Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2006., 15:46   #1
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Slusalice

Nedavno sam uzeo x-fi, pa razmisljam o malo kvalitetnijim slusalicama u rangu cetristotinjak kuna za slusanje muzike i tu i tamo neku igru

Uglavnom izbor mi se sveo na Sennheiser HD 435 (open back) i Sennheiser HD 212 Pro (sealed back)

da li bih trebao uzeti jos neki model u obzir? ima li tko iskustva sa gorenavedenim modelima?

Zadnje izmijenjeno od: morph. 03.09.2006. u 16:16.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2006., 17:31   #2
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra...28837988088581
-->
Imao više Sennheisera, open i sealed u istoj klasi

Sa open back se dobiva čistoća zvuka ali se gubi snaga, pa ima smisla samo sa puno jačim driverima.
Sealed back u ovoj klasi slušalica imaju bolji zvuk, topliji i jači, ne gube se srednji tonovi.


razmisli o ovima --> http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra...28837988088581
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT


Zadnje izmijenjeno od: dDario. 03.09.2006. u 17:47.
dDario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2006., 15:52   #3
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
evo kad sam vec naletio na ovaj dio foruma, a vidim da ti sluske prvenstveno trebaju radi slusanja glazbe...

ja bi ti preporucio da bacis pogled na grado sr60, doduse one su iznad 400kn ali su dosta muzikalne, obicno prodju kao best buy ili preporucene slusalice u svom cjenovnom razredu.
http://www.gradolabs.com/product_pages/sr60.htm
http://www.headphone.com/guide/by-ma...rado-sr-60.php
nazalost, malo su neudobnije od ostatka konkurencije, ali ako si spreman malo patiti radi kvalitete zvuka i jos malo potegnuti u djep, grado bi mogao biti dobar izbor...ja imam jedne vec 8-10god i jos uvijek sviraju :-)...
ako nista s njima ces izgledati kao pilot iz drugog svjetskog rata :-)

grado mozes pogledati/pronaci po audio ducanima, onim kvazi high-end audio ducanima :-) ( cinimi se da ih ima ''dobar zvuk'', ako se ne varam )

ove sennhaiserke koje si ti naveo nisam slusao, mozda i jesam ali nikad na duz evremena pa ih nemogu komentirati

kod sluski s otvorenom pozadinom ti se cuje okolina, pa sad...meni je to ok i ne smeta mi ( i obicno imaju prirodniji, otvoreniji zvuk )...dok netko zeli biti potpuno izoliran od okoline pa uzimaju zatvorene...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 17:45   #4
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
hvala na odgovorima

malo sam se informirao (1,
2, 3, 4) ali nisam bas puno pametniji

ove 555 su mi zasad preskupe, najveca dvojba mi je open back ili sealed...u kojoj
mjeri te open propustaju/emitiraju zvuk?
nekako sam skloniji sealed jerbo mi je kompjuktor u istoj sobi kao i tv, da me tv na nekoj normalnoj glasnoci ne bi smetao
morph je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 20:55   #5
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
moje grado sr60 su otvorene...
nisu teske za pogoniti, mada ne znam zasto se time opterecivati...ajde da je rijec o modelu rs1 pa da ti treba posebno pojacalo radi kvalitete zvuka...nebitno...

uglavnom pri malim glasnocama ( ali stvarno malim ) mozda ces cuti okolinu, slicno kao kad slusas glazbu na zvucnicima a tv ti gori, dok kad malo pojacas onda ces cuti samo sluske jer ti tuku direktno u usi...

( ali opet, ja volim imati kontak s okolinom dok slusam, obicno bi nesto vozio pa je zgodno cuti dali ti netko dolece s desne ili ljeve strane, a i doma kad me netko zove ili pita nesto, da nisam skroz iskljucen...:-) )

najvaznije da su one tebi cjenovno prihvatljive, dobro zvuce i da te ne zivciraju na usima, odnosno da ti dobro leze...kazem grado zvuce super ali malo su neudobne...meni to ne smeta...

otidji po ducanima i poslusaj razlicite modele..obicno oni high end ducani imaju mogucnost preslusavana slusalica...pa sam poslusaj

ne opterecuj se s tim kakvu glazbu slusas...to je cisto sranje...hocu reci ako slusalice imaju previse basa onda imaju previse basa i to je to, znaci to ne zvuci kako treba...u jednom trenu to ti moze zvucati atraktivno ali to nije zvuk koji bi ti trebao cuti...
probaj poslusati s razlicitim tipovima glazbe i odaberi one koje ti se najvise svide...( snimi si neku kompilaciju s tebi omiljenim stvarima ( razlicitim po stilu )te prosetaj i poslusaj )
recimo ja slusam elektroniku, po toj logici trebao sam uzeti slusalice koje pumpaju bas ????? zasto, kakva je to debilana ???? uzeo sam slusalice koje su neutralne tako da bi mogle stvarno reproducirati ono sto je snimljeno bez dodavanja nekakvih tonova, visokih ili dubokih...znaci odsviraju onako kako je to i snimljeno...ako zelim vise basa lako ga pojacam...

ona web stranica ti je o.k. headphone.com ...ja bi se ravnao po njoj...bar kolko sam procitao i vidio njihov izbor top 10 slusalica...

i za kraj, opet malo forsiram, ali preporuka, poslusaj grado sr60, bez obzira dali ti se svidjaju ili ne, dali su ti skupe ili ne, cisto da cujes kao to zvuci i dobijes nekakav orjentir kako zvuce best buy slusalice u tom cjenovnom razredu...nekih 550kn, ako se ne varam...

onda ce ti biti lakse, ostale ce zvucati ili bolje ili gore, biti udobnije ili ne...vjerujem da ce vecina senhaizerki biti udobnije, sto se zvuka tice to ti ne znam...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 14:39   #6
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
: cheers2 hvala na odgovoru

http://www.neowin.net/forum/index.ph...ic=479326&st=0
vidim da su nahvalili grado, ali da zamjeraju neudobnost

zanima me ako netko zna kakva je praksa kod nas sto se tice isprobavanja proizvoda...
sennheiser drze nove boje zvuka u maksimirskoj (bivsi big bang) i technomax u jankomiru...ne znam tko drzi grado


evo jos jedan link za one koji ce trebati dodatne izvore informacija u vezi slusalica
http://www6.head-fi.org/forums/forum...p?s=&forumid=2
morph je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 15:30   #7
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
http://www.mediaaudio.hr
ovi ovdje su imali grado u ducanu ( bar u splitu )...nisu zastupnici za grado ali imali su sr60...
inace ja sam na grado naletio u par ducana koji prodaju audio opremu, po netu nisam uspio pronaci tko je glavni zastupnik ( ako ga uopce ima ) ali izgleda da su grado dovoljno popularne da ga pojedini audio ducani znaju s vremena na vrijeme staviti u svoju ponudu ( bez obzira sto nisu njihovi zastupnici )
Sto se sennhaiserki tice, u splitu je bio jedan ducan gdje su na nekom stupu bili izlozeni skoro svi modeli koje je tip imao u ducanu pa si ih mogao bez problema preslusati, samo ih skines i utakas u cd player pa poslusas...( ovaj je propao , zatvorio ducan )...kako je u zagrebu, neznam...
priupitat cu prijatelja gdje je on uzeo sennhaizerke u zg...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 15:36   #8
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
evo, ovaj moj je uzeo u big-bang, sad nove boje zvuka ako se ne vara...i cini mu se da je tu mogao preslusati sennhaizerke :-) ( ali nije siguran, davno je to bilo ) :-(
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 22:11   #9
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
evo jos jedan link za one koji ce trebati dodatne izvore informacija u vezi slusalica
http://www6.head-fi.org/forums/forum...p?s=&forumid=2
e ljubim te u dupe, dabogda živio sto godina: cheers2
  Reply With Quote
Staro 15.09.2006., 01:27   #10
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
i morph koje si uzeo na kraju... napiši koju riječ o njima
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2006., 03:47   #11
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
i morph koje si uzeo na kraju... napiši koju riječ o njima
jos nista, a i nisu tako skoro u planu...tek negdje u krajem 10. mj.
mislio sam ih vec uzeti, ali uletjele su mi neke stvarcice, pa ce morat malo pricekati...
kada uzmem svakako cu napisati
morph je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 02:14   #12
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Ja sutra idem po Creative Labs HQ2300D,ja mislim da su to THE slusalice za 600kn ili ima nekaj bolje?
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 02:34   #13
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
hm baš sad gledam samo ofkors kod tak malo slabijih firmi ne navode harmonic distortion, a on je po meni skoro najbitniji kod slušalica.... i ne valja mi kaj trebaš kupovat baterije stalno za to.... thoroubred ak moš dodat još 200kn uzmi sennheiser hd 555 TO su THE slušalice. velike audiofilske udobne zvuk savršen... "samo" nisu bežične i 5.1.

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 18.09.2006. u 04:04.
  Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 10:17   #14
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
hm baš sad gledam samo ofkors kod tak malo slabijih firmi ne navode harmonic distortion, a on je po meni skoro najbitniji kod slušalica.... i ne valja mi kaj trebaš kupovat baterije stalno za to.... thoroubred ak moš dodat još 200kn uzmi sennheiser hd 555 TO su THE slušalice. velike audiofilske udobne zvuk savršen... "samo" nisu bežične i 5.1.
Tako bi mogao u nedogled,jos 200,pa jos 200

Mislim da su odlicne slusalice,gledao sam neki review u kojem ga hvale,ima sve moguce podrske za DTS&Dolby Pro Logic 2&jos toga,surround su i kazu odlicen kvalitete zvuka i za muziku!

Iako sam siguran da bi bio zadovoljan i sa HN700 od 350kn,uzeo ih je frend,to cudo se odlicno cuje,nevjerovatno dobro za slusalice od 350kn,ali ja uvijek moram imat najbolje : bonker : pa tako i u ovom slucaju
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2006., 17:59   #15
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Evo narucio sam slusalice => http://www.tcmagazine.info/articles....ge=1&pagenum=2

676kn

Sutra idem po njih,jedva cekam! :burn:

Citiraj:
The HQ-2300D performed admirably in our tests, with excellent sound quality, well-reproduced high tones, and deep, full basses. The long cabling provided ensured freedom of movement within a very acceptable range, and the decoder is extremely powerful for its size and class. The solid construction and playback fidelity are unparalleled in the product’s price range, rivalling that of headphones costing twice as much. As far as this review is concerned, the HQ-2300D is the king of the hill, the head honcho, the Rolls Royce of Creative headsets. It offers a smooth ride at an excellent price for its performance, and they’ll have to come and collect it from our cold, dead fingers – a gold award product if we ever saw one.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2006., 12:34   #16
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
hm baš sad gledam samo ofkors kod tak malo slabijih firmi ne navode harmonic distortion, a on je po meni skoro najbitniji kod slušalica.... i ne valja mi kaj trebaš kupovat baterije stalno za to.... thoroubred ak moš dodat još 200kn uzmi sennheiser hd 555 TO su THE slušalice. velike audiofilske udobne zvuk savršen... "samo" nisu bežične i 5.1.
nemoras. kupis punjive baterije i punjac i gg.
osim toga, te baterije sluze samo za bolji zvuk. i bez njih rade, samo slabije.

btw, ja sam taj frend i slusalice su je*ene. da bar imam kvalitetniju zvucnu...
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2006., 17:37   #17
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Stigle slusalice : goood : : goood : : goood : Nema rijeci,zvuk me impresionira,filmovi su nevjerovatni dozivljaj na slusalicama,DTS,Pro Logic II,Dolby Digital,Dolby Headphone opcija...ja presretan

Uzeo sam 2 komada (),ako je netko zainteresiran prodajem za 500kn (novi 676kn)
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2006., 17:48   #18
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
ja sam isto u pocetku bio zagrijan za bezicne, ali sam se dosta brzo ohladio kad sam procitao neka iskustva sa njima
morph je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2006., 18:59   #19
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
ja sam isto u pocetku bio zagrijan za bezicne, ali sam se dosta brzo ohladio kad sam procitao neka iskustva sa njima
Zica je zica!
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2006., 13:03   #20
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
ja sam isto u pocetku bio zagrijan za bezicne, ali sam se dosta brzo ohladio kad sam procitao neka iskustva sa njima
koliko sam ja skuzio ovo se odnosi na tbredove slusalice? ako je tako one imaju zicu. i to dosta nje.
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2006., 16:15   #21
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor John_Doe Pregled postova
koliko sam ja skuzio ovo se odnosi na tbredove slusalice? ako je tako one imaju zicu. i to dosta nje.
ne,ne pogledao sam njegov link i vidio da imaju zicu (skoro 3 m). samo mi nije jasna ta shema sa baterijama?
to nisam vidio kod ovih drugih...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2006., 00:54   #22
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
kod mojih (hn700) u lijevu slusalicu idu dvije one male baterije i onda imas prekidac on/off na njoj sa kojom palis to pojacalo (valjda) i zvuk bude puno bolji. kad stavis na off rade normalno, ko i svake druge.
kod tbredovih (hq1500) imas neki ko daljinski u kojeg idu dvije one normalne baterije te se u njega spajaju slusalice i kabel koji ide u zvucnu. tu sad imate off(sluske uopce ne rade), music i movie/gaming za odabrati i sa druge strane dva gumba, dolby headphone i dolby pro logic 2. sa njima namjestate sve te neke postavke.

eto, nadam se da sam bio koliko toliko jasan.
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 09:43   #23
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 289
Koje slušalice kupiti?

trebaju mi slušalice s mikrofonom

malo sam gledao kakvih ima
LINK skupe
LINK skupe
LINK jeftinije

ugl sam gledao steelseries
trebale bi biti sličnih dimenzija ovima, ne manje
sad me zanima razlika između najskupljih i najjeftinijih
isplati li se uzti te skuplje?
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 10:35   #24
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
ja kupio sinu u feniksu speed-link ares 2 za 100 kn , odlične su
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 17:28   #25
MesS
Buy now, cry later
Moj komp
 
MesS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 193
moja preporuka za Panasonic RP-H711

MesS je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 18:12   #26
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 289
a koliko koštaju?
i gdje ih ima za kupiti?
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 19:43   #27
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
s kolikim budzetom raspolazes?

ako se mene pita bolje je ic na opciju slusalice i posebno mic, ja sam prije jedno pola godine uzeo u linksa zalmanov clip on mic i jos prije sennheiserice i mogu rec da sam ultra zadovoljan, tako da ti je predlazem ako si u mogucnosti i ako ima jos ovog mica u linksa ili negdi drugdi da odes na tu soluciju + neke sennheiserice, pa ce bit veselja i kod slusanja muzike i kod gejmanja
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 20:26   #28
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
I to po mugučnosti HD201 jer su puno udobnije od HD202. Ovdje je u pitanju cifra od 200KN, a vidim da bi ti dao i više...
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2009., 23:52   #29
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 289
mene zapravo zanima razlika između skupih i jeftinih i isplati li se uzeti neke skuplje
trebale bi imati što jači bass
buđet bi bio oko 500 kn
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 15:09   #30
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
HD212 pro, pa kroz 4 razred do recimo 465. Mislim da su to sve supra-aural modeli (nasjedaju na uho). Mozes gledat i neke Circumaural modele, no mislim da lagane slusalice poput 212pro nije problem nosit i duze vrijeme.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na