Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2018., 11:51   #2431
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
/CUT/
Nema potrebe da se srdiš ili nalaziš prozvan, ako si na bilo koji način zainteresiran za Core i9-9900K. Tim bolje, ako točno znaš u kojim uvjetima budeš ga iskoristil, pa ti sve ovo dosad dostupno diljem Interneta dobro dođe.

Čisto da ne bi bilo zabune, meni je svejedno da li imam Intel ili AMD, tj. bolje rečeno trenutno imam i jedno i drugo s time da je ovaj Ryzen 5 1600 jedini AMD koji posjedujem i to prvi nakon skoro deset godina. Isto tak, neovisno o tome volim, pretpostavljam ko i većina ostalih, prokometirati sve te aktualnosti, ali daleko je to od omalovažavanja komada silicija, odnosno nakupine pijeska - pogotovo kad Intel ni najmanje ne dira tko im kupuje sve te silne modele koje su u stanju naštancati. Da im je trenutno bajna situacija - nije, a onda još dodatno prave budalu od kupaca prodajući marketinšku maglu vodeći se iluzijom da smo još uvijek na početku 2000. i da ljudi gutaju sve što Intel servira.
Ma ne srdim se niti se osjećam prozvanim (sve dok se netko ne obrati direktno meni), jedino upozoravam da je identična, ali baš identična, situacija bila i kad je izašao 6700K, i onda kad se pojavio 7700K pa opet kod izlaska 8700K i prve serije Ryzena, da bi na kraju ispalo da su za previsoke temperature i potrošnju krivi beta BIOS-i koji su overvoltali procesore ili nisu imali power-saving opcije dobro podešene itd. jer ti isti procesori danas rade u klasičnim kućištima, na dostupnim i ne preskupim matičnim pločama s klasičnim hladnjacima i u računalima korisnika ovog foruma. I nije da sam ja zagrizao za 9900K jer ionako neću raditi nikakav upgrade svog računala do idućeg proljeća/ljeta a onda tko zna što će biti na tržištu...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 12:33   #2432
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Ma radil bude i Core i9-9900K bez problema, samo kaj bude to u većini slučajeva putem predefiniranog 95W TDP profila koji se zbog nadograđenih BIOS/UEFI verzija već nalazi na dobrom dijelu Z370 ploča, a i slabijih Z390 modela. Ono na kaj smo se svi skupa osvrnuli je Intelovo forsiranje "5.0GHz-OC-na-svim-jezgrama-najbolji-gaming-desktop-CPU", jer za to bude ipak trebala malo bolja ploča s kvalitetnijim VRM sklopom, a onda to u stopu prati i hlađenje, itd. Intelu 5.0GHz+ u ovom slučaju treba više nego dosad, jer sa 8C/16T kombinacijom, sad već vremešan 14nm++ proces itekak dolazi do izražaja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2018., 12:50   #2433
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma radil bude i Core i9-9900K bez problema, samo kaj bude to u većini slučajeva putem predefiniranog 95W TDP profila koji se zbog nadograđenih BIOS/UEFI verzija već nalazi na dobrom dijelu Z370 ploča, a i slabijih Z390 modela. Ono na kaj smo se svi skupa osvrnuli je Intelovo forsiranje "5.0GHz-OC-na-svim-jezgrama-najbolji-gaming-desktop-CPU", jer za to bude ipak trebala malo bolja ploča s kvalitetnijim VRM sklopom, a onda to u stopu prati i hlađenje, itd. Intelu 5.0GHz+ u ovom slučaju treba više nego dosad, jer sa 8C/16T kombinacijom, sad već vremešan 14nm++ proces itekak dolazi do izražaja.
U slučaju predifiniranih postavki na slabijim pločama, i performanse su slabije nego one što viđamo na većini reviewa..

Također bi nadodao, ovo se ne može usporediti cak ni s famoznim Prescottom niti daleko više pljuvanim buldožerima .. performanse ima, cjenu pogotovo, a zahtjevi koji su potrebni da ga se uopće upogoni su iznimni
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 21:48   #2434
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Intel Q3 2018 Jibber Jabber
Citiraj:
This is what happens when you have a CFO acting as a semiconductor CEO, and Robert Holmes is a career CFO with zero semiconductor experience or education. Granted, no way did he write the opening statement, but it was full of jibber jabber anyway. Why Intel thought they could jibber jabber their way out of 10nm questions I do not know. It started with Bob’s opening statement which in no way did he write:
Citiraj:
While our current product lineup is compelling, our roadmap is even more exciting. We continue to make good progress on 10-nanometer.
Bob, your current product lineup is compelling for one single reason, you have no real competition at 14nm. Intel 14nm is by far superior to TSMC 16nm and Samsung/GF 14nm in both performance and density.
Unfortunately, that lead ends now with TSMC and Samsung 7nm which makes your current product lineup an offense to Moore’s Law and the industry leading Intel Tick-Tock model that we all knew and loved.
Citiraj:
While we can't give any specific numbers, I do believe that the yields as we speak now are tracking roughly in line with what we experienced in 14-nanometer.
Sure you can but you just won’t. Are they that embarrassing? How about a little transparency? So where exactly are 10nm yields in relation to 14nm? Now that TSMC is in HVM with 7nm, which is comparable in performance and density to the much delayed Intel 10nm, not only can you disclose specific yield or defect density numbers, investors should be demanding it! It was embarrassing how the analysts on the call did not push for more information.
Izvor: SemiWiki
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 08:17   #2435
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 09:33   #2436
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nije ovo nuzno lose da ekipa iz amd gpu odjela ide za rajom, neka se pociste redovi od separatista
pa da fino novi krenu kak spada kao homogena cjelina, in wang we trust
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 19:15   #2437
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Nekak ostaje dojam da Intel svim silama želi na jednu hrpu staviti sve i svakoga tko bi mogel biti od kakve-takve koristi, pa valjda bude na kraju ispalo kaj od svih tih ljudi. Naravno, tu je i praktički neograničen budžet.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:05   #2438
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Kako se samo Ryan branio da nema nikakve veze sa intelom samo godinu dana ranije, a vidi ga sad... Para buši gdje burgija neće.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 20:16   #2439
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, a i Škot ga je radi toga prozval i zapravo mu na fini način poručil da je prethodil nedavnoj Principled Technologies epizodi.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 21:55   #2440
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575