Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2006., 15:14   #1
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
THERMALTAKE Big Water SE

Vidio sam da se dosta priča o ovom hlađenju pa me zanima par sitnica oko njega, mislim si ga piknut....
Kolkoje bučna pumpa?
Hoće li bolje hladit od JET7-ice, i hoće li uopće moć držat AMD Athlona 2000+ na 2.4 GHz, napon je 1.85V ili se ne isplati kupovat to vodeno...?
Da li bi u cjelu pričmo mogao dodat blok za grafu da već jednom maknem stock cooler i ohladim ju kak spada....koji blok preporučujete i kolko para?
Šta mi jeoš sve treba za uklopit blok za grafu u to...?
Vidim da paše na sve žive sockete, znači neće ga biti problem stavit na socket A a kasnije npr. na 939 i tako?

Imajte na umu da će mi to ako bog da sreće i zdravlja biti prvo vodeno koje ću imati, tak da nemam nikakvog predznanja o tome, da nebi počeli neke stručne rasprave i tako
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2006., 15:21   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Re: THERMALTAKE Big Water SE

Citiraj:
Originally posted by GoGzS
.....
Kolkoje bučna pumpa?
Hoće li bolje hladit od JET7-ice, i hoće li uopće moć držat AMD Athlona 2000+ na 2.4 GHz, napon je 1.85V ili se ne isplati kupovat to vodeno...?
Pumpa je necujna (barem kod mene), a kako hladi komp u sigu hladit ce i tvog Athlona. Za dodatni blok za grafu mogao bi se javit mc_fish, on je nesto kemijao sa takvim vodenim, ja ga imam samo za cpu.
Inache koja mu je cijena kod nas?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.01.2006., 15:23   #3
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Bilo koje vodeno će ti bolje ohladit proc od prosječnog i bučnog venta kao što je JET7.Nećeš imat problema s postavljanjem na novu matičnu(socket).Bez problema će ti ohladit proc-1.85V uopće nije neka velika voltaža za socket A,pogotovo kad je u pitanju vodeno.Ja sam sa zalmanom držo svog na 1,9V.Bilo mi ga je žao pa sam spustio voltažu
žile je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2006., 15:25   #4
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
U HGSpotu je 584 kn pa me malo začudilo, a znam da je netko bio govorio da odlično hladi....
Eh, i malo sam se zatipko....proc radi na 2.5 GHz, no ak kažeš da hladi tvog pentiuma, hladit će i ovo
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2006., 15:33   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Originally posted by GoGzS
U HGSpotu je 584 kn pa me malo začudilo, a znam da je netko bio govorio da odlično hladi....
Eh, i malo sam se zatipko....proc radi na 2.5 GHz, no ak kažeš da hladi tvog pentiuma, hladit će i ovo
Evo vidi kako moze stati i u kuciste (CM Centurion5), ja prezadovoljan, a za cijenu pitam jer sam vidio u Italiji za 90 €.
Free Image Hosting at
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2006., 19:45   #6
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
584kn za losije hladjenje od boljeg zracnog? No way ... Radje kupi TT BigTyphoon radi na 16dba a hladi isto,ako ne i bolje
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2006., 20:23   #7
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ja bi u vodeno uklopio i grafu i možda chipset....ak je pumpa dovoljno jaka i radioator dobar...a da će biti tiho....hehe
I daj se ohladite više od tog BigTyphoon-a...cooler dođe 330 kn....a da bi mi stalo u kućište moro bi napajanje izbacit
Isto vrijedi za SonicTower, moro bi ga napola srezat da stane...i plus što moro bi ventilator kupit....i opet oko 300 kn
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2006., 20:34   #8
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Originally posted by GoGzS
Ja bi u vodeno uklopio i grafu i možda chipset....ak je pumpa dovoljno jaka i radioator dobar...a da će biti tiho....hehe
I daj se ohladite više od tog BigTyphoon-a...cooler dođe 330 kn....a da bi mi stalo u kućište moro bi napajanje izbacit
Isto vrijedi za SonicTower, moro bi ga napola srezat da stane...i plus što moro bi ventilator kupit....i opet oko 300 kn
Ok,onda s tim *govnom* hladi procesor,vga i chipset...temp ce ti biti paklene

To govance jedva hladi CPU kak spada,protok pumpe je katastrofalan,preslaba je to pumpa za bilo sta vise od hladjenja procesora,radijator i nije nekih impozantnih dimenzija,a i cijena ti govori o kakvom se proizvodu radi,low end...

Ja ti garantiram hladniji CPU s boljim zracnim,uostalom,TT uopce ne zauzima puno mjesta,osim ako nemas neko ultra mini matx kuciste
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 00:11   #9
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Originally posted by Thoroughbred B
Ok,onda s tim *govnom* hladi procesor,vga i chipset...temp ce ti biti paklene

To govance jedva hladi CPU kak spada,protok pumpe je katastrofalan,preslaba je to pumpa za bilo sta vise od hladjenja procesora,radijator i nije nekih impozantnih dimenzija,a i cijena ti govori o kakvom se proizvodu radi,low end...

Ja ti garantiram hladniji CPU s boljim zracnim,uostalom,TT uopce ne zauzima puno mjesta,osim ako nemas neko ultra mini matx kuciste
Ne želim ispast bahat, ali....čitaj mi s tipkovnice ....ak je pumpa dovoljno jaka i radiator dobar...
I da, jel moguće da pumpa tjera samo 90 L/h...pa meni u akvariju ona pumpica više protjera

Zadnje izmijenjeno od: GoGzS. 08.01.2006. u 02:12.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 00:37   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Originally posted by Thoroughbred B
....To govance jedva hladi CPU kak spada......
Mislish da moramo kupovati vodeno od 2xxx kn da bi hladili cpu. E nemoramo, imash uvid u moj sig i u slikicu gore. Mi poveri si mozemo priustit "govanca_koja_hlade" od 500-600 kn za nase skromne konfe.
NHF, ali isprovocirao si me svojim vokabularom.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2006., 03:55   #11
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Originally posted by nino5
Mislish da moramo kupovati vodeno od 2xxx kn da bi hladili cpu. E nemoramo, imash uvid u moj sig i u slikicu gore. Mi poveri si mozemo priustit "govanca_koja_hlade" od 500-600 kn za nase skromne konfe.
NHF, ali isprovocirao si me svojim vokabularom.
I ja se isprovociram kad vidim da je netko spreman dat 600kn za to a obican zracni cooler od 200kn hladi bolje.

Po onom sta sam citao na internetu o tom vodenom,dajem si slobodu nazivat ga *govancem*... je*es ti vodeno koje je losije od zracnog!!!

Kad vec imam vodu u kucistu,barem neka hladi kako treba...jer mene ta voda sprijecava da pustim komp preko noci koliko god bio siguran da nece nista procurit,dakle,kad je vec tu,neka ima nekog utjecaja!!

I btw...ja tu nisam dosao solit pamet jer imam vodeno od 2***kn nego jednostavno sam siguran da to nije vrijedno tih para!!

Salutant !!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 04:06   #12
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Originally posted by GoGzS
Ne želim ispast bahat, ali....čitaj mi s tipkovnice ....ak je pumpa dovoljno jaka i radiator dobar...
I da, jel moguće da pumpa tjera samo 90 L/h...pa meni u akvariju ona pumpica više protjera
Ma imas definitivno moju preporuku pljunut 600kn za to vodeno,odlicno je!

I btw...javi nam rezultate,bas me zanima koliko je losiji od mog 900 okr.min. necujnog TT-a

Ja ga ovdje serem,ali pokusavam bit max konstruktivan u kritiziranju tog vodenog,jer ga za te pare ne zelim sebi,pa tako ni drugima.

Salutant !!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 04:17   #13
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Vidio vodeno... Svidlo mi se (meni FKTovcu) . Uz male preinake može biti jako dobro i tiho. 32c u idel 630 intel. Jako dobro po meni. JAko, Jako dobro
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 04:53   #14
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
sorry kaj se ovak kasno ubacujem...dakle fleks je bio jucer kod mene...meni jso uvijek danas i cuj pumpa niej pricvrscena kak spada...dakle klimava i malo se cuje...za razliku od lezaja na grafi ghahaha

ovak...za sve koji kazu da skupo=dobro...krivo...vecina tih "dobrih" vodenih nisu nista bolji od recimo home made....

dakle: da tocnoje da puma ima "samo"90l/h al zaboravljate cinjenicu da se voda sporo krece te da predate time vecu toplinu na radijator,shodno s time uzima vecu toplinu sa bloka...

radijator je jednostavno vrhunska kvaliteta! nema sta...navoji sus vugdje 1/8" a uvodnice su za 6/8 tj 6.4 psoto su vijcane...uz malo trud aide i 6ica gore...(ako kanite kupit jos koji blok jednostavno da ne mjenjate sve uvodnice nego samo nagurate)

blok je jedan od najboljih koje sma vidio...doduse baza niej polirana...zato niej i najbolji...naime zmijica je...s zovite ga kako ocete...taj nacin protoka uz spiraju je najbolji!!!bloks vjetli plavo...no dioda se moze izvaditi ili cak zamijeniti...naravno malo know how ne skodi

u se varinati bigwatera se dobije i tank...malo nezgodan...al svakako praktican...ono sto pise na tt stranici da je 22db glasan...seru...jer nema nikavih pokretljivih elemenata na sebi...dakle 0db osim protoka vode...

da ne zaboravim...blok se moze stavit na sve cijta sve platforme s rupama,kada ga stavljate cete koristit 2 breketa...oba imaju za zapijepit spuzvicu...ne skidatu tu m3 foliju!!!! necetemoc odlijepit ako cete minjenat maticnu(na slici je prikazan godni dio breketa...dok je donji ispod maticne)

vent na radijatoru kojeg dobivate je 0.48 jak...no ima regulaciju skoro do bescujnosti(ovisi za koga...meni ne smeta)

uz sve ovo se dobiva i coolant iliti tekucina koju ne razrijedujete...unutra je antifrizno sredstvo,antikorozivno sredstvo i coolant...nesto bolji od koktela koje mozete kupit okolo...ako ponestane slobodno razrijediti destiliranom vodom

a sad rezultati...

to moje "lose" vodeno hladi chipset i cpu...temp su bijedne...naravno kad pogledate kaj hladi...naime ja imam p5nd2 sli plocu iliti nf4 ie...na stoku se grije na kojih 90°...citaj 90! u seriji se hlade blok i taj "zlocesti" chipset...temp ne prelazi u loadu 40°

neda mi se sad slikat...al uglavnom mi je oko 25 normal 35 nakon igranja rada itd...fleks je svjedok...jer je pogledao temp bas nakon igranja

a da ste malo citali okolo sto sam pisao...jer sam probao skoro svako vodeno koje se moze nabaviti...biste i znali da je ovo po meni najbolja solucija i najbolje vodeno koje se moze kupiti opcenito!!! doduse preporucivao ga nisam zato sto je prijasnja inacica non se imao problema s pumpama...krepavale su...

@nino ti imas non se a ne se sam da znas...i ta pumpa je 120l/h a ne 90!!!!

isto tako imas onaj manji hladnjak jer noviji ne stane u centuriona,po dimenzijama je naime veci

i nemas dodatnu posudu iliti rezervar...

ovako izgleda doticni sustav sa svim glupostima...a kad mi neko dofura foric mozda i uslikam kak zgleda 4 real...

http://www.thermaltake.com/2005/wate...l-w0005-01.htm

@ fleks nisi li ti rekao da se nes zajefrkavat s time

ako os dam ti ja svoje za 550 cuna...posto ga ja za te pare i dobim)
e da da ne zaboravim nije bio idle nego opustajuci load jer kako si vidio igrao sam wulfenstein kao sto rekoh temp cijelog vodenog na najtise je oko 30 na max ventu j oko 25...sto je izvrsno
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 05:21   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Struja i voda nejdu zajedno

Dam ti 300 + kava
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 10:17   #16
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Originally posted by mc_fish

a da ste malo citali okolo sto sam pisao........
@nino ti imas non se a ne se sam da znas...i ta pumpa je 120l/h a ne 90!!!!

isto tako imas onaj manji hladnjak jer noviji ne stane u centuriona,po dimenzijama je naime veci

i nemas dodatnu posudu iliti rezervar......

O_V_O ja zovem odgovor, sorry nisam sve kvotao, nema potrebe, imash pravo, ja sam malo kemijao da mi stane u kuciste, skinuo sam onaj lim gdje je onaj nosac na vrhu i kako sam imao jednog papsta, zamijenio sam origigi TT vent.
Gore sam napisao da se Ti javis, jer citao sam te okolo i Z_N_A_M da imas iskustva za razliku od nekih....
Svaka cast
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 12:51   #17
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
E to sam cekao mc_fish....
Znam da si pričao o tom hlađenju al nisam mogo nać pa sam otvorio novu temu...
Ovo sa pumpom mi se čini logično, sporije ide, više topline pokupi, sporije prođe kroz radijator, više topline pusti
I da, ja sam mislio na SE a ne na onog običnog gdje je pumpa rikavala nakon 2 dana...
I daj reci koji bi mi blok za GPU preporučio i di ima za nabavit....ovdje u nas sam vidio samo za chipset, nigdje za GPU, dali bi se oni dali modificirat da pašu?
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 14:33   #18
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
eh t-bred b, i ja bih vodeno od 2k kuna pa nek hladi kako treba. ali shipak! nemam 2k kuna, pa sam uzeo freezera za 100kn i e3 mi radi na 28°c u idleu.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 21:20   #19
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ovako...chipset blok i vga blok za atija su isti!

kod nevidije je drugacije kod pojedinih serija...mozd aisto stane...dakle

treabs blok uvodnice i 6/8crijevo

blok...Aqua Twinplex...najbolja obrada...a ujedno skoro i jedini ako ne i jedini izbor u hrvatskoj...

dolazi ti bez uvodnica, a ima navoj 1/8"

uvodnice 1/8" 6/8 su konacnod osle u links(doduse pneumatske i) i raspolozive su(citaj ovak sam ja to napravio samo sto sam ja napravio sam blok)

+metar 6/8 crijeva...


to ti je kaj trebas...(2x uvodnice)

njih jednostavno utaknes...pa malo povuces...da zagrize


crijeva tt bigwatera su 6.4 tj to je unutarni d crijeva vanjsi je 8...iliti 0.4 je sira zbog vijcanih uvodnica na sammom sustavu...svoje 6/8 koje vodi iz chipset bloka ilti vga bloka jednostavno nataknes uz malo snage...ide glatko ako su nove...ako su stara crijeva...ide jako tesko jer se stvrdnu...posto su pur crijeva... kada tako nataces pod snagom...nemoj da bude instaliran u komp...prvo sastavi vodenoa onda ga tek pricvrsti...

ja to radim tako da postavim sve kak treba(bez blokova...) sastavim vodeno da radi dakle funkcionira i tek onda prisarafim...

mala preporuka...posto su crijeva zelena i uv reaktivna...zemi si 1m 6/8 uv zelenog crijeva

sve navedeno je nabavljvo u linksu za cca 400 kuna+vodeno(znam nezgodno al ajde)...vani nije nista jeftinije...ja prcam tihomira da mi naruci bas vga blok za bigwatera...pa cemo vidjet tocnije)

ovako mozes to napravit....eh dal ti pase neznam...sorry tu nermem pomoc...al mos si uzet jedan chipset kuler i staiv ga preko grafe...pa vidis dal on pase...ak on pase...pasat ce i nb vodeni blok ak ne pase...nemas srece
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 21:28   #20
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Originally posted by atha
eh t-bred b, i ja bih vodeno od 2k kuna pa nek hladi kako treba. ali shipak! nemam 2k kuna, pa sam uzeo freezera za 100kn i e3 mi radi na 28°c u idleu.
vodeno za 2 k kuna je
kao 1. nepotrebno
kao 2. preskupo
kao 3. neefikasno
kao 4. glasno

vodeno za 2 kak una mora imati jaku pumpu jer ce imati siher dual ili tripel radiator...kao tvoj...dakle glasno

to vodeno hladi siher slabije od mojega...jer i ja imam isto jedno takvo high end vodeno...1200l/h triple vent itd...a to vodeno moze ohladit 2 kompa svak sa po 3 bloka...

to vodeno nisam platio preko 600 kuna...

to vodeno je nepotrebno...jer ce mijednako dobro hladit jedan komp duplo slabiji i tisi sustav...

pa si razmisli na sto si bacio pare
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 22:06   #21
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Zahvaljujem fish...
Mislim da će prvo sjest vodeno takvo kakvo je a onda tek i blok za GPU....
I mislim mjenjac crijeva, stavit UVR Plava, neće mi pasat sa ostatkom interijera zelena boja
Još jednom hvala na detaljnom odgovoru...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 22:10   #22
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
onda bi ti preporucio da kupis i automatske uvodnice ako ides mjenjat...jer to sastavljat je moguce skoro samo 1...jer ako se stvrdne nejde gore...a mozda ni dole nisam probao jos:P

dakle 8 uvodnice iliti 80 kuna...+to uv plavo crijevo 6/8
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 22:16   #23
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Eh da...pogledaj na 3Xw.maxmodus.com.hr ima od X-Icea blokovi za GPU....
Sutra pogledam jel paše sa nordbridge-a pasivnjak na grafu pa ću vidjet šta se uzima...
Uglavnom hvala
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 22:42   #24
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
joj da totalno sam zaboravio na xicea...oni su isto jako kvalitetni, njemacka firma

kolko se sijecma oni isto kristoe vijcane uvodnice al ne 6.4 vec 6.0...i 8.0 na 10dakle opet bi ti se isplatilo promijenit uvodnice...ps nisam vidio koju grafu imas...al ovi ti imaju kopcu...i idu skoro na sve...unutra nije s vec pravokutno...i isto je jako dobar blok
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2006., 23:46   #25
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
bla
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2006., 00:56   #26
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Originally posted by mc_fish
vodeno za 2 k kuna je
kao 1. nepotrebno
kao 2. preskupo
kao 3. neefikasno
kao 4. glasno
lol

vodeno za 2k kuna moze biti samo suprotno od ovoga sto si nabrojao...

ok, skupo je. nepotrebno ljudima koji ga netrebaju (logicno, ne).

neefikasno ??!? :confused:
glasno ?!?!? :confused:

prve dve tocke se odnose na ljude, ali druge dvije su statistika koja pobija tvoj odgovor.sori, ali tako je.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2006., 13:23   #27
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
nepobija...jer ako oces se preseravati ok...your choice...a zas uzet vodeno za a k kuna ako mos mozda i bolje i tise itd uzet za 1 k???:confused: isplativostr=0 dakle nefikasno...jer ti bar mora vratit ulozeno

da glasno...jer nema jake a tuihe pumpe

a 3 venta na hladnjaku koji svijetle na 12v isto nije tiho da su to recimo panafloi papstovi...cak neki sarkunovi...bi bilo tiho al ovak i ne bas

dakle on se oce preseravat a tome nije mijesto ovdje...a ja bome mogu zborit oko toga jer poznam skoro svako vodeno koje ima na marketu...a ne samo u hrvatskoj...i ne po citanju revizija vec po iskustvu jer sam svako malo u njemackoj
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2006., 13:35   #28
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Ja cu kupit sada bigwater se i za graficku zalmana i jos tome slozit hladenje za memoriju i da vidis temperature, a za radiator sam vec nasao mjesto u kucistu (CM centurion 5)
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2006., 14:30   #29
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sve me više škaklji da napravim sam, samo neznam kako bi kanale urezbario u bakru....
Evo jedan zanimljiv tutorial....
http://webx.dk/oz2cpu/pcmod/water.htm
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2006., 15:23   #30
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ak te bas zanima nasao si pravu stranicu...na njoj sam ja poceo svoje ideje razvijat, itd

jso jednanacin ti je busenje bakra


daklem urezuje se frezerom...najbolje akoimas cnc stroj

ako ne,mos uzt bakar iszrezat ga na mjeru i napravit resetku...dakle 2-4 linije probusit vodoravno,2-4 okomito ili jos bolje da sredina ostane u komadu

ovakva je ideja kao na slikama

krajeve capis tako da napravis navoj...zasarafis(saraf mora biti ispod povrsine bakra tj u materijalu...i glavu zalotas butan lemilicom
Attached Files
File Type: zip dokazi.zip‎ (15.2 kB, 260 views)
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na