PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Google Nexus/Pixel mobiteli (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=273840)

Rista 21.11.2015. 20:05

Citiraj:

Autor Gabre (Post 2856149)
sucelje uopce nije glatko

Sve ostalo ne izgleda big deal ili se radi o losem primjerku ali Nexus sa trzavim suceljem je no go :( Imas li kakve konkretne primjere u aplikacijama gdje lose radi ili generalno ne radi glatko? Na youtube se to naravno ne moze vidjeti jer su svi testovi otvaranje aplikacija ili benchmarkovi, znaci 100% beskorisni.

Gabre 21.11.2015. 22:49

Ma briga me Za sucelje, radj jednako ko note5
Ilioneplus koji Sam.imao. stvroila sr takva fama oko nexusa kao da su oni jedini fluidni uredjaji

Rista 21.11.2015. 23:37

:stoopid: Pa u tome i jest problem ako 6P radi kao jedan Samsung na touchwizu. Za Oneplus one ne znam, ali cak i stari Nexus 5 radi dosta gladje od Oneplus two. Glavni selling point Nexusa je uvijek bio stock android i fluidnost, ne kamere, zvucnici i sl.

Brko 21.11.2015. 23:57

Bit će da Nexus postaje Samsung :) puno bolja kamera, bolji zvuk i usraniji response OSa. Još ako guta gigu rama u leru ko TW, onda je zbilja za preskočit ga i otići/ostati na Samsung.

Rista 22.11.2015. 09:06

Ma "sumnjiv" mi je malo taj Nexus od Huaweia od samog pocetka. Po svemu sudeci i kvaliteta izrade je nikakva, jedino sto su koristeni "premium" materijali sto samo po sebi uopce ne znaci da je uredjaj dobro slozen i cvrst. Za 500$ jos i nekako, ali za ovo sto traze kod nas u EU, definitivno preskacem.

Brko 22.11.2015. 09:16

Premium materijali? Oćeš reći low-grade aluminij i komadić kaljenog stakla :D OK znam, vidim, stavio si preminum pod navodnike, zato i velim :)

Ajde da je od X6CrNiTi18-10, mogli bi donekle pričati da je od premium materijala. Ovaj aluminij-alloy je jeftiniji od kvalitetnije plastike na LG Nexus 5 :D

Nejde to tebi, nego proizvođaču koji isfurava mobitel koji je složen od "PREMIUM" materijala :D

schetz 22.11.2015. 09:52

Oba izgledaju lagano sfušana na kraju. Jedan u specs drugi u izradi. U biti i za 5x je xda pun komentara da sve cvrči. Na kraju ću si uzeti dobar stari hammerhead, sad je barem relativno povoljan.

Rista 22.11.2015. 10:08

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2856416)
Premium materijali? Oćeš reći low-grade aluminij i komadić kaljenog stakla :D OK znam, vidim, stavio si preminum pod navodnike, zato i velim :)

Ajde da je od X6CrNiTi18-10, mogli bi donekle pričati da je od premium materijala. Ovaj aluminij-alloy je jeftiniji od kvalitetnije plastike na LG Nexus 5 :D

Nejde to tebi, nego proizvođaču koji isfurava mobitel koji je složen od "PREMIUM" materijala :D

Istina, ali jbg sad je bitnije da su "premium" materijali nego kako je mob slozen. Ovaj 6P se savija daleko lakse nego i ajfon 6.

Citiraj:

Autor schetz (Post 2856426)
Oba izgledaju lagano sfušana na kraju. Jedan u specs drugi u izradi. U biti i za 5x je xda pun komentara da sve cvrči. Na kraju ću si uzeti dobar stari hammerhead, sad je barem relativno povoljan.

Hammerhead je sad fakat dobar value. Kamera mu nije jaca strana, posebno za danasnje standarde, baterija je jedva prosjek ali sluzbeni MM jako fino i brzo radi i sve je sto je lollipop trebao biti. Meni i dalje jedan od najdrazih mobova po osjecaju u ruci.

Gabre 22.11.2015. 14:33

Recimo, HTC one m8 mi je nekako daleko kvalitetniji komad metala u ruci, drugaciji metal opcenito.
IPhone 6s takodjer, iako se ovaj manje klize definitivno od sviju, pogotovo od notea

Brko 22.11.2015. 14:59

Citiraj:

Autor Rista (Post 2856435)
Istina, ali jbg sad je bitnije da su "premium" materijali nego kako je mob slozen. Ovaj 6P se savija daleko lakse nego i ajfon 6.

Hammerhead je sad fakat dobar value. Kamera mu nije jaca strana, posebno za danasnje standarde, baterija je jedva prosjek ali sluzbeni MM jako fino i brzo radi i sve je sto je lollipop trebao biti. Meni i dalje jedan od najdrazih mobova po osjecaju u ruci.

Huawei je dobar ali još "not quite there". Obzirom na lovu koju tuku u R&D, uskoro će uhvatiti korak sa vodećima.
Nisam fan Nexus serije budući su mi bitnija kvaliteta fotografija i autonomija baterije, no ne znači da ga jednom neću kupiti. Ali ovaj Huaweijev sigurno ne. Preskup je za ono što nudi. IMHO, ne vrijedi tih para samo da bi prvi imao novu inačicu Android OSa.

Gabre 22.11.2015. 15:23

Ali kamera mu je zaoravo jako dobra, reimci cu i bolja od noea.
Ali....
Kamera app je smijeh, sucelje koma, ne mozes recimo snimati i okinuti sliku, da bi poceo snimati moras svajpati ekran najprije, umjesto da imas dugme odmah na ekranu ko na noteu, oneplusu, itd..
Danas cu probat malo van okinut koju sliku i video.
Da li znate s cim.napravit ono da budu dva videa jedan kraj drugoga

Rista 22.11.2015. 15:23

500$ u USA je jos OK cijena po meni. Ukupno gledajuci uredjaj nije potpuno na razini Notea 5 ali je jeftiniji. Kod nas je pusiona naravno.

Brko 22.11.2015. 15:35

U USA su i ostali uređaji jeftiniji nego kod nas i cijene realnije :(
Ti imaš Nexus 5?

Rista 22.11.2015. 15:41

Yep, i bezuspjesno pokusavam naci nasljednika ;) Jednostavno sam se pomirio da takav value vise necu naci kao u vrijeme kada je N5 izasao. 5X je nezanimljiv, 6P skup i s dosta upitnika. Ironicno da jedini zanimljivi Samsung uopce nije na europskom trzistu :D

Gabre 22.11.2015. 15:46

Ja Sam do sada ima od androida:
Po nekakvom redosljedu
HTC one X, nexus 5, lg g2, moto X 2013, one plus, moto X play, note5, nexus 6p
Sada imam 3, one plus, 6p I note, Ali se.moram.odluciti do sutra da li da zadrzim nexusa ili note. Oneplus je moj I vjerojatno ce u oglasnik.
Od sviju do sada sam bio najzadovoljniji sa G2, Ali mu je kamera pri slabom svjetlu I audio snimanje abnormalno lose. Isto ko nexus 5.
Nema sanse vise lg mob zbog toga, jer eno I novi g4 tako snima.

Kod ovog nexusa me smeta sto mu straznja strana nekako kao suska, kao da je cigaret papir iza. Onak Mali plasticni dio na dnu ima bolji osjecaj I ne suska

A odnaprijed izgleda bezveze, ne mos skuzit koja mu je gornja a koja donja strana .

I nije mj jasno da hvale ovaj ekran na njemu, kakve su to obmane usera.
Ne moze se usporediti si noteom nikako.

Rista 22.11.2015. 16:01

Vrlo vjerojatno se ni ne radi o istim panelima kako se pise. Za ocekivati jest da Nexus ekran bude drukcije kalibriran, i da nema boost na danjem svjetlu pa je tamniji ali i dalje je vjerojatnije da su sami paneli razliciti. Ljudi kao i obicno to pisu da se osjecaju bolje o kupljenoj stvari. Kao i na nekim odronima od mobitela koji koriste "iste" senzore kamere a slike neusporedive.

Meni se opcenito svidja to kod prednje strane Nexusa sto je samo komad crnog stakla. Nije posebno jasno koja je koja strana a nema ni logo ni nista naprijed.

schetz 22.11.2015. 16:09

Citiraj:

Autor Rista (Post 2856575)
Yep, i bezuspjesno pokusavam naci nasljednika ;) Jednostavno sam se pomirio da takav value vise necu naci kao u vrijeme kada je N5 izasao. 5X je nezanimljiv, 6P skup i s dosta upitnika. Ironicno da jedini zanimljivi Samsung uopce nije na europskom trzistu :D

Ja sam čekao 5x kao nasljednika za mako. Taj je slučajem / silom prilika, otišao za z3 (duga priča) inače bi vjerojatno i dalje mirno peglao na istom.
Obzirom na podršku hammerhead će još neko duže vrijeme jahati, pa je on postao realna opcija. Čak i mako jaše MM bez problema i to valjda 5 dana nakon službenog izlaska na podržanim modelima. Nije stvar samo u novoj verziji Androida već u količini developera na nexus platformi i sukladno tome, ispeglanim bugovima, prije nego sam Google izbaci novu verziju.

Gabre 22.11.2015. 18:30

i ovo sada vec prelazi svaku mjeru, vise ne postoji uredjaj a da mozes normalno slikati i snimati, i onda ustekati mob u komp i lijepo copy paste napravit sliak i videa.

fucking iphone baca arrore, fucking oneplus nema sanse, jedino iz recoverya kada ga mountam kao storage tamo, fucking nexus 6p, ebeni note5.

pa sto je ovo doslo??? ili poruke tipa, device has disocnected, lost connection, erorr, u name it.

na 3 razlicita kompa, kabla, mislim ovo je tako iritantno da je za poludit.

znaci, oznacim folder gdje je 15gb slika i video klipova, i nema sanse to prebacit. evo note5, ustekam, on ga postavi odmah kao camera device, i tada mogu samo SLIKE prebaciti, video se ni ne vidi. a kada prebacim kao mtp devie, onda baca arrorre kod prebacivanja, isto kod nexusa, oneplus... aaaa

goran1985 22.11.2015. 19:05

Nije li zbog googlovog nepodržavanja mass storagea od KK pa nadalje? Doduše bar slike i video bi trebalo bez problema prebaciti...
Treba kupit uređaj koji ima proširivu memoriju pa neće bit nikakvih problema. Samo gdje su takvi danas?
Ili prebacuj bežično npr. Es file explorerom...

Gabre 22.11.2015. 19:57

Ma evo note5 nakon tribistekavanja i ustekavanja odjednom bez problema sve prebacio, nexus sam uspio isto nakon drugog ili treceg puta, ali mm ima vise opcija kod spajanja pa radi.
Rekao bih da.mm je rijesio problem sa.mtp izgleda

gin.tonic 22.11.2015. 21:01

Nexus 6P Bend test :D

https://www.youtube.com/watch?v=r3cWVdLqXCg

Na 4:25 staviti :care:

Brko 22.11.2015. 21:07

Hahahaha, ja sam htio prelomiti tako Alcatel One Tounch Idol koji košta 500 kn i nisam supio, skoro sam si slomio prste :D
Ovaj "premijum" aparat puca ko od šale :D

Neo-ST 22.11.2015. 21:10

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 2856736)
Nexus 6P Bend test :D

https://www.youtube.com/watch?v=r3cWVdLqXCg

Na 4:25 staviti :care:

Katastrofa. E moj Hokahei. :kafa:

Gabre 22.11.2015. 21:17

Negdje sam citao da je lik inace bodybuilder i ipak snazniji nego prosjecan muzjak

Ali dobro lezi u ruci, to me iznenadilo. Daleko.ljepse nego note

Mileni 22.11.2015. 21:34

Moze on biti sv. Petar, no ovo puca prelako. iPhone 6+ je za ovog bodybuilder, a kad uracunas da je i taj u bend testu uzasan, onda je jasno koliko je sati.

Proslogodisnji Nexus 6 cisti promasaj, ovogodisnja oba nexusa takodjer. Hebote, Nexus 5 je tu i dalje neprikosnoveni car. Uzeo bih ga ponovno da baterija nije toliko uzasna.

tutix 23.11.2015. 00:04

Opet kreš-bendicot testovi kao mjerilo kvalitete telefona :D.

Zanimljiva su mi ta dva ekstrema. S jedne strane prosječan Yutjuber uništava telefon bacanjem i namjernim savijanjem, a u drugom user kupuje tamo neka kaljena stakla i 2 cm debele armore :).

Gabre 23.11.2015. 02:59

Briga mene sto se slomi nakon X kg pritiska.
Nego me smeta sto.mobitel suska u prstima kad da drzim komad stiropora.

Gabre 23.11.2015. 03:10

Evo kratko snimljeno sa note5 lol kvaliteta na nivou
https://youtu.be/8i7h6jL4DOA

coconut 23.11.2015. 06:41

Citiraj:

Autor Gabre (Post 2856669)
i ovo sada vec prelazi svaku mjeru, vise ne postoji uredjaj a da mozes normalno slikati i snimati, i onda ustekati mob u komp i lijepo copy paste napravit sliak i videa.

Postoji - S5 to radi bez pogovora i raznog kemijanja. Čisti c/p.

kasko 23.11.2015. 07:48

Citiraj:

Autor coconut (Post 2856871)
Postoji - S5 to radi bez pogovora i raznog kemijanja. Čisti c/p.

Manje vise kod svih to radi, problem nastaje kod kopiranja velike kolicine podataka, barem iz mojeg iskustva.

Za slike je lako, fino cloud upload postavis sinkronizaciju i to se sve samo poslozi+ bonus sto imas sigurnosnu kopiju samim time.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger