Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2008., 02:08   #61
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Meni nije jasno zašto ovo nitko nije rekao prije? Nego ja kupim napajanje nadajući se da je vrlo tiho/nečujno i onda na kraju dobijem sranje glasnije nego stari Tagan. Ista stvar i sa Fortronom - nečujno, ovo, ono, kupim ga, štanga, glasnije nego cijeli komp sa starim Taganom. Još prije toga kupim AIW grafu i očekujem da je daljinac unutra, ali ne, to nitko ne bi spomenuo i opet se s*ebem. Sve komponente su bile na tržištu par mjeseci prije nego što sam ih kupio baš zato da vidim tuđa iskustva iz prve ruke, ali od toga ovdje ništa. Kvragu više sve... Najbolje da više ne kupujem ništa, samo se naživciram. Svaka komponenta mi odnese 5 god. života, u 3 pm...
Tak sam se ja zeznuo sa jednim zvucnicima, tak sam se zeznuo sa dosta stvari. Naprosto moras imat malo i srece i kupovat po svojem instinktu, a ne po tudjem. Ljudi obicno nemaju pojma i hvala sranje jer su ga osobno kupili, al je drek njihov pa ga progutaju.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 08:04   #62
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
1.) Gledajte ljudi, to vam je umjetnost marketinga (čitaj sra..) koje nitko ne može (je.... , sloboda izražavanja)
2.) Sam Corsair nigdje ne navodi nečujnost svojih proizvoda (štoviše čak na poleđini ambalaže ima i TOČNE vrijednosti dB pri određenom opterećenju), a da sad počnu navoditi koji kondić ili špula proizvodi buku i kakvog frekvencijskog karaktera (spektra, boje, intonacije, parne i neparne harmonike).... malo bi bilo previše

3.) Niti jedan ljudski proizvod nije niti približno savršen (niti će ikad biti )

3.) Mora se zapamtiti jedna stvar: Čovjek se uči dok je živ i umre glup !
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2008., 10:22   #63
icarnier
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Evo,kupio u Linksu onu Cooltek-ovu spužvu za izolaciju pa se idem bacit na posao.Javim kakvi su rezultati.
icarnier je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 10:55   #64
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Al glavno da se cors hvali i preporučuje kao naj-ovo naj-ono. Pogled na zadnjih 20 tema. Tako je bilo s Seasonicom - ultra ultra mega hip hop tiho, ma totalno nečujno. Moš mislit (ajde oni prvi da), ali SII se čuje, cvrči, pjeva itd...

Dosta ljudi i kupe VX-a a ni neznaju da cvrči (zbog buke drugih komponenta) a drugima ga preporučuju...
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 11:01   #65
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Seasonic je bio necujan. Imao sam onu prvu rev. sa adda ventom. Necujan.

Corsair mi je tu negdje. tesko mi odrediti. Imao mi je prvih par sati neki kliktav zvuk, al je nestao sam od sebe. Valjda dok se vent malo razradio. Napajanje je tiho. ako to dolazi od mene valjda vrijedi nesto... .
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 11:13   #66
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
ako to dolazi od mene valjda vrijedi nesto... .
Vrijedi, ali samo za tvoj primjerak napajanja. Tak je i počela sva ta zavrzlama. Ja ga imam, dobro je, tiho je. Sve je to vredu kad pojedinac govori za sebe. Ali kad krene masa preporuka na temelju tvojeg ili tuđeg osobnog dojma, pa se na kraju ispostavi da napajanje baš i nije tak tiho i dobro i da sve ovisi na kakav model naletiš - e onda je gotova zabava. Još kad u sve to dodaš činjenicu da svako drukčije doživljava buku i imaš Corsair tema po forumu kolko te volja.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 11:22   #67
Hektor
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 82
A zašto uopće predlagati skupa i neisplativa napajnja ako se ne misli imati žedni Q procesor ili dvije grafe u istome sistemu?Jedan Fortron od 400 W pnf model koji košta 270 kuna može bez problema pogoniti svaku prosječnu kofiguraciju pogotovo sada kada su grafe manje žedne.Niti cvrči niti zuji i košta bagatelu.Istina imam ga i sam i da ne bi bilo da hvalim vlastitog konja pljunuti ću i koju na njega.Nema pci-ex granu pa to treba riješiti nekim adapterom ako ne dođe sa grafom i donekle je ružan ako netko pati da svaka konponenta mora biti fensi.Ali za moje standarde napajnje je tiho.
Hektor je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 11:26   #68
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Još prije toga kupim AIW grafu i očekujem da je daljinac unutra, ali ne, to nitko ne bi spomenuo i opet se s*ebem.
Pa, sam si se sje*o.
Trebao si provjeriti kaj je unutra.

Ja sam došao u Autronic i lijepo rekao da bi kupio grafu ali samo ako mi pokažu kaj je u kutiji da vidim da li je daljinac unutra.
Bez problema su rasturili cijeli bundle na pultu, ja pogledao i kupio
Da nije bilo daljinca-bilo bi hvala lijepo i doviđenja...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 11:30   #69
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
znaci dosli smo do zakljucka da;

corsair zuji
seasonic zuji
oko tagana je priča u zadnje vrijeme da vole "eksplodirati"

pitanje: koje napajanje onda uzeti za te novce a da nemaš takove probleme?

ili možda dati povjerenje jeftinijoj varijanti tipa fortron 400w pnf?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 11:34   #70
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Hektor Pregled postova
A zašto uopće predlagati skupa i neisplativa napajnja ako se ne misli imati žedni Q procesor ili dvije grafe u istome sistemu?Jedan Fortron od 400 W pnf model koji košta 270 kuna može bez problema pogoniti svaku prosječnu kofiguraciju pogotovo sada kada su grafe manje žedne.
Zašto? Pasivni PFC, pitajboga kolika iskoristivost, nema 8 pinski EPS, nema PCI-E, malo molexa, 1 fucking SATA. Iskreno, Y molexa i 2 molex to PCI-E nije baš lako naći...a stvaraju i bespotreban dodatan trošak.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
pitanje: koje napajanje onda uzeti za te novce a da nemaš takove probleme?
Nema takvog napajanja.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 06.01.2008. u 22:49.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2008., 12:25   #71
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
znaci dosli smo do zakljucka da;

corsair zuji
seasonic zuji
oko tagana je priča u zadnje vrijeme da vole "eksplodirati"

pitanje: koje napajanje onda uzeti za te novce a da nemaš takove probleme?

ili možda dati povjerenje jeftinijoj varijanti tipa fortron 400w pnf?

Fortron uopće nije tih ni najmanje, čuje ga se, ali nije da zuji i cvrči ili proizvodi razne zvukove iz horor filmova
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 12:38   #72
Buger
Premium