Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2007., 01:51   #1
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Post Divoom zvučnici - iskustva?

ajmo, da li je imao tko doticaja sa ovom kompanijom, kakvi su ovo zvučnici, da li vrijede te novce, drži ih Kvark, i primamljivo zvuče na papiru, a i čisto solidno izgledaju.

nemojte samo počet pisat to ti je sranje, a niste ih nikad čuli ni probali.

znači, komentari ljudi koji su ih imali prilike probati ili negdje čuti kod nekoga.

aj fala
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 02:54   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Zgledaju predobro... sad kak zvuce je hm... da upitno.

al izgled ovih skupljih modela je onak KEWL...

Nista gabre morat ces kupit pa nam javit i nemoj bit škrt ko uvjek i uzmi skuplji model
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2007., 10:45   #3
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hehe, kupit ću one za 150kn 2.1 na papiru: sub 15W, sateliti po 5W... barem ne lažu i ne pišu 1000W extra uber sound

danas odem po njih ako stignem pa napišem koju besjedu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 03:39   #4
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
I Gabre kolega jesu li čemu..?
Bash i mene zanimaju...čisto za jedan jeftin 2.1 sustav bi valjda bilo ok..?
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 06:38   #5
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Zvučnici vrijede tih novaca definitivno,
zvuk je čist, bas je dobar, ima kontrolu istog.
Naravno, nije za tulume ali za sve ostalo su više nego isplativi.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 11:19   #6
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nisam ih na kraju kupio, no još ima vremena.

ček, ovaj model za 150kn ima kontrolu basa? ono što sam ja vidio kad sam ih gledao, tamo nema nigdje volume control za bas možda skuplji modeli imaju, ovaj za 150 (Morro 321) nema...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 11:22   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako ih kvark drži onda sigurno nisu smartbox

daj gabre uzmi normalne zvučnike ffs
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 11:36   #8
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako ih kvark drži onda sigurno nisu smartbox

daj gabre uzmi normalne zvučnike ffs
ovo bi mi pozvučilo samo kod kompa za chat i internet video...

no, izgleda da ću najprije uzet malo bolje slušalice ipak...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 14:23   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa dobro da idem kupovat nekaj za 100-200kn i onda odletim na neki daroooom... logitech i bok, zakaj izmišljat toplu vodu?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 19:38   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa, recimo da divoom nudi više od Logitecha za iste pare?
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2008., 20:23   #11
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
A Logi i ja mogu uzeti za 100kn solidna 2 zvučnika...a Labtec recimo nekih cca 200kn za 2.1 sustav; ili neka sredina od 150kn za 2.1 Divoooooom... To mi najbolje zvuči...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 21:47   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pa, recimo da divoom nudi više od Logitecha za iste pare?
ahaaaaaa zato su tak popularni?

daj gabre get real... kvark da prodaje kvalitetne stvari?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 13:58   #13
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja ih našao kod svog lokalnog baje u "techno" šopu
znači, šire krug distributera
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 19:23   #14
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ja ih našao kod svog lokalnog baje u "techno" šopu
znači, šire krug distributera
heh, ma mora da onda valjaju!
valjda ce i grc dobit, e ak tam dobe onda stvarno znam da su velicanstveni.
de ljudi, kupite logija i bok.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 10:24   #15
deeyo
Premium
Moj komp
 
deeyo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Gorski kotar__Ravna Gora
Postovi: 45
ljudi ja imam divoom moro-321 doma i zvucnici su za te pare najbolji u "klasi"....predobar zvuk,cist zvuk jednostavno receno odlicni su planiram uzet ove jace x-force....svakako moja preporuka....
__________________
"Party hard and remember -- apathy is the enemy!"
deeyo je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 14:48   #16
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor deeyo Pregled postova
ljudi ja imam divoom moro-321 doma i zvucnici su za te pare najbolji u "klasi"....predobar zvuk,cist zvuk jednostavno receno odlicni su planiram uzet ove jace x-force....svakako moja preporuka....
Bas super za tebe. I bas si imao potrebu napisat tako nesto nakon 7 mjeseci??
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 16:13   #17
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Bas super za tebe. I bas si imao potrebu napisat tako nesto nakon 7 mjeseci??
U svakom slučaju napisao je korisniji post od svih tvojih u ovoj temi, neznam gdje je problem.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 16:49   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hvala na komentaru, napokon netko da ih ima. bolje i bumpati ovu temu, nego otvarati novu, to je i sama bit tražilice.

a i taman sam opet došao u fazu da si kupim jedne za stari komp doma na kojem upravo sad tipkućem... na 46.6kbps NOĆNA MORA, blagoslovljen ADSL
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 17:22   #19
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U svakom slučaju napisao je korisniji post od svih tvojih u ovoj temi, neznam gdje je problem.

je Fleks bas si zlocest...
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 23:30   #20
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
je Fleks bas si zlocest...
Cak mi i rogovi rastu
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 22:51   #21
dujeee
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 2
Ja iman divoom titan. Zvucnici su odlicni za te pare ja san svoje platia. imaju dobar bas i cist zvuk
dujeee je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 15:14   #22
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175
Pametnim inženjeringom i solidnom izradom do best buy PC zvuka

Slijedi review Divoom xforce 3 2.1 zvučnika:

Kao prvo, ovo su moji službeno četvrti PC zvučnici, neslužbeno peti. Prvo sam imao Creative Inspire P380 2.1 sustav, nakon toga Creative Inspire T5900 5.1 sustav, pa Creative Inspire T6060 5.1 sustav, i sad Divoom Xforce 3 2.1, a curi sam uzeo Logijeve Z-3. Kod frenda sam također upoznat s radom popularnih Geniusa 5.1 5000, a još sam bio i u prilici poslušati stare neke Cambridge Soundworks 2.1, tamo iz '01/'02. Sve u svemu naslušao sam se PC zvučnika poprilično dosta u zadnjih 8 godina. Jedino kaj me još od PC zvučnika zanima jesu naravno Logijevi Z-2300, al oni su pretpostavljam, svijet za sebe.

Uglavnom, mislim da je svakome od nas kad kupuje PC zvučnike na prvom mjestu ubost nekakav best buy, pogotovo za neke cifre do 50-tak eura. Kroz godine pokazalo se da su to najčešće Logitechovi i Creativeovi modeli. Koliko sam bio u prilici čuti i jedne i druge, nemogu reći baš da imaju velikih razlika, već bi nekako "umjereno" nudili solidnu glasnoću/kvalitetu/zvuk u odonosu za izdvojene novce u odnosu na druge proizvođače. No danas je taj segment tržišta postao sve popularniji, i vidimo da i neke druge tvrtke pojačavaju sa svojim proizvodima u toj kategoriji, dok neki možda malo i posustaju, ali da se tu nabrojiti mnogi niz solidnih imena. U zadnje vrijeme u taj segment uletila je jedna tvrtka koja opet traži dio svog kolača. Riječ je naravno o Divoom-u. Skokom do njihove stranice (LINK) vrlo pregledno su popisani svi njihovi zvučnici koji se hvale skoro pa odličnim performansama. Kao lovca u baš toj kategoriji, za oko su mi zapeli Xforce 3 2.1 zvučnici, koji su kod nas dobavljivi za keš za 400kn. Ok, cijena je povoljna, a sad malo o (uvijek napumpanim) Wattima - sub tvrdi da ima 35W, sateliti 2×20W RMS-a. Ok, zvuči malo napumpano, ali kad pogledate da su i sateliti u drvenim kutijama, da je subwoofer 16cm, sateliti imaju 3 drivera - 2×7cm srednjetonce i 2,5cm kupolasti visokotonac, to donekle izgleda izvedivo, opet ovisi i o kvaliteti drivera, i o pojačalu. Sljedeći podatak koji možda uzima daha jest onaj da idu od 20Hz do 20kHz. Ok, tako jako se čak ni Creative, ni Logi ne hvale, već u startu idu od 40Hz nadalje, no razmišljanjem se može doći do zaključka da velika kutija subwoofera, i 16cm driver i mogu ići tako nisko, ali svejedno bi se moglo očekivati da nejde ispod 30Hz, ali i tih 30Hz bi mogao biti ogroman uspjeh. Zadnji podatak na papiru, koji je možda i najbitniji jest onaj da praktički uopće nemaju harmoničkih izobličenja i clippinga na maks snazi. Upravo taj zadnji podatak me je zainteresirao za ove zvučnike, i nakon mjesec dana kopkanja, odlučio sam ih kupiti.

Dojam? Ajmo malo prvo nekim redom - od samog otvaranja do slušanja.

1. Kutija je dosta velika, veća nego inače za 2.1 sistem u tom cjenovnom rangu. Sve je ok zapakirano i na svom mjestu. Stiroporom je sve dobro obloženo, tako da se baš i nemogu lako oštetiti u transportu.

2. Vađenjem satelita, prvo što upada u oči jest njihova veličina. Otkad gledam/kupujem zvučnike, u ovoj kategoriji, nisam još naišao na ovako velike satelite, koji onako zapakirani čist solidno izgledaju. Ista stvar se čini sa daljinskim i subwooferom. Daljnje otpakiravanje otkriva, bar po meni prve nedostatke. Kablovi satelita kraći su od 2m, nisam ih točno izmjerio,ali dugi su oko 1,8m. S obzirom da je meni to prekratko, ne gine vam odlazak do chipoteke po produžni (obični RCA M/Ž) kabel, kao što sam odmah i napravio. Daljinski je dostatne duljine, i s njim nema nikakovih problema. Pogled na kablovinje - svi priključci su RCA muški, jedino je onaj za komp 3.5mm, ulazi su na subwooferu, a spajanje nemožete fulat - 2 za ulaz (iz daljinskog) i 2 za izlaz (za satelite). Dodatnog adaptera za zvučnike nema, već je sve smješteno u kutiji od subwoofera, što je po meni plus.



3. Malo o izradi i potenciometrima prije uključivanja. Dakle, spajanje je gotovo za desetak sekundi, a prilikom spajanja, malo detaljnije bacih oko na završnu obradu. Sva korištena plastika - nešto malo na subwooferu, daljinski, i prednji dio satelita je nešto malo slabije kvalitete nego kod Logija i Creativea, ali ničim ne odaje da se tako lako da uništiti, već izgleda sasvim dovoljno čvrsto. Završna obrada i nije baš nešto - s obzirom da sam bio u (ne)prilici isprobati 2 kompleta istih - oba su imala sitne nedostatke po driverima - ostatke ljepila, papira i boje. Ništa čujno i ništa strašno, ali nije to baš lijepo za vidjeti, to je vjerojatno posljedica masovnog štancanja. Također, meni niš ne znači kad su driveri otkriveni, i nekakva mrežica nebi bila viška, i onda se ni ti sitni nedostaci nebi toliko primjetili. Subwoofer je besprijekoran. Drvo izgleda jače i tvrđe od ostatka konkurencije, mrežica, i bass refleks port su na mjestu. Paljenje cijelog sistema vrši se na stražnjoj strani subwoofera, što hoće reći da će vam sistem biti cijelo vrijeme upaljen. Po meni se kroz godine korištenja to pokazalo sasvim nebitnom stvari, jer mi muzika na kompu svira non stop, čak i kad odem od doma, stara gleda telku/sluša radio, pa uopće nemam potrebe za gašenjem/paljenjem, ali svakako bi mogla biti na nekom prikladnijem mjestu. Na prednjoj strani subwoofera na donjem dijelu nalaze se 3 potenciometra - redom za bass, treble i glasnoću. Na prva 2 ću se još kasnije osvrnuti, a treći funkcionira tako da mu tu ograničite koliko želite da cijeli sustav uopće glasno ide, a onda na daljinskom lagano namještate do te razine - ovo je poprilično dobra ideja što se mene tiče. Kod mene je donji naravno, na maksimumu, ali ako imate mrzovoljne susjede, ili znate koja vam je granica, odmah si ju zadate na početku, i kasnije uopće na to ne mislite. Na subwooferu je naprijed i poluprozirna tanka linija plastike iza koje se nalazi par plavih ledica, koje označavaju da je sistem upaljen. To izgleda čisto ok, ali može smetati nekome po noći, meni je to ionako nebitno. Daljinski velim, izgleda jeftino u odnosu na Logi i Creative, ali potenciometar je čisto ok, i na njemu ima dodatni Aux in ulaz i izlaz za slušalice - čisto pristojno. Zvučnici su i jako dobro oklopljeni, nema interferencije s mobitelima i sličnim, a kad stišate na potenciometru zvučnike do kraja, nema nikakvih zujanja ili primanja njemačkih radio stanica.
__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina

Zadnje izmijenjeno od: iggyone. 14.04.2009. u 21:46.
iggyone je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 23:28   #23
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175


4. Paljenje sustava, paljenje kompa, označavanje 2.1 sistema i pojačavanje. Kako sam pojačavao, neznam jel sam više pojačavao glasnoću zvučnika ili osmjeh na licu. Sad smo došli do trenutka koji bi trebao odlučiti jel to šta valja ili ne. Prvo da kažem da sam oduševljen srednjim frekvencijama, kojih ima vrlo pristojna količina, više nego na ijednim 2.1 zvučnicima za ovu cifru. Po pitanju istih, mislim da se mogu mjeriti sa bilokojim sustavom do 100 eura, i stojim iza toga. Subwoofer je točno po mom ukusu. Topao, jak, malo mekan, solidno precizan, ne lupa u prazno. Sateliti možda nisu precizni na vrlo visokim tonovima kao kod Logija i Creative-a, ali to me ionako malo dira, kad su srednje frekvencije sad tu. Potenciometri na subwooferu su konačno jedni koji napokon imaju nekog smisla. Naime, na svim sistemima dosad uopće nisam imao potrebe ih dirati, jer je bilo namjetešteno "da lupa" i nije se imalo previše smisla igrati. Ovdje možete baš fino podesiti i bass i treble kako vama odgovara. Meni su oba potenciometra tu negdje oko pola. Jedini nedostatak ovih potenciometara je što nemaju nikakav zarez ili točkicu na sebi da se može lakše zapamtit/skužiti vaš sweetspot, ali kad jednom namjestite, ionako to nećete stalno vrtit. Zvuk u konačnici je topao, ali ne 100% kakvim treba biti. Očito je da sustav ima po mom mišljenju 2 ili čak 3 filtera, koji su solidno napravljeni i taj zvuk lijepo raspoređuju između satelita i subwoofera, ali mrvicu je cijeli zvuk malo "zamuljan". Uzeo sam si malo vremena i zajedno uštekao Logijeve Z-3 i Xforce 3.Puštao sam im doslvoce svega i svačega. U samo par slučajeva Logijevi su zvučali bolje - naravno u pitanju bi bila preproducirana techno/dance sranja u kojem primat drže samo niski i vrlo visoki tonovi, gdje preciznost Logija dolazi do izražaja, dok bi su svemu ostalome Xforce3 bili daleko bolji. DALEKO BOLJI. Tako da je tek tada u biti došlo do izražaja malo ta "zamuljanost", ali kako za 400kn nemožete očekivati čisto savršenstvo, zvuk je i više nego pristojan za tu cijenu. Glasnoća i watti? Pa ako Logi i Creative tvrde da njihovi subwooferi imaju u prosjeku oko 20-25W, a sateliti 8-12W, onda ovi sigurno imaju 35W,odnosno 20W. Glasnoća, izobličenje i clipping? STVARNO IH NEMA. To je ono što me najviše iznenadilo. Koju god muziku bih pustio, pojačao sve od ibera,nije bilo prđenja, zujanja, kreštanja ili nečeg desetog, sve je to još uvijek bilo u granicama normale, i što u biti jest nevjerojatno. Daklem, i vaši susjedi će bez problema slušati glazbu koju slušate i vi, i to u principu, dosta kvalitetno. I bilo bi i vrijeme provjeriti i zadnji podatak kojim se hvale ovi zvučnici - jel fakat idu tako nisko do 20Hz? Tu je odgovor ipak ne, ali nema velikog razočaranja, jer ipak idu po mojoj procjeni bar za 10Hz niže od konkurencije. Evo upravo pokrećem Tone Generator. Sa srednjim tonovima nema problema, iako nisu baš "čisti", kao što rekoh, i dolazim do odlične brojke od vjerno reproduciranog sinusa na oko 38Hz. Vjerujem da će se ta brojka daljnim usviravanjem možda još i spustiti, ali čak i ispod toga, kao da subwoofer nešto i svira. Sve u svemu čisto ok.

Zaključak: najbolji 2.1 sistem za svakodnevnu uporabu koji sam ikad imao. Činjenica je da kad Logijeve Z-3 pojačate preko 60%, da oni više ne reproduciraju pjesmu, već sub lupa, a visokotonci krešte, dok kod Creativea na oko 80% krajnje glasnoće izobličenja postanu prevelika za ugodno slušanje. Kod ovog modela, nećete naići na tako nešto. Srednji tonovi su napokon prisutni, izgled i oprema su na mjestu, makar ima prostora za poboljšanje u vidu duljine kabela i kvalitetnije plastike. Očito je da su u Divoom-u angažirali inžinjere koji su uspjeli spojiti neke ključne elemente u sastavljanju ovakvih zvučnika. Pitam se kako bi tek zvučali da se upuste u rad s još kvalitetnijim driverima (možda je takav slučaj sa još skupljim primjercima koji još uvijek nisu dobavljivi kod nas). Sve u svemu, ako razmišljate o kupnji nekog jačeg Creative 2.1 sistema, ili Logijevih X-230/240 ili nekih zvučnika u ovoj kategoriji, mislim da se ovaj model sada nameće sam po sebi, i da bi ovo mogao biti novi best buy. (Trebalo bi i pogledati/čuti kako zvuči Genius-ov model 3000, jer i ta firma u zadnje vrijeme ima dobre kritike, a također se radi o drvenom kompletu).

Opaska: svoj komplet sam kupio u Mercator centru (Vukovarska) gdje su za keš 5 kuna skuplji nego u Kvarku. Bio sam lijen ić skroz na Trešnjevku, pa sam kupio tu di mi je bliže. Garancija na zvučnike je 12 mjeseci. Prvi zvučnici koje sam kupio, bili su već otvarani, ništa nije bilo umotano onako kako je to u originalu, pa sam mislio da ih je netko isprobavao. Očito i je, jer je membrana na jednom od satelita bila fizički oštećena, odnosno udubljena, pa su malo krckali/zujali, pa sam morao ponovo tamo, gdje su mi ih bez problema zamijenili za novi komplet kod kojeg nije bilo nikakvih problema. Zato upozoravam - bilo bi dobro da ih otvorite još u dućanu, pred prodavačem, da se uvjerite da je vaš komplet "nov", jer inače jamstvo NE POKRIVA fizička oštećenja prilikom transporta (zvao sam i Kvark da provjerim). Također imam dojam da ovaj drugi komplet (novi) još bolje svira od ovih koji su bili otvarani... Tko ih sljedeći kupi, slobodno javi svoje dojmove ovdje na forum. Zanima me i vaša reakcija.

Nadam se da sam sve rekao. Eto toliko od mene, pozz!

EDIT: Subwoofer se fino usvirao, tako da ide još 3Hz niže, što je za ovu cifru stvarno fenomenalno. Što se satelita tiče, kod njih nema većih promjena, i dalje su sasvim solidni, a najbolje im paše nekakva "topla glazba".
__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina

Zadnje izmijenjeno od: iggyone. 11.04.2009. u 20:37.
iggyone je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 21:35   #24
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
bravo za osvrt, lijepo opisano, i nekako sam očekivao tako pozitivan komentar.
Meni su odavno zapeli za oko, i sad da kupujem zvučnike u tom rangu, definitivno bih dobro razmislio o njima.

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:23   #25
Big Daddy
Registered User
Moj komp
 
Big Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
htio bih si kupiti neke zvucnike...u rangu sa ovima max 400 kn...na njima bi se slusali house i tako te stvari...ugl sve...ali jako mi je bitan bass,..pa trazim vas savjet...nisam bas u zvucnicima ali kada cujem znam sto zelim i sto je dobro a sto nije...osobno imam Z-2300 i bas me ne impresioniraju...htio bih cisci i dublji bass...to mozda zbog toga sto mi je soba u nepravilnom obliku pa se zvuk shebe...ali htio bih nesto jace...a ove slabije bih koristio na poslu tj raditi cu negdje gdje cu samo lezati i prodavati sladolete pa bih htio i malo muzike pustati...
Big Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:43   #26
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Autor Big Daddy Pregled postova
htio bih si kupiti neke zvucnike...u rangu sa ovima max 400 kn...na njima bi se slusali house i tako te stvari...ugl sve...ali jako mi je bitan bass,..pa trazim vas savjet...nisam bas u zvucnicima ali kada cujem znam sto zelim i sto je dobro a sto nije...osobno imam Z-2300 i bas me ne impresioniraju...htio bih cisci i dublji bass...to mozda zbog toga sto mi je soba u nepravilnom obliku pa se zvuk shebe...ali htio bih nesto jace...a ove slabije bih koristio na poslu tj raditi cu negdje gdje cu samo lezati i prodavati sladolete pa bih htio i malo muzike pustati...
Možda ozvučenje sa kirbaja? Pa šta bi ti htio?!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:52   #27
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Ako zi Z2300 nije dosta kupi si sub od kilovata i pojacalo od barem 1.5kw i neka udara.
Hebate pa meni na ovim Geniusima je sub na cca 30% pa trese sve zivo po sobi.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 00:46   #28
Big Daddy
Registered User
Moj komp
 
Big Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Ma Z-2300 mi je onako...ali ja bih htio nesto bolje...brzo cu preci na Z-5500...ma nije mi bitno da udara nego na Z-2300 mi je bass nekako neznam kada pojacam iznad pola...nije to to vise...
Big Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 01:09   #29
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
kad imaš susjede cajkaroše, a metalac si, fakat ti puno znači čisti bas i visokotonci XD


Volim svoje creative
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 11:35   #30
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Hvala iggyone, bravo na reviewu!
Jackson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na