Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2012., 10:02   #91
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Ima li SAMSUNG RV518-S01HR produženu garanciju na 4 godine, ako se registrira na samsungovoj stranici, te gdje ima tocan popis modela na koje se ovo odnosi?
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 12:50   #92
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor NinjaZec Pregled postova
Ima li SAMSUNG RV518-S01HR produženu garanciju na 4 godine, ako se registrira na samsungovoj stranici, te gdje ima tocan popis modela na koje se ovo odnosi?
Provjereno, nema, samo jedna godina je na taj model.
Router je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2012., 18:41   #93
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Zašto imam neki osjećaj da je tako sve preko kurca napravljeno vezano za Balkan, Samsunge i općenito podršku na netu? Sve nekako jedva, pa nema, pa ne pronalazim???

Dobio sam jučer model NP300E5Z-S06HR, u bundleu nikakav info, ništa nula od toga da mogu "nadograditi" još 3 godine garancije, da mi nije coconut rekao, ne bih ni imao pojma da mogu produljiti garanciju na još plus 3 godine... svašta... nikakav prospekt, komadić papira, nula... otišao sam na sajt, ubacio broj računa, svoje podatke osobne, model laptopa i dobio na mail da će mi registracija biti poslana na mail unutar 48 sati (šta će uopće doći? neki registracijski broj? šta ću onda s njime?)

još jedna stvar, ne mogu nikako u W7 na Samsungu ući u Safe Mode? Kako se ulazi, google.com nema pojma...

zašto pitam za Safe Mode?

Jeste i vi dobili onaj utility narančasti CD od Samsunga? Ja sam sve poinstaliravao s njega, ali jučer dosta kasno, tako da praktički ni sam ne znam šta sam sve instalirao... stavim ga u čitač, ali nikako da ga Auto Runa??? Sve mogu explorirati po DVD-u normalno, ali AutoRun nikako da ga pokrene? Svašta...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 02:02   #94
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
...tu je neko napisao da se registracijki kod odmah dobije na mailu, ja nisam dobio nista, nakon sta sam unio svoje podatke, broj racuna, model i datum kupovine, dolazi mi mail da ce mi registracija biti poslana unutar 48 sata???
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 11:31   #95
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
doci ce za 3-4 dana, tako je meni
i provjeri i spam jer zna i tamo zavrsiti
baban je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 14:26   #96
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
doci ce za 3-4 dana, tako je meni
i provjeri i spam jer zna i tamo zavrsiti
koji model laptopa imaš?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 17:24   #97
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
np300e5x-a01rs
uzeo u metrou
baban je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 18:45   #98
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
np300e5x-a01rs
uzeo u metrou
i na samsungjamstvo.com si se registrirao? sta se dopio nazad neki reg. kod? sta onda s njime? imas neki dokument koji ti potvrduje da nakon sta istekne godija jamstva imas jos tri?


jesi dobio onaj narancasti dvd sa utilityjima od samsuna? ja sam instalirao sve s njega i vise mi je zeli autorunati niti otvoriti taj dvd?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 20:49   #99
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
da, dobijes reg. kod
koji ti (uz OIB) sluzi za provjeru da li si se registrirao za produljeno jamstvo na stranici http://www.samsungjamstvo.com/provera_uredjaja
nisam dobio nikakav papir za produljeno jamstvo ali sam si isprintao ovo http://www.samsungjamstvo.com/produl...amstvo_hr.html
ali budem bas nazvao system one da pitam kako funkcionira servis kad istekne prva godina (pretpostavljam da im trebam dati OIB i reg. kod)

dobio sam dvd sa kojeg sam sve instalirao, a zasto ti ne radi auto run?..jesi probao ovdje control panel-hardware and sound-autoplay
baban je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 21:08   #100
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
da, dobijes reg. kod
koji ti (uz OIB) sluzi za provjeru da li si se registrirao za produljeno jamstvo na stranici http://www.samsungjamstvo.com/provera_uredjaja
nisam dobio nikakav papir za produljeno jamstvo ali sam si isprintao ovo http://www.samsungjamstvo.com/produl...amstvo_hr.html
ali budem bas nazvao system one da pitam kako funkcionira servis kad istekne prva godina (pretpostavljam da im trebam dati OIB i reg. kod)

dobio sam dvd sa kojeg sam sve instalirao, a zasto ti ne radi auto run?..jesi probao ovdje control panel-hardware and sound-autoplay
evo, sada sam sve stavio na defaultne postavke, međutim se nije baš ništa znatno promjenilo... možda sam zajebao prilikom instalacije windowsa nešto, instalirao neki utility koji nisam smio ili neki drugi, nemam blage

stavim taj dvd u čitač, otvori mi se AutoPlay, kliknem na Run SecSWMgrGuide.exe i onda bi mi trebao otvoriti onaj menu izbornik (kao i na početku) - ali kada to kliknem ne dešava se ništa? mogu samo explore-ati dvd ali onako šugavo u windows exploreru? šta sam zajebao?

EDIT; kako da uđem u Safe Mode? možda će tamo proraditi? sa F8 mi ne ide nikako
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2012., 22:54   #101
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
probaj kad je upaljen drzat power button dok se ne ugasi
i kad ga ponovo upalis mislim da bi jedna od menu opcija bila za safe mode
baban je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 16:10   #102
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
probaj kad je upaljen drzat power button dok se ne ugasi
i kad ga ponovo upalis mislim da bi jedna od menu opcija bila za safe mode
hvala puno! to je to, napravio sam tako kako si i rekao i stvarno dođe opcija za safe mode, ušao u safe mode i pokrenuo dvd, normalno se otvorio u autorunu i onom izborniku (znaš i sam na šta mislim)... tako da sve radi sasvim normalno prvo sam gasio onaj avgov antivirus i firewall ali mi nije radilo u normalnim windowsima, vjerovatno je i istina šta mi je kasnije palo napamet, da sam ga zabunio i zaspammao sa tim smećem sa utility cd-a (instalirao sam baš sve, one multimedia pop i ostale gluposti, zašto, ne znam ni ja sam, nema veze...)

sad mi je palo baš nešto napamet - šta u slučaju da izgubim taj utility cd? di bi našao sve te drajvere za čipset i ostalo? google.com je stvarno siromašan, baš kako je i netko napisao stranicu ili dvije unazad šta se tiče svih ovih modela? morat ću backupat ovaj dvd na još jednu dvd kopiju ili na prijenosni disk...?

********************
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: nino. 16.12.2012. u 16:17.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 23:23   #103
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Imas za skinut s neta taj utiliti za skidanje ,eksuli je Samsung prilicno pametno to napravio, podesavao sam do sad nekoliko laptopa(hp, toshiba , acer, asus) i mogu reci da je instaliranej drajvera najbolje i najbrze proslo na ovom samsungu..

jedino kaj nisu dali je neki posteni web cam program , sve ostalo ima ..barja..

cuvaj si taj kod kaj ti posalju, to ti ja za produzenu garanciju.Jos vijecamo dali trebas svake godine ici na servis ili ne , zadnje su informacije da svi kupljeni nakon negdje 1.4 , tak negdje , nemoraju.
Ja cu otic vjerovatno kad mi istekna prva godina , cisto da vidim kaj oni kazu po tom pitanju bas u system one servisu.Ionak mi je vise manje usput..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 23:33   #104
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Imas za skinut s neta taj utiliti za skidanje ,eksuli je Samsung prilicno pametno to napravio, podesavao sam do sad nekoliko laptopa(hp, toshiba , acer, asus) i mogu reci da je instaliranej drajvera najbolje i najbrze proslo na ovom samsungu..

jedino kaj nisu dali je neki posteni web cam program , sve ostalo ima ..barja..

cuvaj si taj kod kaj ti posalju, to ti ja za produzenu garanciju.Jos vijecamo dali trebas svake godine ici na servis ili ne , zadnje su informacije da svi kupljeni nakon negdje 1.4 , tak negdje , nemoraju.
Ja cu otic vjerovatno kad mi istekna prva godina , cisto da vidim kaj oni kazu po tom pitanju bas u system one servisu.Ionak mi je vise manje usput..
kako se zove taj utility? koja je web cam na np300e5z? je neka high quality, 720p ili tako nešto ili neka šrot?

naravno da ću čuvati ali treba mi još jedan back up, psihološki u najgorem slučaju poslužiti će: http://www.samsung.com/pk/support/model/NP300E5Z-S06SA ili http://www.samsung.com/pk/support/model/NP300E5Z-S06AE (sa i ae umjesto hr i vjerovatno nema ama baš nikakve razlike) - i ovo je za ameriku, dok za outside us uopće ne postoji np300e5z...(???)

i ovo za servis mene zanima, baš sam htio pitati to već polako paničarim, mada imam još 15-ak dana, popodne u petak sam poslao zahtjev za produljenje garancije, napisali mi mail da ću dobiti odgovor u roku od 48 sati (ali vjerovatno RADNIH dana), pošto je i više od 48 sati prošlo, nemam pojma... dali je netko dobio reg. kod za vikend?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 23:58   #105
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
meni je proslo isto par dana..uzasno su zmotani iz te njihove podrske ,cak su me telefonom zvali, neki makedonac po naglasku bih rekao lol, ali kako god poslali su mi taj kod..i naravno kad sam isao provjeravat, upisali su totalno 15i model od onog koji eksuli imam..

Sto se drajvera i softwarea tice , ipak ih moram malo pokuditi.Onaj njihov software utility koji bi instalirao sve utility programe i drajevere i sav hardver na laptopu su kakti "apdejatali" , a zapravo downgrejdali, katastrofa je sad , nit si mogu nac model u listi, a kad odaberem neki slicni, nepregledno mi nudi da skinem sve drajevere za sve uredaje na laptopu...uglavnom, neznam sto im je to trebalo.
Morat cu potraziti staru verziju na cdu kaj je dosao s laptopom.

Webcam ti je vjerovatno obicni 2mpx, ja koristim na skypu, sasvim ok se vidi.
HDMI radi bolje i brze nego na prijasnjoj toshibi, cim spojim hdmijem laptop s plazmom odmah se zvuk prebaci na zvuk tv-a, a iskljuci se zvuk u laptopu, makar vec bio u filmu ! odlicni..na toshibi sam uvijek morao rucno ici u postavke zvuka i prebacit s laptopa na tv-doduse radilo se o visti

Moj model ima dvije graficke kolko sam skuzio, integriranu i nvidia optimus mx520 posebnu.E ta nvidia je prilicno ljeni stvor, ja se ne sjecam kad je ona zadnji put radila.
Gotovo sve graficki osim samih igrica, koje ne igram , se odvija preko integrirane grafike.

Zadnje izmijenjeno od: Hrvoje xyz. 17.12.2012. u 00:06.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2012., 01:46   #106
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ipak se pribojavam i to sa razlogom sve mi djeluje tako sugavo, kao da njij bas briga za nas, covjece, ja mogu ostvaroti cetiri godine garancije na taj laptop, NIKAKAV papir nista u kutiji kako to mogu ostvariti, da to ne znam, ostao bi na jednoj godini, sve je tako jadno i neorganizirano, na samsung.com slizbenom sajtu e5z uopce NE postoji, i jos ovaj tvoj post gore, upisali sasvim drugaciji model (sta si napravio da to isprave?) , zvali su te? povodom cega? i jos taj makedonac, ufff zasto ima dvije graficke? mislim da ima i moj, kako ih mogu koristiti kada zelim ili se ukljucuju po potrebi?

jos malo i dvadeseti ce, sta ako i meni upisu krivo, ima deset dana do kraja mjeseca, i manje, i bye bye moja garancija....

jos jedno pitanje, panicarsko, na racunu i u jamstvenom listu mi pise serial number ali sa jednim slovom manje nego na naljepnici ispod laptopa, dakle na laptopu je na kraju jos jedan 'v ' dok na racunu i jamstvenom listu to ne pise, kao da su ga izostavili, svasta, mogli su barem pripaziti na zapisivanje serial numbera laptpa, ja kad sam se registrirao na samsungjamstvo . com ubacio sam identicno onakako lako pise ispod, na naljepnici laptopa, dakle s tim slovom v a ne bez njega kako pise na racunu i jamstvenom, ufff

EDIT: još nisam dobio nikakav registracijski kod na mail, da probam zvati system one?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 17.12.2012. u 14:18.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2012., 22:09   #107
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
cek nije mi jasno, pa kod dobijes odma
i kad se registriras za produljeno jamstvo dobijes mail (odma) da ce potvrda o regi doci za 48h..tako je meni
to sam napravio 1.10., a potvrda o regi je dosla 7.10 (kasne, ali je doslo)
i pogledavaj si u spam
baban je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 23:29   #108
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
nisam dobio odmah, dok ih nisam zvao i ponovo poslao mailove na sve moguće adrese koje sam pronašao na netu - nisam dobio.

dakle, da nisam interveniro, vrlo lako da bih mogao i izgubiti i te plus tri godine jamstva.

dalje, i meni su unijeli pogrešno model laptopa, namjero ili slučajno? ko će ga znati... pošaljem im mail, kažu ispravljeno, logiram se ponovo, i dalje stoji S08 umjesto S06, opet poslao mail, pitao za nošenje na servis i priča unazad par stranica garancija/rezevrni, odnosnos pokvareni dio besplatan/ruke majstora se plaćaju... dakle, dva pitanja na koja bi volio odgovor dobiti napismeno.

ima još koje (a da se nisam sjetio) a da se pričali? poslati ću i to isto putem maila? naravno da u zasebnu vrečicu skupljam sve podatke, papire, račune, cd-ove i slično i ne dopuštam da mi ništa promakne šta se tiče ove +3g. pozzz
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 14:57   #109
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Meni su totalno drugu seriju laptopa upisali..tolko komplikacija oko nicega.
Sto se jamstva tice , naravno da su u metrou ponosno istaknuli da je garancija 4 godine ,kad sam dosao na pult da mi ovjeri tu garanciju , nakon kupovine dakle , covjek me blijedo pogledao i rekao da je garancija godinu dana (sto sam i pretpostavio da ce rec nakon sto sam procitao dio ovog topika)
Citiraj:
i priča unazad par stranica garancija/rezevrni, odnosnos pokvareni dio besplatan/ruke majstora se plaćaju.
ne kuzim ovo?ak nesto rikne u garanciji, oni pruzaju i ruke i materijal ,ne?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 15:55   #110
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Meni su totalno drugu seriju laptopa upisali..tolko komplikacija oko nicega.
Sto se jamstva tice , naravno da su u metrou ponosno istaknuli da je garancija 4 godine ,kad sam dosao na pult da mi ovjeri tu garanciju , nakon kupovine dakle , covjek me blijedo pogledao i rekao da je garancija godinu dana (sto sam i pretpostavio da ce rec nakon sto sam procitao dio ovog topika)


ne kuzim ovo?ak nesto rikne u garanciji, oni pruzaju i ruke i materijal ,ne?
i meni su krivo upisali, pošalji mail, reci im da je krivo unešeno (ne znam zašto unose krivo, ajde da ti se jednom desi da ti promakne, ali baš skoro svakome??? namjerno ili???) i ispraviti će ti, trebati će nekoliko sati da se ažurira pravi model na samsungjamstvo.com kada se prijaviš...

...još jednaput, ja ne bi ni znao da se može ostavariti garancija od još plus tri godine da mi to coconut nije rekao u jednoj temi, tada sam saznao da imaju model np300 to mogućnosti i naručio preko svijet medija . hr, u tom web shopu bilo je jasno istaknuto da se treba registrirati 31.12.2012. kako bi se to ostvarilo, u suprotonom se gubi pravo

...I JOŠ JEDANPUT, sve je totalno neorganizirano, kao da nemaju pojma šta rade, niti šta moraju raditi, premalo uopće informacija vezano za bilo šta, ja nemam nijedan dokument osim jednog "siromašnog" e - mail pisma koji mi potvrđuje dodatne 3 godine, a ta garancija nije mala stvar.

vezano za ovo šta ne kužiš, iza, par stranica unazad, su pisali neke glasine, da unutar prve godine garancije se podrazumijeva da ti ne naplaćuju ni ruke ni djelove za laptop, dok sljedeće tri godine servis ne naplaćuje dio ali će platiti satnicu, ruke majstora... nije istina, dakle doznajem sljedeće i imam pismenu potvrdu: kako u prvoj godini, tako i u sljedeće tri, nema razlike, DRUGA STVAR; nije obavezno nošenje laptopa na servis svake godine, i time se garancija NE GUBI, već je samo, recimo, preporučljivo otfurati da se očisti prašina i prljavština (tako mi stoji u mailu)... nemam pojma zašto toliko razbijanja glava i vijećanja oko toga, mogao se poslati jedan mail s upitima i sve doznati o tome kako šta gdje kamo ide. NARAVNO DA SU U KRIVU - kako sam i gore napisao, za svako moje pitanje, već je trebao biti odgovor postavljen kao FAQ na samsungjamstvo.com - od informacija imamo samo jednu običnu NULU, po principu, snađi se druže.

u uvjetima produljenog jamstva stoji da se ništa ne smije prepravljati (po papirima, valjda) PRODULJENOG JAMSTVA, ja papir nisam nikakav dobio o tome, poslati ću mail vezano i za to! čime ja potvrđujem +3 god.? onim blesavim e - mail pismom? dakle, stvar je užasna, neprofesionalna i neozbiljna. doduše, čak me nisu ni uspjeli svom tom organizacijom uvjeriti da ja imam 4 godine pravo na garanciju, no dobro...

...još jedna stvar, dobio sam laptop u originalnoj ambalaži, pročitao sve papire koje sam dobio, user guide, jamstveni list i sve ostalo vezano za to... NIGDJE nije striktno navedeno da se proizvod mora obavezno dostaviti u orginalnoj ambalaži. navedeno je nešto slično, a to je da se mora poslati na servis (u slučaju ispunjavanja garancije) sa papirologijom koja je došla uz uređaj. odmah ispod piše da je vlasnik uređaja dužan prikladno i dobro osigurati, odnosno zapakirati laptop za slanje do servisa. OK, pročitao to, sve jasno - ja šiknuo odmah kutiju.

Pošto nisam ni znao da imam pravo na +3 godine, nego tek naknadno, nakon par dana, saznao sam i za samsungjamstvo.com, tamo sam pročitao drugačije uvjete di piše da se originalna ambalaža proizvoda mora sačuvati u svrhu važeće garancije. dobiti će mail i u vezi toga, mogli su mi ubaciti papir u kutiju da prilikom otvaranja VIDIM da imam PRAVO na +3 godine a ne da sam moram otkrivati i mogli su priložiti uvjete te garancije. ovako je ispalo da sam pročitao sve manuale, faqove koji dolaze sa laptopom, naknadno surfajući saznao za +3 god ali više (zbog njihove nepažnje nemam) nemam orignlanu ambalažu. Smatrajući da je sve bez veze organizirano i napravljeno uopće ne sumnjam da će mi morati priznati garanciju ako se šta desi, jer ih budem skroz popljuvao.

zar je tako teško bilo ubaciti u kutiju jedan, pa čak i "post it" papirić sa uvjetima produljenog jamstva i natpisom, "da, imate pravo na +3g."

ocjena: 1/5

pozzzz
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 16:11   #111
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
O svemu tome o servisu u te dodatne 3 godine si mogao pročitat tu. Očito si pročitao pola prve stranice, a ostatak preskočio.
Znači piše sve što si ti sad napisao, samo sažeto.

Po meni je greška prodavača što te nije uputio u te 3 dodatne godine jamstva (ili dobavljača), a ne Samsunga. Što se tiče "digitalne" potvrde, meni je tak svejedno jel imam na papiru ili u njihovoj bazi, jer opet na kraju provjeravaju iz svoje baze jesi li registrirao proizvod i imaš li to produljeno jamstvo.
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 16:39   #112
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
O svemu tome o servisu u te dodatne 3 godine si mogao pročitat tu. Očito si pročitao pola prve stranice, a ostatak preskočio.
Znači piše sve što si ti sad napisao, samo sažeto.

Po meni je greška prodavača što te nije uputio u te 3 dodatne godine jamstva (ili dobavljača), a ne Samsunga. Što se tiče "digitalne" potvrde, meni je tak svejedno jel imam na papiru ili u njihovoj bazi, jer opet na kraju provjeravaju iz svoje baze jesi li registrirao proizvod i imaš li to produljeno jamstvo.
komentiraj ovo šta se tiče originalne ambalaže?

usput, ako ste zainteresirani; Čiščenje je 160 kn sa PDVom, trošak transporta snosi korisnik, lozinke niste
dužni dostaviti."
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 19:18   #113
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
komentiraj ovo šta se tiče originalne ambalaže?
Za slanje do servisa? Pa nećeš ga zamotat u najlonsku vrećicu i poslat poštom. Siguran sam da ne treba original ambalaža. Ak ga osobno nosiš ne treba nikakva ambalaža, a ak ga šalješ dostavom u servis naravno da ga moraš zaštitit s nečim.
Kutija prvenstveno tome i služi - za zaštitu u transportu.

Kaj se tiče papirologije, to znači da trebaš dostavit jamstveni list. Sigurno im ne trebaju uputstva.
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 21:12   #114
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Za slanje do servisa? Pa nećeš ga zamotat u najlonsku vrećicu i poslat poštom. Siguran sam da ne treba original ambalaža. Ak ga osobno nosiš ne treba nikakva ambalaža, a ak ga šalješ dostavom u servis naravno da ga moraš zaštitit s nečim.
Kutija prvenstveno tome i služi - za zaštitu u transportu.

Kaj se tiče papirologije, to znači da trebaš dostavit jamstveni list. Sigurno im ne trebaju uputstva.
Mislim da se u uvjetima produljenog jamstva (samsungjamstvo.com) spominje čuvanje i slanje laptopa na servis u originalnoj ambalaži, dakle, kako je došlo, tako i šalji.
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2012., 00:24   #115
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
NEce na tom inzistirat, to se neboj.Samo imaj papir onaj s garancijom od prve godine, registrirao ga jesi, to ce biti ok.

Sto podrazumijeva taj servis za 160 kn - ciscenje unutrasnjosti od prasine , dakle bas rastavljanje i propuhivanje + pasta?
to bi bila dosta dobra cijena za taj posao, jer meni samom bi trebalo jedno..dva sata da to napravim, prvi put naravno jel, a ovo je kao ovlasteni servis, cijena s pdvom..

bojim se samo da ga ne propusu izvana , to mogu i sam.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 13:31   #116
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
odgovor ćeš saznati 100% do sutra, a vrlo vjerovatno i prije, mislim da će to biti navečer, no frks

"Prilikom čiščenja čiste se svi bitni elementi i mjenja se termalna pasta."


EDIT: ljudi, pomozite mi u pronalasku, treba mi auto punjač za np300e5z-s06, volio bi ga naručit ipreko ebaya, ali sve ono šta pronalazim nisam siguran dali će odgovarati sto posto ovom mom modelu, pošto nije izrazito istaknut baš taj, sada mi je jedan seller odgovorio da nisu baš upoznati sa ovim modelom (pa ako im mogu poslati punjač da skuže oni sami po slikama o kojem se radi)... možda će ovdje, netko ko se više kuži u samsungove laptope reći koji bi i meni odgovarao pa da to lijepo naručim prek ebaya? thanks!






...sad baš gledamo cura i ja, točno 12 dana od kupovine - i već jedan mrtvi pixel? jel je to uopće mrtav pixel ili? kada "ravno" gledam, vidi se crna ili sivkasta točkica, kada se gleda "sa strane", iz drugačijih kuteva, vidi se kao neka bijela točkica u dubinu?

još važnije od svega - nije da puno smeta, ali koliko znam, Samsung ne dozvoljava ispunjavanje garancije ukoliko je izgorio samo jedan pixel, jel tako?

...i znam da sam negdje to čitao, ali nikako se ne mogu sjetiti di?

- šta se točno desi kada izgori jedan pixel i na koji način se to popravlja? zamjenom cijelog LCD-a?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 24.12.2012. u 23:47. Razlog: ...
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 12:02   #117
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Tako je i meni bilo na Lenovu, od prvog trenutka. Nije bilo vrijedno vraćanja (kod online kupnje imaš pravo vratiti u roku tjedan dana), danas ga vidim samo kad se sjetim tražiti. Što se tiče jamstva, tu vjerojatno nemaš pravo na zamjenu, ali pogledaj u papirima.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 18:11   #118
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Piknul sam si nedugo novi lap i to najjeftiniji model NP355 http://www.magazinrs.hr/samsung-np355e5x-a02hr/SAM-0256
Solidna napravica za malo novaca s dvije godine garancije. Svi potrebni driveri dolaze na CD-u. Nakon instalacije W7, instalirah drivere te se pri tom samostalno stvorio backup drivera na D: što je za svaku pohvalu.
Nakon pređašnjih Altec zvučnika na Pavillionu, ovi mi zvuče malo isprazno ali podnošljivo i bez krčanja.
Hard i ventovi su toliko tihi da bi ga se moglo u crkvi rabiti...
Grafička nije bogznakaj no sasvim solidno hrani Grudingov 32' TV

Preporuka za manje zahtjevne korisnike i dječurliju.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 21:07   #119
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Tako je i meni bilo na Lenovu, od prvog trenutka. Nije bilo vrijedno vraćanja (kod online kupnje imaš pravo vratiti u roku tjedan dana), danas ga vidim samo kad se sjetim tražiti. Što se tiče jamstva, tu vjerojatno nemaš pravo na zamjenu, ali pogledaj u papirima.
Citiraj:
6. Tolerancija za “loše” pixel-e (pixel-i koji konstantno svijetle jednom bojom) kod monitora sa TFT display-om propisana od strane proizvođača je jedan mrtav pixel na milion (1PPM).
...jbga, izgleda da nije nikako moguće, mada stvarno je istina, kako si ti napisao da to ne stvara nikakav problem, samo me eto, zanimalo o čemu je riječ + još mi nije jasno ovo jedan mrtav pixel na milion, znači koliko ih mora umrijeti da se garancija može ispuniti? odnosno, koliko miliona pixela ima ovaj lcd?

BTW; kako to popravljaju, zamjene cijeli LCD panel za takve "sitnice" ili se nekako drugačije kvar otklanja?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 21:13   #120
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
...jbga, izgleda da nije nikako moguće, mada stvarno je istina, kako si ti napisao da to ne stvara nikakav problem, samo me eto, zanimalo o čemu je riječ + još mi nije jasno ovo jedan mrtav pixel na milion, znači koliko ih mora umrijeti da se garancija može ispuniti? odnosno, koliko miliona pixela ima ovaj lcd?

BTW; kako to popravljaju, zamjene cijeli LCD panel za takve "sitnice" ili se nekako drugačije kvar otklanja?
No, a ti imaš ukupno prek 1 milje pixela. Ne kužim u čemu je problem - ak ti smeta reklamiraj


Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova

BTW; kako to popravljaju, zamjene cijeli LCD panel za takve "sitnice" ili se nekako drugačije kvar otklanja?
Da.
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na