Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2019., 02:06   #61
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znam jako dobro da LP i mp3/FLAC a kamoli CD nije jedno te isto. Što misliš zašto se i dalje čuvaju te ploče ?

Pa mislimo dati max soma kuna za novi.

Sent from S7 Presidency Phone
Eto, drago mi je da ima istomišljenika
Neki dan sam razgovarao sa poznanikom, pokušao sam mu reći (i objasniti) istu stvar, međutim jednostavno me nije razumio ... ili uopće želio razumjeti! Za njega je MP3 vrhunac audio tehnologije, i "zašto sad komplicirati sa zvučnicama i iglama koje oštećuju i troše ploču, kad možeš jednostavno kliknuti play i uživati u ujednačenom i kvalitetnom digitalnom zapisu". Ali eto, ima nas svakakvih

Nego, OK. 1000kn i mora baš biti "nov"? Bojim se da za tu cifru ne možeš dobiti previše. Audio Technica AT-LP60 eventualno, što ti je dno ponude. Potpuno automatski, sa integriranom zvučnicom koja se ne može promijeniti (AT-3600L). Igla se može promijeniti, da ne bi bilo zabune, ali ne i zvučnica. Također, sve su postavke podešene u tvornici, i nije ih moguće promijeniti. Gazna sila, anti-skate, itd.

Da se razumijemo, riječ je o sasvim kvalitetnoj MM zvučnici, koja se prodaje i pod imenom "Rega Carbon", i bude zvučala puno bolje od onih "Ion", "Crosley" i ostalih gramofona sa plastičnim tanjurima i keramičkim zvučnicama, ali nemaš mogućnost nadograđivanja sutra-prekosutra.

Za tu lovu bih radije uzeo nešto iz Oglasa, možeš dobiti sasvim lijep gramofon za takav iznos, ali svakako inzistiraj na probi (naravno ako je to moguće)
  Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 08:42   #62
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hvala ti na savjetima. Budem se konzultirao sa ćaćom. Budući skoro ide u penziju, možda bi mu uzeli i neki skuplji kao neki retirement gift tako da može slušati svoje omiljene naslove koje je skupljao od 1973 do 1990.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2019., 09:31   #63
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Mene je u jednom trenutku puklo da si nabavim malo drugačiji gramofon, pa sam nabavio Sharp VZ-3000 (linija s vertikalnim gramofonom i dvije zvučnice, pa može svirati obje strane bez okretanja ploče...) i imam sad dva komada


Kasnije nabavio Sony PS-Q3A


I dalje su mi draži ovakvi produkti ludih inženjera, od vrhunskih, ali dosadnih gramofona, pa jednom kad budem imao nekih 1000€ viška, sletit će mi sigurno Sony Flamingo (PS-F9) na stol. Imamo doma i jednog Duala, ali pored ova dva, ne dobiva baš pažnje.



Ako nekog zanima, razmišljam o prodaji jednog Sharpa, ali i Sonya, pa novci idu u kasicu za Flaminga
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 15:36   #64
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hvala ti na savjetima. Budem se konzultirao sa ćaćom. Budući skoro ide u penziju, možda bi mu uzeli i neki skuplji kao neki retirement gift tako da može slušati svoje omiljene naslove koje je skupljao od 1973 do 1990.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Zaboravio sam te jučer pitati - koje karakteristike tražiš? Direktni pogon ili remen? S-ručica ili ravna? Full automatik ili ručni bez ikakvih pomagala? U svakom slučaju bi ti predložio da pogledaš "Sonus Art", i njihovu ponudu gramofona. Također, provjeri si Muziker.hr, i to u obje rubrike (HiFi gramofoni i "DJ" gramofoni)

Šteta što si propustio (originalni) LP120, baš su ga povukli iz prodaje ovih dana, i zamijenili ga modelom "120X". Kažu kao da je bolji i usavršen, ali zapravo su mu poskidali većinu funkcija i metalnih dodataka, te ih sve zamijenili plastičnim... Naravno, ako te takvo nešto zanima uopće, taj model je stvarno tenk. Kao i njegov "HiFi" brat blizanac, AT-LP5, svaki je težak oko 10.5kg, bez ambalaže.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Mene je u jednom trenutku puklo da si nabavim malo drugačiji gramofon, pa sam nabavio Sharp VZ-3000 (linija s vertikalnim gramofonom i dvije zvučnice, pa može svirati obje strane bez okretanja ploče...) i imam sad dva komada


Kasnije nabavio Sony PS-Q3A


I dalje su mi draži ovakvi produkti ludih inženjera, od vrhunskih, ali dosadnih gramofona, pa jednom kad budem imao nekih 1000€ viška, sletit će mi sigurno Sony Flamingo (PS-F9) na stol. Imamo doma i jednog Duala, ali pored ova dva, ne dobiva baš pažnje.



Ako nekog zanima, razmišljam o prodaji jednog Sharpa, ali i Sonya, pa novci idu u kasicu za Flaminga
Jako lijepo! Istina, nije moj stil, ali interesantno u svakom slučaju... Techmoan?
  Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 16:20   #65
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bote led Trekkie, nakon tvog posta ne znam više šta uopće tražim
Huh... moram proučiti sad to sve pa javim fala

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 17:04   #66
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bote led Trekkie, nakon tvog posta ne znam više šta uopće tražim
Huh... moram proučiti sad to sve pa javim fala

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ha-ha

Tako to ide... Da budem potpuno iskren, nisam ni sam znao što želim, dok nisam vidio ponudu taj dan. Došao sam kupiti AT LP60, ili eventualno AT-LP3 (limit mi je bio negdje 2,000kn max), i na kraju odabrao LP120. Isto tako znam ovdje kolegu sa foruma, koji je želio kupiti LP120, pa na kraju odabao LP5.
  Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 20:12   #67
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Vidim da ovdje ima ljubitelja vinila, a ja našao hrpu ploča od mojih kada sam čistio ormare u stanu (cca 95 ploča, singlice i longplejke), pa ako nekoga zanima nek mi se javi na PM
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 16:53   #68
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bote led Trekkie, nakon tvog posta ne znam više šta uopće tražim
Huh... moram proučiti sad to sve pa javim fala

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Osnovni gramofon oko 2 soma kuna, solidne kvalitete, nude ProJect i Rega, uglavnom, iako u zadnje vrijeme ima više izbora nego što ga je bilo. To podrazumijeva relativno čvrstu i nerezonantnu MDF osnovnu ploču, na koju ide tanjur od isto tako MDF-a, i solidni motori, ležajevi i ključno - ručke, koje ove dvije firme mogu ponuditi za nisku cijenu jer isporučuju doslovno stotine tisuće komada (barem Pro Ject).

"Technics" pristup kojeg njeguje Audio-Technica ima isto svojih čari, ali ja bih se iskreno klonio jeftinijih gramofona sa plastičnom konstrukcijom. Naravno da kompozitni plastični materijali mogu ponuditi i više u borbi protiv neželjenih vibracija - ne zaboravi da princip rada gramofona podrazumijeva doslovno "grebanje" utora u vinilu - no sumnjam da još uvijek postoji dovoljno jeftina alternativa pločevinama....

Isto tako, suboptimalna ručica će samo oštetiti LP, pa mislim da ne bi nikako trebao gledati skroz jeftine gramofone (za razliku od DACova, pa čak i pojačala).
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:40   #69
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Hvala

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 19:15   #70
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Osnovni gramofon oko 2 soma kuna, solidne kvalitete, nude ProJect i Rega, uglavnom, iako u zadnje vrijeme ima više izbora nego što ga je bilo. To podrazumijeva relativno čvrstu i nerezonantnu MDF osnovnu ploču, na koju ide tanjur od isto tako MDF-a, i solidni motori, ležajevi i ključno - ručke, koje ove dvije firme mogu ponuditi za nisku cijenu jer isporučuju doslovno stotine tisuće komada (barem Pro Ject).

"Technics" pristup kojeg njeguje Audio-Technica ima isto svojih čari, ali ja bih se iskreno klonio jeftinijih gramofona sa plastičnom konstrukcijom. Naravno da kompozitni plastični materijali mogu ponuditi i više u borbi protiv neželjenih vibracija - ne zaboravi da princip rada gramofona podrazumijeva doslovno "grebanje" utora u vinilu - no sumnjam da još uvijek postoji dovoljno jeftina alternativa pločevinama....

Isto tako, suboptimalna ručica će samo oštetiti LP, pa mislim da ne bi nikako trebao gledati skroz jeftine gramofone (za razliku od DACova, pa čak i pojačala).
ProJect i Rega su svakako ozbiljnije opcije koje bi trebalo uzeti u obzir kod izbora gramofona, u stvari bilo je ProJect-ovih gramofona na onim stranicama, ponudama koje sam linkao neki dan. Međutim nikako nisu bolja (ili lošija) alternativa "Technics" klonovima, i to iz više razloga.

Sve ovisi o onome koji kupuje gramofon, i što od njega traži i očekuje. Naime, kad me @Drug Brko pitao za savjet, nisam želio dodatno komplicirati izbor ... budimo iskreni, već sam mu ionako otežao izbor

Ali sad šalu na stranu, eto meni osobno recimo - ProJect ili Rega nikako nisu bilu izbor, zato što sam kod kupovine gramofona imao određene must-have stavke. Tražio sam gramofon sa odvojivim headshellom. Razlog je u tome što imam (i koristim) više zvučnica - kud bi došao kad bi išao rastavljati ProJect ili Rega ručicu svaki put kad mi dođe do promjene?! Vjerojatno bi s vremenom počupao priključne kabele (ili barem razvalio konektore) i zbog toga morao dati cijeli uređaj na servis. Ili išao provoditi nove kabele sam, pri čemu bih naravno, poništio jamstvo.

Također, želio sam isključivo DD Quartz motor. Imam dosta iskustva sa belt-drive gramofonima, u stvari imao sam prethodno obje kombinacije: AC motor sa remenom, kao i noviji više-brzinski DC motor sa remenom na jednom Akai gramofonu prije LP120. Tako da sam ovaj put želio DD, i mogu reći da nisam požalio! Puno toga se može reći o "Hanpin" klonovima, dobrog i lošeg, ali preciznost njihovih motora svakako nije jedan od problema. Možda bih se mogao dotaknuti i pitanja o promjeni brzine, naime veliki broj ProJect-ovih modela ima takav dizajn da moraš skidati tanjur (ili barem samo remen, ovisno o položaju motora), svaki put kad mijenjaš brzinu sa 33.3 na 45 i suprotno. Za mene je takvo nešto neprihvatljivo, ali to je sad već osobna stvar, i ukus.

E sad ovo za MDF protiv plastike, tu se može dosta toga reći. U pravilu se slažem, iako moraš uzeti u obzir da su kroz cijele '80 i rane '90 godine proizvodili gramofone sa plastičnim plinthom. U stvari, čak je i legendarni Technics proizvodio takve modele, koji su čak i dan-danas na cijeni, usprkos činjenici što su predstavljali dno ponude (Technics SL-B3, SL-3110). U stvari, čak je i naš obiteljski Kenwood KD-1600 u ono vrijeme bio potpuno izrađen od plastike, pa je ipak bio proizveden u Japanu i trajao godinama.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2019., 02:49   #71
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nego, kad smo već kod pitanja samih gramofona, da li netko ima iskustva sa Riz "Turandot" serijom? Koliko shvaćam, proizveo ga je Elac, za "RIZ", i bio je prodavan isključivo na području bivše Jugoslavije... Izgleda masivno i kvalitetno, ali bojim se nemam nikakvog iskustva sa RIZ/Elac gramofonima takvog tipa...

  Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 17:04   #72
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
U kauflandu od 18.7. do 24.7.2019

stranica 31 https://www.kaufland.hr/aktualni-katalozi.html

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 19:10   #73
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,724
Lenco shrot deluxe
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 16:24   #74
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Činjenica je da ovi "portable suitcase" gramofoni i nisu za nešto, ali osobno smatram da ljudi preuveličavaju njihove probleme... Sve je u najboljem redu dok ne kreneš očekivati vrhunsku kvalitetu zvuka. Naime, riječ je prvenstveno o igrački za mlađe, ili "prvom" gramofonu za one koji nikada nisu rukovali sa pravim HiFi uređajem.

I nekada su postojali isti (ili barem slični) modeli - pouzdano znam da su moji starci koristili takve gramofone 60-ih godina. Modeli su se mijenjali, kao i tvornice, nazivi modela, ali koncept je ostao isti - belt-drive gramofon u koferu, sa plastičnim tanjurom manjeg promjera i keramičkom zvučnicom. Katkad u kombinaciji sa iglom od safira, na plastičnom kantileveru (i ugrađenim zvučnicima, za "lakšu reprodukciju zvuka")

Naravno da netko sa gramofonom od 10,000kn bude s visoka gledao na ovakav model, ali kao što kaže stara izreka "kolko para, tolko muzike!"
  Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 20:46   #75
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Činjenica je da ovi "portable suitcase" gramofoni i nisu za nešto, ali osobno smatram da ljudi preuveličavaju njihove probleme... Sve je u najboljem redu dok ne kreneš očekivati vrhunsku kvalitetu zvuka. Naime, riječ je prvenstveno o igrački za mlađe, ili "prvom" gramofonu za one koji nikada nisu rukovali sa pravim HiFi uređajem.

I nekada su postojali isti (ili barem slični) modeli - pouzdano znam da su moji starci koristili takve gramofone 60-ih godina. Modeli su se mijenjali, kao i tvornice, nazivi modela, ali koncept je ostao isti - belt-drive gramofon u koferu, sa plastičnim tanjurom manjeg promjera i keramičkom zvučnicom. Katkad u kombinaciji sa iglom od safira, na plastičnom kantileveru (i ugrađenim zvučnicima, za "lakšu reprodukciju zvuka")

Naravno da netko sa gramofonom od 10,000kn bude s visoka gledao na ovakav model, ali kao što kaže stara izreka "kolko para, tolko muzike!"
Pa objektivan problem je što - zbog principa rada - postoje dobre šanse da takav "stroj" izgrebe ploču, što je nažalost nepovratno......
Obzirom da je cijena ovog iz Lidla otprilike kao 3 nova LP-a, mislim da se stvarno ne isplati ni pokušavat, osim možda u smislu uređenja stana, tj. ako ne misliš stvarno puštat ploče.
Zapravo ni rabljene ploče više nisu jeftine, osim ako su uništene sličnim mašinama.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 21:18   #76
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Pa objektivan problem je što - zbog principa rada - postoje dobre šanse da takav "stroj" izgrebe ploču, što je nažalost nepovratno......
Obzirom da je cijena ovog iz Lidla otprilike kao 3 nova LP-a, mislim da se stvarno ne isplati ni pokušavat, osim možda u smislu uređenja stana, tj. ako ne misliš stvarno puštat ploče.
Zapravo ni rabljene ploče više nisu jeftine, osim ako su uništene sličnim mašinama.
Moram priznati da nisam nikad kupovao nove ploče... Kupio sam ih dosta polovnih (pogotovo u zadnjih godinu dana), gdje je prosjek bio nekih 40-50ak kn po ploči tako da ne mogu komentirati cijene novih ali tržište rabljenih je još uvijek relativno pristupačno.

E sad, tu dolazimo do cijene samih gramofona, koje su dosta paprene i brzo idu prema gore. Najjeftiniji "bolji" gramofon za početnike je vjerojatno Audio Technica AT-LP60, a taj se prodaje od 1,000kn pa na više. Stoga razumijem zašto netko (tko želi nov uređaj) razmišlja o nabavci ovog "Lenco" TT-11 ili Crosley Cruiser-a.

Veliki broj ljudi zagovara kupovinu polovnog, preko oglasnika ... međutim tu dolazimo do ozbiljnih problema. Naime, 99% onog što je na prodaju je precijenjeno. Traže se ozbiljni novci za nešto što realno vrijedi dvostruko manje. Glavni razlog tome je najvjerojatnije životni standard, ljudi prodaju isključivo zato da mogu platiti račune, a ne zato što im "smeta" ili zato što im je "višak" kao u razvijenim zemljama. Kao rezultat, oglasi ostaju neprodani mjesecima (pa čak i godinama), ali cijena usprkos tome ostaje ista.

S druge strane, veliki broj starih uređaja treba servisirati. Znam to iz osobnog iskustva, popravljao sam gramofone od Kenwooda, pa do Thorensa. U stvari, rekao bih da je upravo Thorens jedan od najproblematičnijih koje sam imao prilike popravljati ... radio sam na TD110 koji je po njegovom vlasniku bio "potpuno ispravan, samo što je stajao godinama na polici". U stvarnosti međutim, na njemu nije bilo stvari koja je radila OK, od ležajeva motora, puknutog činča, pokvarenog on/off prekidača, nove igle, remena, pa sve do podizača (lifta) tonske ručice. Cca 5-6 dana posla, i to za nekog tko zna što radi (i u takvom poslu uživa). A sad zamisli nekog tko nikad nije promijenio iglu ili zvučnicu, i koliko bi takvu osobu koštalo da napravi "generalku" u obližnjem RTV servisu, gdje je radni sat oko 150kn... Istina da bi njima trebalo puno manje, ali pod koju cijenu?
  Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 00:26   #77
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Bump! I evo nas opet...

Zanima me da li netko možda ima iskustva sa Shure "Audio Obstacle" test pločama?
  Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 22:33   #78
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
https://www.nabava.net/gramofoni/ref...jena-126530051


pozdrav... tražim nekakav low end za povremeno slušanje LP s ugrađenim zvučnicima i 3.5mm - valja šta ovo gore?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 23:08   #79
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
gramofoni.. 😊

Ako ti ploče koje imaš nisu pretjerano drage, slobodno. Svi ti “all in one” gramofoni su smeće. Radije uzmi nekakav moderni brand name i daj više novaca. U suprotnom ćeš manje štete napraviti streamanjem s interneta
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 23:48   #80
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
čak i za povremeno se više isplati neki brand sa njuške...koji će koštat isto toliko. ali on treba pojačalo.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 01:24   #81
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Mene je u jednom trenutku puklo da si nabavim malo drugačiji gramofon, pa sam nabavio Sharp VZ-3000 (linija s vertikalnim gramofonom i dvije zvučnice, pa može svirati obje strane bez okretanja ploče...) i imam sad dva komada
Pa gdje si to nabavio, na čitavom ebayu nema nijedan u radnom stanju, a ti nabavio 2!
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 01:51   #82
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Moji doma su majstori za oživljavanje takvih stvari. Deda je tad već godinama imao jedan, mehanički ispravan (koliko je to bilo moguće jer su ova vrata problematična sama po sebi), ali kozmetički nesavršen.

Drugi sam uspio uz par veza nekako prevesti iz Srbije, bio je neispravan, ali kozmetički u savršenom stanju, pa je dobio tretman internog pomlađivanja i radio besprijekorno (uz taj standarni problem s vratima koje trebaju malu pomoć kod zatvaranja.)

Htio sam da složimo jedan savršen, ali deda nije dao svog dirati, pa je moj završio kod jednog kolekcionara, a njegov i dalje veselo svakodnevno radi.

Jednog dana ću si Sonyev Flamingo nabaviti Problem je što svi znaju vrijednost i teško ih je naći, pa makar i u dijelovima.

Kad smo već kod egzotike, neki dan sam imao priliku uživo vidjeti i čuti Michell Transcriptor Hydraulic Reference gramofon. Nalazi se u sobi tinejdžera koji nema pojma o čemu se radi. Nisam ispitivao, samo slinio. Inače radi se o gramofonu koji se pojavio u Clockwork Orange.

https://2ndhandhifi.co.uk/product/mi...nce-turntable/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 17.08.2022. u 02:06.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 02:03   #83
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
zastupstvo Sharpa je bilo na Cvjetnom trgu u ZG, moram priznat da sam često tamo zastajao i čeznutljivo gledao preskupe stvari unutra...na koncu sam nešto i kupio, samo puno skromnije od ovog tvoga

Sjećam se jedne linije koja je bila nekih 10k maraka +70% davanja državi, isto Sharp/Optonica, sa zvučnicom koja je osim igle imala i infracrveni čitač koji je "pratio" brazdu ploče i automatski prekidao
reprodukciju ako je ploča bila previše izgrebana...danas to izgleda bez veze, a tad je bila svemirska tehnologija
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 02:18   #84
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Ima tako ludih dizajna i rješenja iz tog vremena. Šteta je što se dosta toga ne može danas popraviti, jer nema alternativnih dijelova. Ostaje jedino da majstor može doslovno izmisliti nekakvo rješenje, a takvih aktivnih majstora više nema.

Tipa switchevi za šaltanje izvora na ovom Sharpu gore. Potroše se, a nema zamjene.

Sviđaju mi se se i stari B&O Beogram modeli. Čista umjetnost. Ajd nađi zvučnicu ili odgovarajuću iglu za njega danas.

Naletio sam na kompletan VZ3000 upravo, skupa s originalnim zvučnicima.
https://www.ebay.co.uk/itm/225108050498

I manji brat, VZ3500
https://www.ebay.co.uk/itm/115486141...-desc-maincntr

Ima posla oko zamjene gumica, a pitanje je je li to sve.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 10:25   #85
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
čak i za povremeno se više isplati neki brand sa njuške...koji će koštat isto toliko. ali on treba pojačalo.
I ja razmišljam o tome.
No ne znam što uzeti, naravno da nije preskupo.
Al s obzirom na cijene rabljenih, možda je ovo bolja opcija

https://neutrinomobile.hr/denon-dp29fe2-gramofon.html
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 10:51   #86
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Prije par mjeseci sam tastu za rođendan kupio, LENCO LS-50WD, on je sasvim zadovoljan.

Slušaju se ploče i po 70 godina stare, za njega i njegov dnevni boravak sasvim pristojno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:21   #87
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako ti ploče koje imaš nisu pretjerano drage, slobodno. Svi ti “all in one” gramofoni su smeće. Radije uzmi nekakav moderni brand name i daj više novaca. U suprotnom ćeš manje štete napraviti streamanjem s interneta

nemam nijednu ploču ali slušao bih, kada smo sestra i ja bili mali, još u vrtiću, slušali smo četiri godišnja doba, pričice za djecu na LP itd. sjećam se zvuka dijamantne (ili kakve već ) igle po pločama


koja je preporuka da se nešto najjeftinije nabavi, a da valja? jer iskreno, ne daje mi se 1000 kn na gramofon pa onda + 1000 kn na pojačalo pa onda + 1000 kn na zvučnike + onda na ploče - ja bi nešto u stilu "ključ u ruke", a da barem imalo valja, a s druge strane opet ono - da baš ne uništava ploču koju slušam ili da nije reprodukcija za ocjenu 1 (neodovljan), znači da nije neko totalno smeće
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:35   #88
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Recimo:
uzeo prije nekog vremena polovni Audio Technica AT-LP60XUSB tu na forumu.
Sjajna stvar za moje potrebe, ima ugrađeno pretpojačalo pa tu nema dodatnih komplikacija -
a spojeno na Edifier zvučnike (R1280T) zvuči odlično
i baš je uživancija petljati s pločama.

Gledaj nešto u tom početno-srednjem rangu,
da baš ne bude skroz krš (svašta sam čitao prije kupnje
i što sam saznao potvrđuje gore napisano, all-in-one rješenja su loša) -
a spojiš na zvućnike kakve već imaš, lako je kasnije nadograditi ako bude trebalo.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 17.08.2022. u 19:02.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:39   #89
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Dobio sam preporuku za Pro-ject gramofone. Sve ostalo imam ali sad kad će u realizaciju ne znam.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 16:31   #90
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Recimo:
uzeo prije nekog vremena polovni Audio Technica AT-LP60X tu na forumu.
Sjajna stvar za moje potrebe, ima ugrađeno pretpojačalo pa tu nema dodatnih komplikacija -
a spojeno na Edifier zvučnike (R1280T) zvuči odlično
i baš je uživancija petljati s pločama.

Gledaj nešto u tom početno-srednjem rangu,
da baš ne bude skroz krš (svašta sam čitao prije kupnje
i što sam saznao potvrđuje gore napisano, all-in-one rješenja su loša) -
a spojiš na zvućnike kakve već imaš, lako je kasnije nadograditi ako bude trebalo.

i taj gramofon mogu direktno spojiti na 3.5mm audio od prastarih logitech x-230 2.1 sistem koji mi radi perfektno već 15-ak i više godina?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na