PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Revolut (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299145)

Matta 02.07.2019. 07:04

A kartica, kako se identificira kad se koristi za kupnju preko interneta, na mjestima koje primaju isključivo kreditne kartice ?
Da li je VISA, Master, Diners, Maestro, itd. ili nešto treće ?

prileee 02.07.2019. 07:06

Mastercard.


Sent from my iPhone using Tapatalk

thuNdeR 02.07.2019. 07:35

Jel se dobiju neke kamate za lovu koja je na racunu? Pitam jel tu di zivim imam godisnje 6.4% u digitanoj banci. I jel se placaju transakcije izmedju drugih banaka? Ovo ostalo je koliko vidim isto


Enviado do meu iPhone usando Tapatalk

Libertus 02.07.2019. 07:47

Citiraj:

Autor Matta (Post 3315708)
A kartica, kako se identificira kad se koristi za kupnju preko interneta, na mjestima koje primaju isključivo kreditne kartice ?
Da li je VISA, Master, Diners, Maestro, itd. ili nešto treće ?

Mastercard prepaid
Nije kreditna.

Uglavnom, banka s potencijalom. Ja ju koristim za internet plaćanja i Paypal, te ću ubuduće za putovanja u inozemstvo radi dizanja € na bankomatu. Novaca na njoj imam minimalno, i ako treba prebaci se za minut više s kartice domaće banke.

Kao što sam rekao u drugoj temi, nadam se da će napredovati, da će se moći isplaćivati plaća na IBAN-e drugih banaka u EU, i da će omogućiti raji plaćanje običnih računa kao i domaće banke. U tom trenutku postaju vrlo ozbiljna konkurencija domaćim bankama i morat će svi ići dolje s naknadama.

OuttaControl 02.07.2019. 08:58

Citiraj:

Autor thuNdeR (Post 3315711)
Jel se dobiju neke kamate za lovu koja je na racunu? Pitam jel tu di zivim imam godisnje 6.4% u digitanoj banci. I jel se placaju transakcije izmedju drugih banaka? Ovo ostalo je koliko vidim isto

Di ti živiš, ja se za štednju borim sa bankama da imam 1% :lol2:

ONeill 02.07.2019. 09:01

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3315528)
Napravis zahtjev za nju i posalju ti ju doma na kucnu adresu (stigne ti za cca 3 tjedna) i sve to za mizernih 40 kn

Meni došla za 2 tjedna.

Odlična stvar za online kupovinu, pogotovo mi se sviđa virtualna kartica.
Plus sve one sigurnosne opcije za fizičku karticu.

Sad će mi Uber plaćanje karticom valjda napokon raditi (nisam još probao), jer mi Visa kreditnom karticom nikako nije htjelo.

srale7 02.07.2019. 09:09

Koja je procedura kad recimo izgubis telefon na kojem ti je revolut?


Izmes drugi telefon instaliras Revolut, prijavise svojim mailom i pinom i nastavis dalje?


Citiraj:

Autor ONeill (Post 3315730)

Sad će mi Uber plaćanje karticom valjda napokon raditi (nisam još probao), jer mi Visa kreditnom karticom nikako nije htjelo.


iz koje banke je kartica?

ONeill 02.07.2019. 09:15

RBA; uvijek je bacalo grešku kao da nije supported ili tako nešto.

srale7 02.07.2019. 09:22

Citiraj:

Autor ONeill (Post 3315735)
RBA; uvijek je bacalo grešku kao da nije supported ili tako nešto.


Ponekad se pitas kako takva neka institucija moze nekome dati kredit od xy novaca, upisati se na nekretninu, a s druge strane ne moze imat fucking karticu koja radi.:D

brodjo 02.07.2019. 09:32

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3315712)
Mastercard prepaid
Nije kreditna.

I Maestro može biti. Obje su prepaid kartice.

Što se tiče kredita, to su testno za sad ponudili u UK, al kao planiraju imat i to kasnije.

Libertus 02.07.2019. 09:38

Citiraj:

Autor brodjo (Post 3315742)
I Maestro može biti. Obje su prepaid kartice.

Što se tiče kredita, to su testno za sad ponudili u UK, al kao planiraju imat i to kasnije.


Nisam vidio da igdje spominju Maestro u materijalima.

brodjo 02.07.2019. 09:48

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3315744)
Nisam vidio da igdje spominju Maestro u materijalima.

Ma imam aplikaciju vec duze vrijeme, od pocetka mogu birat hoce bit Master ili Maestro, al ako je vjerovat internetu Master ima vise smisla jer se koristi na puno vise prodajnih mjesta, pogotovo internet shopova.

mamutarka 02.07.2019. 10:05

u ovom videu je dost toga objašnjeno


panda505 02.07.2019. 12:32

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3315733)
Koja je procedura kad recimo izgubis telefon na kojem ti je revolut?


Izmes drugi telefon instaliras Revolut, prijavise svojim mailom i pinom i nastavis dalje?

Valjda?
Ja sam do sad probao na istom uređaju, ono, uninstall pa ponovno install. Sam account je vezan uz broj moba...

A i aplikacija mora obavezno bit zaključana (PIN/ fingerprint)



Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

OuttaControl 02.07.2019. 13:13

Broj mobitela je cini mi se referenca na korisnika.

srale7 02.07.2019. 13:32

Onda ok, vrtio sam u glavi situaciju da hrpu love prebacim na revolut i ostanem bez telefona. Ali znači problem je popriličan jer trebam prvodobiti drugi sim, staviti ga u telefon, instalacija itd.

prileee 02.07.2019. 13:36

Prvo - zasto bi drzao hrpu love na necemu poput revoluta?
Drugo - ako i izgubis mobitel i panika je lipo odes na bankomat i dignes lovu s racuna.

srale7 02.07.2019. 13:44

Nisam napisao da bi drzao 100k € na revolutu, nego npr radi neke ženine transackije prebacim vecu lovu i ostanem bez telefona i sim kartice, a novacnik mi je ostao kod ljubavnice. ALi ok, revolkut je vezan za sim broj i s njim vraćaš app

xlr 02.07.2019. 13:54

Lako promjenis broj moba kod logina na revolut app. Uzmes npr mob od cure, odaberes opciju da si promjenio br tel, posalju ti autentifikaciju na mail preko kojeg si se regao, uneses novi broj, potvrdis pinom kojeg si prvi put kreirao, logiras se kao inace, dodje ti sms s kodom i unutra si. Izgleda jednostavnije nego na papiru :)

coconut 02.07.2019. 14:17

Glupo pitanje, ali... Vidim da se na njemu mogu štediti i BTC. Ima li onaj dugački 'kod' (BTC wallet?) da se mogu transferirati valute na druge račune? Do sada sam to radio putem Upholda, ali me Revolut jako privlači obzirom da Uphold ima samo virtualni račun dok se fizička kartica mora nabaviti od nekog drugog providera (npr. Wirex, Transferwise,..).

IcyTexx 02.07.2019. 15:08

Revolut ne nudi BTC wallet, kupnja kripta je izvedena gotovo fiktivno, kao da dionice kupuješ.

DiTech 02.07.2019. 15:17

Citiraj:

Autor Matta (Post 3315708)
A kartica, kako se identificira kad se koristi za kupnju preko interneta, na mjestima koje primaju isključivo kreditne kartice ?
Da li je VISA, Master, Diners, Maestro, itd. ili nešto treće ?

Master i Visa su fizicke kartice. Upravo sam upario sa gpay i radi odlicno.
Probao sam platiti na POS-u i proslo je.
Sa Iphone ne radi contactless iz nekog razloga, mada se reklamiraju da je apple pay podrzava.

DiTech 02.07.2019. 15:28

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3315737)
Ponekad se pitas kako takva neka institucija moze nekome dati kredit od xy novaca, upisati se na nekretninu, a s druge strane ne moze imat fucking karticu koja radi.:D

Cisto sumnjam da je stvar banke, jer ona ne izdaje karticu nego karticna kuca. Drugo da li je doticni probao zvati support, i pitanje je dal' njemu ne radi ili ne radi uopce? Meni RBA visa radi ok, sa uberom pogotovo.

srale7 02.07.2019. 15:52

Citiraj:

Autor DiTech (Post 3315875)
Master i Visa su fizicke kartice. Upravo sam upario sa gpay i radi odlicno.
Probao sam platiti na POS-u i proslo je.
Sa Iphone ne radi contactless iz nekog razloga, mada se reklamiraju da je apple pay podrzava.


Upario si pbz visu sa gpayom? ili revolut karticu?


Kako funkcionira (u praksi) revolut sa beskontaktnim plaćanjem?

xlr 02.07.2019. 16:07

Mozes obje staviti na gpay (pbz to reklamira vec neko vrijeme)

franzD 02.07.2019. 16:13

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3315895)
Upario si pbz visu sa gpayom?
Kako funkcionira (u praksi) revolut sa beskontaktnim plaćanjem?

Isto kao i PBZ-ova kartica, nikakvih problema.

Matta 02.07.2019. 16:20

Da li ste slali fotografije osobne da potvrdite da ste rezident RH ? Ako jeste, da li prekrivate šta prilikom slikanja ili šaljete punu sliku ?

panda505 03.07.2019. 01:01

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3315895)
Kako funkcionira (u praksi) revolut sa beskontaktnim plaćanjem?

Najnormalnije.
Ja sam čak išao kemijat, bio sam nestrpljiv dok sam čekao fizičku karticu, pa sam u app napravio virtualnu i nju spojio na gpay. I to isto funkcionira bez beda.
Znači, mogao sam u dućanima plaćat sa Revolutom makar fizičku karticu nisam ni bio dobio još u tom trenu.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

xlr 03.07.2019. 06:17

Vidis, meni taj dio nije htio proci. Nemam jos fizicku i nisam napravio prvu kupovinu, a virtualnu koristim online bez beda. Dodao sam je u gpay i probao 3 puta provuci na posu i nece, izbacilo me. Na fizickoj mi je iskljuceno sve od securityja, na virtualnoj nema tih istih opcija. Ne bih znao sto se dogodilo. Pomislio sam da ne ide zbog security postavki fizicke ili jer nisam koristio prvo kupovinu s pin-om...

Gpay pbz mi s druge strane radi. Takodjer znam da ljudima radi i virtualna/fizicka revolut na gpayu...

Edit:
Danas opet pokusao. Racun 14kn. Naslonim, fail. Otkljucam mob, naslonim, prodje. Izgleda da je sad to "pravilo" da moras otkljucati mob.
Prosle godine sam uredno placao pbz visom preko gpaya sa ugasenim ekranom itd... Moram to jos malo testirati, tj naci postupak kako platiti isprve a ne da se natezem olo pos-a ko kreten.

franzD 03.07.2019. 07:12

Fizička se za beskontaktno (pa vjerojatno i za Google Pay) mora aktivirati prvom transakcijom korištenjem pina. Virtualka bi ti morala proći za GPay bez problema.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger