Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2007., 22:36   #1
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
REVIEW: Audigy 4 & Genius SW-HF5.1 5000

Evo kupio sam zvucnu karticu CREATIVE Sound Blaster Audigy 4 pa da napisem par rijeci!
Kupio sam ju u Ve-milu 410 kn bulk verzija i dobio sam ju u vrecici sa driverima



i imam zvucnige u naslovu i sigu

evo sad cu opista koja je razlika u zvuku izmedju integrirane i Audigy 4 po kategorijama:

-GLAZBA:

Breathtaking Music Quality & Enhancements
With high-quality DACs and advanced technologies like Bass Boost, Multi-Band Graphic Equalizer and Audio Clean-Up, you simply won't believe the difference Sound Blaster Audigy 4 makes to your MP3 music!

Patented CMSS® 3D Audio Technology:
Upmix your favorite stereo MP3, WMA or CD tracks into breathtaking 7.1 surround.

Advanced Resolution™ 24-bit DVD-Audio:Enjoy a quantum leap in music listening quality with Advanced Resolution 24-bit DVD-Audio playback in pristine 106dB SNR clarity across all channels.

*Kad sam instaliro drivere za zvucnu i to i upalim winamp i bilo jako tiho pojacano a nisam jos ni napravio postavke od zvucne nego sam pustio pjesmu i ODMA SAM OSJETIO V E L I K U razliku u zvuku!

Zvuk mi je postao njezniji nekako,ugodniji,zvuk je puno cisci i ljepse je za slusat neznam kako bi to opisao i objasnio!
Zvuk je postao puno glasniji bass je postao jos jaci a i sama glasnoca zvucnika se pojacala i to ogromno!

Iskreno ja se nisam nado da ce biti toliko poboljsanje mislio sam da ence biti bas neka razlika no kad sam cuo najezio sam nisam mogo vjerovat!
Da mi je neko govorio da ce biti toliko BOLJE nebi vjerovo. Za glazbu je predobro ispalo da sam znao da je tkao dobro kupio bi ju i ranije hehe

-IGRE:

Hardware Accelerated Performance:
Don't put up with inferior frame-rates! Sound Blaster Audigy 4 delivers faster, smoother game-play to maximize your gaming enjoyment!

Incredible Headphone And Multi-Speaker Surround:
Hear them before they find you! CMSS-3D delivers amazing headphone-surround and advanced multi-channel surround enhancement.

EAX® ADVANCED HD™:EAX 4.0 ADVANCED HD supports multiple simultaneous audio environments for exceptionally realistic 3D sounds in games ranging from first person shooters to multiplayer online games.


*U igrama sam ostao vrlo iznenadjen kad sam ukljucio u CoD 2 EAX podrsku!
Prije su mi svi zvucnici radili a kad sma ukljucio EAX je puno bolji zvuk i efekti sad npr. kad se puca negjde u daljini onda mi se ukljuce samo straznji zvucnici a kad hodam onda se cuje centralni a kad se puca negdje u blizini onda rade prednji zvucnici i tkao kombinacija sve ovisi ali stvarno je ludo igrat s takvim zvukom predobro je!!!


-FILMOVI:

Full-blown Cinematic Audio At Home:Brace yourself for big time movie thrills, right in the comfort of your home. With cinema-quality multi-channel surround from 5.1 to 7.1 surround and support for both DTS-ES and Dolby Digital EX you'll enjoy movie audio the way the director wanted you to hear it!


*U filmovima sam testiro film HOSTEL to je neki horor odlican film i stvarno je promjena u svim podrucjima!scena di lik ima motorku i ispadne mu iz ruku i padne na pod i cuje se kako motorka struze od pod ili lik upuca i ispadne cahura na pod i cuje se kako je pala onako!

U filmovima je svakako isto veliko uzbudenje kao i u ostalim kategorijama sto sam naveo!!


*ZAKLJUCAK:

definitivno odlicna zvucna kartica za neke srednje novce 400kn ali svakako vrijedi svaku kunu!

Poboljasnje zvuka je ogromna ovisi sad o zvucnicima ali meni je ogromna razlika to se nemoze opisat ni nista to se mora cuti da se uvjeri koja je razlika!

Sad kad imam zvucnu ne ide mi u glavu kako sam mogo slusat na onboard zvuku sad zapravo vidim koliko je onboard zvucna LOSA!!!

Zvukovi budu vise izrazajniji i ugodniji za slusat to se mora cuti da bi se znalo i osjetilo!

Na CD_u sam dobio hrpu software-a koji je dakako koristan!evo sta se sve dobije :

Creative Media Source® Go!
Creative Media Source® Go! Launcher
Creative Media Source® Player
Creative Media Source® Organizer
Creative Media Source® DVD-Audio Player
Creative Entertainment Center
Audio Converter
EAX Console
Surround Mixer
SoundFont Bank Manager
WaveStudio®
Graphic Equalizer
DTS Neo:6 Settings
Smart Recorder
Audio Console
Diagnostics
Speaker Settings
Speaker Calibrator

Moja preporuka svima koji bi htjeli odlicnu zvucnu za manje novce da ju kupe jer stvarno vrijedi te novce opravdano!
NAVALITE narode


Evo neka se ostali nadovezu ovdje na temu i nek pisu svoja iskustva!

Ako nekom nije jasno nesto u vezi navedene kartice nek me slobodno pita sto ga zanima!


Pozdrav ekipa

Zadnje izmijenjeno od: joga bonito. 01.05.2007. u 21:55.
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 23:03   #2
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Super, sad bar znam kakva je uistinu Audigy4. Svi ju hvale al nikad ne bi reko da je tak dobra... I super je još da si se potrudio napravit review.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2007., 23:26   #3
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
PLaniram si uzet tu zvučnu...stvarno dobar review

rep up...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 23:29   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Sve 5 ali molim te za jedan edit - ne Igrice , nego Igre . jako bode u oci .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 23:29   #5
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
E dobro da si to tak opisao, sad znam kaj mi je u planu
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 23:34   #6
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Sve 5 ali molim te za jedan edit - ne Igrice , nego Igre . jako bode u oci .
Ma to sam nabrzaka piso pa nisam ni skuzio al stvarno bode u oci evo ispravio sam hvala na upozorenju!
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2007., 21:54   #7
Relja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: zg
Postovi: 64
hey vidio sam da koristis zvucnike, mozes li o njima nesto napisati, planiram ih kupiti.. hvala.
Relja je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2007., 22:28   #8
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Evo napiso sam ovaj review iako nije bas nesto ali nekima ce pomoc i evo ovdje sam napisao dosta o ovim zvucnicima pa one koje zanima nek pogledaju ima i par slika

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=58232
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 18:15   #9
domiy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
molba

kupujem zvučnike i zanima me koji proizvodač ima kvalitetniji zvuk i bolji u odnosu na cijenu a dvoumim se izmedu
Genius SW-HF5.1 4000, 230V wood


Logitech X-530

sto vi mislite o ovome
domiy je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 18:37   #10
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domiy Pregled postova
kupujem zvučnike i zanima me koji proizvodač ima kvalitetniji zvuk i bolji u odnosu na cijenu a dvoumim se izmedu
Genius SW-HF5.1 4000, 230V wood


Logitech X-530

sto vi mislite o ovome
Ja bi išao na Logitech nekako mi uvjerljivije izgledaju (ima mi prika iste) doduše te Genius nisam vidio dosada u praksi.

BTW kako vi uspijete iskopati teme stare 2 godine???
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2009., 18:40   #11
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
search baja search

nemoj uzimati x-530...bas probija i kada je najtisi..stvarno je uzasno lose to izvedeno

za geniusa nemam pojma..x-530 imam pa eto iz vlastitog iskustva
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2009., 18:51   #12
domiy
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ja bi išao na Logitech nekako mi uvjerljivije izgledaju (ima mi prika iste) doduše te Genius nisam vidio dosada u praksi.

BTW kako vi uspijete iskopati teme stare 2 godine???
pa tako a sto ti mislis koji su bolji
domiy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na