Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2010., 00:20   #1
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Glasno napajanje

Kada sam slagao ovu kantu prije 2 i po godine, pazio sam da mi kanta bude zaokružena po komponentama dobrih performansi ali što je moguće tiša.
Pa sam pazio na grafičku koja nema referentni dizajn hladnjaka, da dobro hladi ali i da je tih, i našao je, zatim uzeo kućište koje je već dizajnirano s tom namjerom pa je tako obloženo panelima za zvučnu izolaciju, diskovi se mountaju na 2 načina (prvi, klasičan sa kavezom i silikonskim stopicama zbog manjih vibracija odnosno buka, i onaj drugi, koji i sam koristim, preko "laštrika", u koji si disk umetne tako da u biti visi u zraku, jako efektno i svrsishodno ), cooler procesora je isto AC Freezer 7 Pro (njega sam dobio od frenda, nisam ga kupovao sam), a u samom kušištu je samo jedan 120mm ventilator za ispuh, Antecov TriCool koji je uvijek radio na najmanjoj brzini, tad je nečujan.
Ono vjerojatno najvažnije za buku, napajanje sam dobio s kućištem, Antecov EarthWatts 500 W model.

Rezultat svega toga je bila moja fascinacija kada sam tek sklopljenu kantu prvi put upalio, po sluhu nisam mogao vjerovati da uopće radi, gledam gore lampice, je, diže sistem, uh

Kako se na dobro lako naviknuti tako sam se i ja navikao na praktički nečujan rad kompa.
No nedavno mi je udar groma spržio napajanje i došlo je vrijeme za rastanak i nabavu nasljednika.
Tražio sam novo napajanje po sistemu omjer cijena/kvaliteta s naglaskom na nisku razinu buke.
Sretan dobitnik je bio Enermaxov 525W
Pro82+ II, s kojim sam mislio da sam riješio problem.
Reviewovi koje sam čitao o njemu svi puni hvale, editors choice, bla bla, hvale nevjerojatno tih rad, inovativne sisteme protiv buke bla bla.
Ali što, kada sam danas sastavio kantu, ispada da ipak nije toliko tih.
Odnosno rekao bih da je duplo glasniji od mog starog napajanja, koje je iako opremljeno samo 80mm ventilatorom bilo ekstremno tiho.
I sada više ne znam što bih napravio, lud sam, čak i razočaran s ovim Enermaxom, zbilja sam očekivao da će biti ovoliko glasan.
Mislim nije to sad neka toliko velika buka ali je dovoljno velika da me smeta nakon što sam sve ostale komponenente podredio što manjoj buci...

Što napraviti, što, što?
Jel mogu ja kako kontrolirati okretaje coolera napajanja?
Mijenjati opet napajanje?
Možda pokušati s pasivnim?
Promijeniti cooler napajanja (ali onda gubim garanciju pretpostavljam)?

Uh, ne znam više što napraviti, imate kakav savjet?

Edit: Eh da, novi sam na ovom forumu, pozdrav svima
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 01:02   #2
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
Dobro dosao

Softverski ne postoji nacin da stisas napajanje, mozes ga jedino rastaviti i prikopcati vent sa napajanja na neki od utora na maticnoj ploci. Naravno da rastavljanjem gubis pravo na ostvarivanje jamstva.

Moze li se znati koje si napajanje imao prije ovoga?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2010., 01:28   #3
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Dobro dosao

Softverski ne postoji nacin da stisas napajanje, mozes ga jedino rastaviti i prikopcati vent sa napajanja na neki od utora na maticnoj ploci. Naravno da rastavljanjem gubis pravo na ostvarivanje jamstva.

Moze li se znati koje si napajanje imao prije ovoga?
Hvala

Napisao sam koje sam napajanje imao ranije, Antec EarthWatts 500W http://www.hardwaresecrets.com/article/526/

A ne znam, sada je dosta glasan ovaj Enermax, a po testovima kažu da pri manjem opterećenju radi cooler sa dosta manjim brojem okretaja, što će bit pri većem opterećenju onda
Nisam ga još danas opteretio nečim zahtjevnijim otkako sam sve instalirao, sada sam mijenjao i matičnu i uboo DDR3 memoriju pa sam morao pregaziti stari sistem, to mi je odnijelo dosta vremena
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 09:02   #4
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Za početak jedna besplatna - "nije potrebno mijenjati ništa" - () preporuka ... provjeri na koliko se okretaja vrti Arctic Cooling.

BTW imao sam 3 Antecova TriCool venta i to je stvarno bila simfonija vibracija (čak i na najnižoj brzini) (:S) a mnogi su ih se rješavali jer su jednostavno bili loši.

Što se navedenog Enermaxa tiče, koliko vidim on je na nekakvih 19dBa u idlanju ... što je prosječno tiho. Ako si baš tražio nešto uber nečujno vjerojatno bi se našao poneki kvalitetniji izbor za tu cijenu (poput Seasonica SS-560KM).

Uglavnom mijenjanje venta ne bih preporučio (garancija), a prodajom ... ne znam da li bi dobio puno više od 500kn :/
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 13:56   #5
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Za početak jedna besplatna - "nije potrebno mijenjati ništa" - () preporuka ... provjeri na koliko se okretaja vrti Arctic Cooling.

BTW imao sam 3 Antecova TriCool venta i to je stvarno bila simfonija vibracija (čak i na najnižoj brzini) (:S) a mnogi su ih se rješavali jer su jednostavno bili loši.

Što se navedenog Enermaxa tiče, koliko vidim on je na nekakvih 19dBa u idlanju ... što je prosječno tiho. Ako si baš tražio nešto uber nečujno vjerojatno bi se našao poneki kvalitetniji izbor za tu cijenu (poput Seasonica SS-560KM).

Uglavnom mijenjanje venta ne bih preporučio (garancija), a prodajom ... ne znam da li bi dobio puno više od 500kn :/
Hm, imao sam ovaj AC i prije, ne bi trebao biti problem...
Što se tiče Antecovog na kućištu, na najnižoj brzini mi je dovoljno tih da me ne ometa.
Izbjegao bih i ja mijenjanje ventilatora radi garancije, a što se tiče prodaje, novo je 849 kuna u linksa (i nisam vidio da ga igdje drugdje ima), ne bih ga dao ispod 600-700 kuna kad bih ga prodavao, pa nije ni 10 sati radilo...

edit: a u qrac, AC na proci se vrti na skoro 3k okretaja...
S obzirom da sam i njega stavio gotovo istovremeno kad i napajanje, moguće da svo vrijeme tražim uzrok buke na krivom mjestu...
Pa jel moguće da je intelov box cooler toliko tiši?
U biti vjerojatno je ako se ovo AC piece of junk vrti na maksimalnom broju okretaja, auuu
Kako to smanjiti?
Pokušavao sam sa smanjiti sa speedfanom, neuspješno :/

Vidim spominje se Zalman Fanmate, rađe kupim kvalitetniji cooler
Izgleda da ću morati tražiti i novi cooler za procesor a da je napajanje (srećom :P) sasvim ok

Zadnje izmijenjeno od: Sprljo. 31.10.2010. u 14:07.
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 14:07   #6
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Ne znam zašto bi bio tako glasan. Imao sam prilike koristiti par tih novih Enermax napajanja i stvarno su izrazito tiha. Probao sam i EarthWatts, a doma imam i NeoHE. Istina je da su oni zaista jako tihi no ne bi rekao da je Pro/Modu 82+ glasniji.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 14:18   #7
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ne znam zašto bi bio tako glasan. Imao sam prilike koristiti par tih novih Enermax napajanja i stvarno su izrazito tiha. Probao sam i EarthWatts, a doma imam i NeoHE. Istina je da su oni zaista jako tihi no ne bi rekao da je Pro/Modu 82+ glasniji.
Debil sam, priznajem
Uho me prevarilo, tražio sam uzrok buke na krivom mjestu, hladnjak procesora stvara svu tu buku, nije ni čudno kad se vrti na skoro 3 000 okretaja.

Jel bih ga mogao kako softverski usporiti?
Ako ne, ili Zalman Fanmate ili kupujem novi cooler, i rješavam problem.
Jer nisam ni ja mogao vjerovati da mi napajanja stvara ovoliko buku a po svim testovima je jako tiho
Zaključak, debil sam kad sam odmah optužio Enermaxa, a u biti nisam ni probao ovo ACovo smeće sa starim napajanjem
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 14:39   #8
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
To je najmanji problem za riješiti ...

Prvi način je da u BIOS-u (ulaz sa DEL tipkom prilikom startanja računala - pod H/W monitor opcijom) podesiš CPU Smart FAN Target ovisno o trenutnoj temperaturi.

Drugi način je MSI Dual Core Center, koji radi na sličnom principu uz nešto više opcija. Detaljno je objašnjen u manualu od matične (od stranice B-1 nadalje).

dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 14:44   #9
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@Sprljo
Možda i nećeš morati mijenjati cooler.

Najprije provjeri je li ventilator CPU coolera uštekan u 4 pinski konektor na matičnoj (onaj iznad memorije).
Zatim u BIOS-u pod menijem "H/W Monitor" uključi "CPU Smart FAN Target".
Ovako će vrtnja ventilatora pratiti zagrijavanje procesora.
Nažalost MSI nema mogućnost detaljnijeg podešavanja tih vrijednosti u BIOSU.

Ako hoćeš podešavati brzine manualno, to možeš preko MSI-evog Dual Core Center programa u Windowsima, samo prije toga moraš isključiti onu "CPU Smart FAN Target" opciju u BIOSU.

EDIT: dh41400 je bio brži.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 15:08   #10
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Pokušao sam i jedno i drugo, bezuspješno...
Speed fan ne pada, u Dual Core Centeru što god napravio oko CPU fan speed, ne mrda sa cca. 2950 okretaja...
Do maloprije mi je u BIOSu bila isključena opcija "CPU Smart FAN Target", uključio sam je i opet nikakvih pomaka (podesio sam je tako da min okretaju budu 25%, ciljana temperatura 40 stupnjeva C - ne može manje, sada sam evo pokušao i sa 55, ništa, nikakavih pomaka, a temperatura CPUa u po BIOSu je 25...)

Poludit ću, zašto mi ne da, jel ja negdje griješim?
Jel moguće da mi matična ne podržava fan control?
CPU fan bi morao biti uključen u 4-pinski konektor na matičnoj (kažem morao, njega mi je instalirao frend ali on je inače serviser računala pa ne vjerujem da ga je na krivo mjesto uključio)...
Sprljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2010., 15:28   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,370
Kontakt kojim se napaja cooler procesora je obično blizu socketa. U tom slučaju se nalazi iznad utora za ram.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 15:42   #12
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Pokušao sam i jedno i drugo, bezuspješno...
Speed fan ne pada, u Dual Core Centeru što god napravio oko CPU fan speed, ne mrda sa cca. 2950 okretaja...
Do maloprije mi je u BIOSu bila isključena opcija "CPU Smart FAN Target", uključio sam je i opet nikakvih pomaka (podesio sam je tako da min okretaju budu 25%, ciljana temperatura 40 stupnjeva C - ne može manje, sada sam evo pokušao i sa 55, ništa, nikakavih pomaka, a temperatura CPUa u po BIOSu je 25...)

Poludit ću, zašto mi ne da, jel ja negdje griješim?
Jel moguće da mi matična ne podržava fan control?
CPU fan bi morao biti uključen u 4-pinski konektor na matičnoj (kažem morao, njega mi je instalirao frend ali on je inače serviser računala pa ne vjerujem da ga je na krivo mjesto uključio)...
Probaj ovako sa SpeedFanom:

1. korak



2. korak
- u ovom dijelu moraš pronaći pravi kontroler kako bi osposobio regulaciju (pod chip, kod mene je IT8720F u pitanju ... kod tebe je vjerojatno neki drugi):



3. korak - minimalna i maksimalna brzina rotacije



4. korak - željena temperatura i maksimalna granična temperatura



5. korak - ovdje bi se vrijednosti Speed01/02/03 trebale mijenjati automatski (ovisno o temperaturi) i nema potrebe za njihovim mijenjanjem





Automatska regulacija bi se trebala pokrenuti nakon 5-10 sekundi.


Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Jer sve mi se čini da ću kao privremeno rješenje, dok ne kupim kvaltetniji hladanjak vratiti box cooler, puno mi je tiši od ovog smeća.
Sve je u kontroli broja okretaja samog ventilatora.
Citiraj:
Kako se serijski hladnjak nosi sa OCom?
Ne baš najbolje rješenje.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 20.01.2011. u 17:49.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 15:43   #13
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Pogledao sam još jednom, otvorio kantu i da, CPU cooler je dobro spojen, na 4-pinski CPU fan konektor na matičnoj.
Usput sam obavio i mini test, držeći ventilator CPU coolera sam nakratko startao kantu samo da eliminiram njegovu buku, i da, ventilator stvara svu buku, napajanje je praktički bešumno.

Slušam daljnje prijedloge, kako smanjiti brzinu okretaja venitaltora CPU hladnjaka?
Jer sve mi se čini da ću kao privremeno rješenje, dok ne kupim kvaltetniji hladanjak vratiti box cooler, puno mi je tiši od ovog smeća.
Kako se serijski hladnjak nosi sa OCom?
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 15:47   #14
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
neznam kako je na msi plocama, ali meni na gigabyte-u vent bios kontrolira putem napona a ne PWM-a, ugl, s PWM kontrolom mi se freezer vrti na 1500 okretaja a s kontrolom putem voltaze na 500 okretaja

btw. ploca sigurno ima nest za kontrolu venta, mozda si samo preskocio neku opciju
domis je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 15:53   #15
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Pukušaao sam opet sa speedfanom, evo i SS: http://slike.hr/slike/asda_f64f3.jpg.html

nema mi opcije software controled...
Sigurno je taj chip jer nema nijedan drugi (2 su nešto bezveze i jedan za GPU)
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 16:06   #16
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Da ... vjerojatno chip nije podržan od strane SpeedFana ... šteta.

U BIOS-u bi to trebalo ovako izgledati, Save on Exit i Bootanje u Windoze. Nakon 10-15 sekundi bi se trebala smanjiti brzina (nakon što se dignu windoze).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 16:16   #17
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Da ... vjerojatno chip nije podržan od strane SpeedFana ... šteta.

U BIOS-u bi to trebalo ovako izgledati, Save on Exit i Bootanje u Windoze. Nakon 10-15 sekundi bi se trebala smanjiti brzina (nakon što se dignu windoze).
Vjerojatno nije.
Sada sam upravo došao na posao, kasnije kad budem kući ću opet pokušati u BIOSu namjestiti nešto, ovo što sam dosad prčkao nije dalo efekta.
Ovaj tvoj screen shot će mi biti odokativna vodilja, drž'te mi fige da konačno upali
Iako mi nije jasno zašto dosad nije dalo efetka, ali hebemu miša, na 4-pinski konektor se i razlikuje od 3-pinskog baš zbog fan speed controla, točno?
Pa makar mi on ne da da ručno mijenjam brzinu morao bi to sam raditi, a ne da mi drži CPU na 25 stupnjeva a okretaji na maksimumu...
Neka ga on meni drži na 35-40 a okretaje na ispod 1000

Zadnje izmijenjeno od: Sprljo. 31.10.2010. u 16:27.
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 20:15   #18
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ako se vodimo tvojim SSom, moj BIOS isto ovako izgleda, prve tri opcije s vrha su jednake. Chasis intrusion je i meni isključen, slijedeće dvije (CPU Smart FAN Target (tu biram valjda temperaturu na koju ciljam, namješteno mi je 40 što je minimalna vrijednost, probao sam i sa 55) i CPU Min. FAN Speed (%).
I to je to, nemam više opcija, nisam s ovim ništa dobio, fan se vrti i dalje na maksimumu...
Pa ja ću poludit više, istrgat ću ga majke mi
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 20:55   #19
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
... dofraga i bestraga ...

BTW ovaj FAN Target je ustvari ciljana temperatura, tj. što se više postavi to se vent kasnije ubrza ... u normalnim situacijama.

Što bi mogao biti kod tebe problem ne bih znao, ali ako imaš volje vrati stari stock cooler i koristi ga kao i prije, te prati temperature (pogotovo kod OC-a).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 20:58   #20
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
... dofraga i bestraga ...

BTW ovaj FAN Target je ustvari ciljana temperatura, tj. što se više postavi to se vent kasnije ubrza ... u teoriji.

Što bi mogao biti kod tebe problem ne bih znao, ali ako imaš volje vrati stari stock cooler i koristi ga kao i prije, te prati temperature (pogotovo kod OC-a).
A čini mi se da nema druge...
Nemam termalne paste, kupim je u utorak (sutra je praznik, grrr) i vratim stari stock cooler.
Samo palo mi je na pamet, što ako i on bude radio ista sranja sa brojem okretaja?
Ako mi je ova nova ploča u qrcu šta se toga tiče (valjda nije?)

Edit: Ne znam jesam li spomenuo ranije, u kompletu s napajanjem je išla i nova ploča i DDR3 memorija
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 21:13   #21
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
A čini mi se da nema druge...
Nemam termalne paste, kupim je u utorak (sutra je praznik, grrr) i vratim stari stock cooler.
Samo palo mi je na pamet, što ako i on bude radio ista sranja sa brojem okretaja?
Ako mi je ova nova ploča u qrcu šta se toga tiče (valjda nije?)

Edit: Ne znam jesam li spomenuo ranije, u kompletu s napajanjem je išla i nova ploča i DDR3 memorija
Eh ... najvjerojatnije je ona krivac, ali možda će nakon štocka biti bolja pjesma tj. tiši rad.

U suprotnom ti ne gine jedan potenciometar panel (ali ne Zalman FanMate 2 jer on je za 3-pinske konektore). Neće biti očitanja brzine, ali barem će biti tišine

Scythe Kaze Q ti je širine 3.5", a ostali su 5.25".
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 01:16   #22
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Eh ... najvjerojatnije je ona krivac, ali možda će nakon štocka biti bolja pjesma tj. tiši rad.

U suprotnom ti ne gine jedan potenciometar panel (ali ne Zalman FanMate 2 jer on je za 3-pinske konektore). Neće biti očitanja brzine, ali barem će biti tišine

Scythe Kaze Q ti je širine 3.5", a ostali su 5.25".
Misliš da će mi i stock cooler raditi na većem broju okretaja nego ranije?
Uf...

Onda će mi bit ista priča i sa nekim drugim AM vrhunskim coolerom, osim ako ne nađem neki koji je i na maksimalnoj brzini jako tih.

Edit: htio bih pod svaku cijenu izbjeći ikakve potenciometre, pogotovo ove prednje što idu u 3.5 ili 5.25 utore, nagrdit će mi izgled kućišta
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 09:11   #23
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Misliš da će mi i stock cooler raditi na većem broju okretaja nego ranije?
Uf...

Onda će mi bit ista priča i sa nekim drugim AM vrhunskim coolerom, osim ako ne nađem neki koji je i na maksimalnoj brzini jako tih.

Edit: htio bih pod svaku cijenu izbjeći ikakve potenciometre, pogotovo ove prednje što idu u 3.5 ili 5.25 utore, nagrdit će mi izgled kućišta
U tom slučaju će te ispast dodatnih 300-injak kn (novi cooler i vent).
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 09:29   #24
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
probaj promijeniti "cpu fan pin select"

ili zastekaj cooler na system fan 1 pinove i fiksiraj ga na 20-30%
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 10:09   #25
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
U tom slučaju će te ispast dodatnih 300-injak kn (novi cooler i vent).

Čemu ovaj vent, misliš za sistemski cooler (ispuh kušišta) ili da zamijenim vent na ovom Zalmanu jer je scythe tiši?

P.S. Sa napajanjem sam dobio u paketu kao poklon zbog 20 godina Enermaxa http://www.enermaxusa.com/catalog/pr...roducts_id=140, probao sam ga, skroz fina stvarčica
Evo i reviewa, nije glasan, jedino je moj bez LEDice http://forums.techarena.in/reviews/1130678.htm
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 10:13   #26
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
probaj promijeniti "cpu fan pin select"

ili zastekaj cooler na system fan 1 pinove i fiksiraj ga na 20-30%
Boldano u quoteu, to misliš u BIOSu?
Mogu probati...

A za ovo drugo, ti to ozbiljno?
Kako ću ga onda regulirati, gdje da ga fiksiram na tih 20-30%?
Ali onda bih pogotovo morao držati jedno oko na temperaturi CPUa da ne bih vidio bijeli oblačić dima
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 11:26   #27
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sprljo Pregled postova
Čemu ovaj vent, misliš za sistemski cooler (ispuh kušišta) ili da zamijenim vent na ovom Zalmanu jer je scythe tiši?

P.S. Sa napajanjem sam dobio u paketu kao poklon zbog 20 godina Enermaxa http://www.enermaxusa.com/catalog/pr...roducts_id=140, probao sam ga, skroz fina stvarčica
Evo i reviewa, nije glasan, jedino je moj bez LEDice http://forums.techarena.in/reviews/1130678.htm
Moze i bez Scythe venta, ako nisi toliko osjetljiv ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 11:34   #28
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Moze i bez Scythe venta, ako nisi toliko osjetljiv ...
Ako pretpostavimo da mi matična ne regulira iz nekog razloga broj okretaja fana ovisno o temperaturi što god napravio te se dotično uvijek vrti na ful okretajima, neće li mi onda http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.903.189 biti preglasan, jer koliko vidim on ide do 2k RPM?

Možda bi mi ovaj bio bolji izbor http://www.telebit.hr/Cooler-SCYTHE-...165635842.aspx, njegov fan ide do 1k RPM i pritom barem po papirima proizvodi svega 20.5 dB
Sprljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 11:51   #29
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Zalman dolazi sa adapterom: "Fan RPM 900~1,350 ±10% (RC24P Connected), 900~2,000 ±10% (RC24P Not Connected)" ... tako da su tu negdje.

Moram priznati da sam se navikao na nekakvih 400-500 RPM tako da mi je to sve skupa preglasno, a sad ne znam kako ce to tebi (tvom uhu) zvucati :/

Imao sam npr. Scythe Mugen sa ventom na 400-500 RPM ... i to je bila milina. Cak se jednom prilikom i iskopcao konektor od venta i sasvim solidno je drzao temperature (pasivno)
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 11:59   #30
Sprljo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Trogir
Postovi: 21
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Zalman dolazi sa adapterom: "Fan RPM 900~1,350 ±10% (RC24P Connected), 900~2,000 ±10% (RC24P Not Connected)" ... tako da su tu negdje.

Moram priznati da sam se navikao na nekakvih 400-500 RPM tako da mi je to sve skupa preglasno, a sad ne znam kako ce to tebi (tvom uhu) zvucati :/

Imao sam npr. Scythe Mugen sa ventom na 400-500 RPM ... i to je bila milina. Cak se jednom prilikom i iskopcao konektor od venta i sasvim solidno je drzao temperature (pasivno)
ja sam uvjeren da će mi i 1 300 okretaja biti milina nakon ovih sadašnjih 2 970 Freezera

Kako se box hladnjak E8400 nosi sa OCom, ništa ektstremno ne mislim?
Jer sam zasad najbliži opciji vraćanja box hladnjaka, ostao sam šokiran kada sam na http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm vidio da mi je box cooler koji imam na petom mjesto po tišini, i to na maksimum broju okretaja
Vratim njega pa vidim onda hoće li to biti to, ovaj me ispilao u mozak, ali moram sutra kupiti pastu
Sprljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na