Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2019., 13:47   #6211
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Samo si sad razmisljam.....koliko cu placati 3u1 ako nemam ugovor? Ako mi ne ponude nista njeftinije i ako ce biti nekih 270 kuna mjesecno onda se bas nisam usrecio....
Placat ces koliko i sad bez ugovora + 20 kn.
Ako imas alternativu ovoj Amis - VIP -A1 optici predji onda drugom provajdru.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 21:00   #6212
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ja plaćam 250kn sad 3u1 sa proširenim paketom i dodatnim risiverom na ex. amis optici. Znači od devetog ću plaćat 270kn. T-com optika niti iskon mi nisu dostupne, a možda i bolje jer mi iskreno "od do" brzine mi se baš i ne daju imat, ovako bar imam stalno 100/100 i miran sam, tako da ostajem i dalje na ovom dokle traje traje.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.08.2019. u 21:09.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2019., 00:41   #6213
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja plaćam 250kn sad 3u1 sa proširenim paketom i dodatnim risiverom na ex. amis optici. Znači od devetog ću plaćat 270kn. T-com optika niti iskon mi nisu dostupne, a možda i bolje jer mi iskreno "od do" brzine mi se baš i ne daju imat, ovako bar imam stalno 100/100 i miran sam, tako da ostajem i dalje na ovom dokle traje traje.
I tu imaš od do. Od 70 do 100. To je zakonska obaveza operatera navesti raspon. A na HT-u i Iskonu nikad nisam čuo od nikoga da je pala brzina ispod garantirane na optici, a bakar kako kome dopušta.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 06:40   #6214
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
I tu imaš od do. Od 70 do 100. To je zakonska obaveza operatera navesti raspon. A na HT-u i Iskonu nikad nisam čuo od nikoga da je pala brzina ispod garantirane na optici, a bakar kako kome dopušta.
Nemam, jer sam vec 5 godina na aktivnoj optici i uvijek je brzina ista.

Ja sam cuo od kolege koji ima t-com pasivnu optiku da mu je povremeno znala past, ali u vecini slucajeva je puna brzina.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 11:18   #6215
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
I tu imaš od do. Od 70 do 100. To je zakonska obaveza operatera navesti raspon. A na HT-u i Iskonu nikad nisam čuo od nikoga da je pala brzina ispod garantirane na optici, a bakar kako kome dopušta.
Kao sto je kolega - susjed Thermaltake napisao, na bivsoj Amis (A1) optici download mi je uvijek blizu 100 dok je upload iznad 80 prema 100.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 11:53   #6216
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kao sto je kolega - susjed Thermaltake napisao, na bivsoj Amis (A1) optici download mi je uvijek blizu 100 dok je upload iznad 80 prema 100.
Nije ni meni tocno kad ubijem risivere je 95/95 nije nikad bio tocno 100, ali nikad mi nije ispod padalo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 13:09   #6217
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Došao mi račun za poslovni mob i odrali me 43kn za 1,8MB što sam tražio adresu preko neta na roamingu u Bosni!!!
Zovem vip i prema cijeniku, internet roaming košta 2,69Kn/100kB!!!

Ima li smisla se žaliti na ovo jer tehnički jesam potrošio i tehnički jest po njihovom cjeniku ali da ga je*eš, nisu normalni s tom cijenom!
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 13:37   #6218
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Došao mi račun za poslovni mob i odrali me 43kn za 1,8MB što sam tražio adresu preko neta na roamingu u Bosni!!!
Zovem vip i prema cijeniku, internet roaming košta 2,69Kn/100kB!!!

Ima li smisla se žaliti na ovo jer tehnički jesam potrošio i tehnički jest po njihovom cjeniku ali da ga je*eš, nisu normalni s tom cijenom!



Dokaz da je i dalje isplativije uzeti lokalnu pripaid karticu, nego koristiti roaming.


Zato treba preferirati mobitele sa dva mjesta za simkartice. Barem ti je onda čist račun jer znaš što si i koliko platio, pa te ne čekaju ovakva iznenađenja kada ti stigne račun. A dokaz za to su i ovi imigranti, misliš da oni imaju post paid račun i da koriste roaming?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 14:53   #6219
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nemam, jer sam vec 5 godina na aktivnoj optici i uvijek je brzina ista.

Ja sam cuo od kolege koji ima t-com pasivnu optiku da mu je povremeno znala past, ali u vecini slucajeva je puna brzina.
Aktivna, pasivna optika, potpuno nebitno. Štoviše, aktivna oprema za primjenu od centrale do korisnika je potpuno nepotrebna i dodaje trošak operateru što diže i cijenu usluge.

Evo, ja ti mogu reć da na optici na T-comu nikad ne pada brzina, nego je čak i uvijek iznad garantiranih brzina. Prema ugovoru je 200 ali brz problema postižem i 240-250 megabita.

To što HT navodi 70 posto je zakonska regulativa, isto se navodi i kod Vipa. Ti prema ugovoru imaš brzine od 70-100 megabita, isto kao što ja imam 140-200. To ne znaci da je to tako u praksi, već je to samo navedeno zbog zakonske regulative. To je od samog operatera transparentnije nego dovoditi korisnike u zabludu da baš oni imaju garantiranu brzinu 100% vremena.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 21:47   #6220
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Aktivna, pasivna optika, potpuno nebitno. Štoviše, aktivna oprema za primjenu od centrale do korisnika je potpuno nepotrebna i dodaje trošak operateru što diže i cijenu usluge.

Evo, ja ti mogu reć da na optici na T-comu nikad ne pada brzina, nego je čak i uvijek iznad garantiranih brzina. Prema ugovoru je 200 ali brz problema postižem i 240-250 megabita.

To što HT navodi 70 posto je zakonska regulativa, isto se navodi i kod Vipa. Ti prema ugovoru imaš brzine od 70-100 megabita, isto kao što ja imam 140-200. To ne znaci da je to tako u praksi, već je to samo navedeno zbog zakonske regulative. To je od samog operatera transparentnije nego dovoditi korisnike u zabludu da baš oni imaju garantiranu brzinu 100% vremena.
Screenshotano iz ugovora

Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2019., 22:12   #6221
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Došao mi račun za poslovni mob i odrali me 4