 180 što je Wiz3m4n rekao mi se čine mrak! Tnx

tomek@vz 18.02.2024. 08:24

Ola narode. Razmisljam zamijeniti Creative T40 II set za nekaj malo bolje ali posto ne mislim izdvajat vise od 200 Eura (aktivni 2.0 set) - neznam dali mi se isplati bez mijenjanja zvucne (integrusa na MBO). Posto sam vecinu vremena za kompom fali mi dasak onog sto glavni sistem u dnevnoj daje. Dao sam mjesta Creative-u i zvuci malo bolje ali ako se da malo bolje - ja sretan :chears: Bas mi nije tolko bitan ne volim da grmi ali volio bi da recimo bas gitara dolazi do izrazaja. Bitniji su mi mid i high spektar. Gledao sam Q Acoustics M20 ali 400 Eura za ovaj upgrade nebih izdvajao. Dali bih uopce ista dobio na postojecem sustavom sa investicijom u bolju zvucnu karticu?


Svaki savjet i preporuka dobrodosli :chears:

quazar912 18.02.2024. 08:58

a Edifier?

tomek@vz 18.02.2024. 09:12

Citiraj:

Autor quazar912 (Post 3729187)
a Edifier?

Njega sam i gledao posto mi se i vizualno svidaju ali nikad ih nisam cuo pa nemogu suditi a neda mi se experimentirat kao sa glavnim sustavom :lol2:
Na primjer: Edifier R1280DBs M-Audio Presonus Eris

Pretraga daje svasta al u aktivne zvucnike se ne kuzim bas nista. Znam samo da mi apsolutno nikakve dide-mide ne trebaju. Nekakav Toslink/coax input mozda ako s vremenom odlucim WIIM spojit gore ali van toga - bas nista. Vidio sam da neki imaju USB na sebi ali kolko znam USB konekcija je jako sklona smetnjama (i da pokucam o drvo na trenutnom setupu nema nikakvih sumova).

xlr 18.02.2024. 13:52

Bass gitaru zaboravi na BX4. Nisam ih nikada slusao, imam BX5D2 vec 10 godina i na njima mi zafali basa na rocku i derivatima istog. Moras ih odvojiti od zida zbog straznjih portova, u suprotnom su priguseni. Kad slusam mjuzu pomaknem cijelu policu naprijed i onda je polje, tada dobijem i malo osjetnije basove.

BX5 su jaaako usko usmjereni, pogotovo visokotonci. Moras sjediti bas u sweetspotu. Vjerojatno su i BX4 slicnih osobina.

Osobno, za aktivne zvucnike bi uvijek birao USB DAC. Koliko para das za DAC o tome ovisi hoces li zavrsiti na balansiranim TRS/XLR ulazima ili nebalansiranim RCA/TS ulazima. Spajao sam ih svakako, a najvise smetnji je bilo kada sam spajao Chromecast audio preko 3.5mm jacka na TS. Kabel iz Chipoteke :) Na kompu sam dugo vremena koristio Focusrite 2i2 i spajao ih balansirano na XLR. Nema greske, sve je radilo super.

Kasnije sam ih potpuno prenamjenio na dnevni boravak i nabavio E30 DAC s 3 inputa pa sam ih spojio na tv, streamer i Chromecast audio.

Joke 20.04.2024. 09:53

Pozdrav
Ima netko ovaj Bose soundbar, trenutno je nekakva rasprodaja.
Isplati li se ovaj model, ili opcenito svi soundbarovi nisu bas isplativi ako ne idu skupa sa sub-om?
Gledajuci prethodne postove i recenzije po netu svatko hvali nesto, i za svaki brend nedostaje nesto tako da nigdje nista konkretno. ��


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger