Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2010., 21:25   #1
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Arrow Downportal.net - hitno potrebno mišljenje i iskustva

Frend mi se registrirao tamo (downportal.net), valjda je skinuo neki program od njih pa ga je tražilo registraciju... U registraciji se traže adresa i podaci inače nebitni za takve usluge.

On je danas dobio neki račun iz Njemačke koji bi trebao platiti još danas. Iznos je relativno visok. Ako ne plati, onda se slučaj prosljeđuje firmi Adarna d.o.o. (pogledajte samo moto na linku http://www.adarna.hr/).

Uglavnom, uvjeti korištenja downportala spominju mjesečne članarine itd itd:
http://downportal.net/index.php?opti...ngen&Itemid=71


Mene i njega sad zanima šta je to i da li se ovdje radi o nekom scamu ili je stvar ozbiljna? Mislim, sajt im je kao da sam ga ja radio, nude download FREE aplikacija i još traže članarinu. Ovi iz Adarne imalu moto na razini srednjoškolca buntovnika, mislim, wtf?

Svako mišljenje ili iskustvo poželjno? Stvarno nam je hitno.

ps: molim bez pitanja "zašto se registrirao na taj sajt", to je sad najmanji problem.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 21:47   #2
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Proslijediš cijeli slučaj policiji pa vidi što oni kažu... (prijetnja "vansudskom" naplatom)
Inače moram li spominjati koliko je uopće kretenoidan taj potez bio?
Dati svoju adresu i podatke (koji inače nisu bitni), dobiti račun, "firma" koja nudi free aplikacije, a članarinu treba platiti...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2010., 21:54   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
A jbga, čovjek udara u zid isto ko taj smajli :\

Iza toga stoji valjda neki "gastarbajter":
http://whois.domaintools.com/downportal.net
Ideja mu je stvarno dobra, moram priznat.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 21:55   #4
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Scam naravno...najbolje da se tako ugovori sklapaju Uostalom ne vidim kako bi dokazali da je bas on ispunio formular.

Citiraj:
Predmet Ugovora je stavljanje na raspolaganje sadržaja koji se plaćaju na internet stranici www.downportal.net, a posebno u, na početnoj stranici, ponuđenom ili tu linkovanom obimu („pružanje usluge“).
Bas me zanima jesu li tvorci tih "sadrzaja koji se placaju" upoznati sa ovim nacinom naplate vlastitih aplikacija. Google, Adobe i ostali ce sigurno biti odusevljeni
morph je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:38   #5
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
hahaha

Vjerojatno od 20 ljudi 1 se uplaši pa im uplati lovu, ovo je tako loš SCAM.

Sad ti napiši mail da je tvoj odvjetnik predao tužbu na sudu u Frankfurtu...bla,bla... pa da vidiš panike....jao
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:41   #6
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Proslijediš cijeli slučaj policiji pa vidi što oni kažu... (prijetnja "vansudskom" naplatom)
Inače moram li spominjati koliko je uopće kretenoidan taj potez bio?
Dati svoju adresu i podatke (koji inače nisu bitni), dobiti račun, "firma" koja nudi free aplikacije, a članarinu treba platiti...
Da ja se isto slažem, jer svaki način naplaćivanja dugova (osim sudskim putem) je kažnjiv. Barem kolko ja znam.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 23:13   #7
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Da ja se isto slažem, jer svaki način naplaćivanja dugova (osim sudskim putem) je kažnjiv. Barem kolko ja znam.
A da? Ovo što oni kao šalju bi bila opomena, ok, opomene šalje i T-com. Ali šta je iza toga dozvoljeno, a šta ne - neznam. Meni isto smrdi scam, zato sad i radim sve ovo pa da mi sutra za te pare čovjek fino plati ćevape. Al da se radi o meni opet bi bio neodlučan. Sve što kažete mi zvuči logično.

Evo i pisma, maknuo sam neke privatne podatke da ne bude...


Iza pisma stoji mediafinanz, bar imaju ugledan sajt, ali ne kužim vraga čime se bave.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 23:25   #8
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A da? Ovo što oni kao šalju bi bila opomena, ok, opomene šalje i T-com. Ali šta je iza toga dozvoljeno, a šta ne - neznam. Meni isto smrdi scam, zato sad i radim sve ovo pa da mi sutra za te pare čovjek fino plati ćevape. Al da se radi o meni opet bi bio neodlučan. Sve što kažete mi zvuči logično.

Evo i pisma, maknuo sam neke privatne podatke da ne bude...


Iza pisma stoji mediafinanz, bar imaju ugledan sajt, ali ne kužim vraga čime se bave.
Istina da i T-com šalje opomene, ali kolko ja znam on ne "prijeti" ovrhom na taj način. Tako da bi ja to sve još preispitao. Ne želim tvrditi nešto što neznam, samo dajem prijateljski savjet..Barem bi ja to napravio
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 23:54   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ignoriraj, simple as that.
Ocit scam sa ciljem da zastrasi ljude.
Sto se tice pisma mediafinanza, takodjer ne znam sta doticna firma radi ali ovako od oka zakljucujem da oni nemaju nikakve veze s ovim, neko je puknuo njihov logo gore i to je sve.
Osim toga, pogledaj brojeve telfona na tom racunu, zavrsavaju na 173 i 183, to je neko izmislio jer na 'kontaktima' na sluzbenoj stranici ti telefoni ne postoje.
Takodjer i email, team3, to ne postoji na sluzbenoj stranici.
Isto tako ti ja mogu za 3 min. u PS-u slozit opomenu od HEP-a i poslat ti ju doma.

Uglavnom, ja bi to ignorirao.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 00:12   #10
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ignoriraj, simple as that.
Ocit scam sa ciljem da zastrasi ljude.
Sto se tice pisma mediafinanza, takodjer ne znam sta doticna firma radi ali ovako od oka zakljucujem da oni nemaju nikakve veze s ovim, neko je puknuo njihov logo gore i to je sve.
Osim toga, pogledaj brojeve telfona na tom racunu, zavrsavaju na 173 i 183, to je neko izmislio jer na 'kontaktima' na sluzbenoj stranici ti telefoni ne postoje.
Takodjer i email, team3, to ne postoji na sluzbenoj stranici.
Isto tako ti ja mogu za 3 min. u PS-u slozit opomenu od HEP-a i poslat ti ju doma.
Svaka čast.
U svako slučaju treba obratit pozornost na sitnice i dobro sve pregledati.
Citiraj:
Isto tako ti ja mogu za 3 min. u PS-u slozit opomenu od HEP-a i poslat ti ju doma.
U potpunosti točno.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2010., 01:03   #11
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A da? Ovo što oni kao šalju bi bila opomena, ok, opomene šalje i T-com.
Ali kad dovedes u pitanje tekomova potrazivanja oni ce ti pokazati ugovor koji si sklopio sa njima u te centru. A ovi ti mogu pokazati sto tocno?

Mozda da pitas i na Forum.hr > Pravo i legalis.hr forumima?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 06:48   #12
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako ne plati, onda se slučaj prosljeđuje firmi Adarna d.o.o. (pogledajte samo moto na linku http://www.adarna.hr/).
Čekaj, jednostavno čekati opomenu od Adarne i još uvjek se stigne platiti bez dodatnih troškova jer i oni će prvo poslat opomenu prije prijedloga za ovrhu.

Ako je scam nećeš nikad ni dobit od Adarne ništa a ako i dobiješ onda za svaki slučaj tamo zoveš pa se raspitaš...

Uostalm možeš već i sada zvati u Adarnu i pitat dali oni surađuju sa tom firmom i dali vrše potraživanja naplate za njih.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 12:40   #13
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Adarna se bavi time što piše, šalju svaki mjesec opomene + 14% kamata na glavnicu. Zvali smo samo da provjerimo postoji li firma i na temelju izmišljenog slučaja provjerili kako funkcioniraju.

Registrirao sam se na downportal sa lažnim podacima naravno, to je takav šit, pa to jednostavno može bilo tko izmisliti i lažirati. Nadam se da moja izmišljena osoba u stvarnosti ne postoji.

Malo sam čitao zakon o sklapanju ugovora preko interneta - ukratko ništa ne dokazuje da iza tog accounta stoji uopće određena fizička osoba. Ugl, loše.

Ćemo vidjet, čovjek se uvjerio da neće niš plaćati...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 14:40   #14
Nicolas
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Njemacka
Postovi: 1
Downportal.Net

I ja sam dobio racun od ove web stranice.
Bio sam vec kod Advokata i pitao je li ikako moguce ovako stvoriti ugovor.
On mi kaze da je sve leganlno napravljeno. zato sto se placa za upotrebu portala , a ne za freeware programe.
Dobili smo i od Mediafinanz logfajl sa ip adresom od prijave.
Advokat mi kaze da kroz IP adresu moze da se dokaze sa kog prikljucka je pravljena prijava.
Tako da milsim da je ovo stvarno ozbiljo nesto. da mi ne dodju jos veci troskovi kasnije.
Nicolas je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 14:50   #15
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor Nicolas Pregled postova
I ja sam dobio racun od ove web stranice.
Bio sam vec kod Advokata i pitao je li ikako moguce ovako stvoriti ugovor.
On mi kaze da je sve leganlno napravljeno. zato sto se placa za upotrebu portala , a ne za freeware programe.
Dobili smo i od Mediafinanz logfajl sa ip adresom od prijave.
Advokat mi kaze da kroz IP adresu moze da se dokaze sa kog prikljucka je pravljena prijava.
Tako da milsim da je ovo stvarno ozbiljo nesto. da mi ne dodju jos veci troskovi kasnije.
I samo si se zato registrirao da to podijelis s nama?
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 14:51   #16
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Nicolas Pregled postova
I ja sam dobio racun od ove web stranice.
Bio sam vec kod Advokata i pitao je li ikako moguce ovako stvoriti ugovor.
On mi kaze da je sve leganlno napravljeno. zato sto se placa za upotrebu portala , a ne za freeware programe.
Dobili smo i od Mediafinanz logfajl sa ip adresom od prijave.
Advokat mi kaze da kroz IP adresu moze da se dokaze sa kog prikljucka je pravljena prijava.
Tako da milsim da je ovo stvarno ozbiljo nesto. da mi ne dodju jos veci troskovi kasnije.



nemoj biti smjesan.. bilo tko moze tvoje podatke tamo upisati.. ja mislim da je scam.
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 14:57   #17
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 251
Ovoj je vjerojatno princip APP (ako prođe, prođe). Pogledajte taj službeni hrvatski. Moj susjed koji ima njemačku penziju ne dobiva poštu od njih na hrvatskom, već na njemačkom. Koja firma u Njemačkoj (ili bilo gdje vani) ima tastaturu sa hrvatskih znakovima? Osim, naravno ona kojoj je vlasnik neto s prostora ex-yu. Koliko ja znam, ako se posluje s bilo kojom firmom u Njemačkoj, pošta je na njemačkom ili najboljem slučaju na engleskom jeziku.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 15:26   #18
ani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: makarska
Postovi: 6
I ja sam danas dobila ovo pismo, indentično kao i kod xlr, s istim datumom, samo što ne znam je li iznos isti... razlika je samo što ja nikad nisam bila na ovoj stranici niti sam igdje ostavila svoje podatke tako da mi stvarno ništa nije jasno.
Vidjela sam stranice i od Adarne i od Mediafinanza, jasno mi je čime se bavi Adarna, ali za Mediafinanz stvarno ništa ne kužim.
Šalju ti pismo na hrvatskom, a pišu da se ti njima moraš obraćati na engleskom ili njemačkom... mislim da je ovo neki debeli zaj..!
Ali ti nije svejedno kad vidiš da moraš uplatiti novce, dobila sam pismo danas, a novce sm trebala uplatiti još jučer!!
ani je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 15:29   #19
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 251
Citiraj:
Autor ani Pregled postova
I ja sam danas dobila ovo pismo, indentično kao i kod xlr, s istim datumom, samo što ne znam je li iznos isti... razlika je samo što ja nikad nisam bila na ovoj stranici niti sam igdje ostavila svoje podatke tako da mi stvarno ništa nije jasno.
Vidjela sam stranice i od Adarne i od Mediafinanza, jasno mi je čime se bavi Adarna, ali za Mediafinanz stvarno ništa ne kužim.
Šalju ti pismo na hrvatskom, a pišu da se ti njima moraš obraćati na engleskom ili njemačkom... mislim da je ovo neki debeli zaj..!
Ali ti nije svejedno kad vidiš da moraš uplatiti novce, dobila sam pismo danas, a novce sm trebala uplatiti još jučer!!
Ovo je očit primjer pokušaja prevare. Ako kažeš da nisi nikad bila na tim stranicama, onda ili netko nasumično odabire adrese i šalje ovakva pisma ili je netko drugi ostavio tvoje podatke na toj stranici. U svakom slučaju mislim da bi bilo dobro da javiš policiji pokušaj prevare.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 15:34   #20
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Adarna se bavi time što piše, šalju svaki mjesec opomene + 14% kamata na glavnicu.
Ček malo, znači Adarna već šalje opomene u ime downportal-a ?
Dali su prijetili ovršnim prijedlogom ?

U svakom slučaju agencije za naplatu dugovanje NE mogu podnjeti ovršni prijedlog kod javnog bilježnika za nepostojeće "fantomske firme" ili osobe.

Ako dobiješ prijedlog za ovrhu gdje će ti pisati kod kojeg bilježnika je ista pokrenuta, sve je legalno...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 15:43   #21
ani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: makarska
Postovi: 6
Ne, od Adarne nisam dobila ništa, samo od mediafinanza, oni su već u račun uračunali predsudske pristojbe naplate i predsudske troškove naplate i to je skoro 40 eura!!
Uglavnom, oni su dali dok da to platim do jučer i ako ne platim "proslijedit ćemo Vaše potraživanje našem mjesnom partneru Adarna d.o.o. I ovo može imati značajnih posljedica za Vašu kreditnu sposobnost i dovesti do znatnih dodatnih troškova."
Užasno me je strah ako je ovo stvarno legalno i ako je istina što kaže Nicholas, da neću moći nikako dokazati da nisam bila na toj stranici i da nisam ostavljala nikakve podatke. Prestrašno!!
Vidim da ću morati na policiju!!
ani je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 15:47   #22
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 251
Citiraj:
Autor ani Pregled postova
Ne, od Adarne nisam dobila ništa, samo od mediafinanza, oni su već u račun uračunali predsudske pristojbe naplate i predsudske troškove naplate i to je skoro 40 eura!!
Uglavnom, oni su dali dok da to platim do jučer i ako ne platim "proslijedit ćemo Vaše potraživanje našem mjesnom partneru Adarna d.o.o. I ovo može imati značajnih posljedica za Vašu kreditnu sposobnost i dovesti do znatnih dodatnih troškova."
Užasno me je strah ako je ovo stvarno legalno i ako je istina što kaže Nicholas, da neću moći nikako dokazati da nisam bila na toj stranici i da nisam ostavljala nikakve podatke. Prestrašno!!
Vidim da ću morati na policiju!!
Nije na tebi da dokazuješ da nisi bila, već na njima da dokažu da si bila. Imao sam pravo kada sam reklao da bi vlasnik mogao biti netko s prostora ex-yu. Ovo je copy paste sa computerbild-a:
COMPUTER BILD-Abzock-Schutz

Abzocke bei downportal.de

Diese Seite wirbt wie wie downcenter.de mit dem schnellen Herunterladen geprüfter, eigentlich kostenloser Programme. Sie gleicht downcenter.de und downportal.net. Preis: 192 Euro für 24 Monate.

Anbieter: GO-ALK D.o.o. Bosnien-Herzegowina

Abzocke znači pelješiti (novce).
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 15:54   #23
ani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: makarska
Postovi: 6
Ma, kako god, gadno! Imam rodicu u Njemačkoj pa sam joj dala ove brojeve telefona koji su navedeni u pismu, neka mi malo provjeri, postoji li to i čime se bave.
Otići ću na policiju i malo se raspitati, thanks svima na savjetima!
ani je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 16:15   #24
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ček malo, znači Adarna već šalje opomene u ime downportal-a ?
Dali su prijetili ovršnim prijedlogom ?

U svakom slučaju agencije za naplatu dugovanje NE mogu podnjeti ovršni prijedlog kod javnog bilježnika za nepostojeće "fantomske firme" ili osobe.

Ako dobiješ prijedlog za ovrhu gdje će ti pisati kod kojeg bilježnika je ista pokrenuta, sve je legalno...
Ček ti malo Ne treba li postojati nekakav dokument koji ce dokazati potrazivanje? Ako netko ide u naplatu "duga" bez takvog dokumenta to se zove iznuda

Ako spomenuta Adarna radi po zakonu onda bi prije suradnje sa klijentom trebala traziti dokaz da dug uopce postoji.

Kada bi se ovako naplacivale usluge i proizvodi kupljeni preko interneta ne vidim cemu onda Paypalovi, placanje karticama itd.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 18:03   #25
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ček ti malo Ne treba li postojati nekakav dokument koji ce dokazati potrazivanje?
Pa to i govorim, ako dobije prijedlog za ovrhu onda je to javni bilježnik ovjerio i sve je po zakonu...
Neće javni bilježnik pokrenit ovrhu ako ne postoji dokaz o potraživanju.

Dokle god Adarna ćuti možete bezbrižno

Čekamo @xlr da se precizno izjasni od koga dobija opomene.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 18:52   #26
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ne ne, nije još dobio pismo od Adarne. Sve što je dobio je to gore pismo koje spominje prethodne opomene koje nije dobio. Zvao je Adarnu da vidi na kojem principu rade, nije predstavljao svoj slučaj. Tako su mu opisali kako postupaju s klijentima koji duguju njihovim strankama.

Ugl mediafinanz posreduje za M-Net Service firmu koja je vlasnik tog downportala. Domena downportal.net glasi na:
Owner Contact:
Goran Petrovic
GO-ALK d.o.o.
Milosa Obilica 85
Bijeljina, 76300, BA
http://whois.domaintools.com/downportal.net

Još malo teksta o mediafinanzu al slab sam na njemačkom + prijevod je loš: http://www.123recht.net/forum_topic....86920&ccheck=1

Ne bi htio pričati o razvoju našeg slučaja, bar ne još neko vrijeme dok ne vidimo što ćemo dalje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 20:09   #27
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
samo bi replajao da mi dodju doma sa papirima pa da vidimo u cetri oka di je problem...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 22:35   #28
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ugl mediafinanz posreduje za M-Net Service firmu koja je vlasnik tog downportala. Domena downportal.net glasi na:
Owner Contact:
Goran Petrovic
GO-ALK d.o.o.
Milosa Obilica 85
Bijeljina, 76300, BA

http://whois.domaintools.com/downportal.net
ovo dosta pokazuje o kakvim se tu stvarima radi, pogledaj



komentari dalje nisu potrebni
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 08:45   #29
ani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: makarska
Postovi: 6
Uglavnom, saznala sam od izvora iz Njemačke da je mediafinanz firma koja ljudima šalje račune koje nikad nisu napravili, ne staje na jednom računu, šalje opomene dok se ljudi stvarno ne prestraše i to ne plate... kaže da je o toj firmi bila reportaža na tv-u tako da to NI SLUČAJNO ne plaćamo.
A budući da ona lijepo priča njemački, poslat će im jedno lijepo prijeteće pismo u moje ime... uf, pao mi je kamen sa srca!
ani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 13:52   #30
advokat
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
downportal

Ovo je stvarno strašno sta se na downportal dešava.
Ali su ovi lopovi stvarno pametni sta su ovde uradili.Nisam mogao da vjerujem da ja kao advokat možem u tako nesto da upadnem.
Pročitao sam poslovne uslove oko deset puta i ne mogu nigdje da nadjem grešku kako se može izvući iz ovoga.
Po zakonu o sklapanju ugovora na netu je sve izpravno urađeno po nasim Hrvatskim zakonima.tako da ovi stvarno mogu to da nam naplate.
Zvao sam juce M-Net gdje sam se čuo sa direktorom i saznao da oni imaju nekoliko stranica takvih gdje naplaćuju pare. LJUDI PAZITE DOBRO!!!!
Ko ne uplati Članarinu do sledeće sedmice onda se predaje na Adarna d.o.o
tako da milsim da onda još više troškova dolaze.

Stvarno smo svi i to dobro najebali.
Ja sam danas uplatio da mi ne dolazi još veći Račun za ovo sranje.
advokat je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na