Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2020., 11:39   #1711
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
koji sat kupiti?
imam tanju ruku obujam jedva 16 cm
gledam active galaxy 2 40mm ili gt2 huawei 42 mm
baterija da traje bar 5 dana...

znaci i dizajn da bude kao klasicni sat a ne kao neki gadget
i ima li problema ako ne koristim samsung ili huawei..imam oneplus
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 19:46   #1712
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Ako netko ima Amazfit Pace pa bih vas zamolio nekoliko informacija kakav mu je zaslon i svjetlina vani i unutra s obzirom da nije Amoled , točnost GPS i ostalih senzora , spajanje na mobitel sa BT i posebno kako radi sa muzikom i spajanje na BT slusalice pošto ima storage od 4 GB* a zato bih ga najrađe i kupio , muzika se prebacuje sa BT* na sat valjda .

U kombinaciji su i ovi satovi koji nemaju storage ali ako sam dobro pročitao oni mogu upravljati sa muzikom na smartfonu i BT sluškama .

Amazfit pace = 619 kn
Amazfit* GTS = 879 kn

i nešto veća ova dva onako ko kapula na ruci jer sin mi ima opseg ruke 17 cm a širina njegovog zapešća je cca 5 do 6 cm . pa ne znam kako bi to izgledalo na njegovoj ruci .

Amazfit GTR 42 = 1039 kn
Amazfit GTR 47 = 1119 kn

Ova zadnja tri nemaju storage od 4 GB ali valjda oni mogu kontrolirati* player na mobitelu .

Ovo su sve cijene kod nas sa 24 mj garancije.

Koji i zašto , prioritet mu je da ima storage za spremiti muziku ali nije nužno uglavnom da imaju dobar zaslon na suncu i točnost podataka .

Čitam ....
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2020., 10:39   #1713
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Na suncu se tu najbolje pace vidi ali je lošiji u poluosvjetljenim prostorima.
Muziku ne koristim na satu.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 11:04   #1714
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Aj nek mi neko objasni kako na Galaxy Watch da isključim onu babu što laje neprestano "You completed 2km", bla bla.Najviše me izluđuje na biciklu, svaki jebeni kilometar mi kljuca po mozgu.Kopam po settingsima i ne mogu pronaći 😡
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 11:09   #1715
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Idi na "Vježbaj"- odaberi "Biciklizam", zatim 3 točkice "Učestalost vodiča", i na kraju "Nema"

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 12:47   #1716
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Aj super, konačno 😀

Hvala!
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 18:30   #1717
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Išao se vozit bicom baš da isprobam i opet baba sere svaki kilometar. U postavkama Samsung Health namjestio sam na svakih 5km

Još me i kiša zalila
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 18:36   #1718
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Trebala ti je prognozu reci
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 22:40   #1719
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Hahahhahahahaha
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 07:08   #1720
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Trebala ti je prognozu reci
Zajebaješ 😁
locks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2020., 18:45   #1721
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Stigao mi Fenix 3, pa sad istražujem što i kako.

Ima li tko kakvih savjeta oko aplikacija i ostalog? Treba mi nešto za biciklizam i planinarenje (planiranje ruta, turn by turn navigacija).

Dobio sam i HRM senzor i traku za tijelo (HRM-Run), što mi realno ne treba. Ako nekome treba, nek se javi, prodao bih je ili mijenjao za HRM-Swim.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 20:22   #1722
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Da li netko koristi smartwatch spojen na bluetooth slusalice?

Zanima me kvaliteta glazbe...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 20:30   #1723
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Stigao mi Fenix 3, pa sad istražujem što i kako.

Ima li tko kakvih savjeta oko aplikacija i ostalog? Treba mi nešto za biciklizam i planinarenje (planiranje ruta, turn by turn navigacija).

Dobio sam i HRM senzor i traku za tijelo (HRM-Run), što mi realno ne treba. Ako nekome treba, nek se javi, prodao bih je ili mijenjao za HRM-Swim.
Ja ga imam i koristim njegove aplikacije za trčanje i bajk, imaš milijun opcija, ali ja samo osnovno koristim. GPS je odlićan, karte nisam isprobavao, ne znam ima li opciju za karte.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 21:33   #1724
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Igram se s ugrađenim stvarima i zasad nemam zamjerki. Karte pokušavam prokužiti, uspio sam naći neku dodatnu aplikaciju koja ga spaja s navigacijom na mobitelu preko Google Mapsa, pa baca informacije o skretanjima na sat.
Milijun mogućnosti...

Imao sam sve ove Mi Band generacije, Stratos, GTS...i sad si baš razmišljam da sam ih mogao komotno sve preskočiti i odmah otići na Garmina. Svaka čast kinezima, ali ovome se ne mogu nikako približiti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 22:19   #1725
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Ja sam napravio izlet na Amazfit sa Garmina. Tadasnji Garmin je imao ocajan dizajn, inferorniji hw al' jbg, Amazfit jednostavno nakon godina nije ni blizu Garmin eco systemu.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 22:26   #1726
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Niti ce ikad bit. Po meni nema smisla usporedivat garmin i amazfit niti najmanje.
Ako ti treba (pouzdan) gps i dobar tracking aktivnosti jer si u sportu ic ces na garmin/polar, a ako ti treba smartwatch za zabavu sa trackingom isto tako tu i tamo za zabavu ko sta meni treba amazfit je gg za trecinu cijene garmina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 09:50   #1727
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ako smijem usporediti Garmina i Galaxy Watch - nikad ovaj potonji meni nece biti ozbiljan kao Garmin. Jest da sam imao najjeftinijeg FR230 sa svim setovima ant senzora, GW je igracka s ekranom u boji.

Sad kad sam se vratio u treninge malo mi fali Garmin. Naravno, ne koristim uopce fitness opcije koje mi GW nudi, nema smisla. Di da to gledam, proucavam? Nema platforme, web appa... O preciznosti podataka nema smisla ni pricati.

Jbga, GW izgleda ljepse i sto sam trazio sam i dobio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 19:24   #1728
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Garmin se malo trgnuo po pitanju dizajna, cak su izbacili prvi smartwatch sa amoled-om. No jos uvijek skrtare na hw. Recimo VA4 ima nizu rezoluciju od par godina starijeg Amazfit Pace.
Cycling computers su im jos uvijek katastrofa. Spori, neresponsivni, koriste open maps, sve zajedno kao da je iz '80 ako ne i ranije. Na kraju sam odustao od toga i za navigaciju koristim staru Moto G.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 11:16   #1729
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
spletom okolnosti uzeo Huawei Band 4 pro na amazonu.
Nakon par upgradea firmwarea sam ga odlučio istestirati (trčanje, bicikliranje, plivanje) usporedno sa Vivoactive 4.

Što se preciznosti senzora tiče, band bolje bilježi spikeove u HR-u, Vivoactive ima bolji GPS (manje vrluda), baterije su im jednake, SpO2 mjere jednako.

Sve u svemu, ugodno iznenađen kvalitetom banda.
Mislio sam da će biti sranje, da budem iskren, ispao sasvim koristan.
Jedina stvar koja me smeta jest što ne mogu uključivati-isključivati alarm na samom bandu, već moram preko aplikacije.

E da, aplikacija za band je 10x lipša od garmin aplikacije. Ne znam ko im dizajnira te aplikacije, ali trebao bi instantno dobiti otkaz.


E da, band, kad ostane bez baterije, zabilježi dosad napravljenu aktivnost...garmin je odbaci.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 19:16   #1730
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 322
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
spletom okolnosti uzeo Huawei Band 4 pro na amazonu.
Nakon par upgradea firmwarea sam ga odlučio istestirati (trčanje, bicikliranje, plivanje) usporedno sa Vivoactive 4.

Što se preciznosti senzora tiče, band bolje bilježi spikeove u HR-u, Vivoactive ima bolji GPS (manje vrluda), baterije su im jednake, SpO2 mjere jednako.

Sve u svemu, ugodno iznenađen kvalitetom banda.
Mislio sam da će biti sranje, da budem iskren, ispao sasvim koristan.
Jedina stvar koja me smeta jest što ne mogu uključivati-isključivati alarm na samom bandu, već moram preko aplikacije.

E da, aplikacija za band je 10x lipša od garmin aplikacije. Ne znam ko im dizajnira te aplikacije, ali trebao bi instantno dobiti otkaz.


E da, band, kad ostane bez baterije, zabilježi dosad napravljenu aktivnost...garmin je odbaci.
Bas razmišljam prebacit se sa fossil gen 5 na VA4...sad ostao malo razocaran

Moze malo dublji osvrt na VA4, pogotovo smart funkcije, notifikacije, muzika i sl...ove sport stvari ne sumljam da obavlja vrlo dobro

Generalno sto se tice funkcija, trebam 50:50 smart stuff i sport. GW mi je ruzan i svi ga imaju, google stuff mi je batt preslaba, garmin mi je malo slab na smart dijelu, ovaj Huawei nisam ni razmatrao....iako gt 2 nije los na papiru.
Xiaomi ne bi jer app i support je tak tak, imam mi band 3 a i voljan sam dat nesto vise love

Sent from my starship using subspace comms

Zadnje izmijenjeno od: hakija. 04.05.2020. u 20:05.
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2020., 08:41   #1731
Ivoludilo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Čačak,Srbija
Postovi: 58
Pa kod garmina je tako ,ako hoćete malo više morate platiti dosta više pa tako morate ići na Fenix 5 plus ili 6 pro seriju.Inače ima i garmin aplikacije i izmenjiva lica sata,s tim što im aplikacije nisu naravno na nivou GW ili sl smart satova,ali ih svakako ima za razliku od HGT ili Xiaomija koji ga nemaju uopšte pa se nemogu ni u potpunosti nazvati smartwatch-ovima a bogami ni sportskim satovima.
Ivoludilo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 12:07   #1732
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Meni supruga koristi VA3. Jučer sam se kupujući fenix pro 6 igrao sa VA4. Iskreno, ne vidim problem s rezolucijom. Animirane vježbe su više nego tečne, fino to izgleda. njen VA3 radi ok, pa ne želi još ići na VA4. Kakav je Samsung, Huawei i sl nemam pojma pa ne mogu s njima uspoređivati jer mene zanima više sport. Notifikacije na satu imam isključene jer me živciraju. GPS koji traje, HR 24x7 i takve stvari me zanimaju. Kad odem u planinu na par dana da imam trag bez da nosim baterije umjesto vode
zdgrunf je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 09:10   #1733
Ivoludilo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Čačak,Srbija
Postovi: 58
Pa to i jeste prednost garmina i sličnih satova ,što na njima svi senzori uvek rade i osveženje je u sekundi a baterija traje ludački.Dok svi ostali izvlače neka lažne podatke,gde je HR na 5 min a ostali senzori rade po potrebi i onda baterija može da izgura neki naznačeni period.I naravno ekran ugašen tj radi na senzor.
Ivoludilo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 09:31   #1734
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Ivoludilo Pregled postova
Pa kod garmina je tako ,ako hoćete malo više morate platiti dosta više pa tako morate ići na Fenix 5 plus ili 6 pro seriju.Inače ima i garmin aplikacije i izmenjiva lica sata,s tim što im aplikacije nisu naravno na nivou GW ili sl smart satova,ali ih svakako ima za razliku od HGT ili Xiaomija koji ga nemaju uopšte pa se nemogu ni u potpunosti nazvati smartwatch-ovima a bogami ni sportskim satovima.
Posto imam Xiaomi Stratos i GTR, moram pitati sta to Xiaomi nema? Jer kako si napisao ispada da nema aplikaciju za mob, ali pretpostavljam da si mislio neki ekosustav aplikacija da instaliras nove i koje su ti potrebne?

Daje mi prognozu, ima pracenje vjezbi (aerobnih i anareobnih), vo2, gps i aplikaciju za mob (s kojom mozes i mjenjati lice sata ako zelis).
Ne kazem da je na razini Garmina i kome je prioritet sport, ja bi mu uvijek preporucio Garmina, ali kao smartwatch i za pracenje odvozenih ruta biciklom ili okvirno potrosenih kalorija u teretani, je sasvim dobar i Xiaomi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 09:51   #1735
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Meni je Garminov Connect genijalan zbog jedne stvari, pogotovo sad kad sam već iscrpio ideje kud i kako. Nisam hardcore biciklist, nego sjednem i odradim 40-50-60 km i to je to. U aplikaciji izaberem kakvu vožnju hoću (asfalt, makadam, off-road), izbaci mi rute koje je ekipa podijelila. Vidim uspone i padove, razliku u nadmorskoj visini i ako mi se sviđa, pošaljem je u sat i imam praćenje rute i navigaciju pa nema stajanja na svakom semaforu i vađenja mobitela da provjerim jesam li na pravom putu.

Fenix 3 me rabljen u dobrom stanju koštao manje nego što košta novi "kinez". Čudno je nakon kineza (u mom slučaju Amazfit GTS) s OLED ekranom preći (s konja na magarca) na ovakav ekran od Garmina, ali brzo se privikne čovjek. Rabljeni Garmin 3 se nađe za 1000-1500 kn. GTS sam nov platio isto u tom rasponu cijene, ne računajući sve prošle kupovine.

Skužio sam da mi i HR na satu nije bi potreban. Osim što je neprecizan ako sat nije zategnut do kraja na ruci (što ne volim), još i dodatno troši bateriju. Uzeo sam običan Fenix s HR trakom u paketu i kad će mi trebati podaci, stavim traku oko sebe i dobijem preciznije rezultate nego sa zapešća. Tak da, preporuka od mene za rabljeni Garmin umjesto kineza, čak i ako se bavite samo jednim sportom, i to rekreacijski.
Brdo dodatnih aplikacija je također veliki plus, community je vrhunski.

I notifikacije dolaze s HR znakovima. 😁 Amazfitu sam slao to nekoliko puta, nije teško za implementirati, ali ništa se ne događa. Nismo jedini koji nisu USA/UK. Ako ti korisnici nisu bitni, onda ne znam...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 11:58   #1736
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Ok je Xiaomi, samo što više fuša od zapadnjaka. Izbace fw koji jedno popravi i još tri stvari pokvari. Pa jednom rade HR znakovi, drugom ne. Pa se ne uparuje pa uparuje. Ali da, zato je jeftiniji jer možeš očekivati proizvod sa vrhunckim supportom i razovjem koji stoji iza njega za malo kuna. Garmin košta, Polar, Suunto isto tako ali zna se zašto - marketing, podrška, servis, sponzorstva... Tog kod kineza baš i nema. Xiaomi kao pokušava biti premium, ali ja sam nakon više njihovih proizvoda odlučio da za naprednijeg korisnika jednostavno nisu. Za mobitel klincima, super, meni ipak ne hvala.
S druge strane uspoređivati GTR s nekim top Garminom je glupost, nije to isti cijenovni rang.
zdgrunf je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 13:21   #1737
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Tocno. Usporedbe s fenixom i drugim iz tog ranga su smijesne. Polovni GTR je 500 kn. To je tri puta vise nego polovni fenix naveden gore, tako da dodemo opet na isto, 3 puta skuplji novi sat1 od sata2.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2020., 14:45   #1738
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Garmin nije samo Fenix. Vivofit, Vivoactive, Vivosport, Forerunner se nađu za malo novaca (do 500 kn), a mogu iste stvari...i više (i bolje).

Izgled ide na stranu GTR-a, pa ako je to bitnije, onda ok.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 07:56   #1739
Ivoludilo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Čačak,Srbija
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Posto imam Xiaomi Stratos i GTR, moram pitati sta to Xiaomi nema? Jer kako si napisao ispada da nema aplikaciju za mob, ali pretpostavljam da si mislio neki ekosustav aplikacija da instaliras nove i koje su ti potrebne?

Daje mi prognozu, ima pracenje vjezbi (aerobnih i anareobnih), vo2, gps i aplikaciju za mob (s kojom mozes i mjenjati lice sata ako zelis).
Ne kazem da je na razini Garmina i kome je prioritet sport, ja bi mu uvijek preporucio Garmina, ali kao smartwatch i za pracenje odvozenih ruta biciklom ili okvirno potrosenih kalorija u teretani, je sasvim dobar i Xiaomi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Da sve to ima i može se promeniti jedino kroz nadogradnju softvera (sem lica sata) i nikako drugačije.Što se tiče sportskih aktivnosti sve je to neprecizno što kažeš jedino za teretanu i ništa mimo toga.Rezime imaš sat koji neprikazuje vreme dok ga neaktiviraš na potez,nemogućnost ubacivanja aplikacija i loš interfrejs sa nepreciznim merenjem.???
Ivoludilo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2020., 10:23   #1740
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Slažem se. Još je to bilo lako opravdati dok su veliki brandovi radili satove s malo funkcija i visokom cijenom, pa si od kineza dobio 1/2 funkcionalnosti Garmina/Samsunga za 1/4 cijene.

Sad se omjer promijenio. Kinezi dižu cijene kako im brandovi rastu, ali funkcionalnost se nije promijenila na bolje. Kupio sam Stratos kad je izašao pa par godina nakon toga GTS. Osim OLED ekrana i nešto kozmetičkih promjena u softveru, ništa se nije promijenilo. Kod oba se mjesecima čekalo da poprave neke bugove kojih već u startu nije smjelo biti.

Sad, kad je omjer cijene praktički 1:1, ništa mi ne može više opravdati kineza. Nisu loši "ako ti ne treba sve što Garmin/Samsung/Suunto nude", ali zašto to ne imati u rezervi ako zatreba.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na