Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2007., 11:49   #31
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
edit: sorry, 2x isti post..nesto mi steka stranica.
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 15:41   #32
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
filips 9551 ? Zašto syss?
A zašto ne ?? MISLIM.., ako oni trkeljaju neargumentirane gluposti onda to isto i ti radiš jer nisi naveo nikakav kompetentan argument osim zajedljivosti ?!

Šta imaš doma neku plazmu/lcd pa te užasava pomisao da bi netko kupio CRT ?

Činjenice su sljedeće, negdje prije sam u emezeti gledao preko 30-tak televizora, što plazmi, crta i lcd-a i svi su bili spojeni preko onih njihovih splitera.

Šugavi kvadro od 72cm ima bolju sliku od bilo kojeg lcd-a ili plazme ako govorimo o HTV-1,2 i ostalim televizijama što analogno emitiraju. Slika je oštrija, bolji kontrast... sve te plazme i lcd-i mi imaju sliku u nekakvom filingu kao kad gledam na crt-u neki dvd preko AV-a. Čisto ali neživo.

Istina bog da sam maltene sjeo na dupe kad sam vidio HD SkySport na plazmi i lcd-u ali koliko ljudi gleda HDTV ?

Pa 90% ljudi još uvjek gleda analogno a tu se može i kablovska pridodat.

HTV i ostale analogne televizije šalju signal 720x540 ako se ne varam i sve te plazme i lcd-i sa rezom 14xx X 7xx i većom jednostavno ne mogu tu sliku prikazat jasno, raster je uvjek prisutan kao i zamućenost. Ako primjerice na bilo kojem LCD monitoru od kompa stavite sliku sa tv kartice u fullscrean, da izvinete - usrana je ! Tko ima CRT monitor neka stavi rezu 800x600 i sliku u fullscrean - majka od slike, pa čak i na 1024x768. No to su monitori za komp, plazmi ili lcd-u nemreš mjenjat rezu !!

Ako će se gledati isključivo TV ili bar većinu vremena onda je CRT TV bolji izbor, pa čak i ako se naši programi prate putem satelita nije to ono pravo jer eto samo HDTV slika mi ostavlja dojam kako to može biti fantastično za gledat.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2007., 15:48   #33
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Baka Pregled postova
@Imagine.. citiram: a ti patiš za CRT telkom u dobu nadolazečih plazmi i lcdeva / želiš uhvatit nekakvi model na zalasku / na nečijem skladištu u nekom kutu...


tocno tako...jer za 3-4k mogu imati kvalitetan tv, ma i manje.
koliko ti god možda bilo čudno za shvatit ne trzam na lcdeve ni plazme te nisam obračao pozornost na razvitak te tehnologije / pa zbog toga ne znam koliko su loši i koliko ih neka dosta jeftinija CRT telka 'pere'. CRT uzimam 'pod normalno' a gorespomenuto i rasprave te prepucavanja oko toga mislim ostavit onima koji se kuže....
ovde se hvatam jedne druge stvari....

Citiraj:
Autor Baka Pregled postova
I nije me bed kad mi netko dode dome i kaze gle on ima CRT...
Pa zašto bi ti uopče bio bed?...mislim jel si kupio to za sebe ili da se možeš pohvalit nekom....

iako nevezano uz to ,što bilo da bilo kupljeno vidim da je važniji razlog za kupovinu ovo drugo pošto još nisam imao prilike pročitat ništa negativno o tom modelu telke od ikog. A ono što se da pročitat se obično svodi na "telka je fenomenalna za tu lovu"
a to me pomalo ljuti jer nema plodnijeg tla za krivu kupovinu.

Ne odgovaram ja tebe od crt tevea nego ne kužim da želiš nešto hupit samo zbog rječimi hvale bez imalo sumlje?
Dobro, nisam protiv preporuka jer nekako moraš dobit hint za nešto na što vrijedi obratit pozornost no nepojmljivo mi je da taj hint znači sigurna kupovina i da nema nikog tko bi rekao 'pogledaosam telku i nije mi se svidilo to i to pa je nisam kupio /ipak hvala ljudi na hintu"

shvačaš ?



Citiraj:
Autor Baka Pregled postova
....stari ti nisi u toku zivimo u doba plazmi i lcdeva. Ma da..plazma!? sta je to!?
ne živimo....?
sory ali prateči ovaj topik i tvoju potragu za tim modelom ja nisam baš stekao dojam da imaš priliku ušetat bilo gdje kupit taj CRT dok plazme ili lcdeve imaš na svakom koraku.....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 15:57   #34
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A zašto ne ?? MISLIM.., ako oni trkeljaju neargumentirane gluposti onda to isto i ti radiš jer nisi naveo nikakav kompetentan argument osim zajedljivosti ?! .
Zajedljivost ?




Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Šta imaš doma neku plazmu/lcd pa te užasava pomisao da bi netko kupio CRT ? .

imam CRT

da pročitaš opet koji moj post ? možda primjetiš što mi je nepojmljivo / 'što me užasava' ....


imam sed neke obaveze pa se na forum vračam valjda sutra... :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 16:02   #35
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
ne živimo....?
sory ali prateči ovaj topik i tvoju potragu za tim modelom ja nisam baš stekao dojam da imaš priliku ušetat bilo gdje kupit taj CRT dok plazme ili lcdeve imaš na svakom koraku.....
stari nisi me shvatio...
citiram: Ma da..plazma!? sta je to!? htio sam reci da naravno znam sta je to plazma (nisam glup). Ali za mene je trenutno CRT bolje i "jeftinije" rijesenje. Zasto!? Receno nesto prije...
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 18:49   #36
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
ja nikako plazma i lcd televizore nebi strpao u istu kategoriju.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 20:35   #37
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
potpisujem
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 07:53   #38
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@imagine... ne bi ni naveo 2 sretna korisnika da nisam ziher kako se ne radi o rekla/kazala pošto imaju 2-3 letve u glavi, kalibracijske dvd-e u spindlu i ponešto iskustva oko slike

recenzije sam prošao sve net-dostupne pošto sam i ja mislio tu telku kupiti svojevremeno i nigdje nekih crnih mrlja nije bilo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 10:01   #39
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Ja tom Philipsu dosad nisam našao zamjerku, osim da bih volio da je malo veće dijagonale.
Slika nije baš nešto na analognoj zemaljskoj, ali to barem nije veliki problem budući da će uskoro cijela zemlja biti pokrivena dvb-t signalom. Također, ponekad malo iritira widescreen na domaćim kanalima, ali na to se lagano priviknuti, a ima i opcija da se ekran postavi u 4:3, jedino je onda slika dosta mala. Na satelitskoj je slika savršena, pogotovo na kanalima koji emitiraju u 16:9, npr. na Premierovim filmskim kanalima slika je bolja nego na dvd-u. Većinom mi je PixelPlus isključen (premda je slika dosta oštrija kad je uključen), jer mi je prirodnija slika na Digital scanu 100Hz. HD još nisam probao jer nemam čime, a plan mi je još složiti HTPC, pa gledati hd filmove na njemu.
I zato sam oduševljen ovim tv-om, jer za 4.5kn bi sa LCD-om dobio samo frustracije. Nisam protiv LCD-a i plazmi, ali za dobru sliku na njima treba izdvojiti puno više.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 11:55   #40
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
agm - definitivno dobro zboriš kad kažeš za LCD... za tu lovu samo moš dobit jadan loš LCD...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2007., 11:30   #41
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Evo trola nazad :P
zafrkavam naravno

Čitam opet neke postove i opet me nasmijava onaj komentar o zajedljivosti te pretpostavka stuca da doma imam neku plazmu/lcd pa da me radi tog užasava da bi netko kupio crt.
Uglavnom zbog tog izbog nekih drugih stvari strah me da sam u najmanju ruku malo neshvačen.
Pa mislim da nebi bilo loše da vratim malo film unazad , ponovim se u nekim stvarima.

Ne pišem ništa s željom da nekog odvratim od kupovine ičega več mi je ponajprije želja da shvatim stvari koje ne mogu shvatit. A to je ova stvorena atmosfera da ljudi namjeravaju kupit TV na osnovi..... u biti ničega. Govorim o kupovini a ne zahvalnosti na obračanje pozornosti na nešto poput tog modela TVa. Kad vidim ovu potragu i 'žalost' jer dotičnog modela nema više na svakom koraku i tu tugu jer netko nije uspio kupit TV neznam kako da se izrazim osim 'apsurdno' .Prvo iz toga jer za čime potencijalni kupci tuguju? Pa blagog pojma nemaju za čime 'tuguju' jer se uostalom o tom TVu ovde nije bilo išta za pročitat osim tona 'TV je zvijer'....nema nigdje ništa osim hvale svojih vlasnika što mi je smiješno ali i razumljivo (pisao o tom u prvom postu u topiku)....Tako da se nekom 'neupučenom' to može činit kao savršen proizvod bez mane - a to u životu ništa nije . Jel se vidi kako pucam od zajedljivosti i ljubomore ?
Uglavnom kako nigdje ništa u biti konkretno napisano o TVu osim ovog zadnjeg djelička od agma , nepojmljivo mi je da ljudi na informacijama te razine temelje svoj zaključak kako je sudbina okrutna jer tog TVa eto baš nema u lokalnom prodavaoni. Ne govorim da nije ali ...

Drugo, ono čega se vi držite....'ovo pere ono'.... Več sam spomenuo da imam CRT i kad ja pomislim na TV automatski pomislim na CRT TV jer je to uzimam kao normalni TV ,normalnim shvačam tu 'kvalitetu' slike koja s njim dolazi te je uzimam zdravo za gotovo i naravno da ne težim nečemu gorem ....ALI kad bi gledao sutra kupit TV definitivno bi gledao neku 'novu tehnologiju' a na CRT. No kakvi su CRTovi u odnosu na LCDeve i plazme , šta 'pere' što i koliko - te priče i prepucavanja tog tipa ostavljam npr Gabri jer..... Jer kako trzam na lcdeve ni plazme tako nisam obračao pozornost na razvijanje te tehnologije i ne znam praktično to usporedit sa CRTom na osnovu nekog iskustva jer iskustva nema i bilo bi glupo od mene pametovat išta iako mi se čini da se to ovde misli po tom kako ide topik. Tako da sažmem ....Koliko je CRT bolji ili lošiji od nečeg drugog nemam pojma jer 'drugo nisam gledao' ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 14:04   #42
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Moj stari baš u zadnje vrijeme spominje da bi trebalo uzet televiziju,lcdi su skupi i imaju lošu sliku (HTV1,2...), plazme još gore...
On bi sonya,eto navika na njega, a ni meni nije mrzak...
A jedino šta san naša je vivax 72 cm(e da,minimalno 72 dijagonala)..,a vivax nebi..
Ima li onda išta oko 2500kn Sonyevo i 72 centimetarsko da valja?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 16:27   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
plazma da ima lošiji zemaljski od lcd-a? ovo prvi put čujem...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 13:41   #44
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Moj stari baš u zadnje vrijeme spominje da bi trebalo uzet televiziju,lcdi su skupi i imaju lošu sliku (HTV1,2...), plazme još gore...
On bi sonya,eto navika na njega, a ni meni nije mrzak...
A jedino šta san naša je vivax 72 cm(e da,minimalno 72 dijagonala)..,a vivax nebi..
Ima li onda išta oko 2500kn Sonyevo i 72 centimetarsko da valja?
imam ja jedan u stanu, koliko si spreman izdvojit?
istinski, čistokrvni Sony 72cm 50Hz star jedno godinu i pol...

ili da predložim ovo: http://www.corbis.hr/proizvodi/elekt...-tv-tx-32ps12p

postam ovo u dva različita topica


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
plazma da ima lošiji zemaljski od lcd-a? ovo prvi put čujem...
ja isto
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 11:11   #45
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Wink