Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2010., 11:47   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Koji 27" monitor?

Posto je cijena pala na vrlo pristupacne, zanima me koji 27" monitor kupiti?

zainma me Samsung P2770HD ili LG M2762D. Oba dva su oko cca 2500 kuna, imaju MPEG4 tunere, i imaju otprilike slicne ocjene usera na netu.

Ono sto mi je vazno je, ok prikaz slike, da nema izrazen Ghosting, da ima removable stand i da se backlight bleeding ne izrazava jako. Ne patim na neku perfektnu sliku posto je monitor za komp iz zabave, pogledam tu i tamo TV kad me zena potjera s glavnog TV-a i to. Pa sad sto je bolje uzeti od ova dva gore, ili imate neki treci prijedlog koji je tu negdje cijenom?

Zahvaljujem!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 14:03   #2
MausLuka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Posto je cijena pala na vrlo pristupacne, zanima me koji 27" monitor kupiti?

zainma me Samsung P2770HD ili LG M2762D. Oba dva su oko cca 2500 kuna, imaju MPEG4 tunere, i imaju otprilike slicne ocjene usera na netu.

Ono sto mi je vazno je, ok prikaz slike, da nema izrazen Ghosting, da ima removable stand i da se backlight bleeding ne izrazava jako. Ne patim na neku perfektnu sliku posto je monitor za komp iz zabave, pogledam tu i tamo TV kad me zena potjera s glavnog TV-a i to. Pa sad sto je bolje uzeti od ova dva gore, ili imate neki treci prijedlog koji je tu negdje cijenom?

Zahvaljujem!
Ma svi ti TN monitori su danas slični. Isto sranje drugo pakovanje.
Najbolje ti je otić negdje u dućan gdje ih ima izloženih i usporediti sliku.
MausLuka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2010., 15:48   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor MausLuka Pregled postova
Ma svi ti TN monitori su danas slični. Isto sranje drugo pakovanje.
Najbolje ti je otić negdje u dućan gdje ih ima izloženih i usporediti sliku.
ma ne mozes niti u ducanu sve vidjet(backlight bleeding, brzina promjene programa itd...), zato ovdje na forumu i pitam. Uostalom, najjeftiniji su Web-shopovi, pa cu tako i jednoga uzeti (kod nas u CK nema nigdje tih modela). Dostava na kucnu adresu me ispada visestruko jeftinijenego ici po njega u Zg, a i prakticnije mi je.
Evo ako netko zna nesto vise o tim monitorima, ima neku korisnu informaciju, bio bih mu zahvalan da je podijeli sa mnom. Ovaj ili iduci tjedan bih najvjerojatnije jednog od tih 2 uzeo.

Thnx
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:18   #4
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Na tvom mjestu uzimao bih Samsunga.. Kolega ima takav, spojen na obicnu philips unutarnju antenu(pojacalo) sve lijepo hvata, a zivi u zabiti
I da, dizajn tog LG-a meni nikako neodgovara, izgleda kao da je dobio menstruaciju
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:19   #5
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Ako nista Samsung je puno ljepsi, ja imam P2770H odnedavno i nemam primjedbi, dapace.

Za bolju sliku i prikaz boja od TN matrice ne znam pa me briga. Za internet, igre i filmove sasvim odlicno.

EDIT: Menstruaciju Drito.
Evo ti tema o istom monitoru samo manje dijagonale.

Zadnje izmijenjeno od: Vendetta. 15.11.2010. u 16:28.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:28   #6
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Znam da sam negdje procitao da LG ima vise prikljucaka (2x HDMI) nego Samsung, a i garancija od 36mj je vise privlacna nego samo 24mj kod Samsunga. Meni oboje po izgledu izgledaju sasvim uredu.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:44   #7
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
@St-M: vidio sam taj thread i to me nekako odvuklo od Samsunga LG-u.

Sad sto se tice drugih opaski, i meni je zanimljiviji Samsung, ima cak i nesto nizu cijenu (taman za dostavu), no ono sto me privlaci kod LG-a je 3 godisnje jamstvo. To je ipak veliki plus za LG, godina dana jamstva je velika stvar.
Sto se tice slike preko HDMI-a, to mi je i kolega rekao, na njegovom LG-u 27", je isto jako losa slika na monitoru, te je na kraju prebacio na DVI i slika je odlicna!

Razmislit cu jos dan-dva, pa u nabavku monitora!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 24.11.2010. u 09:19.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 17:13   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Kad kupis obavezno napisi dojmpve, i ja sve gledam mjenjati 24" della i tv karticu za 27 s tunerom :-)
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 00:39   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
evo bas sam se cuo s kolegom koji je imao 27" LG sa tv tunerom. Nakon 2-3 tjedna ga je mijenjao za manji jer je rekao da je 27" previse za rad na racunalu, da je preblizu i preveliko je. Nije mogao normalno raditi na njemu. Sad ti budi pametan...
Nista, idem ovaj tjedan u ducan gdje imaju izlozene 27" sa tv tunerom pa vidim sam jel je to preveliko ili ne. Najbolje je tako.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 02:18   #10
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Meni je isto bilo malo O_O u pocetku ali naviknes se.

Pre blizu sam i pre velika je dijagonala ali ko ga sljivi, ne pusim ne pijem, jednom se zivi.

Bas sam sad mjerija, 90 cm su mi oci od ekrana, iako imam vrhunski vid ne znam do kad ce tako bit

Ali da moram glavu okretat ili nesto slicno dok "radim" na kompjuteru ne moram, tako da ne mislim da smeta.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 10:50   #11
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
(kod nas u CK nema nigdje tih modela). Dostava na kucnu adresu me ispada visestruko jeftinijenego ici po njega u Zg,
Kad si već iz CK ne trebaš ići u ZG idi u KP
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Sto se tice slike preko HDMI-a, to mi je i kolega rekao, na njegovom LG-u 27", je isto jako losa slika na monitoru, te je na kraju prebacio na DVI i slika je odlicna!:
Glupost! DVI i HDMI=potpuno identična slika.
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
evo bas sam se cuo s kolegom koji je imao 27" LG sa tv tunerom. Nakon 2-3 tjedna ga je mijenjao za manji jer je rekao da je 27" previse za rad na racunalu
Ja sam prošli tjedan kupio 27,5" monitor i moram priznati kad sam došao u trgovinu (iz Istre u Krapinu) da sam malo razmišljao da li da ga uzmem jer mi se činio malo prevelik - uzeo sam ga i sad mi je sasvim "normalan", valjda treba malo vremena da se privikneš.

MOJA PREPORUKA:
Ako ti je primarna namjena monitora rad na računalu, igranje...a tek onda TV uzmi HANNspree HF287HJ koji ima veću radnu površinu od ova dva monitora, omjer stranica 16:10 ovi su ti 16:9 također ima i veću rezoluciju 1920x1200. Ima 3 godine jamstva, jedino nema tv-tuner ali to se lako riješi jer ima 2 HDMI priključka i u drugi jednostavno spojiš neki reciver (danas se mogu naći vrlo povoljno), i najbolja stvar za kraj - cijena mu je 2413 Kn.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 11:41   #12
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Kad si već iz CK ne trebaš ići u ZG idi u KP

Glupost! DVI i HDMI=potpuno identična slika.

Ja sam prošli tjedan kupio 27,5" monitor i moram priznati kad sam došao u trgovinu (iz Istre u Krapinu) da sam malo razmišljao da li da ga uzmem jer mi se činio malo prevelik - uzeo sam ga i sad mi je sasvim "normalan", valjda treba malo vremena da se privikneš.

MOJA PREPORUKA:
Ako ti je primarna namjena monitora rad na računalu, igranje...a tek onda TV uzmi HANNspree HF287HJ koji ima veću radnu površinu od ova dva monitora, omjer stranica 16:10 ovi su ti 16:9 također ima i veću rezoluciju 1920x1200. Ima 3 godine jamstva, jedino nema tv-tuner ali to se lako riješi jer ima 2 HDMI priključka i u drugi jednostavno spojiš neki reciver (danas se mogu naći vrlo povoljno), i najbolja stvar za kraj - cijena mu je 2413 Kn.
Sto se tice slike DVI/HDMI u teoriji bi trebalo biti isto, digitalni prijenos signala i jedno i drugo ali evo praksa kod kolege je pokazala drugacije (Zwer54), mozda je bilo do kabla..
Ovo mi se svidja opcija sa Hannspree monitorom, samo gdje ga nabaviti? na nabavi ga nema...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 12:03   #13
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
@summus:
Kako mozes reci da je dvi i hdmi ista slika ako se nisi osobno uvjerio? Upisi u google lg 2762d review pa citaj, vise njih je napisalo da je slika na hdmi malo mutna...
A od jucer imam samsung 2333hd i kad spojim dvi, slika je kao svaki normalan monitor, a kad spojim hdmi kablom, slika je katastrofa, odvratna i neusporediva... Ne vjerujem da je do kabla jer sam probao spojiti dvb-t reciever s tim kabelom i slika je bila normalna...
A i na oba ta monitora pc lijepo pise dvi i d-sub, a hdmi i ostalo za nekaj drugo...

Sljedeca stvar, svaki od tih monitora sa tv kad spojis hdmi kablom moras manualno paliti i gasiti dok kad spojis dvi kablom sa gasenjem kompa tv ode u sleep mod i pali se automatski sa paljenjem kompa...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 13:23   #14
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Sto se tice slike DVI/HDMI u teoriji bi trebalo biti isto, digitalni prijenos signala i jedno i drugo ali evo praksa kod kolege je pokazala drugacije (Zwer54), mozda je bilo do kabla..
Ovo mi se svidja opcija sa Hannspree monitorom, samo gdje ga nabaviti? na nabavi ga nema...
Pa da u teoriji jest ista kvaliteta slike, jedina razlika između DVI i HDMI je što imaju različite konektore i što HDMI može uz sliku prenositi i zvuk...u praksi je očito puno toga drugačije...i nije to problem do kabla. Monitor koji sam ti preporučio možeš kupiti u Krapini (tamo ti je najbliže) to sam ti napisao u postu iznad, a trgovina ti se zove Callidus (zamoli ih da isprobaš monitor u trgovini, meni su rekli da im to nije običaj ali da će napraviti iznimku - vjerujem da će i tebi tako).
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
@summus:
Kako mozes reci da je dvi i hdmi ista slika ako se nisi osobno uvjerio? Upisi u google lg 2762d review pa citaj, vise njih je napisalo da je slika na hdmi malo mutna...
A od jucer imam samsung 2333hd i kad spojim dvi, slika je kao svaki normalan monitor, a kad spojim hdmi kablom, slika je katastrofa, odvratna i neusporediva... Ne vjerujem da je do kabla jer sam probao spojiti dvb-t reciever s tim kabelom i slika je bila normalna...
A i na oba ta monitora pc lijepo pise dvi i d-sub, a hdmi i ostalo za nekaj drugo...

Sljedeca stvar, svaki od tih monitora sa tv kad spojis hdmi kablom moras manualno paliti i gasiti dok kad spojis dvi kablom sa gasenjem kompa tv ode u sleep mod i pali se automatski sa paljenjem kompa...
Možda je baš problem do monitora koji imaju ugrađen tv-tuner, nisam probao monitor koji spominješ ali sam isprobao monitor od LG-a koji nije imao ugrađen tv-tuner - kvaliteta slike potpuni ista i kada je spojen sa HDMI kablom normalno ode u sleep mod kada se ugasi komp.(LG W2486L)
Očito nekom radi kako treba nekom ne - zato ja nikada ne bih uzeo monitor baz da ga prije isprobam nije stvar samo da pogledaš ima li mrtvih piksela...monitor treba isprobati i meni je to najnormalnija stvar to što većina trgovaca to smatra nenormalnim to je druga stvar.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:58   #15
MausLuka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Ja sam isto imao loša iskustva s hdmi-om kod nekoliko 23' i 24' TN lg-a.
Čim bih se prebacio na dvi sslika je bilja oito bolja.
MausLuka je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 17:38   #16
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Možda je baš problem do monitora koji imaju ugrađen tv-tuner, nisam probao monitor koji spominješ ali sam isprobao monitor od LG-a koji nije imao ugrađen tv-tuner - kvaliteta slike potpuni ista i kada je spojen sa HDMI kablom normalno ode u sleep mod kada se ugasi komp.(LG W2486L)
Očito nekom radi kako treba nekom ne - zato ja nikada ne bih uzeo monitor baz da ga prije isprobam nije stvar samo da pogledaš ima li mrtvih piksela...monitor treba isprobati i meni je to najnormalnija stvar to što većina trgovaca to smatra nenormalnim to je druga stvar.
pa ocito je to problem... modeli sa tv-om i bez...

jednostavno, slika je puno losija, nije da ja imam "super oci" pa da vidim razliku, nego i kad stojis 3 metra od ekrana, vidi se razlika...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 12:49   #17
voyager17
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Koji god da uzmeš za mjesec dana ćeš zaboraviti koja firma piše na njemu i za tebe će to biti samo monitor i ništa drugo. Ja imam Samsung T240, skroz zadovoljan, a od ova 2, preporuka je LG.
voyager17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 23:56   #18
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Kad sam ja prije nekih 2 godine kupovao monitor (samsung 2232 bw), imao sam neke instrukcije od strane prodavača (btw mog prijatelja).
Prvo, bilo bi jako dobro kad bi se mogao na licu mjesta uvjeriti o kvaliteti prikaza slike. Naime, dosta monitora koristi tzv. samsungov panel. Da li je on originalan ili nije, nigdje ne piše. Jedino kako ćeš uspjeti saznati jest da se monitor upali, svjetlina i kontrast se samnji na nulu, te određenom kombinacijom tipki na samom monitoru se dobije ispis određenog nazovimo koda na screenu. E taj kod ima na određenom mjestu jedno slovo koje, recimo, određuje je li to originalan samsungov panel ili nije. Negdje mi je tutorijal o kombinaciji tipki na računalu, al ne znam točno gdje, pa ako već nisi kupio, cimni me na PM pa ću ti poslati točno.
Drugo, a tiče se također paljenja monitora jest da ti prodavatelj istestira sliku na mrtve pixele. Tada se izmjenjuju različite boje na monitoru i pomnim pregledom se može utvrditi ima li mrtvih ili polumrtvih pixela. Zbog čega to? Iz razloga jer proizvođači imaju tzv. toleranciju na mrtve pixele u određenom postotku i može ti se desiti da dođeš kući, upališ monitor kad ono 2 mrtva pixela. Vratiš se u trgovinu, a oni kažu žao nam je, proizvođač ima toleranciju i ne možemo ti priznati garanciju za monitor star npr. 2 sata. Nažalost, tako je još kod nas. Da rezimiram, svakako upaliti monitor i provjeriti ga. Iako se cijene ne kreću oko 10-ak tisuća kuna, ipak je riječ o komadu hardwarea koji bi ti trebao služiti jako dugo i šteta bi bilo da ne budeš zadovoljan samo zbog kakvog sitnog nedostatka koji se mogao izbjeći prilikom same kupovine.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 16:27   #19
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Evo, nakon par dana razmisljanja, uzeo sam LG 2762D. Isao sam u ducan i testirao prije kupnje (Hvala gospodi iz Ronis-a za to), uvjerio sa da je monitor bez bad/stuck pixela i uzeo ga. Nije mi prevelik, malo je veci ali sam se priviknuo na njega i odlican mi je. Backlight bleeding se malo vidi na donjem dijelu slike, ali je stvarno mali i s time sam bio jako zadovoljan. NA starom 2433BW mi je bio puno jace izrazen nego na ovom 27". Slika preko DVI-a je jako dobra, malo se trebam jos poigrati s bojama, ali to cu iduci tjedan, dok ulovim vremena (ovaj vikend mi je ludnica). Ghosting u igrama nisam primjetio, sve ide vrlo pristojno i gust je igrati igre na tako velikom ekranu. Tv tuner radi dosta dobro (ima bolji tuner od samsunga 2033HD), ulovio sam sve kanale koje se mogu uloviti tu kod mene na kucnu antenu s time da Kapital network koji je tu malo slab sa signalom, na LG-u radi bez prekida. Zvucnici su ok, nista spektakularno, ali posluze svrsi. One Dolby i SRS djidje midje su glupost, samo da se ukrasi kutija, u praksi od njih nikakve koristi. Daljinac je ergonomski oblikovan, tipke su vrlo ugodne za tipkanje, ima sve funkcije kao i veliki televizori, i ima vrlo dobar prijem komandi (kamo god da usmjerim, cak i ispod stola, sve prime bez problema).
Spajanje preko HDMI-a cu probati isto tako iduci tjedan, pa cu vidjeti jel imam kakvih problema s takvim nacinom spajanja.
Ukoliko imate bilo kakvih pitanja u vezi monitora, slobodno me pitajte, rado cu Vam odgovoriti. Napisao bih jos recenicu dvije o njemu, ali nemam vremena pa cu to rezimirati jos iduci tjedan kad vidim kakva je slika preko HDMI-a i ostale sitnice...

alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 20:27   #20
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Čestitke na kupnji!

Evo ja bih se pridružio ovoj temi sa par pitanjaca!

Ja imam ovaj monitor LG M2794DP i kao što možete vidjeti nemogu ga koristiti bez njegovog postolja, odnosno nema pripremu za zdini nosač!!!!

E, ajmo sada da vidim vaše kreativne, ali ne nebulozne ideje kako to izvesti, dakle kako ovaj monitor prenamjeniti da ga mogu mountati na zid, ili na "ruku" jer mi je već dosadio na stolu!

Dali je takvo što uopće moguće?
Hvala!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 13:05   #21
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Čestitke na kupnji!

Evo ja bih se pridružio ovoj temi sa par pitanjaca!

Ja imam ovaj monitor LG M2794DP i kao što možete vidjeti nemogu ga koristiti bez njegovog postolja, odnosno nema pripremu za zdini nosač!!!!

E, ajmo sada da vidim vaše kreativne, ali ne nebulozne ideje kako to izvesti, dakle kako ovaj monitor prenamjeniti da ga mogu mountati na zid, ili na "ruku" jer mi je već dosadio na stolu!

Dali je takvo što uopće moguće?
Hvala!
A sve je moguće osim drvenog šporheta (peći)!!!

Malo se šalim, ali moglo bi se napraviti neki custom nosač. Znači naka "ruka" koja se montira na zid i na kraju slozis neku vrstu klijesta koji ce monitor obuhvatiti odozgora i odozdola te tako drzati monitor. Narano ta klijesta bi trebala biti oblozena gumom da ne osteti monitor i trebalo bi biti pomicno da se moze staviti na manje i vece monitore. Sad, imam u glavi ideju kako bi to moglo biti izvedeno, da imam taj problem, otisao bih do nekog vjestog limara ili metalne radionice i s njim slozio takav mod. Naravno, to bi nesto vise i kostalo, zezancija sa svime, utroseno vrijeme i trud, ne znam da li bi ti bilo isplativo. Mozda bi ti jeftinije bilo da prodas monitor kakav je, i kupis neki sa pripremom za zid ako ne mozes ovako vise koristiti monitor. Drage volje bih ti rekao neko jednostavnije rijesenje, no u ovoj situaciji, nije lako do njega doci.

sretno!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 13:39   #22
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Evo, nakon par dana razmisljanja, uzeo sam LG 2762D. Isao sam u ducan i testirao prije kupnje (Hvala gospodi iz Ronis-a za to), uvjerio sa da je monitor bez bad/stuck pixela i uzeo ga. Nije mi prevelik, malo je veci ali sam se priviknuo na njega i odlican mi je. Backlight bleeding se malo vidi na donjem dijelu slike, ali je stvarno mali i s time sam bio jako zadovoljan. NA starom 2433BW mi je bio puno jace izrazen nego na ovom 27". Slika preko DVI-a je jako dobra, malo se trebam jos poigrati s bojama, ali to cu iduci tjedan, dok ulovim vremena (ovaj vikend mi je ludnica). Ghosting u igrama nisam primjetio, sve ide vrlo pristojno i gust je igrati igre na tako velikom ekranu. Tv tuner radi dosta dobro (ima bolji tuner od samsunga 2033HD), ulovio sam sve kanale koje se mogu uloviti tu kod mene na kucnu antenu s time da Kapital network koji je tu malo slab sa signalom, na LG-u radi bez prekida. Zvucnici su ok, nista spektakularno, ali posluze svrsi. One Dolby i SRS djidje midje su glupost, samo da se ukrasi kutija, u praksi od njih nikakve koristi. Daljinac je ergonomski oblikovan, tipke su vrlo ugodne za tipkanje, ima sve funkcije kao i veliki televizori, i ima vrlo dobar prijem komandi (kamo god da usmjerim, cak i ispod stola, sve prime bez problema).
Spajanje preko HDMI-a cu probati isto tako iduci tjedan, pa cu vidjeti jel imam kakvih problema s takvim nacinom spajanja.
Ukoliko imate bilo kakvih pitanja u vezi monitora, slobodno me pitajte, rado cu Vam odgovoriti. Napisao bih jos recenicu dvije o njemu, ali nemam vremena pa cu to rezimirati jos iduci tjedan kad vidim kakva je slika preko HDMI-a i ostale sitnice...

Meni je taj LG nekako ružan. Karakteristike su vrlo slične tvojem, ali ovj moj ima jednu dosta veliku zamjerku, a to je postolje.
Djeluje jako jako jeftino i nestabilno, čak mogu dobit dojam kao da je potrgano kolko je nestabilno. Kakva je situacija s LG-jem?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 00:47   #23
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
ja si gledam od asusa 27 izgleda dobro

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.333.003
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 09:14   #24
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Meni je taj LG nekako ružan. Karakteristike su vrlo slične tvojem, ali ovj moj ima jednu dosta veliku zamjerku, a to je postolje.
Djeluje jako jako jeftino i nestabilno, čak mogu dobit dojam kao da je potrgano kolko je nestabilno. Kakva je situacija s LG-jem?
A cuj to je sve stvar osobnog ukusa. Recimo vidio sam oba monitora u ducanu, i Samsung mi je bio ruzan dok mi je LG bio lijep. Stvar osobnog ukusa.
Na LG-u je postolje dosta stabilno. Probao sam ga "bocnuti" sa strane pa da vidim da li ce zateturati, nagnuti se ili nesto ali nista, dosta je stabilan. To im je relativno dobro rijeseno. S time da se postolje moze skinuti i montirati LCD na zid (s adekvatnim nosacem)

Citiraj:
Autor MarkoG Pregled postova
ja si gledam od asusa 27 izgleda dobro

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.333.003
Pa po specifikacijama izgleda OK, njega nisam vidio u ducanu. Trebalo bi pogledati kakvu sliku daje, i kakva mu je osjetljivost tunera. Cijena je privlacna dok mi dizajn i nije bas. Ali kao sto sam gore naveo, stvar osobnog ukusa.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 18:53   #25
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
da, trebalo bi prvo to vidit uživo.. moram za vikend onda ići zujat..

čak ću pogledat i ovog viewsonica

http://www.optimum-online.hr/detalji..._dvi_hdmi.aspx
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 19:28   #26
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Citiraj:
Autor MarkoG Pregled postova
da, trebalo bi prvo to vidit uživo.. moram za vikend onda ići zujat..

čak ću pogledat i ovog viewsonica

http://www.optimum-online.hr/detalji..._dvi_hdmi.aspx

Uh, dobro izgleda, i dobar response time ima 1ms, ali ima i papreniju cijenu od konkurencije!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 14:51   #27
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
eto ja kupio vjusonica za sad je sve ok

čekam frenda da mi dofura kalibrator pa da ga poštelam
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 17:59   #28
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor MarkoG Pregled postova
eto ja kupio vjusonica za sad je sve ok

čekam frenda da mi dofura kalibrator pa da ga poštelam
lijepo izgleda monitor, cestitke na kupnji!

nego, response time mu je 1 ms? znaci za gaming je odlican! kakva je reprodukcija boja, gledanje iz kuteva? I koliko sam vidio taj nema tuner?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 18:48   #29
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
iz kuteva izgleda odlično puno bolje od drugih monitora čak bi se dalo usporedit sa nekim sa ips matricom, boje su ok... Samo čekam da mi dođe kalibrator pa ću ti moći bolje reći dok bude sve poštelano kako spada.

Da nema TV tuner, ne treba mi. Ima 4 usb-a hdmi dvi vga, srs zvučnici 2x2w

A i sviđa mi se što možeš postavit između 3 moda za odziv, imaš standard,advanced i ultrafast

sve u svemu super monitor za ok novce
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2010., 19:10   #30
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor MarkoG Pregled postova
iz kuteva izgleda odlično puno bolje od drugih monitora čak bi se dalo usporedit sa nekim sa ips matricom, boje su ok... Samo čekam da mi dođe kalibrator pa ću ti moći bolje reći dok bude sve poštelano kako spada.

Da nema TV tuner, ne treba mi. Ima 4 usb-a hdmi dvi vga, srs zvučnici 2x2w

A i sviđa mi se što možeš postavit između 3 moda za odziv, imaš standard,advanced i ultrafast

sve u svemu super monitor za ok novce
pa u principu ako trebas TV, kupis MPEG4 reciever koji ima HDMI i spojis ga kao drugi device i evo telke
ajde kad iskalibriras, javi dojmove...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na