Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2017., 20:58   #631
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
trenutno 2x 280x i 3x rx480 rade 5 dolara dnevno - struja...pa sad vidite koliko vam se isplati

iako, pojavio se neki pascal coin koji je 8 dolara dnevno - struja, idem vidit gdje majnat
  Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 21:31   #632
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Destrojer

Sorry nisam mislio biti bahat, kasnije malo vise napisem i pomognem u svemu pa da krenes. Jer nije tu n8sta lose ako imas viska love. Moja preporuka je svakako da krenes i pokusas.

Meni su trenutno najbolji zec, xmr i eth + dcr. Mislim da su i najisplativiji u svemu.

Asic osobno mislim da je bacanje novaca. Jer lako popusis sve.

Vorda

Pascal se trenutno ne isplati kraj ovih gore. Upregni na 10min pa izracunaj. Moram viditi da li pascalu pomaze strap kao eth pa onda mozda i da. Stock rx470 mi vise zec daje.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2017., 21:38   #633
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nije problem u pitanjima, nego je problem naći odgovor, kao što se da zaključiti iz (načina) tvog odgovora.
Za nekog poput mene tko ne pliva u tim vodama, a ima želju i volju, treba neki početni kick in the butt da profercera samostalno. Zato sad pitam ljude koji se time bave, jer sam zadnji put odustao tražeći odgovore na sve što mi je palo napamet.

Kupnja HW je najmanji problem; povezati odabir cryptovalute u odnosu na HW koji imaš i trenutno stanje na tržištu je ono što se relativno brzo mijenja. Gdje i kako pratiti trendove?

Osim toga, ako mogu majnati procesorima uz grafičke, kako nema veze koji procesor uzeti?

Ako svaka grafička daje drugačiji h/s, a odnos nabavne cijene i ROI na kraju nekog obračunskog razdoblja nije isti, kako se može generalizirati da je ROI isti na jednoj i na 1000 grafi?

Recimo ovako: ako sad kupim 5 RX470 4GB grafi, možeš li mi dati smjernice/linkove koju valutu odabrati i kako najbezbolnije setupati mining mašinu (OS/distra etc.)? I na kraju koji procesor, matičnu i koliko RAM-a je poželjno staviti?

@siloman: hvala na bukvalnom primjeru, takve stvari samo dodatno motiviraju da se time bavi.
whattomine.com

ja majnam na nicehash platformi, postavis i zaboravis
  Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 22:47   #634
smallfox
Registered User
 
smallfox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 16
Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
Evo mog iskustva:
...
Po trenutnom tecaju BTC-a i Eura, moja zarada tokom ta nepuna 3 mjeseca iznosi 902kn.
....
:P
Što si rudario ako si imao takav povrat, možda zec?
smallfox je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 23:07   #635
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Citiraj:
Autor smallfox Pregled postova
Što si rudario ako si imao takav povrat, možda zec?
pa 90% vremena ZEC..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 00:11   #636
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jedna bitna stavka u tome svemu, trenutno koju god valutu kopao ne možeš napraviti povrat uloga u 12mj. Ako plačaš struju nikako nije moguće a pogotovo ne još u tih 12mj zaraditi. Ugrubo u većini slučajeva ROI je u 18mj barem...bliže 20mj.

*RX 470 4GB daje oko 230 ZEC
*RX 480 8GB daje oko 260 ZEC

U većini slučajeva 480 8GB je skuplja oko 500 kn. S time dolaziš do računice da RX480 nije isplativa jer da bi kupio 5kom treba ti oko 10 000kn to je oko 1300h/s, a za 10k kupiš 6x RX 470 i ostane ti 1000kn za napajanje, 6kom RX 470 4GB daju oko 1380h/s što ispada 80-100h/s više za manje para...

Najbolje je krenuti sa https://simplemining.net/ jer gore imaš sve majnere koji se najviše koriste i sve je lako za postaviti. Jedina mana je što ne možeš undervoltati i smanjiti potrošnju, za to je najbolje koristiti windows miner i sapphire trixx ili još bolje WattTool.

NiceHash je dobar, ali mislim da je preko njega manje isplativo jer koliko sam upoznati i oni još uzimaju FEE i mislim da je bolje manualno šaltati što ćeš kopati. Pratiš valute koje kopaš i po potrebi se prebaciš.

Moja preporuka je da se krene sa ZEC-om. Simplemining na stick + Optiminer + koristiš Flypool ili Dwarfpool. Wallet koristiš direkt na mjenjačnici, npr Kraken, tamo napraviš ZEC adresu na koju majner šalje ZEC koje poslje prodaješ u Eure ili BTC ili nešto drugo...

Procesori se jednostavno ne isplate...i to jednostavno zanemari ulagati lovu u njih jer je bolje uložiti u grafe.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 00:40   #637
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
GTX1070 je moguce isplatit u 14 mjeseci ako placas struju.. trenutno..

Ako ne placas struju onda oko 10ak mjeseci

Ali poanta svega nije prodavat odmah sve nego drzat i cekat da cijena naraste..

tak da ti se tih 1-2$ po kartici na dan moze pretvorit za par godina u 10-20$ po kartici na dan.. sve ovisi sta radis s narudarenim..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 01:35   #638
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Nekako mi se cini da neki ne znaju sto to znaci 'ROI'....
Ne nego ti ne kuzis da je ROI doslovno jednak imao 1 ili 1000 grafi. Sve ovisi o stanju na trzistu, a ne o grafama i njihovim cijenama i koliko hasha rade. Mozemo pricati o najisplativijoj, ali ROI je u ovom slucaju nemoguce odrediti.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 20:07   #639
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
znaju, ali neki ne znaju ili ne žele objasniti.
imaš dva odgovora: jedan od @silomana i jedan od @shamanixa. i tu je sve jasno.

onda imaš 10 odgovora od @dakky-a koji se stvarno trudi, ali ništa korisno izvuči iz cijele priče.

ja čitam i pratim i zanima me sve to, ali informacija konkretnih je malo.

zar nije bolje da više ljudi majna istu kriptovalutu kako bi je bilo više u opticaju i na neki način postala važnija od drugih i tako uspjela nekako odskočiti? usput pitanje
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 20:36   #640
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Po meni, sve kriptovalute osim BTC-a su prije ili kasnije osudjene na propast kao sto se vec dalo vidjeti iz povijesti kriptovaluta, sve, bas sve su propale... pitanje je kad ce ETH propast, vjerojatno kad krene u PoS fazu...

No nebitno, majnas ono sto je u tom trenutku najisplativije i mjenjas za BTC i to svi rade (ili koristis NiceHash koji to radi automatski) ili cuvas neku valutu (sto se pokazalo losom odlukom za sad, pocevsi sa Vertcoinom, zavrsivsi sa ZEC-om)... najisplativije je odmah sve mijenjati za BTC i dokle ce alternativne valute izlaziti i raditi konkurenciju, vidjeti ćemo.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2017., 21:19   #641
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znaju, ali neki ne znaju ili ne žele objasniti.
imaš dva odgovora: jedan od @silomana i jedan od @shamanixa. i tu je sve jasno.

onda imaš 10 odgovora od @dakky-a koji se stvarno trudi, ali ništa korisno izvuči iz cijele priče.

ja čitam i pratim i zanima me sve to, ali informacija konkretnih je malo.

zar nije bolje da više ljudi majna istu kriptovalutu kako bi je bilo više u opticaju i na neki način postala važnija od drugih i tako uspjela nekako odskočiti? usput pitanje
A što točno te zanima a da nije odgovoreno, tj da je odgovor nejasan?

Inače nije bolje da više ljudi majna, jer tako pada tečaj i diže se težina...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 23:40   #642
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Jedna bitna stavka u tome svemu, trenutno koju god valutu kopao ne možeš napraviti povrat uloga u 12mj. Ako plačaš struju nikako nije moguće a pogotovo ne još u tih 12mj zaraditi. Ugrubo u većini slučajeva ROI je u 18mj barem...bliže 20mj.

*RX 470 4GB daje oko 230 ZEC
*RX 480 8GB daje oko 260 ZEC

U većini slučajeva 480 8GB je skuplja oko 500 kn. S time dolaziš do računice da RX480 nije isplativa jer da bi kupio 5kom treba ti oko 10 000kn to je oko 1300h/s, a za 10k kupiš 6x RX 470 i ostane ti 1000kn za napajanje, 6kom RX 470 4GB daju oko 1380h/s što ispada 80-100h/s više za manje para...

Najbolje je krenuti sa https://simplemining.net/ jer gore imaš sve majnere koji se najviše koriste i sve je lako za postaviti. Jedina mana je što ne možeš undervoltati i smanjiti potrošnju, za to je najbolje koristiti windows miner i sapphire trixx ili još bolje WattTool.

NiceHash je dobar, ali mislim da je preko njega manje isplativo jer koliko sam upoznati i oni još uzimaju FEE i mislim da je bolje manualno šaltati što ćeš kopati. Pratiš valute koje kopaš i po potrebi se prebaciš.

Moja preporuka je da se krene sa ZEC-om. Simplemining na stick + Optiminer + koristiš Flypool ili Dwarfpool. Wallet koristiš direkt na mjenjačnici, npr Kraken, tamo napraviš ZEC adresu na koju majner šalje ZEC koje poslje prodaješ u Eure ili BTC ili nešto drugo...

Procesori se jednostavno ne isplate...i to jednostavno zanemari ulagati lovu u njih jer je bolje uložiti u grafe.
Hvala na konretnom odgovoru, par stvari mi u računici nije jasno:

Kad napišeš da grafa daje XY ZEC, to misliš na h/s po grafi? Ili je to na godišnjoj razini vrtoglavih 7k$ (1ZEC=32$)?

Kako se vrednuje hash/sec?

Pokušavam staviti na papir, ali ne razumijem što je što ovdje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 01:08   #643
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
@ Destroyer... ne želim bit grub ili nekulturan, ali razmisli, da je 230 ili 260 ZEC na godinu sa jednom grafičkom, da li bi uopće imali ovu konverzaciju
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 08:40   #644
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Nekako mi se cini da neki ne znaju sto to znaci 'ROI'....
Bome, Return On Investment za ubuduce

Vidim da je vecina ekipa misljenja, ako pukne valuta, lako prodat grafe i pokrit se. Međutim, koliko vidim trenutno valjda ima vise grafi u svrhu majnanja nego gejmanja. Tak da ono, u slucaju toga, biti ce 1070eki za 1500kn valjda Sto je super za ekipu koja eksli gejma
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 08:41   #645
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hvala na konretnom odgovoru, par stvari mi u računici nije jasno:

Kad napišeš da grafa daje XY ZEC, to misliš na h/s po grafi? Ili je to na godišnjoj razini vrtoglavih 7k$ (1ZEC=32$)?

Kako se vrednuje hash/sec?

Pokušavam staviti na papir, ali ne razumijem što je što ovdje.
Napisao sam koliko daje h/s, i onda to množiš grafama koliko imaš te koristiš kalkulator i vidiš koliko bi to bilo profita.

Znaći ugrubo ako jedna RX470 4GB daje 230h/s, to je oko 22$ mjesečno, minus struja. Ako je struja recimo 0.12$, i grafa troši iz utičnice recimo 120W ispada te oko 12$ zarade i ROI za tu grafu (recimo platio si ju 1500kn) ispada oko 18mj.

Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Tak da ono, u slucaju toga, biti ce 1070eki za 1500kn valjda Sto je super za ekipu koja eksli gejma
To samo ludi ljudi rade I zato savjetujem da se ne ulaže u nevidiju jer trenutno samo ZEC je s njima profitabilan. Dok s ATI imaš puno više mogućnosti za kopanje.

GTX1070 je oko 3500kn a daje oko 400-420h/s. Za 500kn manje kupiš 2xRX470 4GB koje daju 460h/s samo sa nešto malo većom potrošnjom, ali zato imaš 40-60h/s više koje ti to komenziraju + ostane ti 500kn u džepu + imaš mogućnosti majnati i ostale valute.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 10.02.2017. u 09:21.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 09:24   #646
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
gtx 1070 daje 450 kad se overkloka a trosi daleko manje od AMD-a, amd puno vise trosi struje za isti hashrate, tak da..

S nvidijom mozes jos majnat LBRY i Lyra2re, ali sad se majna ZEC i cuva ili jos bolje prodaje dok pada pa ponovo kupi kad je na dnu..

Monero se majnao 2014-2015, Ethereum 2015-2016, sad se majna ZEC i to je to
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 09:30   #647
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Koliko ti je potrošnja na 450h/s? Što OC-aš da bolje daje?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 09:37   #648
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Potrosnju nisam mjerio al kontam da je oko 160W po kartici..

OCam sve i core na +100-200 i memu na +500-700 kako koja grafa moze povuch..

i hashrate je izmedju 440 i 460..

Fora ti je smanjivat power limit ako hoces optimizirat za potrosnju.. onda mozes navuc na ja mislim 3 hasha po wattu.. ili tak nesto, ima na bitcointalk forumu ljudi su postali rezultate..

Ja picim sve na maximum bez obzira na potrosnju

Zadnje izmijenjeno od: Shamanix. 10.02.2017. u 09:43.
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 09:47   #649
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Kako onda znaš ako nisi mjerio? 160W nije, jer stock tvoja grafa može povuči bez problema 200W i više...

Evo usporedimo da je 160W kako kažeš, dvije RX470 4Gb su 250W

Tvoja grafa sada košta 3800kn, dvije RX470 koštaju 3000kn što je 800kn manje.

450h/s @ 160W vs 460h/s @ 250W

Ispada za GTX1070 - 33.67$ dok za 2xRX470 - 26.95$

Na RX icima imaš 6.72$ manje profita ali si ih zato platio 800kn manje... Ali ja ti garantiram da ti potrošnja nije 160W po kartici već da je bliže 200W
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 09:58   #650
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Sumnjam da toliko moze povuch, barem ne u majnanju.. mjerio sam dok sam slozio rig na lbryu al sam vratio posudjen mjerac.. kontam mogo bi ga posudit opet bas za izracunam sad koliko trosi na zecu..

ali ako se ravnas po ostalim algoritmima nigdje ne vuce ni deklariranih 150W.. tak da ne znam gdje si ti izvuko tih 200W

http://cryptomining-blog.com/tag/gtx...r-consumption/

Platis ih 800kn manje ali moras vise novaca trosit na napajanja i ostale koponente dok slazes rigove sa RXicama.. ali i ogranicen si vjerovatno koliko struje mozes dobit na lokaciji, a i vise mjesta zauzimaju rigovi sa rx grafama.. tak da bi ja bolje isao na nvidiju za zec.. za ethereum i monero bi isao na amd..

Zadnje izmijenjeno od: Shamanix. 10.02.2017. u 10:06.
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:05   #651
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Upregni obe, i vidi koliko vuće iz utičnice pa ćemo izračunati.

Majnanje više troši W nego u gamingu. Bar koliko ja znam

Ali i da je 120W tvoja grafa, opet je neisplativa kraj RX Bar po mojim računicama. Ako mi dokažeš da je ipak isplativija, slažem odmah jedan rig s njima Ali eto meni nikako računica ne pada na stranu nevidije, i zato sam na RX
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:07   #652
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
@ Destroyer... ne želim bit grub ili nekulturan, ali razmisli, da je 230 ili 260 ZEC na godinu sa jednom grafičkom, da li bi uopće imali ovu konverzaciju
Ne postoje glupa pitanja, pogotovo ne o nečemu u čemu sam laik. Ne bojim se pitati i svjestan sam da će biti uvijek dakkya koji će malo podjebavati, bez brige

Stavio sam sve brojke na papir, pa sam zaključio o čemu se radi. Međutim, pošto sam picajzla, moram pitati da mi netko kaže da je 100% tako. Naime, FRipper je napisao 230ZEC po RX470: prvo sam mislio da je to po svih šest kartica na godinu, pa mi opet računica nije štimala, tek kasnije kad je napisao 1380h/s postane jasno o čemu se radi, tj. brojka se podudara s mojom na papiru.

Za mene je to ko da netko napiše napon od 14W. Svi znaju da je jedno slovo krivo, al zamisli sad da tinejdžer čita i "nauči" da je napon Watt

--

Našao sam isto tako brdo tih kalkulatora za sve moguće valute, al naletio sam da ima nekih faktora o kojima pojma nemam, tj. nije bilo samo ulog, cijena kWh i cryptovaluta, već hash complexity, hourly rate i što sve ne.

Ako uzmem ovaj jednostavan i utipkam koji je kolega FRipper linkao, uzmem da sustav pri rudarenju sa 6 grafa RX470 vuče 840W, cijena kWh (0.25$, što je zapravo manje nego 0.25€ koliko struja ovdje dođe) i ispada da bih nakon godine dana bio u plusu bijednih 90$, i to ako bi valuta ostala na današnjoj razini. Dakle, za investiciju od minimalno 1200€ dobio bih niti desetinu nazad. Eventualno bih uštedio na grijanju, ali isto tako zanemarivo.

Dakle, i dalje pričamo o plusu, to je OK, ali sustav za rudarenje nije set-and-forget. Tu bih trebao uložiti još dosta vremena, tako da smatram da mi se ne isplati dalje kopati dublje i učiti što je točno što u cijeloj toj priči.

Svakako se zahvaljujem na puno obilnijim informacijama nego su to bile zadnji put na cryptocurrency/bitcoin temi
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:18   #653
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
To je još i dobro ako si nakon 12mj u plusu Ali gledaj to tako, da nakon ROI ti imaš prihod mjesečno oko 100e, a ni oro ni kopo. Ja to bar tako gledam.

I zato govorimo da majning nije posao od kojeg ćeš živjeti, već neki hobi i dodatna zarada.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:23   #654
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Sa cijenom od 0.25$ po kWh se cini da nemas sta trazit u miningu trenutno..

Bolje s tom lovom koju imas kupuj valute koje mislis da imaju buducnost
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:26   #655
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Da to nisam ni gledao :O Pa to je duplo skuplje i više nego kod nas...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:41   #656
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
To je još i dobro ako si nakon 12mj u plusu Ali gledaj to tako, da nakon ROI ti imaš prihod mjesečno oko 100e, a ni oro ni kopo. Ja to bar tako gledam.

I zato govorimo da majning nije posao od kojeg ćeš živjeti, već neki hobi i dodatna zarada.
Onaj kalkulator samo daje dobit u odnosu na uloženu energiju, dakle ne daje dobit u odnosu na ukupno uloženo, ispravite me ako sam u krivu. Dakle, dobit od 80 baksa je samo u odnosu na struju mjesečno, a ak se uzme u obzir potrošenih 1200 baksa za kantu, trebalo bi mi 15 mjeseci da ju isplatim Malkec sam krivo sračuno u prošlom postu.

Prihod je trenutno takav, recimo 100 jureka, ali dolaskom novih grafa će prihod padati, tako da je pitanje hoću li unutar 24 mjeseca imati dobit.

Shamanix, valuta ima stvarno puno i teško mi se odlučiti ulaziti u rizik s kupnjom valuta. Imam osjećaj da bih trebao jako dobro poznavati dosadašnje trendove da bih mogao okretati neku lovu (recimo stotinjak eura mjesečno). Ima li tu neki backdoor, tj. da se na brzinu priučim gdje što i kako gledati?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 11:07   #657
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa s tolikom strujom je to bliže 40mj Nove grafe nemaju nešto puno veze s time...

Mešetarenje valutama je puno kompliciranije i rizičnije nego majnanje.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 11:37   #658
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Imas na investopediji ak zelis ucit kako citat chartove tj. tehnicku analizu..
Treba ti jos i fundamentalna analiza gdje proucavas kakav je coin, koji su mu featuresi, tim developera, na kojim exchangeima se trejda, gdje je primljeno kao platezno sredstvo, itd..

Sve je to spekulacija, bitcoin ti je najsigurniji.. ali za 1000% ili 10x ces se nacekat, dok ostale valute znaju skocit i vise od 10x

i nema tu mjesecnih prihoda, sve ovisi o trzistu i tebi naravno, moze se desit da ti skoci odmah cim kupis, a mozda ces cekat mjesecima da skoci..
a moze ti naravno i past..

Imas na youtubeu kanal od coinigy.com, bitcoin and altcoin trading talk.. trazi pa pogledaj.. tamo analiziraju coine i trzista, pa mozda dobijes koji dobar investicijski savijet tamo.. hehe
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 14:42   #659
Jalovski
Premium
Moj komp
 
Jalovski's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 28
Što se tiče majnanja ZECa optiminer na linuxu daje malo više, 6x rx470 4gb oko 1600 h/s.
Što se tiče ETH moraju se modificirati biosi i malo undervoltati kartice da bi izvukli maximum oko 29 mhs ovisno o tome koliko je kvalitetan chip na kartici. Opet ETH malo vise trosi pa skoro dodje na isto majnao ETH ili ZEC. Naravno ko ima vremena moze saltati sa jednog na drugi ili najjednostavnije rijesenje je nicehash koji odma konvertira zaradu u BTC.
Jalovski je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 19:17   #660
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
vlasnici nvidia kartica, bacite pogled na zcoin, uskoro (u idućih 12 sati) biti će moguće minati sa GPU-om, nvidia je u velikoj prednosti...

https://bitcointalk.org/index.php?to...67#msg17797567

https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-XZC

https://xzc.suprnova.cc/

Zadnje izmijenjeno od: maymun. 10.02.2017. u 19:36.
maymun je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na