Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2012., 19:43   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
VTX3D Radeon HD7970 - CrossfireX i Eyefinity testovi

CFX i Eyefinity testovi HD7970 kartica.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 20:12   #2
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Dobar je clanak sa korisnim informacijama..

Ova SOC se sasvim fino nosi sa 7970 u 1080p. Nije ogranicena sa Vramom i moze dat svoj max..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.02.2012., 17:56   #3
AlphaDog
Registered User
Moj komp
 
AlphaDog's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 37
Driveri vam ne valjaju, 7900 beta catalyst koji je već dugo vani daje dosta bolje scorove.
AlphaDog je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 19:22   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Sad će ispast da picajzliram, al tko igra na 2x1 eyefinity-u?? Testirajte sa barem 3 monitora (uobičajen setup) ili nemojte testirati eyefinity. Ta je grafa ionako predviđena za višemonitorske sustave, jer za samo jedan monitor nije potrebno prelaziti na seriju 7. Za više monitora nije bitna samo rezolucija. Ovi moji jadni mali monitori imaju broj pixela približno jednak 1080p, ali grafa je puno opterećenija u eyefinity-u. Mene, osobno, zanimaju eyefinity testovi, pa vas lijepo molim da jednom odradite i test sa barem 3 monitora.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 21:27   #5
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor AlphaDog Pregled postova
Driveri vam ne valjaju, 7900 beta catalyst koji je već dugo vani daje dosta bolje scorove.
Ne daje, tj. od svih dostupnih drivera s kojima smo mogli testirati ovi su bili najstabilniji u svim situacijama.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Sad će ispast da picajzliram, al tko igra na 2x1 eyefinity-u?? Testirajte sa barem 3 monitora (uobičajen setup) ili nemojte testirati eyefinity. Ta je grafa ionako predviđena za višemonitorske sustave, jer za samo jedan monitor nije potrebno prelaziti na seriju 7. Za više monitora nije bitna samo rezolucija. Ovi moji jadni mali monitori imaju broj pixela približno jednak 1080p, ali grafa je puno opterećenija u eyefinity-u. Mene, osobno, zanimaju eyefinity testovi, pa vas lijepo molim da jednom odradite i test sa barem 3 monitora.
Ne bi vjerovao ali od svih je naših distributera vrlo teško dobiti tri monitora. To nam je uspjelo 2009. godine sa Asbisom al je ove godine bilo malo teže.

Tri sam monitora imao na testu, al trećeg nisam mogao spojiti jer ima samo VGA i DVI, koji se ne mogu konvertirati u miniDP.

Ovakav setup, 2x1, je pokazao koliki je pad performansi nove kartice s prelaskom na višu rezoluciju, što je i bio cilj.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 22:06   #6
AlphaDog
Registered User
Moj komp
 
AlphaDog's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 37
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Ne daje, tj. od svih dostupnih drivera s kojima smo mogli testirati ovi su bili najstabilniji u svim situacijama.
Kod mene su se pokazali daleko bolji, odmah u oči upada 3dmark score, preko 7800 ide bez beda s tim catalystima. Mislim da ima i na Anandtechu usporedba drivera i isti im je zaključak.
AlphaDog je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 22:16   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor AlphaDog Pregled postova
Kod mene su se pokazali daleko bolji, odmah u oči upada 3dmark score, preko 7800 ide bez beda s tim catalystima. Mislim da ima i na Anandtechu usporedba drivera i isti im je zaključak.
E sad se moram nasmijati, 3DMark

Moguće je da je u nekim slučajevima bolje. Ali vjeruj, probao sam u svim mogućim kombinacijama i ovi koje sam koristio su bili najstabilniji u većini igara, najstabilniji u CFX-u i u Eyefinityu. Koristio sam isključivo njih na kraju zbog kontinuiteta, dakle nisam koristio najbolji rezultat s jednima, pa najbolji s drugima što ne bi bilo pošteno.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 22:33   #8
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@krešo
Ha ha ha. Meni govoriš da vga/dvi ne ide na miniDP .
Ja imam 3 vga monitora na 6970. Dva su na miniDP. Ide to, ide.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 23:13   #9
AlphaDog
Registered User
Moj komp
 
AlphaDog's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Ri
Postovi: 37
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
E sad se moram nasmijati, 3DMark

Moguće je da je u nekim slučajevima bolje. Ali vjeruj, probao sam u svim mogućim kombinacijama i ovi koje sam koristio su bili najstabilniji u većini igara, najstabilniji u CFX-u i u Eyefinityu. Koristio sam isključivo njih na kraju zbog kontinuiteta, dakle nisam koristio najbolji rezultat s jednima, pa najbolji s drugima što ne bi bilo pošteno.
a gle, smij se al 3DMark je ustavri jako dobar pokazatelj kako se neka kartica ponaša i šta može. ajde budi dobar pa mi daj link na tu betu iz testa da odvrtim par testova. ja sam ti znaš nevjerni toma, niš ne vjerujem dok ne vidim
AlphaDog je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 07:40   #10
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Sta ste mi napali prezimenjaka

Takodjer mislim da 3Dmark nije bas neki pokazitelj stvarnog stanja grafickih kartica, pogotovo nakon hrpe optimiziranih drajvera i slicnih gluparija.

Eto, ja na ovaj svoj komp nisam nikad instaliro 3dmarka

A sto se tice spajanja 3 monitora, a vjerovatno nisu imali ni adapter potreban za tako nesto.
Momir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2012., 07:45   #11
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
@krešo
Ha ha ha. Meni govoriš da vga/dvi ne ide na miniDP .
Ja imam 3 vga monitora na 6970. Dva su na miniDP. Ide to, ide.
Koje adaptere koristiš? Meni nije htjelo raditi, imao sam kombinaciju HDMI, DVI i DVI - to - miniDP i sa HD7970 i sa svim dostupnim driverima nije htjelo, tj. nije hio ovaj DVI - to - miniDP.

No, ionako je plan sve jos jednom testirati sa stabilnim driverima, i ako bude srece u 3x1 u doglednoj buducnosti.

Citiraj:
Autor AlphaDog Pregled postova
a gle, smij se al 3DMark je ustavri jako dobar pokazatelj kako se neka kartica ponaša i šta može. ajde budi dobar pa mi daj link na tu betu iz testa da odvrtim par testova. ja sam ti znaš nevjerni toma, niš ne vjerujem dok ne vidim
Ne mogu ti dati link na AMD-ov FTP Ali vjerujem da su dostupni uokolo po netu.

Nije problem u tome je li los ili ne, nego u tome sto trenutno nije bitno par bodova gore ili dolje, bitno je da sam sve testove vrtio s istim, najboljim dostupnim driverima. Sve ce se sve ionako ispolirati u buducim revizijama drivera (barem se nadam), pa ce ti svaka nova revizija donijeti +1% ili vise u performansama.

Za test je bitna igrivost, tecan framerate i naravno usporedba sa nekakvom konkurencijom. Par FPS-a gore dolje u prosjeku nije bitno.

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Sta ste mi napali prezimenjaka

Takodjer mislim da 3Dmark nije bas neki pokazitelj stvarnog stanja grafickih kartica, pogotovo nakon hrpe optimiziranih drajvera i slicnih gluparija.

Eto, ja na ovaj svoj komp nisam nikad instaliro 3dmarka

A sto se tice spajanja 3 monitora, a vjerovatno nisu imali ni adapter potreban za tako nesto.
Ne osjecam se napadnuto, samo diskutiramo

Zadnje izmijenjeno od: krešo. 01.03.2012. u 08:12.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 09:06   #12
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
VGA komada 2 i DVI-->VGA komada 1. Ja sam morao odstranit EDID pin (mislim da je pin7) jer bez toga nije bilo slike, samo crni ekran, ali sistem mi je prepoznavao monitor. Morao sam se poigrat i sa driverima jer mi nije htjelo preko 75Hz, što je jako jako loše na CRT monitoru.
Uglavnom, 6970 vrti BF3 na sva tri monitora na min 60-70fps, a ide i do 200 (sve low jer igram samo mrežno) i u isto vrijeme pušta fullHD film ženi na tv, preko HDMI-a.

Ako vam nekad padnu u ruke 3 lcd monitora (dobra monitora), ja ću ih drage volje tstirati sa 7970 u eyefinity-u .

edit: Zaboravih napomenuti, svi moji adapteri su aktivni.
-->
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Koje adaptere koristiš? Meni nije htjelo raditi, imao sam kombinaciju HDMI, DVI i DVI - to - miniDP i sa HD7970 i sa svim dostupnim driverima nije htjelo, tj. nije hio ovaj DVI - to - miniDP.
Koristim miniDP-->VGA komada 2 i DVI-->VGA komada 1. Ja sam morao odstranit EDID pin (mislim da je pin7) jer bez toga nije bilo slike, samo crni ekran, ali sistem mi je prepoznavao monitor. Morao sam se poigrat i sa driverima jer mi nije htjelo preko 75Hz, što je jako jako loše na CRT monitoru.
Uglavnom, 6970 vrti BF3 na sva tri monitora na min 60-70fps, a ide i do 200 (sve low jer igram samo mrežno) i u isto vrijeme pušta fullHD film ženi na tv, preko HDMI-a.

Ako vam nekad padnu u ruke 3 lcd monitora (dobra monitora), ja ću ih drage volje tstirati sa 7970 u eyefinity-u .

edit: Zaboravih napomenuti, svi moji adapteri su aktivni.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 01.03.2012. u 09:12.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 08:56   #13
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
VGA komada 2 i DVI-->VGA komada 1. Ja sam morao odstranit EDID pin (mislim da je pin7) jer bez toga nije bilo slike, samo crni ekran, ali sistem mi je prepoznavao monitor. Morao sam se poigrat i sa driverima jer mi nije htjelo preko 75Hz, što je jako jako loše na CRT monitoru.
Uglavnom, 6970 vrti BF3 na sva tri monitora na min 60-70fps, a ide i do 200 (sve low jer igram samo mrežno) i u isto vrijeme pušta fullHD film ženi na tv, preko HDMI-a.

Ako vam nekad padnu u ruke 3 lcd monitora (dobra monitora), ja ću ih drage volje tstirati sa 7970 u eyefinity-u .

edit: Zaboravih napomenuti, svi moji adapteri su aktivni.
Hehe, to je ipak malčice više kemijanja nego što ja obično imam vremena kad testiram kartice ili monitore.

Jednostavnije će mi biti nažicat MSan ili Asbis tri dobra HDMI/DP monitora

To ti vjerujem da bi ih drage volje testirao
-->
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Koristim miniDP-->VGA komada 2 i DVI-->VGA komada 1. Ja sam morao odstranit EDID pin (mislim da je pin7) jer bez toga nije bilo slike, samo crni ekran, ali sistem mi je prepoznavao monitor. Morao sam se poigrat i sa driverima jer mi nije htjelo preko 75Hz, što je jako jako loše na CRT monitoru.
Uglavnom, 6970 vrti BF3 na sva tri monitora na min 60-70fps, a ide i do 200 (sve low jer igram samo mrežno) i u isto vrijeme pušta fullHD film ženi na tv, preko HDMI-a.

Ako vam nekad padnu u ruke 3 lcd monitora (dobra monitora), ja ću ih drage volje tstirati sa 7970 u eyefinity-u .

edit: Zaboravih napomenuti, svi moji adapteri su aktivni.
Hehe, to je ipak malčice više kemijanja nego što ja obično imam vremena kad testiram kartice ili monitore.

Jednostavnije će mi biti nažicat MSan ili Asbis tri dobra HDMI/DP monitora

To ti vjerujem da bi ih drage volje testirao
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na