Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2009., 17:08   #1
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Spajanje kompa na TV

igrom slucaja u tatinoj radioni se nasal TV sa video ulazom.
imam od grafe kabel svideo-video ( činč ) , tako da nije problem spojiti.
Spojim ja komp na TV, ekran cijeli crni. Komp normalno boota. Probam i kod susjeda koji ima video to scart i isto nista. ne vidim razloga zasto na tim televizorima nebi radilo ( uzevsi u obzir da su televizori stari oko 3-5 godina )

Di je problem ?
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 12:00   #2
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Ovako , mjenjao sam refresh rate i opet ništa.
pošto imam w7, kliknuo sam desnom tipkom na desktop , pa ušao u screen resolution izbornik. Tamo sam stavio detect display i onda je detektirao TV tj. device na svideu.
Na televizoru nikakve promjene, samo što više recimo nije bila crna boja nego siva koja titra itd.
help ?
http://www.imagesforme.com/show.php/888657_ccc.jpg
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2010., 13:08   #3
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Clone device a ne extend; i smanji rezu na vga ili 800x600
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 16:07   #4
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
sve to napravio , pa opet ništa..
tj. to sam i prvi put isprobao!
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 10:45   #5
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
posto mi nema pomoci, moze mi netko dat uputstvo kako da doma napravit scart to video adapter ?
hvala!
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 12:54   #6
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
ako imas jos koji kabel primijeni ga. ja sam isto imao problema i sa novijim tv-om, jednostavno ovisi do graficke. npr, sa x1950gt je tvout radio, dok sa hd4830 nije sve dok nisam pronasao novi kabel/adapter, ovisno sto koristis
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 14:11   #7
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
ako imas jos koji kabel primijeni ga. ja sam isto imao problema i sa novijim tv-om, jednostavno ovisi do graficke. npr, sa x1950gt je tvout radio, dok sa hd4830 nije sve dok nisam pronasao novi kabel/adapter, ovisno sto koristis
ma siguran sam da je to to.
evo sad sam s tatom napravio homemade scart na video činč i iz probe spojio digitalni satelitski receiver i sve normalno radi i ima boje. Uzmem ja onda ovaj svideo na činč koji sam dobio s grafom, spojim na tv i ništa. Taman kad mislio odustati uzmem bezveze RBG kabel , spojim činč sa zelenog konektora u scart i radi normalno samo sto je crno bijelo. probam i plavi i crveni medutim tamo nije bilo slike. Dakle dosao sam do zakljucka de je svideo na činč neispravan te moram kupit novog kako bi dobio normalno sve boje.
Eh i da, kad je bilo spojeno s zelenog cinca na scart, prikazivala se slika, ali kad sam ulazio u windowse kasnije od welcome screena nije bilo nista .... onda sam usao u save mode i bilo sve u redu. sad neznam kaj je s tim.. probal bum s novim konektorom svideo na činč i to je to.
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 16:03   #8
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Nije s-video na činč (kompozitni viseo) neispravan, već je standardan i namijenjen za 4-pinske s-video konektore. Međusobno se spajaju groundovi (pinovi 1 i 2) i luminance i chrominance (pinovi 3 i 4). Crno bijela slika je zato jer si napiknuo samo luminance. Grafe naime imaju nekakvu fijubriju konfiguraciju pinova (7 ili 9 komada) i kompozitni video je izdvojen na jednom od njih i ne može raditi istovremeno sa s-videom. U principu, originalni kabel koji si dobio sa grafom bi trebao raditi, zapravo jedino što i može.
Eventualno možeš promijeniti konektor na koji si spojio monitor (pretpostavljam da imaš dva DVI-a). Više puta sam vidio da je upalilo.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 19:37   #9
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Nije s-video na činč (kompozitni viseo) neispravan, već je standardan i namijenjen za 4-pinske s-video konektore. Međusobno se spajaju groundovi (pinovi 1 i 2) i luminance i chrominance (pinovi 3 i 4). Crno bijela slika je zato jer si napiknuo samo luminance. Grafe naime imaju nekakvu fijubriju konfiguraciju pinova (7 ili 9 komada) i kompozitni video je izdvojen na jednom od njih i ne može raditi istovremeno sa s-videom. U principu, originalni kabel koji si dobio sa grafom bi trebao raditi, zapravo jedino što i može.
Eventualno možeš promijeniti konektor na koji si spojio monitor (pretpostavljam da imaš dva DVI-a). Više puta sam vidio da je upalilo.
a sto to jedino moze ako ne prikazuje sliku ?
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 12:35   #10
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Evo kupio novi svideo na cinc i ne radi... ne daje sliku.. stavim rgb kabel, spojim od zelenog cinca kabel na adapter i imam sliku crno bijelu, dakle kao i prije ..
di je sad problem ? da probam druge drivere ili cak druge winse :S:S: ?
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2010., 12:36   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
ako imas koji disk viska stavi xp pa vidi dal ce bit boje. ako budu isti rezultati onda te i dalje kabel muci
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 12:43   #12
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
ako imas koji disk viska stavi xp pa vidi dal ce bit boje. ako budu isti rezultati onda te i dalje kabel muci
jaj.. a stari trumbi neke da kao nije dobra frekvencija :S
da del bum xp, jebemu S: al ok... de mi reci koji si ti imal kabel na 4830... evo ja sad imam ovaj koji normalno ima pinove u krug, gore je ono crno za masu i jos 4 pina.
__________________