PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Uveden Pizza zakon (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=26582)

bug_hammer 26.03.2012. 20:05

najbolje su pizze iz pizzeria dvojka :-)

Amdejac 26.03.2012. 21:26

Citiraj:

Autor Pupo (Post 2126748)
Probah i ja nekidan pizze iz Oro Gora. Uglavnom, zagorska odlična, no slavonska je bila preeemasna.

Pa neće valjda Slavonska biti na lešo. Mora biti masna. :)

Pupo 26.03.2012. 21:54

masna da, al preeeemasna ne.

Garro 26.03.2012. 22:02

Nije da radim reklamu, ali u susjednoj zgradi je pizzeria Chello (na križanju Rudeške i Horvaćanske) i prvi put sam jeo deep dish (ilitiga Chicago style) pizzu... dobra stvar kada si gladan ili u društvu.:)

A nazivi su im jači: Gotham city pizza, Doomsday pizza...:D

Najbolja pizza: Spizza, preko puta kraj Meguste...malo skuplji, ali su pizze božanstvene. :)

Visage 03.04.2012. 02:24

oj PCE junaci, mirisne moke gastro zemljaci.

Pocujte sramotu koju veceras dozivih u 2-ci.

Podijelo danas neke stvari i prospekte, koje donesoh nakon zavrsenog DE sajma i zadnji mi je ostao prijatelj, koji mi je ujedno trebao dobaciti dopunski auto aku, da ga puknem, dok ostavim postojeceg da se napuni. Jutros sam mu rano poslao poruku dok sam izlazio, da 100% zna i da mogu racunati na ispomoc. Po dijelovima grada - kao sto znate - desava se prirodna reciklaza i njeni akteri su vrijedni citavi dan. Sto znaci biserna situacija za parkiranje nesretnika koji nisu stanari.

I reko, nema ici dok se ne oduzim Pizzom - ajmo do 2-ke cipelcugom, taman malo popricamo u prilicno ugodnoj noci. I on mi, nadomak 2-ke, spomene kako je s nasim poznatima nedavno bio u 2-ci i kako se jako razocarao uslugom. Isao je upravo na krilima moje preporuke, gotovo mantre da je 2-ka THE Pizza za sve poznate. Reko mora da su imali los dan, 2-ka iz novog vremena je idila prostora i to je tesko povjerovati. Uostalom, znate koliko sam ih hvalio od 2.0 sabiranja u novom ruhu. Koliko se stvari mogu promijeniti u tako kratkom vremenu!

Odem oprat ruke i konobar ceka pred stolom upute utanacene recepture. Nakon dvije izgovorene recenice, portal Zone Sumraka se otvorio i 2-ka je postala DG s kraja 90-tih. Baca on nama jelovnik kao sveto pismo i ponavlja da pogledamo sto zelimo. Buduci da se osjecam kao domaci, posebno po kolicini narudjbi, nemam sto gledati u meni, jer narucujem uvijek istu nudisticku vegetarijanu. Naputak koji funkcionira i u najzabacenijoj pizeriji u gradu, odjednom se zaglavio u nevidjenoj gluposti! I to gdje > U 2-ci, koja je pojam slaganja pizze po sugestiji i zelji. Prijatelj hoce morske plodove, ali i tu pocne sepati konobar; te morate pogledati jelovnik, te dajte vidite sto nudimo. Mozemo vam samo tunu baciti.

Vidim da vise nije sala i pocnem se zgrazati na glas. Umjesto konobara, jednog od najfleksibilnijeg jela na svijetu, simbola prehrane koji se moze ukrasavati po zelji gosta, odjednom se pretvori u nekog cinovnika. Cinovnika koji kao da zamrznutu picu teleportira s nekog drugog mjesta, umjesto da kuharu prenosti narudjbu. Pica se radi samo u jednoj "izvedbi" i svaki pokusaj otpora je uzaludan. Poznato? Da sam usao u neki restoran gdje sam prvi put, nit bi glasa podignuo, nit bi gostima htio kvariti ugodjaj. Nitko ne me sili ako mi ne pase. Ali kad dodjem u poznati ambijent i oko mene promjena za 360' - sto mogu nego ostati bez teksta :stoopid:

Ali mi Vam gljive ne mozemo staviti posebno! Slusam i ne vjerujem usima sto cujem. Dignem se i trazim da pozove sefa jer svaki daljnji pokusaj je uvreda zdravoj pameti. Kao da sam usao s druge strane ogledala realnosti i samo se nazivom zove dvojka. Tesko je ovako docarati koliko je razocaravajuce zvucao konobar, kojeg prvi put vidim da radi, dok ljudi potvrdise da se radi o istom liku koji je njih nedavno dojmio. Reko - dizanje, ovo je ipak previse! Idem prema sanku, nigdje nikoga, tek se u daljini nadzire kuhar i poznato lice dostave. Pokusavam objasniti sto se desava i od kad se politika usluge i spremanje pice promijenila za 100% - unazad? :nono:

Covjek koji je dosao nije mi rekao u kojem je svojstvu (nije vlasnik - to mi je jasno) ali uopce nije mogao pratiti sto sam pricao, jer sad konobar odjednom poceo zaliti, da mozda nije shvatio ali da oni (i dalje) ne mogu stavljati gljive posebno. Hahahahaha.

Oni koji me poznaju, znaju da nikad ne dizem glas, posebno ne u restoranima, ali 2-ka je sputila uslugu do golog poda! Konobar totalno nedorastao ambijentu i totalno netakticna educiranost na peronu konobar/narudjba/kuhar. Da nisam veceras dozivio - nikad ne bih povjerovao u glasine. Dugo nas necete vidjeti gospodo. Doista ne zasluzujete povjerenje stalnih musterija. Sramota i ne znam sto bih drugo rekao.

Citiraj:

Autor morph (Post 1989780)
Jako dobru pizzu...

E sad me podsjeti kako glasi puni Pub naziv u
kojem smo bili zadnji put? Jer tamo smo
odgegali zbog blizine spusta nakon Pizzerije
iz Nova Brisela.

Ljubazni konobar, prima (kao i 90% ostalih) bez pogovora narudjbu i donosti tocno onako kako smo trazili. Iznad solidna pizza i izrazito ljubazni. Jedina mana koju su napravili je razdvajanje restorana i pizerije. Sad je pizerija, nazalost, previse funkcionalna u sluzbi primanja sto veceg broja stolica, a nazalost premalo ugodjaja. Nisu trebali razdavajti jer ni priblizno se ne sjedi ugodno i prostano kao prije. Nije vanka nepoznat nacin, da se skuplje placa ista stvar u boljem prostoru. Nemam nista protiv da se u restoranu takodje moze naruciti pica po nesto skupljoj tarifi.

2-ka je nazalost skolski primjer kad se ode u rutinu i pocne se gubiti svijest o vaznosti dobre usluge. Konobar kao ljudsko bice, ima pravo raditi i zaraditi svoj kruh. Ali onaj koji ga je doveo, nema blage veze o kulturi usluge.

.

syss 03.04.2012. 12:38

i eto ti anti reklame par ekselans zbog 2 pizze... ljudi ponekad zaborave koliko se, pogotovo u današnje vrijeme, loš glas daleko čuje.

fratartucko 03.04.2012. 14:02

Chello na Vrbanima :care:

morph 03.04.2012. 18:14

Citiraj:

Autor Visage (Post 2135849)
E sad me podsjeti kako glasi puni Pub naziv u
kojem smo bili zadnji put? Jer tamo smo
odgegali zbog blizine spusta nakon Pizzerije
iz Nova [IMG]http://shrani.si/f/46/Vd/3nF2jRqs/ves.jpg[/IMG]
Brisela.

Ljubazni konobar, prima (kao i 90% ostalih) bez pogovora narudjbu i donosti tocno onako kako smo trazili. Iznad solidna pizza i izrazito ljubazni. Jedina mana koju su napravili je razdvajanje restorana i pizerije. Sad je pizerija, nazalost, previse funkcionalna u sluzbi primanja sto veceg broja stolica, a nazalost premalo ugodjaja. Nisu trebali razdavajti jer ni priblizno se ne sjedi ugodno i prostano kao prije. Nije vanka nepoznat nacin, da se skuplje placa ista stvar u boljem prostoru. Nemam nista protiv da se u restoranu takodje moze naruciti pica po nesto skupljoj tarifi.

Hole in one Pub. Inace pizzerija nikada nije bila spojena sa restoranom nego je naknadno otvorena. Jedno vrijeme nisu dozvoljavali narucivanje pizza u pubu/restoranu nego si morao sjesti bas u pizzeriju, ali su srecom promijenili politiku jer pizzerija i nije bas najkomotniji prostor. Nisam tamo vec dugo bio, imao sam osjecaj da su promijenili pizza majstora tako da mi pizza, iako vrlo solidna, nije bila kao prije (moguce i da sam se prevario).

Nego, bio sam i ja u Dvojci. Sto se tice samog uredjenja vidi se da bi prostoru dobro doslo malo osvjezenja, najveci minus bile su lampe sa zaruljama koje su isijavale neugodno bijelo svjetlo. Iako u pizzeriji nije bilo gotovo nikoga na 2 prazna stola bile su case. Na konobaricu cekao sam 10-ak minuta.
Jeo sam pizzu 4 godisnja doba - jedna kriska kukuruz i paprika, jedna mozzarela, jedna kulen i jedna vratina. Izbjegao sam neku sa sunkom jer sam procitao na forskveru da sunku ribaju. Pizzu bih opisao kao tradicionalnu zagrebacku. Suhi i debeli krajevi, tijesto koje podsjeca na kruh. Opcenito mi je bila malo suha pizza (iako je nadjeva bilo dovoljno), ali osim toga je ok - nemam nekih zamjerki. Rekao bih sredina zagrebačke ponude, solidna, ali ništa senzacionalno. U svakom slucaju puno bolje od onoga sto sam dobio dostavom zadnji put kada sam narucivao od njih. Za pice sam uzeo toceni Pan - 15 kn, koliko sam zapamtio nemaju velike pive u boci.

Od zadnjeg posta u par navrata sam jeo u Les Chateau des Jardines i Kod Zaca. Mogu reci da su mi to trenutno najbolje pizzerije u gradu. S tim da Jardines ima pizzu koja je poput Karijoline (ako je dobro pamtim) - tanka, hrskavi suplji rubovi, svjezi i kvalitetni sastojci. Dok Zac ima vise tradicionalnu pizzu, iako inace nisam ljubitelj slavonskih njegova mi je odlicna.

syss 03.04.2012. 23:11

Citiraj:

Autor fratartucko (Post 2136041)
Chello na Vrbanima :care:

nema da omaneš ;)

Visage 25.04.2012. 21:18

@Hamm i domaci

Kad ste zadnji put bacili nesto u kljun u Purgeru?

Konacno sam navratio u Purger, prvu ZG pizzeriju koja se reklamirala na kino platnu (sjecate se netko prije Kung Fu makljaze?) i koju je Dusko Lokin na istom platnu manekenski hvalio :zdero:

Nije mi drago reci... ali Pizza se moze nazvati u kategoriji LEDO pizze, ako me shvacate sto mislim reci. Genericka LEDO pizza kao da ste je sami isli grijati. Ne mogu pricati o sastavu jer uopce nisam mogao naruciti! Ljubazni mladi konobar primi nase narudjbe, uz moju, koja je suva kao pustinja + gljive i ode u realizaciju. Donese pice i zalosno poruci : znate, mi Vam nazalost ne mozemo napraviti suhu pizzu jer ce se sve raspasti u peci ako nema sosa :(

Automatski mi je onda sinulo, da ne mogu ni lepinje raditi kad su eunusi za sve sto nije umoceno. I to mi odma potvrdi da lepinje uopce ni nemogu raditi. Malo me zacudilo jer pecnice mi se cine iste kao i prije, jedino, nema vise mog poznanika kuhara s kojim sam veslao, vec taj mladi decko i neki stariji lik zajedno rade pizzu.

Ambijent se nije puno promijenio iz 80-tih, toalet bi rekao da ima iste plocice ;)

Usluga je sasvim u redu i ljubaznost je na visini. Doduse uzeo sam prvu pizzu do sebe, da probam kakvo je tijesto. I bas onako kako sam opisao : ZG genericka pizza.

Toliko da se tek zatvori, ali nema govora o nekoj recepturi ili dozivljaju nepca.


Citiraj:

Autor morph (Post 2136209)
Hole in one Pub. Inace pizzerija nikada nije bila spojena sa restoranom nego je naknadno otvorena.

A dobro, nije bas da sam boravio, pa nisam znao od zadnjeg zajednickog susreta.

Citiraj:

Autor morph (Post 2136209)
Jedno vrijeme nisu dozvoljavali narucivanje pizza u pubu/restoranu nego si morao sjesti bas u pizzeriju, ali su srecom promijenili politiku jer pizzerija i nije bas najkomotniji prostor.

Cekaj malo? Znaci da smo isli u restoran i trazili Pizzu - normalno bi je dobili? Ti misha, zbunilo me mrtvilo u restoranu, u kojem zive duse nije bilo, pa smo automatski u Pizza dio otisli. Pizzerija ne da nije komotan, nego je bas razocaravajuc. Sad, oni znaju dal im se vise isplati sirovog sjedaceg kapaciteta ili ugodno uvaliti goste. Morti su puni pod vikendom? Mladji decko koji radi (vlasnik ili netko njegov?) na trenutak smo pomislili da je od Badricke druga polovica, toliko mu slici. Ali nije, bit ce da mi je iz Šalate (nogach tereni za iznajmljivanje) poznat od prije.

Citiraj:

Autor morph (Post 2136209)
Nego, bio sam i ja u Dvojci. Sto se tice samog uredjenja vidi se da bi prostoru dobro doslo malo osvjezenja, najveci minus bile su lampe sa zaruljama koje su isijavale neugodno bijelo svjetlo. Iako u pizzeriji nije bilo gotovo nikoga na 2 prazna stola bile su case. Na konobaricu cekao sam 10-ak minuta.

Ne znam stvarno. Od visemjesecnog pauziranja, hm, kad bolje razmislim, vise od pola godine! Ako je usluga pala na nacin koji smo vidjeli, moguce i da je sve ostalo pratilo "napredak" promjena.

.''

trouble 23.10.2013. 23:28

Dugo nismo digli temu... stoga osvježenje malo i update.

Dvojka se pokvarila dosta(iako dođem u pol 1 na pizzu,ne očekujem nakurčenost i lošu pizzu,jer vrijeme piše do 1 u noći)
Chello vrlodobar nakon prošlogodišnjeg odličnog..jednostavno to više nije to
Plima po Amdejcu ošla u K...(nek se nadoveže)
Pizza kod žaca...kom nije mrsko dati 50-60kn za pizzu,preporuke...pogotovo dostava koja je postavila nove standarde u ZG..
Karijola Vlaška...nekima dobra a meni za 72kn prevara...za one koji vole tanke pizze
Duksa....ista ko karijola samo prihvatljive cijene
Viva na kraju kranjče...vrlo dobar s obzirom na cijenu,mada se tamo ide zbog tjestenina i lazanja a ne zbog pizze :)
Oro Goro....ko veli da tam pizza valja(bez obzira na veličinu) očigledno nikad nije jeo pizzu s kvalitetnim sastojcima...

(ovo zapažanje je provedeno na istraživanju nas 8 koji svaku nedjelju zapičimo po masti u siru da nam ubije alkohol od sinoć :) ...naš odabir: Chello..zato jer mi Gotham otvori lijevo,od cuge zatvoreno oko )

Amdejac 24.10.2013. 00:25

Naručujem iz Špire zadnjih godinu dana.

MAGARAC 24.10.2013. 00:48

Za vas oko Savice, Folke, Sige, Borovja i sl..

http://www.index.hr/foodspots/restor...greb/jelovnik/

Nije velka ni najjeftinija ali je u 90% slucajeva taman. Do sad me nisu razocarali za razliku od ostalih od kojih sam dobivao svakave katastrofe..

Njacesce ubijam pikante, 37kn. Feferoni variraju od blago ljutih do malo ljucih ali su debljina i okus tijesta super i taman kolicina speka i ostalog. Za jenu srednje gladnu osobu je taman i mrvicu previse, taman.

E da i dostava im je skoro nevjerojatno brza.

syss 24.10.2013. 00:49

gotham i doomsday majka ;)

m4dm4n 24.10.2013. 00:53

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2483067)
Za vas oko Savice, Folke, Sige, Borovja i sl..

http://www.index.hr/foodspots/restor...greb/jelovnik/

Nije velka ni najjeftinija ali je u 90% slucajeva taman. Do sad me nisu razocarali za razliku od ostalih od kojih sam dobivao svakave katastrofe..

Potvrđujem, jedno od najljepših doba mog života je bilo dok sam živio u istoj zgradi te pizzerije. Lift je konstantno mirišao na pizzu. :)
Na svu sreću, i sad sam vrlo blizu pa se ponekad zguštam.

trouble 24.10.2013. 01:49

Citiraj:

Autor syss (Post 2483069)
gotham i doomsday majka ;)

Smanjile su se....Gotham jednako fina(po meni naj u ZG) a na Doomsdayu smo zadnji put dobili neš između šunke i vratineK+ i staro... to je jednom samo bilo na sreću...i dalje moja omiljena nedjeljna destinacija sa ekipom :)

syss 24.10.2013. 09:31

meni je ipak najjakija doomsday... možda da uzmem gotham ponovo pa da vidim :D

trouble 24.10.2013. 15:24

Gotham je ono....cheese paradise :D A deepdish je hvatat djevojčice na spoju na aktera...isuse ovo je tak debelo i veeeliko...pojede jednu četvrtinu....multiwin for me :D

syss 24.10.2013. 15:25

črabl stari lisac :D :D :D

Milentije 24.10.2013. 15:52

Citiraj:

Autor trouble (Post 2483472)
Gotham je ono....cheese paradise :D A deepdish je hvatat djevojčice na spoju na aktera...isuse ovo je tak debelo i veeeliko...pojede jednu četvrtinu....multiwin for me :D

Iskustvo nema cijenu. :D

trouble 24.10.2013. 16:01

I poslje...DJA :D

E i za Krk znam,Galija u staroj tvrđi,super pizza. Malinska kod benzinske...još možda bolja. Ostalo izbjegavati po otoku tom...

Dottore 24.10.2013. 22:17

Prije 5 godina gdin Visage preporučio Veneru u Vlaškoj. Dugo nisam probao.

Amdejac 25.10.2013. 00:51

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2483803)
Prije 5 godina gdin Visage preporučio Veneru u Vlaškoj. Dugo nisam probao.

Njegove preporuke uzimajte s rezervom. :D

buljo 25.10.2013. 01:22

Napokon našao za doma dobru pizzeriu, nakon 10ak isprobanih. Daklem za dubravu preporuka pizzeria amfora, piccante obavezno.
Odlično tijesto, dosta svega, nikad je ne narežu i drago mi je jer bi svi oni fenomenalni sokovi otišli u papir. :D

Dugo nisam doomsday jeo, moram otić tamo asap.

fanATIk 25.10.2013. 06:08

Mi smo prije uredno petkom na LAN naručivali pizze od svakud i manje više sve su bile generičke, možda je iz Tomata bila malo bolja.
A onda smo otkrili kebab Maksimir... Što reć, nismo pizzu naručili već... neznam. :D

Kristijan_7 25.10.2013. 12:02

Fianona pored Arene Zg. Meni mrak.

robert7 25.10.2013. 14:26

Tamo mi se ne svida veličina pizze, odnosno uvijek je premala :D

trouble 25.10.2013. 17:16

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2483803)
Prije 5 godina gdin Visage preporučio Veneru u Vlaškoj. Dugo nisam probao.

Imaju sad Jumbo mješanu za 40kn...il 45...klasika jeftilen ribana šunka,neki vele i žgara jebena poslje....al za 20+/-kn/pers se ubiješ :D

Citiraj:

Autor buljo (Post 2483911)
Napokon našao za doma dobru pizzeriu, nakon 10ak isprobanih. Daklem za dubravu preporuka pizzeria amfora, piccante obavezno.
Odlično tijesto, dosta svega, nikad je ne narežu i drago mi je jer bi svi oni fenomenalni sokovi otišli u papir. :D
.

Tu su imali perverziju od lazanja koje smo za gablec naručivali....

Citiraj:

Autor robert7 (Post 2484179)
Tamo mi se ne svida veličina pizze, odnosno uvijek je premala :D

X

trouble 19.01.2014. 22:24

Citiraj:

Autor Dottore (Post 2483803)
Prije 5 godina gdin Visage preporučio Veneru u Vlaškoj. Dugo nisam probao.


Nebuš ni probao jer su je zatvorile sve moguće i nemoguće inspekcije na ovoj planeti :D

Nego dobio na poklon bon sa crnog jajeta za Scooters na Branimirovoj,guzica ravnica kod bivšeg OMV-a i Petrokova.... ošo sa frendom...kvalitetni sastojci,iznimno ukusna "klasična" pizza,koju rade sa mozzarellom,prebili se obojica. Ako tako nastave,slobodno preporuka...

zicozg 20.01.2014. 20:34

Najbolju pizzu ikad sam pojeo u Osijeku. Pizzerija Sebastijan! Svaka cast!


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:56.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger