PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Filmovi - dojmovi, komentari i preporuke (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=43879)

Kristijan_7 30.12.2009. 23:35

Nisam neki stručnjak, ali volim pogledat dobar film. Potrošio sam dosta novaca na projektor, platno, ozvučenje i ostale đinđe - samo kako bih štih kina prenio doma i filmove gutao ležeći doma a ne sjedeći pored pošireg panja koji drži ruku u mojoj koli (bolja varijanta). Često mojoj dragoj ipak zamirišu kokice skroz iz Branimirove, i šutke moram pogledati nešto i u kinu, pored već spomenutog panja s krive strane love sica. Zbog već spomenutog projektora, hvala dragom Bogu, to i nije baš često. Nedavno, pogledah u kinu Sumrak dio drugi. I bješe mi sumrak. Kad se sjetim terora proživljenog pred platnom, nisam dovoljno uračunjiv da bih uopće i dao tom djelu neku ocjenu koja nebi odmah bila cenzurirana. Međutim, prošli vikend - pogledah Avatar. I... Wow. Vratio mi film vjeru u pogrbljeno namještanje po sicu pred platnom. Mogu reć da dugo nisam ovako uživao. Neznam što su to određeni članovi očekivali, no mene je film oduševio svakim aspektom. Efekti mi i nisu najbitniji na svijetu, no film je svakako nevjerovatno dobro odrađen. No, i sama priča te karakterizacija likova - mrak. Kad čitam neke druge komentare, dođe mi da pitam jesmo li gledali isti film? Film nosi skrivenu poruku, ili poduku - kako želite, ima zaplet, tok i omlet na kraju. Dugo, dugo nisam bio ovako oduševljen filmom. I moja draga, koja btw, scifi ne može smisliti gotovo koliko ni ja Sumrak broj dva (od jednog koji donekle valja). Tako da dajem bezrezervnu preporuku svima koji nisu postali fanovi Sumraka broj due, da pogledaju ovo, po meni, remek dijelo. Možda nisam najrelevantniji, no pogledah dvjestotinjak filmova u prošloj godini, i ovo je jedini ove godine koji može u moju kolekciju uz Dark Knighta i još par manje poznatih filmicha koji su iznenadili.

Avatar - O yeah!/10

Oprostite na dugom postu, no jednostavno mrzim sumrak a baš volim Avatar. 3D. Ili 2D. ili 1D.

ZOKSY 30.12.2009. 23:45

Citiraj:

Autor Gabre (Post 1524029)
sitniš,

call of duty: MW2 pobrao preko 550 mil dolara u prvih 5 dana prodaje... :no2drug:

a znam,nego prosjećna obitelj u americi iznosi 5+ članova i svi odjedanput bi MP:D pa nije ni čudno za zaradu......

@Neo-ST slažem se s tobom,ja sam cvikse dobrih 5min glancao:beer:

BladeRunner 31.12.2009. 02:23

Odvukla me cura na cvajlajt: nju mun. Kriste ti krvavog isusa da me bar neko upucao, odma 2. minutu filma. 2,5 sata MUČENJA!!

fanATIK, što kažeš za 3D... meni je stvarno bio doživljaj jer nikad nisam gledao film u 3D, a ovo je bilo nevjerojatno. Nikako da uvatim vremena za 2D, baš da pohvatam detalje koji se ne vide u 3D zbog tamne slike. Ali opet će mi falit meduzice koje pokušavam uhvatit rukom.:D

IcyTexx 31.12.2009. 03:33

Citiraj:

Autor McG (Post 1524843)
Osim toga dva glavna lika, točnije glumac i glumica su već potpisali za sljedeća dva nastavka.




Da nisu ubili Michelle Rodriguez, mozda bi i iso gledat sljedeca dva. :D


STOPMessages 31.12.2009. 17:08

Citiraj:

Autor svebee (Post 1524008)
Law Abiding Citizen (2009)

odličan akcijski triler :) svakako preporuka :beer:
jedan od rijetkih filmova kod kojih sam želio da traje barem 3x duže :)

super film jedan od jacih koje sam gledao u zadnje vrijeme

Iv@n_36 01.01.2010. 02:40

Citiraj:

Autor STOPMessages (Post 1525346)
super film jedan od jacih koje sam gledao u zadnje vrijeme

Slažem se, odličan film.

Hrvoje xyz 01.01.2010. 11:42

Citiraj:

Autor xulos (Post 1524652)
Sherlock Holmes - nemam rijeci , jedan od najboljih ako ne i najbolji film ove godine.

dobar a?taj film moram pogledati.

jucer pogledao Moja grčka avantura - a sta ja znam . predvidljivo. kratko , i nema neke radnje . radnja je da se voze busom . nije mi nesto film iako ima smijesnih motiva - lik na recepciji , kakav šarmer :lol2:
na to sam umro.

Bambusha 01.01.2010. 14:34

Pogledao jedan za razbuđivanje malo.:D

[REC] - S obzirom na Quarantine kojeg sam pogledao još prije pola godine, ovo je remek djelo. Gluma bolja, osim glavne glumice pošto nitko ne može zamijenit' cvičanje, deranje, plakanje... koje proizvodi Jennifer Carpenter:D. Svakako film vrijedan gledanja.

Thoroughbred B 01.01.2010. 16:34

šta gledat avatar 2d ili 3d? :)

ZOKSY 01.01.2010. 17:47

Citiraj:

Autor Thoroughbred B (Post 1525739)
šta gledat avatar 2d ili 3d? :)

ja bi ti preporučio 3D:goood:+ paket maramica:D

ali dobro pogledaj kakve buš naočale dobio,ako su masne 2~3min glancanja i to je to....

ako su izgrebane inzistiraj da ti daju druge:beer:

Thoroughbred B 01.01.2010. 17:52

Citiraj:

Autor ZOKSY (Post 1525793)
ja bi ti preporučio 3D:goood:+ paket maramica:D

ali dobro pogledaj kakve buš naočale dobio,ako su masne 2~3min glancanja i to je to....

ako su izgrebane inzistiraj da ti daju druge:beer:

o bože,šta nemaju normalne naočale... :D

Neo-ST 01.01.2010. 17:59

Samo maramice ti neće pomoći...provjereno...
Ponesi acetona ili alkohola, samo nisam siguran hoćeš ih onda s*ebati...

Wozniak jR. 01.01.2010. 19:30

Crank i Crank 2, prebolesno ;D

Mad_Duke 01.01.2010. 22:05

Citiraj:

Autor McG (Post 1524471)
Radnja Avatara je takva kakva je, jer film ima još dva planirana nastavka, a ko i u svakoj trilogiji - prvi film je samo uvod u cijelu priču.:)

A nastavci su jako, jako rijetko bolji (ili na razini) od originala ;)

McG 01.01.2010. 22:11

....

Robi88 02.01.2010. 13:51

Može neka preporuka za horore, ali neke realne horore, bez duhova, čudovišta i ostalih parnormalnih pojava, nešto što je moguće u stvarnom životu, i može preporuka za neke ratne filmove poput Black Hawk Down-a.
:chears:

Keyser Söze 02.01.2010. 13:56

pogledao the day the earth stood still
hnja neargumentiranih 5/10

ONeill 02.01.2010. 18:14

Ako volite filmove gdje treba razmisljati o radnji, tko koga, zasto i koliko, onda preporucam film Triangle.

I bez gledanja trailera, jer trailer otkriva vise nego bi trebao, pa moze pokvariti dijelove filma.

martin22 02.01.2010. 21:13

Avatar obavezno pogledati

10/10

Sonic1984 02.01.2010. 21:44

Citiraj:

Autor WraGG (Post 1519941)
Pitanje za ove koji su gledali Avatar u 3D:
Jel mi dovoljno sacekati dok se bude dalo nabaviti 3D verzija i pogledati je na FullHD LCD TV-u sa tim 3D naocalama?
Jesu 3D naocale one klasicne crveno-plave, ili se radi o necemu drugom? Znaci ovakve: http://numiko.com/blog/images/3d-specs.jpg

Za pravi dozivljaj idi u kino pogledat film...meni osobno predobar

greenfly 02.01.2010. 21:58

Citiraj:

Autor ONeill (Post 1526567)
Ako volite filmove gdje treba razmisljati o radnji, tko koga, zasto i koliko, onda preporucam film Triangle.

I bez gledanja trailera, jer trailer otkriva vise nego bi trebao, pa moze pokvariti dijelove filma.

UU ... trebali bi mi titlovi za taj film, ako ih netko ima neka javi... thx..

Hamm 03.01.2010. 11:33

Preporuka za Secret Window.

Pogledao sam Avatar ali ne do kraja jer mi film ide na živce. Plavi hipiji koji skaću naokolko svi sretni neće se maknuti od drveta, a zla korporacija sada želi neku rudu kaj je BAŠ ko za qurac ispod tog drveta. I gle čuda, lik se zaljubi u štumpfetu i kresnu se...wow kako ne očekivano. Jedino kaj je bilo dobro u tom filmu je bilo kada je lik padao i ljama moja provalila "zabrij da i s ovim likom ostane paraliziran" :D.

Sve u svemu...hrpa love, dobri efekti, priča lame ass i to je Avatar.

Ubleha 03.01.2010. 12:40

Preporuka za dobar akcioni film sa blagim elementima spijunskog; Kod Apokalipsisa, odlican zvuk dolby 5.1 (na HD verziji filma), a najljepse je to sto je film Ruski, a odradjen je u stilu najboljih holiwooskih akcija.

zkljaja 03.01.2010. 16:56

Sinoc pogledao Predatora, to se zove kvalitetan film, gledao sam ga bezbroj puta ali jos uvijek mi budi želju da ga pogledam do kraja, meni osobno jedan od boljih akcijskih SF filmova uz AVP1

Pegasus8 03.01.2010. 17:47

Za pogledat je taj film, također sam ga gledao puno puta i opet mogu :)

Ali danas se ide gledat Avatar u 3D projekciji. Baš me zanima kakav bu bio...

Baja 001 04.01.2010. 00:51

Citiraj:

Autor Hamm (Post 1526997)
Preporuka za Secret Window.

Probao ga gledat prije par dana ali niti jedan prijevod mi ne štima (cimnim me na PM), a neda mi se gledat na engleskom.
____________________________________
Inače pogledao sinoć:

Full Metal Jacket [1987]

OK film o pripremi marinaca za Vjetnam, te njihov odlazak na ratište. Odlično mi je što nisu prikazani kao svemoćni Ameri aka POBJEDNICI nego kao loseri, sa teškim ratnim problemima. Glumci su OK, priča je vrlodobra.

Ocjena 8.5/10

zkljaja 04.01.2010. 01:22

neznam za ostale, posto imam kakvog takvog znanja engeskog ali dijelim misljenje sa ovim likom: http://www.youtube.com/watch?v=T6yrh5YGW_E

jednostavno me zivciraju te 2 bijele linije.....

Newmie 04.01.2010. 01:34

Danas sam pogledao The Invention of Lying - po meni odlican film i bas sam se lijepo nasmijao nekoliko puta.. hehe.. zamislite svijet bez laži sve dok netko nije izmislio prvu laž :lol2::lol2:

Mad_Duke 04.01.2010. 02:04

Citiraj:

Autor Newmie (Post 1527713)
Danas sam pogledao The Invention of Lying - po meni odlican film i bas sam se lijepo nasmijao nekoliko puta.. hehe.. zamislite svijet bez laži sve dok netko nije izmislio prvu laž :lol2::lol2:

Film mi je ono. Prva polovica mi je bila oke. Ali druga polovica. Bljak. Koncept je bio predobar, originalan, te je dao cijeli spektar mogućih dobrih fora. Od svega toga nisu ništa iskoristili.

5/10
IMHO

ZOKSY 04.01.2010. 02:39

Citiraj:

Autor Pegasus8 (Post 1527356)

Ali danas se ide gledat Avatar u 3D projekciji. Baš me zanima kakav bu bio...

Meni osobno pre dobar:)

mali osvrt na zaradu:eek:

http://boxofficemojo.com/movies/?id=avatar.htm


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger