Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2009., 19:19   #421
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
malo ste zakomplicira jednostavno - blokiran je hardverski physx a ne softverski. Dakle samim time nvidia nije ljudima onemogucila da igraju igre koje zahtjevaju physx pa time nema ni prostora za tuzbe.
I kakva je razlika koji je "dio" blokiran ako si platio karticu sa svojim novcem, a nakon određenog vremena to više nije proizvod koji si kupio jer ga je proizvođač odlučio osakatiti. To je kao da ti Intel sada odluči zaključati 2 jezgre na quadu ako prepozna da imaš AMD (ATi) grafulju na njihovoj ploči.
  Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 20:53   #422
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
Krivo. Drivere za grafu mozes instalirati nevezano za physx drivere i obratno... Ukoliko koristis 180.xx ili 185.xx (nisam sada tocno siguran s kojim driverima je onemoguceno) i nove phsyx, mozes koristiti ATI karticu za fiziku... To je sada trenutno moguce koliko vidim, da li ce kasnije biti onemoguceno da se nece moci koristiti ni sa starijim driverima, vidjeti cemo
Ajd pukni neki link, ja još nisam vidio da npr. Betmen nekom tako radi sa ATI-com

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
I kakva je razlika koji je "dio" blokiran ako si platio karticu sa svojim novcem, a nakon određenog vremena to više nije proizvod koji si kupio jer ga je proizvođač odlučio osakatiti. To je kao da ti Intel sada odluči zaključati 2 jezgre na quadu ako prepozna da imaš AMD (ATi) grafulju na njihovoj ploči.
Đuka a kaj se ti pjeniš?
PhysX je điđa Endivije, zakaj bi oni omogućili podršku za ATI koji nije ni pokazao želju za tim a kamoli platio za takvo nešto?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2009., 20:58   #423
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Đuka a kaj se ti pjeniš?
PhysX je điđa Endivije, zakaj bi oni omogućili podršku za ATI koji nije ni pokazao želju za tim a kamoli platio za takvo nešto?
Oj! Ma ne pjenim se. Tak i onak mislim da se ja sadašnjim načinom na koji rade GPU-ovi izlet u "fiziku" u vidu posebnog čipa ili neš slično nepotrebno kao i RAMBUS uz DDR. Samo kažem da je ista stvar kao i ova analogija sa procesorima. Ipak si ti vlasnik te nvidia grafičke.
  Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:14   #424
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa, na Envidijama sve radi-to su napravili da zajebu one koji bi tjerali na Aticama
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:57   #425
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
Krivo. Drivere za grafu mozes instalirati nevezano za physx drivere i obratno... Ukoliko koristis 180.xx ili 185.xx (nisam sada tocno siguran s kojim driverima je onemoguceno) i nove phsyx, mozes koristiti ATI karticu za fiziku... To je sada trenutno moguce koliko vidim, da li ce kasnije biti onemoguceno da se nece moci koristiti ni sa starijim driverima, vidjeti cemo
Ako je tako onda je super. Jer cisto sumnjam da je bitno da li su noviji driveri za nvidiu ako se samo koristi za fiziku.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 22:11   #426
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
yep, na to sam mislio, moze netko isprobat teoriju?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 22:33   #427
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
da, zlocesta nvidia a svi drugi dobri.
Svatko gleda samo svoju korist. Ako ce to odredjeni broj korisnika navesti da kao primarnu (dakle jacu i skuplju grafu) izaberu zeleno - njihov plan je upalio. To sto nesto manji broj ljudi nece kupiti neke lowend grafe (na kojima vise zarade imaju partneri nego nvidia) ili poharati trziste polovnjaka (za koje nvidiu zaboli jer su to vec prodane kartice i od toga nemaju ladne vode)....posve nebitno.

Tako bi ja mogao srat na AMD jer idioti onemogucuju integriranu grafu cim osjete nvidiu u kanti. Nije im palo na pamet da bi mi mogla zatrebati? Je. Ali ih boli k. Ali bitno da je jedino nvidia sebicna i pokvarena
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 22:41   #428
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
da, zlocesta nvidia a svi drugi dobri.
Svatko gleda samo svoju korist. Ako ce to odredjeni broj korisnika navesti da kao primarnu (dakle jacu i skuplju grafu) izaberu zeleno - njihov plan je upalio. To sto nesto manji broj ljudi nece kupiti neke lowend grafe (na kojima vise zarade imaju partneri nego nvidia) ili poharati trziste polovnjaka (za koje nvidiu zaboli jer su to vec prodane kartice i od toga nemaju ladne vode)....posve nebitno.
Sorry, ali ako ja kupim nvidia graficku koju hocu imam ju pravo koristiti u svom sustavu kako god želim, jer sam njezin vlasnik. A ne da mi nakon XY dana odjednom to onemoguće. A za njihove me razloge zaboli! :P

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Tako bi ja mogao srat na AMD jer idioti onemogucuju integriranu grafu cim osjete nvidiu u kanti. Nije im palo na pamet da bi mi mogla zatrebati? Je. Ali ih boli k. Ali bitno da je jedino nvidia sebicna i pokvarena
Nitko nije rekao da je samo nvidija sebicna i pokvarena. Ali tema je PhysX na GPU. Argument ti je jednak onome "Svi kradu, zašto i ja ne bi".
  Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 23:38   #429
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa de neka neko proba ko ima ATI za grafiku a nvidiu za fiziku radi li ovo u novom batmanu, jos bi interesantnije bilo vidjeti ima li poboljsanja u nfs shift jer se svi zale koji imaju ATI pa da vidimo je li do physx-a. Ja sam prodo 8800gts pa ne mogu probati
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 16:05   #430
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ajd pukni neki link, ja još nisam vidio da npr. Betmen nekom tako radi sa ATI-com
Nisam trazio linkove s rezultatima, ali evo o tome na stranim forumima

Citiraj:
Citiraj:
Originally Posted by enzolt
you can probably just use old drivers. new driver revisions doesnt affect physx performance does it?
You are correct. As long as you use 185 and below you will be okay. You can still update the PhysX API drivers as long as your Nvidia drivers are 180.00 above. However from what I understand they are going to eventually require 186/190 and above for future PhysX API driver updates. Which means future game releases will not work with that type of setup.
Izvor

Rjesenje

I isto tako, ukoliko koristite ATI karticu za physx, onda igra ne koristi cijele mogucnosti procesora i dolazi do velikog zagusenja po pitanju performansi...

Izvor (pri dnu pise)
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2009., 16:15   #431
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
AIW mi je u kompu, baš budem probal kad vratim 4870.
tnx za ljink
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 08:47   #432
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Turn your PhysX on ATI cards - again

Navodno se PhysX može uključiti i sa novim driverima, treba samo instalirati patch.

http://translate.google.com/translat...istory_state0=
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 16:38   #433
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Gile Pregled postova
Navodno se PhysX može uključiti i sa novim driverima, treba samo instalirati patch.

http://translate.google.com/translat...istory_state0=
Probao i radi. HD4850 za grafiku, a 8800GTS 640MB za physx i ostala cuda

Samo, AVG javlja da je neki trojanac, doduse to sam ignorirao i nastavio s instalacijom, za sad sve 5
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 18:25   #434
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ima li kakvih poboljsanja u NFS Shift sa nvidiom?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:06   #435
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Mislim da shift ne koristi hardversku već softversku fiziku tako da dođe na isto.

Imam ja jedno pitanje: Ako se koriste 2 GPU, jedan za grafiku, drugi za fiziku (tvrtka nebitna) dali je GPU za fiziku 100% iskorišten za taj posao il to samo neki sitni čip na njemu obrađuje dok 3d rendering "spava", valjda ne?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:22   #436
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ne, ne spava chip, koristi SPove slobodne, cim vise tim bolje
__________________