Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2017., 10:05   #4021
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Sad je vrijeme za one doskočice "pravi muži ne meću maske i stakalca na mobitele", "ne čuvam ga za budućeg vlasnika" i "ja sam kupio njega a ne on mene" te slične megahitove koji su se mogli čuti na ovim prostorima. Ili to vrijedi samo kad se mobitel ne razbije?

Ali dobro, svakom svoje

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:26   #4022
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ja sam bio posudio S8 koji je dosao s nekim fensi kejsom od 400kn. Izdrzao je 1h dok ga nisam izuo iz te carape i radije riskirao da nosim okolo i razbijem tudji mob Svakom svoje indeed.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2017., 10:28   #4023
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,885
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
Nekoristim skype i nemam facebook. Zasto netko odreduje koje aplikacije mogu o nemogu imati i brisati na mobitelu?
Kako maknuti ove appove od s8? Trenutno su disabled ali sama cinjenica da imam zabranu nesto sa svog moba maknuti je jako debilno.
Kako u potpunosti maknut skype i fb ako se nemoze flesnuti cu ROM .
Kupi bk packahe disabler sa trgovine (15ak kn) i moci ces bez ruta disejblati sve sto zelis (i sistemske aplikacije).
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:34   #4024
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Trebao si mu navući neku Spigen rugged armor ili Ringke ONYX masku....one imaju solidnu zaštitu a nisu debele plus što imaju izbočinu s prednje strane tako da ekran puca samo ako pukne direkt u nešto, po sredini...

ma neznam što reći.....zadnji put da sam kupio samsung. Od s7 očigledno cilj im je da čim kupiš novi samsung mobitel drugi dan to je stari mobitel i prave display da kad ga pogledaš krivo pukne. 10 - 15cm visina iskliznuti na laminat u masci i da točno pogodi rub ovaj i da ovako pukne display....prva 2 mjeseca wi - fi nije bilo moguće koristiti..... zadnji samsung za mene.

https://imgur.com/a/oFFWO

mobitel se nemože ni koristiti cijeli display je bijeli ^^
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:39   #4025
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Cijena im spada u domenu - Halo Bing..a svaka generacija činimise to skuplja
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:46   #4026
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Znaci ipak bio u masci. Toliko o megahitovima. Jbg, ti curved ekrani su osjetljiviji na padove ali i nisi imao srece. Vjerojatno sljedecih 10 puta tako da padne nebi puknuo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:02   #4027
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
@Rista
Po čemu si zaključio da je bio u "futroli"? Čitam post i ne mogu skužiti gdje je kolega napisao da je mob bio zaštićen.

@cdhr
A jebiga, sad je lako znati.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:20   #4028
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
bio je u maskici ali glupi edge zaslon točno taj retardirani rub zaobljeni viri malo iznad maskice kao što je rekao Rista da ga bacim idućih 10 puta na pod nebi pogodio ovaj kut i da tako pukne.

i kao korisnik edge ekrana u čemu je fora? ništa posebno samo rođeno za razbit mobitel
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:29   #4029
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Ok, svatko ima svoju teoriju. Moja je da kvalitetna maska sa odignutim rubovima iznad površine ekrana (ove koje je Tvrdi naveo) može pomoći u prevenciji loma ekrana.

No, lako se mi raspravljamo jer se to nije nama dogodilo nego nažalost tebi. Prodaj ga na njuškalu i kupi LG G6. Dostojna zamjena za S8 ako ti benčanje, 3D igranje, profesionalna obrada fotografija i videa te snimanje svadbi nije esencijalno za mobitel.
Sad da i kupiš ekran, to je previše para. Radije za uzmeš neš drugo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:49   #4030
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
bio je u maskici ali glupi edge zaslon točno taj retardirani rub zaobljeni viri malo iznad maskice kao što je rekao Rista da ga bacim idućih 10 puta na pod nebi pogodio ovaj kut i da tako pukne.

i kao korisnik edge ekrana u čemu je fora? ništa posebno samo rođeno za razbit mobitel
Zato nikad nisam i neću kupiti mob s tim usranim zaobljenim rubom. Uzeo bi S8 odmah da nije tog sranja. Zato sam uzeo S7. Puno su skoliniji pucanju mobiteli s tim zaobljenjem.
BTW G6 je napravljen ko tenk a ima i zaobljeni ekran (baš ekran ne staklo) tako da teže puca.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ja sam bio posudio S8 koji je dosao s nekim fensi kejsom od 400kn. Izdrzao je 1h dok ga nisam izuo iz te carape i radije riskirao da nosim okolo i razbijem tudji mob Svakom svoje indeed.
Pa čuj, iskreno, da mi lova ne predstavlja problem hodao bi i ja tako okolo. Padne ti, razbije se. Kupiš drugi i boli te kuki. Postoje maskice koje nisu ružne i koje dobro štite.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2017., 12:43   #4031
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Pa čuj, iskreno, da mi lova ne predstavlja problem hodao bi i ja tako okolo. Padne ti, razbije se. Kupiš drugi i boli te kuki. Postoje maskice koje nisu ružne i koje dobro štite.
Sve je stvar balansa rizika i negativnih strana tih zastita. Da znam da ce mi mob pasti i razbit se sigurno, normalno da ga ne bih nosio gologa. Kako stvari stoje, da sam do sada nosio mobitele u kejsovima i sa staklima, samo bih potrosio vise love i imao (za mene) nagrdjeni uredjaj. Uvijek mi moze past i razbit se ali jednostavno mi je procjena da je rizik manji vs zadovoljstvo koristenja moba bez kejsa. Uopce ne znaci da imam para na bacanje. Slim kejsovi koji ne izgledaju tako grdo zato slabije i stite. Sve ima svoje pros and cons.

I da, zaobljeni rubovi su estetska idiotarija i u biti samo donose probleme. Hrpa edge ekrana ima kojekakve diskoloracije na mjestima gdje se savija. S8 cak ima odvojenu kalibraciju u postavkama samo za rubove.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:05   #4032
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Rista, očito nemaš konstantnu prisutnost djece u svojoj blizini

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:05   #4033
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Meni je ultra slim case od plastike jedino rješenje. Ovi masivni "armor" caseovi su tragedija - da, vjerojatno štite bolje ali ne štite pouzdano, a i ako ti mobitel ispada redovito onda imaš problem druge prirode

Sam, gol mobitel (S7E) bez maskice mi je previše klizav i pimplav i imam osjećaj da je puno veća šansa da mi padne te kad ga ostaviš na stolu ili nekoj podlozi onda se grebe.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:39   #4034
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni je ultra slim case od plastike jedino rješenje. Ovi masivni "armor" caseovi su tragedija - da, vjerojatno štite bolje ali ne štite pouzdano, a i ako ti mobitel ispada redovito onda imaš problem druge prirode

Sam, gol mobitel (S7E) bez maskice mi je previše klizav i pimplav i imam osjećaj da je puno veća šansa da mi padne te kad ga ostaviš na stolu ili nekoj podlozi onda se grebe.
Gore spomenuti Rugged Armor i ONXY su odličan omjer zaštite i izgleda. Nisu predebele nit ružne maskice a bome vrlo solidno štite. Napravljene su od nekog kvalitetnog gumiranog materijala, nije mekan a nije ni pretvrd. Imaju i izbočinu s prednje strane (skroz po rubovima), onako decentno ali dovoljno da zaštiti ekran ako padne flat na pod.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:43   #4035
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 00:48   #4036
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,584
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sad je vrijeme za one doskočice "pravi muži ne meću maske i stakalca na mobitele", "ne čuvam ga za budućeg vlasnika" i "ja sam kupio njega a ne on mene" te slične megahitove koji su se mogli čuti na ovim prostorima. Ili to vrijedi samo kad se mobitel ne razbije?

Ali dobro, svakom svoje

@mob
Evo ti jedne doskocice u stilu mrguda ; mrzim maske, a stakla jos vise! Eto 😁

Poslano sa Galaxy S7
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 08:43   #4037
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Nakon dugo razmišljanja što ću uzeti dalje itd mobitel se šalje na servis. Cijena je 2000kn komplet servisa. I nema mobitela iduće 2 godine. Ovaj će dobit sev moguće maske i zaštište što bude mogao dobit nakon servisa..... da se vratim na neki žbrks mobitel sad srednje klase nemogu a svi dobri mobiteli i dalje me koštaju preko 3500kn - 4000kn pa mi nekako trenutno najbolji izbor popraviti ovaj display i prebroditi to :S
U dobru ruku mobitel više nije pod garancijom i mogu mijenjati ROM sad
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 08:54   #4038
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Nije pod garancijom? Kad sam curi mijenjao ekran u ovlastenom na Nokiji prije par godina mobitel je ostao u jamstvu.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 08:59   #4039
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
Nakon dugo razmišljanja što ću uzeti dalje itd mobitel se šalje na servis. Cijena je 2000kn komplet servisa. I nema mobitela iduće 2 godine. Ovaj će dobit sev moguće maske i zaštište što bude mogao dobit nakon servisa..... da se vratim na neki žbrks mobitel sad srednje klase nemogu a svi dobri mobiteli i dalje me koštaju preko 3500kn - 4000kn pa mi nekako trenutno najbolji izbor popraviti ovaj display i prebroditi to :S
U dobru ruku mobitel više nije pod garancijom i mogu mijenjati ROM sad
Kao što rekoh, 2000. A ako ideš u ovlašteni servis i novi orginal ekran ti ide gore, jamstvo itekako vrijedi. Ako ti tvrde suprotno, odi u drugi servis.
To što je ekran slomljen, ne ulazi u jamstvo jer je mehanički kvar, ali to ne znači da se poništava jamstvo na cijeli uređaj.



@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 09:05   #4040
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,851
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova
Nakon dugo razmišljanja što ću uzeti dalje itd mobitel se šalje na servis. Cijena je 2000kn komplet servisa. I nema mobitela iduće 2 godine. Ovaj će dobit sev moguće maske i zaštište što bude mogao dobit nakon servisa..... da se vratim na neki žbrks mobitel sad srednje klase nemogu a svi dobri mobiteli i dalje me koštaju preko 3500kn - 4000kn pa mi nekako trenutno najbolji izbor popraviti ovaj display i prebroditi to :S
U dobru ruku mobitel više nije pod garancijom i mogu mijenjati ROM sad
Kao što su ti rekli jamstvo ostaje ako si dao u ovlašteni servis

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 11:16   #4041
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
Evo i mene na ovoj temi di sam mislio da nikada necu zavrsiti. Bio sam korisnik jabuke od 2008 i sada presa na samsung pa imam par pitanja za vas koji koji ste dugo na njemu:

Jel postoji night mode i da li ima negdje shorcut za to kao na jabucaru?

Da li netko ima neki prijedlog kako prebaciti sve chatove iz whatsapp-a na android? Preko clouda nece (icloud backup :/), email nije vise opcija, a s dr.fone ili necim sto napravi backup, backup bude napravljem, ali app hang outa na 99% kada se pokusava napraviti prijenos. ( ostalo sve je prebacila ona samsung aplikacija )

Jel treba rootat mob da se ociste one samsungove default aplikacije? ( znamd a prije bilo frke s bloatwerom )

Jel se moze nekako podesiti power menagment za svaku aplikaciju posebno? ( desi mi se onaj micro stutter na nekim igrama )

Jel treba biti neka posebna micro sd kartica ili najobicniju mogu staviti? ( nest ljudi spominjali classove ili sto vec )

Mob je note 8 i mogu rec da sam se preporodio.
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 11:27   #4042
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
Evo i mene na ovoj temi di sam mislio da nikada necu zavrsiti. Bio sam korisnik jabuke od 2008 i sada presa na samsung pa imam par pitanja za vas koji koji ste dugo na njemu:

Jel postoji night mode i da li ima negdje shorcut za to kao na jabucaru?

Da li netko ima neki prijedlog kako prebaciti sve chatove iz whatsapp-a na android? Preko clouda nece (icloud backup :/), email nije vise opcija, a s dr.fone ili necim sto napravi backup, backup bude napravljem, ali app hang outa na 99% kada se pokusava napraviti prijenos. ( ostalo sve je prebacila ona samsung aplikacija )

Jel treba rootat mob da se ociste one samsungove default aplikacije? ( znamd a prije bilo frke s bloatwerom )

Jel se moze nekako podesiti power menagment za svaku aplikaciju posebno? ( desi mi se onaj micro stutter na nekim igrama )

Jel treba biti neka posebna micro sd kartica ili najobicniju mogu staviti? ( nest ljudi spominjali classove ili sto vec )

Mob je note 8 i mogu rec da sam se preporodio.
1) vjerojatno misliš na night shift mode s ajfona....na Samsungu je to Blue light filter, imaš ga kao shortcut u proširenoj listi sa notification bara (spustiš bar dole za cijelu listu), samo ga dodaš gore u one koje često koristiš.
2) ovo za prebacivanje s watsappa sa OISa... nemam pojma
3) Može. AL mislim da je bolje ići na device maintenance- performance mode- game. A ima i onaj tool za optimizaciju igrica. Drugi će znati više. Kak ti trza to đubre u igrama nije mi jasno?
4) Microsd samo class 10 jel su te najbrže i dobre su za FHD i 4K video....Kingston, Sandisk, Samsung, Adata, PNY, Transcend. Bilo koja od ovih je dobra. Ja volim Kingston. Razlika u cijeni u odnosu na class 4 je mala pa ne vidim svrhu kupovanja sporije. Posebno ako se FHD i 4K vrti i snima na karticu direktno.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 11:27   #4043
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
1. koliko ja znam, ne postoji. Ali ako staviš svjetlinu na Auto, onda će je pomoću senzora svjetla automatski prilagođavati okolini.

3. dobar dio aplikacija se može zaustaviti direktno iz Postavki, ali postoje i aplikacije koje tomogu naparviti bez rootanja (pričalo se ovih dana o tome na nekoj temi, čini mi se onoj o android aplikacijama)

5. možeš staviti bilo koju. Brzina je važna ako npr. podesiš fotić da ti slike/video sprema na karticu, a ne u memoriju uređaja. U tom slučaju je poželjno da bude čim brža (class 10 U1 je sasvim dovoljna). Osobno preferiram SanDisk proizvode.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 14:09   #4044
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,828
1. Blue light filter u postavkama ekrana
2. Prije pola godine nije postojao nacin, bio u suprotnoj situaciji (android na ios)
3. Adhell2 app na xda i pratis postupak. Ide bez roota, imas mogucnost ugasiti bilo koji app + blokira reklame u appovima i na netu i besplatna je. Postoje i aplikacije s playstorea koje platis nesto sitno (bk disabler, pdp pro, o tome se pricalo ovdje unazad mjesec dana)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 14:57   #4045
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
Hvala svima, pomogli ste Piknut cu onda onu samsung evo karticu, vidim da je class 10 tako da ne bi smjelo biti problema.

Mali osvrt, mob je stvarno odlican. Presao sam s iphone 7+ i mogu rec da sam jako zadovoljan. Ovako u kratko, ekran je nest stvarno posebno, onaj na iphonu ne moze ni prismrditi, kamera je odlicna, ali mi malo sve konfuzno trenutno, cini mi se da ipak iphone ima pinkicu bolje kad je u pitanju slikanje pod danjim svjetlom ( nekako su mi prenaglasene boje na samsungu ), u nocnima ne vidim bas neku razliku, ali portret mod s onim blur pizdarijama puno bolje radi. Sto se tice aplikacija i ui-a nema nekog lag-a koji je bio prije osjetan na predhodnom mobu ( samsung s5 za igranje japanskih gatcha pizdarija ), ali sto se igara tice, tu je meni ili nest smrdano ili iphone ima bolju optimizaciju jer mi dolazi do zatrzavanja i stuterringa na nekima. Baterija je genijalna, 8 sati igranja i na 50% je.
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 15:01   #4046
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
Hvala svima, pomogli ste Piknut cu onda onu samsung evo karticu, vidim da je class 10 tako da ne bi smjelo biti problema.

Mali osvrt, mob je stvarno odlican. Presao sam s iphone 7+ i mogu rec da sam jako zadovoljan. Ovako u kratko, ekran je nest stvarno posebno, onaj na iphonu ne moze ni prismrditi, kamera je odlicna, ali mi malo sve konfuzno trenutno, cini mi se da ipak iphone ima pinkicu bolje kad je u pitanju slikanje pod danjim svjetlom ( nekako su mi prenaglasene boje na samsungu ), u nocnima ne vidim bas neku razliku, ali portret mod s onim blur pizdarijama puno bolje radi. Sto se tice aplikacija i ui-a nema nekog lag-a koji je bio prije osjetan na predhodnom mobu ( samsung s5 za igranje japanskih gatcha pizdarija ), ali sto se igara tice, tu je meni ili nest smrdano ili iphone ima bolju optimizaciju jer mi dolazi do zatrzavanja i stuterringa na nekima. Baterija je genijalna, 8 sati igranja i na 50% je.
Ako fotke gledaš na ekranu od moba onda je normalno da ti se čine malo prenabrijanima jel je to AMOLED ekran. Probaj pogledat na monitoru nekog kompa pa ćeš vidjeti da su ok.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 15:13   #4047
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,828
Ekran moba mozes "podesiti" pod display postavkama, vjerojatno i dalje imaju profile amoled photo, adaptive, basic i sl... Po defaultu je podesen taj agresivno amoledovski profil osobno preferiram amoled photos profil.

A u kameri mozes saturation donekle "kontrolirati" u pro modeu, pustis sve na automatskom, samo onu postavku boja (po defaultu je odabran "standard") odaberes tone 1 ili custom profil te malo spustis saturation. Ne znam je li kamera UI identican kao kod S7, mozda se neke stvari drukcije zovu, al vjerujem da ces naci.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2017., 16:39   #4048
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,954
Ja koristim "basic" profil za display jer mi je sve ostalo nekako prezasiceno bojama tj. samsungovski nerealno.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2017., 15:24   #4049
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ok, svatko ima svoju teoriju. Moja je da kvalitetna maska sa odignutim rubovima iznad površine ekrana (ove koje je Tvrdi naveo) može pomoći u prevenciji loma ekrana.
Ma nema tu kruha, osim ak ne uzmeš masku ko ja maloj, koja pokriva i edge.

some_text

Mojoj maloj je dvaput pao, i neće na ravan dio, nego oba puta na edge dio ekrana. Iskeširao 2k kn za novi ekran i ajmo u potragu za nečim što prekriva to. To je zadnji edge ikad kupljen od mene. Iskreno se nadam da neće svi proizvođači preć na to govno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2017., 15:44   #4050
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Polako i sigurno prelaze svi ja Edge idiotariju.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na