Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2019., 14:33   #91
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Naravno, treba odvojiti gameplay tj. igrivost od priče. Mada i sve više igara imaju "logike" po tom pitanju - npr. da se može nosit samo 1 puška, 1 pištolj i par granata, da lik nije svemoguć i sl.

Da se razumijemo ne tražim ja ništa realno, pa i quantic dreamove igre su SF, samo želim da priča ima određenu zrelost i dubinu, makar je SF.

Eto ti za primjer najbolja igra svih vremena za mene - Grim Fandango. Radi se o kosturima u after lifeu, blesavom dizajnu i sl. pa opet igra ima fenomenalne likove, odličnu priču, dubinu i sl. Igra je baš dogodovština
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 16:24   #92
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
To si takve avanture mogu dopustiti jer igrač nema previše slobode. Tako da u takvim igrama priča može doći maksimalno do izražaja.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2019., 16:32   #93
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U toj konkretnoj igri ne, ali u quanticovim igrama priča može poći u gro smjerova, a i dalje ostane smislena i vrhunska.

https://guides.gamepressure.com/heav...e.asp?ID=34629

Kao i u nekim RPG-ima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 17:05   #94
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Igre koje ovako padaju na pamet nakom toliko vremena a da su mi imale dobru priču-radnju:


Metal Gear Solid 1-3
Baldurs Gate 2
Xenogears
Silent Hill 2
Planescape Torment
Deux Ex (prvi dio i Human Revolution)
GTA V
Dragon Age Origins
Kotor 1
Witcher 3
Fallout 2
Legacy of Kain serijal
Alan Wake
Day of the Tentacle (lol)
Vampire The Masqurade oba nastavka
BioShock Infinite




Ove novije tipa taj Heavy Rain nisam probao još pa nemogu suditi, a ovo gore je neka lista igara koje su meni ostale u lijepom sjećanju da su imale dobru priču od početka do kraja igre, i bile su nešto ekstra u svoje vrijeme.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 18:03   #95
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938



U biti mogao si igrati kao jedan od likova koji je istovremeno bio i ubojica a pritom si mogao čuti misli dotičnog lika.

Meni je taj detalj bio dosta bezvezan.

Ali svakako bilo je dosta igara koje su odradile odličan posao s račvanjima. Prije svega Witcher (mislim na prvi) pa je bio tu i Blade Runner (koji je opet interkativna novela više nego drugo ali je prenio čari filma). Uz već gore spomenute klasike RPGa koji su u biti izmislili cijeli žanr.

MGS je imao odličnu priču u više nastavaka, ali brate mili animacije od 45 minuta su previše

Ipak meni najupečatljivija priča je bila u Shadow of Colossus, ali to nije baš ono klasično što se smatra pod dobrom pričom. Više je to ubijanje u pojam. Igra završi i dodje ti da razbiješ opremu.

-->
Pa Heavy Rain i jeste primjer igre u kojoj se igrača "rail roada" od početka od kraja, to je više interaktivna novela. Vidio sam to god prijatelja davnijih dana, bilo je nekih malo većih rupa u zapletu, ako se dobro sjećam.



U biti mogao si igrati kao jedan od likova koji je istovremeno bio i ubojica a pritom si mogao čuti misli dotičnog lika.

Meni je taj detalj bio dosta bezvezan.

Ali svakako bilo je dosta igara koje su odradile odličan posao s račvanjima. Prije svega Witcher (mislim na prvi) pa je bio tu i Blade Runner (koji je opet interkativna novela više nego drugo ali je prenio čari filma). Uz već gore spomenute klasike RPGa koji su u biti izmislili cijeli žanr.

MGS je imao odličnu priču u više nastavaka, ali brate mili animacije od 45 minuta su previše

Ipak meni najupečatljivija priča je bila u Shadow of Colossus, ali to nije baš ono klasično što se smatra pod dobrom pričom. Više je to ubijanje u pojam. Igra završi i dodje ti da razbiješ opremu.

mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 20:10   #96
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
To su cutscene trajale pol sata samo u dvojci, pa je skuliro Kojima u ostalim nastavcima. Iako sam ja bio fanboy mgs serijala pa mi nije uopće smetalo kao mnogima.



Ali sad kad se sjetim dvojke koja je imala priču ispred svog vremena u nekim aspektima, i recimo zadnji nastavak peticu, koja je imala super gameplay ali praktički nepostojeću ( i nedovršenu priču) uzeo bi ja takav mgs 2 preko mgs 5 što se tiče priče i dužine cut scena u bilo koje doba dana.

PS: nova Rezi epizoda sa Claire je out, za vas dvadesetak koji redovito gledate


Moram sad nabaviti Plejku 4, imam listu želja za odigrati neke super igre, koje su ekskluziva, jer sam odkantao konzole tamo negdje pri izlasku prve PS4-XboxOne konzola.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 20:51   #97
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Obavezno second run i obavezno sa drugim likom.
Zašto? U čemu je fora između first run i second run?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 20:57   #98
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Zašto? U čemu je fora između first run i second run?
Nova oružja, razmješteni itemi i neprijatelji, malo teže, drugačiji ending, etc...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 09:50   #99
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Malo mi je splasnulo oduševljenje s igrom. Šteta, a baš sam se nadao da će to biti povezano u neku smislenu cjelinu. Ne kužim zašto su to išli tako radit? Baš sam razočaran. Mislim, odigrat ću jer je zabavna igra ali ono, bit ću malo ljut dok igram...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 14:49   #100
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Ne analiziraj previse nije to opcenito dobro znas kakve su dns igre jako povrsne i kratke...ja sam uletio u igru naslipo nikad original odigra nisam i od zanra samog jedino zadnji RE,fear,dead space odigra i totqlno se iznenadija kako mi je dobro sjela i stvarno je odlican remake.U biti moje misljenje da je baza sta uopce postoji remake nego da ne postoji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2019., 15:17   #101
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prešao SOMU pa sinoć instalirao Resident Evil HD Remake, da se odigra jedinica prije dvojke jednog dana.

Miš i tipkovnica ili gamepad?

Moderne ili klasične kontrole?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 15:19   #102
S